ONZE KINDERKRANT Ons hoekje Wat de post ons bracht VITAMINEN ACTIFRAL-10 r De beste ruil Puntmuts naar de kermis Nu maar passen en meten 22— 1 Opa Kip 103 jaar AVRO start met een lichte muziek-week WieWie... Wie...? RAADSELS U.N.A.C. Pim, Pam Pom en de graafmachine Dreischor vlagde Vrouw aan gasverstikking overleden MARGARET MALCOLM Josephine Baker in het Concertgebouw Luister eens naar: Radioprogramma VRIJDAG 19 MAART 1954 Beste kinderen. Bedankt voor alle gezellige brieven en briefjes. Het waren er ook deze keer weer heel wat! Zo hier en daar vallen er telkens enkele neven en nichten af, maar gelukkig melden zich er steeds weer nieuwe aan! En zo groeit en bloeit onze familie kring! Wat het raadsel van deze week be treft; ik denk, dat jullie dat in een ommezientje opgelost hebben. Veel succes! Brieven en briefjes worden inge wacht aan het van ouds bekende adres: Tante Paulien, Bureau van dit blad. Tot de volgende week! Wie heeft een jas vol gaten, een rafelige broek? Wie heeft een afgedankte hoed, en om zijn nek een doek? Wie staat er altijd heel alléén op pas gezaaide grond. En zwaait de hele dag aaneen met arm en benen rond? Wie heeft een leren jekker aan een helm vaak op zijn hoofd? Die liefst geheel geen vlammen ziet en als ze er zijn: snel dooft? Wie is niet bang voor groot gevaar, rijdt in een rode wagen? Wie staat er altijd voor ons klaar, alle nachten, alle dagen? Wie is die man daar met die pet, Waarom een rode band? Wie loopt er haast de hele dag met een fluitje in zijn hand? Wie is die man die steeds weer zorgt dat ieder op tijd reist? En altijd pas zijn bordje zwaait als de klok vertrektijd wijst? Astrid Smeding stuurde al weer haar oplossingen in. Allemaal goed, hoor! Ik vind je beslist erg knap. Fijn, dat je moeder beter is. Doe je de volgende keer weer mee? Dag, Astrid! Van mijn trouwe nicht Anneke Vo gelpoel ontving ik een lange brief met een goede oplossing van het raadsel van de voorlaatste keer en een knappe tekening. Dank je wel, hoor! Jammer, dat je je brief niet eerder naar de bus gebracht hebt. Dat verkeersexamen valt nog niets mee, lijkt me. Heb je de uitslag van het schriftelijk gedeelte al gehoord? Daar vind ik warempel al weer een brief van Anneke Vogelpoel, ditmaal met twee goede oplossingen van raadsels van de laatste keer. Jam mer, dat je van Groenlo Groenwijk hebt gemaakt. Bijna goed, maar net niet hélemaal! Ja, die boeken die je gelezen hebt, ken ik ook wel. Je broertje kan me gerust schrijven, er zijn wel meer neven in onze kring! Wat leuk dat je je buurmeisje in de kinderwagen mag rijden. En het wordt nu al echt weer daarvoor! Dag, Anneke. Tot de volgende keer! Van Corrie Butter kreeg ik al weer een enorm gezellige brief. Ja hoor, ik vind ook, dat je moeder de krant Vrij dags het eerst moet inkijken. Dat hoort nu eenmaal zo! Je oplossingen zijn alle drie prima! Met zo'n letter- spel kan je van alles doen, hé? Woor den maken en woorden schaken en vi sitekaartjes ontwarren ook. Je zit dus in de zesde klas. Ja, dan zijn de som men heus niet zo eenvoudig meer! Dag, Corrie. Thea Jansen stuurde drie goede op lossingen en een lange brief op mooi postpapier. Ja, als je veel aan Tante Pauiien schrijft is zo'n mapje vlug leeg! Fijn, dat je verkoudheid over is. Heb je veel aardigheid in het verza melen. van postzegels? Het is wel een lux werkje. Wat jammer, dat je niet zo goed kunt zingen. Nu, wie weet, komt dat nog wei. Verder heb je al tijd mooie rapporten, lijkt me. Hoe lang ben je wei als je zo hoog op die stenen staat? Het is in het begin wel een vreemd gevoel, hé? Elly Bakker vond het echt fijn, dat haar naam in de krant stond. Je op lossingen van deze week zijn alle drie goed, noor Wat een leuke schoorsteen veger heb je getekend. Doe je de vol gende keer weer mee? Van mijn trouwe nicht Tonny Lansaaal kreeg ik een enige brief. Je oplossing van de puzzle van de voor laatste keer is goed, hoor. Jammer, dat ik je inzending te laat kreeg. Ik ben erg benieuwd naar de beloofde ver rassing. „Vergeten ligt voor pp je lip pen en achter op je kiezen is een uit drukking die ik nog niet kende. Zo heb ik al weer wat van jou geleerd. Wat knap, dat alle kinderen van de zesde klas voor het verkeersexamen zijn gesiaagd. En nu jij het volgend jaar! Mijn trouwe neef Jan Burger stuur de een goede oplossing van het raad sel van de voorlaatste keer. Je bent dus op ziekenbezoek geweest bij Klaas Poeze. Als je weer gaat doe hem dan mijn groeten en wens hem beterschap. Dag, Jan! Jannie Wittebol is een nieuwe nicht. Hartelijk welkom in onze kring. Wat heb jij een mooi postpapier, zeg! Ja, ik weet precies waar Hauwert ligt, want ik heb het zonet even op de kaart opgezocht. Nee, ik heb op het ogenblik geen hond en geen poes. Wel gehad. Je hebt het raadsel van de voorlaatste keer goed opgelost, hoor! Schrijf je me binnenkort weer eens zo n gezellige brief met van die mooie rode inkt? O ja, bedankt voor de teke ning! En hier hebben we dan een nieuwe neef: Piet Bakker. Leuk. dat jij ook je opiossing hebt ingezonden. Je wist wel raad met die puzzie van de voorlaat ste keer. hé? Wat een mooie films hebben jullie gezien, zeg! Bedankt voor het uitvoerige verslag. Fijn, dat Nederland met 10 gewonnen heeft, hé? Krijg ik nog eejis een lange brief van je? Dag, Piet! Mijn trouwe nicht Nellie van Leijen vond de raadsels van de laatste keer niet moeilijk. Je oplossingen zijn alle drie goed, hoor! Hoeveel neven en nichten ik nu heb? Vast wel honderd. Vind je het zo fijn je moedr te hel pen in de huishouding? Ik wilde wel, dat ik ook zo'n handig hulpje bij de strijkplank had! Wil je je moeder op 24 Maart van me feliciteren? Dat zal een fijne dag worden. Dag Nellie! Kabouter Puntneus was zó blij. dat hij de hele C^\T\*T\ dag door zijn huisje huppelde: „Nog één nachtje Ry vj slapen!", riep hij, „dan ga ik in de draaimolen!" Ja, kabouter Puntneus had er al maanden op gewacht. Zóveel keren had hij zijn vriendjes al over de kermis horen praten en zóveel keren had hij zijn kermis-prentenboek al doorgekeken, dat hij nog maar één wens had: zelf ook eens naar de kermis 'te gaan. En nu was het haast zover. De kermisgasten waren al gekomen. Wel twintig wagentjes ston den op een open plek in het bos opgesteld en men was druk bezig de verschillende attracties op te bouwen. „Hoeveel kost een rit in de draaimolen?", had kabouter Puntneus al eens aan een van de men sen gevraagd. „Drie dennenappels!", had deze gezegd. „Maar je kunt ook een knipkaart van twaalf ritten krijgen en die kost maar dertig dennenappels!" Toen had Puntneus zijn hele spaarpot omge keerd. „Ik moet zien, dat ik er dertig Maar Puntneus hield zijn dennen bij elkaar krijg!", zei hij. „Stel je voor, appels in zijn zak. De draaimolen.... dan kan ik zomaar twee keer voor niets daar ging hij inhoog door de lucht xia J":- zweven in een klein stoeltjeover alle andere kabouters heendót was heten niet één keer, nee, twaalf keer ging hij zweven! Puntneus ging er maar gauw heen, kocht een knipkaart en zei tegen de man, die hem stevig aan zijn stoeltje bond: „Laat mij maar zitten hoor ik ga twaalf keer achter elkaar!" De molen zette zich in beweging. „Heer lijk!", juichte Puntneus. Steeds hoger en hoger ging het. Alle kermistentjes schoten onder hem door. Soms zag hij een bekende en dan riep hij: „Hoera.... ik zweef de zon tegemoet!" Ja, kabouter Puntneus genoot de eerste drie ritten, maar toen.... be gon hij zich een klein beetje duizelig te voelen. Vooral als de molen ging stoppen kreeg hij zo'n vreemd gevoel in zijn maagje en als hij stilstond en andere kabouters instapten was het net of de hele kermis nog steeds om hem heen draaide. Maar de kermisman deed wat Puntneus gevraagd had. Hij liet de kabouter zitten en keer op keer ging Puntneus hoog de lucht in. Alles draaide tenslotte in het rond. Hij werd bleker en bleker en voelde zich helemaal niet lekker. „Ik wil er uit!", huilde hij, toen de negende rit was afgelopen. Maar de kermisman draaien!" Hij telde en teldedrie, vier.... zeven, acht.... dertien, veer tientwintig, één-en-twintig acht-en-twintig! Jammer, precies twee te kort.... hoe kom ik nog aan twee dennenappels? „Wacht eens.misschien kan ik het tuintje van buurman wel omspitten voor twee stuks!" En zo spitte kabouter Puntneus de hele middag en kreeg zijn dertig den nenappels bij elkaar. Héél vroeg ging het mannetje naar bed. „Dan is het gauw morgen!", zei hij De volgende morgen stond de kabou ter al bijtijds op het kermisterrein. Het was er een vrolijke drukte. Overal klonk muziek. Er waren schiettenten en grabbeltonnen. Je kon er schom melen en wippen. Je kon er werkelijk van alles doen en overal liepen de ka bouters en hadden pret voor tien. Oplossingen raadsels 12 Maart. Schoorsteenveger, roos, negen, ster, Vecht, ree. Banketbakker, groenteboer. Groenlo. United (Hulp- UNAC is een afkorting van Nations Appeal for Children organisatie der Verenigde Naties voor Kinderen). Deze organisatie, die zich het lot aantrekt van de door de tweede wereldoorlog getroffen kinderen, is in 1948 voortgekomen uit de algemene hulporganisatie der Ver. Naties, welke in dat jaar werd opgericht. geeft U precies wat U nodig hehtl (Advertentie, Ing. Med.) Frank Plantinga stuurde een goede oplossing van het derde raadsel. Wat knap, dat je al die puzzles zelf be denkt! Ben je zo dol op kruiswoord raadsels? Voor je naam hoefde ik niet achterop te kijken, hoor. Trouwens, ik had je handschrift meteen al herkend. Mijn trouwe neef Ferdinand Nellen- stein heeft alle raadsels goed opgelost Keurig, Ferdinand! Cilientje en Marietje Briars uit Am sterdam waren al even knap. Hoe is het nu met die lastige kies? Mocht hij er al uit van de dokter? Ja, dat is voor Marietje ook saai als Cilientje niet bui ten kan spelen. We zullen maar hopen, dat je vlug weer helemaal beter bent, Cilientje. Het beste en tot de volgende keer, lieve nichtjes! Jansje Aleida Hollander stuurde een brief vol vragen, een mooie penteke ning en een goede oplossing van alle raadsels van deze week. Wat verve lend, dat je weer binnen moet blijven. Maar je verveelt je vast niet erg, want je hebt het zo druk met breien en bor durenJa, ik brei ook veel, allemaal truitjes. Ik kan ook borduren. Ik heb voor en achter een tuintje. Fijn hè? En bloeiende hyacinten heb ik ook. Hmm, die ruiken zo lekker. Nee, een echte boom heb ik niet, wel heesters. We kunnen toch niet zonder kachel, hè, ook al leek het eerst al volop voor jaar. Dag, Jansje Aleida! Krijg ik de volgende week weer een brief? Toen maakte men hem eindelijk van zijn stoeltje los. De kabouter wankelde de trapjes af en ging maar gauw op de veilige grond zitten. Hij zag aller lei sterren en ballen om zich heen tol len en hoorde niet eens het gelach der omstanders. Kabouter Puntneus verliet ongemerkt het kermisterrein en was blij weer thuis te zijn. „Poeh!", zei hij, „ik ben mijn spaarcentjes kwijt, buurman heeft éen mooi omgespit tuintje en ik.... ik hoorde hem niet en zo ging Puntneus ga mijn leven lang niet meer in een voor de tiende keer in het rond. draaimolen. Om deze vakjes tekening staan zes voorstellingen. De namen van deze voorstellingen moe ten in de vakjes worden geplaatst. Er zijn echter maar vijf regels zodat er één woord over blijft en dit woord moet dan verschij nen tussen de pijl tjes van boven naar beneden. Om je wat op weg te helpen: Je kunt het beste eerst alle woorden opschrij ven. Je ziet dat je er twee nodig hebt van 9 letters, twee van zeven letters en twee van vijf let ters. En dan maar passen en meten. T»jo 69. Nauwelijks had boer Zwoerde maker met zijn beide zoons de stal verlaten, of er kwam beweging in de koe, die naar de naam Gertje luisterde. De koe wandelde voorzichtig 'n paar stappen naar voren en toen kwamen er twee handen te voorschijn, die in het stro begonnen te woelen. „Ha, hier is het", zei Kareltje, de geldzak te voor schijn halend. „Hier ermee", comman deerde Billie. „Voordat er ongelukken gebeuren". Gehoorzaam reikte Karel tje de zak met geld over en zo ver dween de geldbuidel in het inwendige van de koe. „Tja, en nou wordt het zaak, dat we weer eens verderop gaan", meende Billie. „In hooi heb ik geen trek en ons salaris hebben we al weer ontvangen, wat jij Karei!" „ik vond je ontzettend slim, Billie", zei Kareltje bewonderend. „Maak dan maar eens gauw die deur open", ge bood Billie. „Oh nee, wacht maar, dat kan ik zelf beter doen". „Open de deur", zong Kareltje zachtjes. „De hele wereld ligt voor ons open". En zo ge- beurde het. Even morrelde Billie aan de staldeur, schoof de grendel terug en daar stapten ze naar buiten. Zeeiands oudste ingezetene, Jan Kip te Dreischor, heeft gisteren zijn 103e verjaardag gevierd. De oude baas is nog kras en gezond en verricht nog dagelijks zijn arbeid in het kleine boe- renbedrijfje van zijn dochter. Als al tijd was hij ook deze dag gezellig op zijn praatstoel en vertelde uit het grijze verleden. Van verschillende huizen in de ge meente werd gevlagd en 's morgens werd de jarige een aubade gebracht door de schooljeugd. Hij ontving vele cadeautjes, gelukwensen en telegram men, waaronder van de commissaris van de Koningin in Zeeland. De burgemeester kwam gelukwen sen en vertelde, dat Kip thans op één na de oudste man in Nederland is en dat nog vier vrouwen ouder zijn dan hij. Het aantal 100-jarigen en ouderen in Nederland bedraagt thans 40. De 45-jarige weduwe A. A. Steven- haage is gisteravond door gasverstik king in haar woning aan de Jacob van Lennepstraat te Amsterdam om het leven gekomen. Het ongeluk werd ontdekt door een familielid, dat op visite kwam en geen gehoor kreeg. Nadat de deur openge broken was, is geconstateerd dat de gasslang, die de toevoer van het gas naar het gasstel verleende geheel was vergaan, waardoor het gas zich in de woning kon verspreiden. HERDENKINGSTENTOONSTELLING FRANS BALJON IN HAARLEM Dr M. Lietaert Peerbolte zal heden avond in het museum „Het huis van Looy" te Haarlem een herdenkings tentoonstelling openen van werken van Frans Baljon, inl even werkzaam te Spaarndam, „De Stompe Toren" te Spaarnwoude en te Marlborough (En geland). Op een mooie Zondagmiddag, Liep Mies langs een voetbalveld. Maar Mies houdt heel niet van voetbal Gaat nóóit kijken, voor geen geld. Maar daar rolt de grote voetbal, Juist voor kleine Mies haar voet! Zal ze er nu tegen trappen? Ze weet haast niet hoe het moet! Maar ze neemt kordaat een aanloop En ze geeft een harde trap. Nu, dat valt erg mee van Miesje, Want ze gaf die trap maar knap! En ineens gaat veel gejuich op. „Goal-Goal-Goal!" roept iedereen. De wedstrijd is juist afgelopen. Ieder loopt naar Miesje heen. En men neemt haar op de schouders. Miesje heeft de goal gezet! Met één-nul de strijd gewonnen. Iedereen heeft heel veel pret! DOOR 43 „Graag", zei Serena en liet toen het oog vallen op haar ringen, die ze met een „als 't u blieft" aan meneer Chanc- ton overhandigde. Hij opende een kleine bewaarplaats in'de muur dicht bij de haard en deed ze achter slot. Serena hoorde het deurtje met een lichte „klik" dichtgaan en kreeg 't gevoel, dat daarmee haar huwelijks leven eveneens was afgesloten. Nu echter, terwijl ze tegenover me neer Chancton in de gemakkelijke treincoupé zat, drong het tot haar door, hoe moeilijk ja, hoe onmogelijk het zou zijn, zich te verplaatsen in de Serena, die Nick nog nooit had ont moet. Eensklaps werd er zacht op Serena's knie getikt en vroeg Everett Chancton vriendelijk: „Wat scheelt er aan, Se rena?" Ze hadden de coupé voor zich alleen en hij had het meisje, dat zijn eigen dochter had kunnen zijn, nauw lettend gadegeslagen. 't Viel niet gemakkelijk, haar ge dachten onder woorden te brengen, maar ze deed haar best en tenslotte knikte haar metgezel begrijpend. „Je hebt gelijk", erkende hij. „Alles wat iemand in het leven overkomt raakt zijn persoonlijkheid, maar je vergeet, dat je toekomstige ervaringen in Little Barfield zo heet het dorp eveneens invloed op je zullen heb ben. O, het zullen wel heel kalme, weinig opwindende ervaringen zijn, maar soms blijken dat de sterkste van alle". En toen Serena zo luisterde mis schien zonder het ten volle te beseffen naar de wijsheid van een man, voor wie het leven niet al te vriendelijk was geweest, kwam ze tot het besluit, dat die nieuwe ervaringen, nieuwe indruk ken bij haar geen verzet zouden ont moeten. Integendeel, ze zou zich eraan overgeven en daarmee meteen een slagboom tussen zichzelf en Nick op richten, die hij nooit zou kunnen over schrijdenzelfs als hij dat zou wil len. En meneer Chancton had gelijk ge had.' De sfeer in Little Barfield House, dat tehuis van haar grootouders, was iets, waarmee Serena nog nimmer ken nis gemaakt had. Om te beginnen vormde het gebouw zelf, met zijn fraaie proporties en stemmige lijnen, een volmaakte omgeving voor een „tehuis". Zoals meneer Chancton al had gezegd, was het niet heel groot en uit kleinigheden bleek, dat dr en mevrouw Lowdham er niet zoveel geld aan ten koste konden leggen als ze ongetwij feld wel hadden gewenst, maar de tere, wat verschoten behangsels en zacht dooreengemengde kleuren van de oude tapijten vielen bijzonder in Serena's smaak. Ook had ze oog voor de be scheiden versieringen, door de huidige eigenaars in hun geliefde woning aan gebracht, als b.v. het prachtige bor duurwerk van mevrouw Lowdham en de keurig ingelijste bladzijden uit an tieke kerkboeken, waarvoor dr Lowd ham zich interesseerde. Beiden waren nu te oud om nog zulke werkjes, die goede ogen vereisten, te ondernemen, zodat ze zich kalm tevreden stelden met wat minder activiteit hunnerzijds. Ze verwelkomden Serena uiterst har telijk, maar toen meneer Chancton haar .de op een mooie tuin uitziende huis kamer binnenleidde bemerkte ze dat het oude echtpaar even de handen om hoog hief; ondanks hun verlangen, Serena te ontmoeten, was haar komst toch in zekere zin een soort vuurproef voor hen. Hun blik richtte zich op de ring van haar moeder, wier portret op de ouderwetse schrijftafel stond. Het kapsel was natuurlijk anders, maar niettemin bestond er een onmiskenbare gelijkenis tussen de foto en het meis je, dat zo juist de kamer had betreden. Een gelijkenis, die Serena zelf trou wens niet ontging. Bijna onmiddellijk na aankomst der gasten kondigde de nogal knorrig schij nende dienstbode, die de deur voor hen geopend had, de lunch aan en dadelijk wendde mevrouw Lowdham zich tot Serena met de woorden: „Dit is Ellen. Ze is hier al vijf-en-twintig jaar en kwam juist voorHier begonnen de lippen der oude vrouw te beven en Ellen zei snel: „Ik heb uw moeder ge kend. juffrouw Serena; u lijkt erg veel op haar. Ik hoop, dat u hier gelukkig zult zijn". „Daar ben ik zeker van", antwoordde Serena kalm, een verklaring die me neer Chancton verrast deed opzien. Toch had ze waarheid gesproken, want de stille vrede van de atmosfeer, het rustig tempo en de vriendelijke, bijna tedere ontvangst deden nu reeds hun invloed gelden, 't Leek wel of zachte, geurige wolken haar omgaven, de nog zo kort door haar verlaten wereld bui tensloten en haar omringden met een nieuwe wereld, waarin niets volslagen realiteit was.... Na de lunch kondigde meneer Chanc ton, ondanks het protest van gastvrouw en gastheer, zijn vertrek aan. „In de eerste plaats", zei hij „heb ik nog heel wat te doen en ten tweede ge loof ik dat u en Serena elkaar beter zult leren kennnen als ik er niet bij ben". En ofschoon de oudjes als om strijd trachtten hem terug te houden, scheen het toch, dat na zijn vertrek iets als een lichte, niet te omschrijven beklemming was weggenomen. „Die beste Everett", zei mevrouw Lowdham. „Hij is zo verstandig en heeft het zo dikwijls bij het rechte eind. Niet altijd, natuurlijk; een man moet trouwens niet steeds gelijk krij gen". Bij deze woorden tintelden de lieve oude ogen, doch tezelfdertijd klopte ze haar echtgenoot vriendelijk op de arm, als om alle stekeligheid uit haar opmerking weg te nemen. „Kom", ging ze voort, zich tot Serena rich tend, „ga mee je kamer zien. We hadden dat eigenlijk voor de lunch al moeten doen, maar je kwam vrij laat en ik weet zeker, dat je trek had". Meteen liep ze de sierlijk gebogen trap op, terwijl Serena haar langzaam volgde. Boven gekomen bleef haar grootmoeder even stilstaan. „Lieve help, wat maakt me dat te genwoordig buiten adem!", riep ze, echter allerminst bij wijze van zelfbe klag. „En dan te denken, dat ik, toen Richard me de eerste keer hier bracht, op een theeblad naar omlaag gleed' Gelukkig stond hij beneden om me op te vangen, want anders zou ik mis schien mijn nek hebben gebroken Maar ja, hij heeft altijd op de juiste plaats gestaan, wat voor gekke stre ken ik ook mocht uithalen". Meteen opende ze een kamerdeur en ging Serena voor naar binnen. „Dit was de kamer van je moeder" zei ze kalm, „precies nog in dezelfde staat als toen zij er woonde''. Ze ging op het bed zitten om wat van de klim te bekomen en Serena maakte van de gelegenheid gebruik, om eens rond te kijken De kamer was niet, zoals de vertrekken beneden, in een bepaalde stijl gehouden, maar elk meubelstuk was blijkbaar vol zorg gekozen, zo pre- cies paste het bij zijn naaste omgeving. (Wordt vervolgd.) 1 Dat de „lichte muze", vooral onder de jongeren steeds meer veld begint te winnen is voor de AVRO blijkbaar aan leiding geworden deze zucht naar ge makkelijk aansprekende melodieën vol prettige rhythmen en romantische ten- denzen volledig te bevredigen. Deze omroepvereniging heeft nl. het plan opgevat een week van de „lichte muze" te houden, onder de titel „De lichte muze regeert". Deze week zal Zater dagavond 20 Maart beginnen met een concert in het Concertgebouw te Am sterdam, waar twee voorstellingen zul len worden gegeven. Medewerking zal daarbij verleend worden door Josephine Baker, de Mena Moeria Ministrels, Christine Spierenburg, Bert Robbe en het Cosmopolitain-orkest onder leiding van Jos Cleber. Zondagavond 21 Maart wordt een „Wiener Operette Album" opengeslagen, waarin we kennismaken met Louise de Vries, Frans Vroons, Tonny Hartweger, het omroepkoor en het promenadeorkest, het geheel o.l.v. Benedict Silbermann. Naast uitvoeringen door het accor deon-orkest „Phill-Harmonica" en een Frans programma, getiteld „Paris vous chante" zijn er nog de „Skymasters", die tenslotte een overzicht geven vai) de ontwikkeling der rhythmische amu sementsmuziek. Ook de gramofoonpla- ten-programma's zijn in deze lichte muziek-week afgestemd. Liefhebbers van Beethoven en Bach doen dus beter gedurende deze dagen de radio niet in te schakelen. HORTUS MUSICUS. In deze „Gids voor Huismuziek" zal men het Duits-kwartet kunnen beluis teren. Deze Duitse groep wijdt zich bij uitsluiting aan de uitvoe ring van oude muziek op de in strumenten, waarvoor ze eenmaai is geschreven. Ditmaal speelt en zingt ze muziek uit de Renaissan ce. Wij zullen liederen kunnen horen van de Fransman Certon, de Engelsman Byrd, de Nederlan der Clemens non Papa en van on bekende musici op teksten van Shakespeare. Ook worden er twee dansen van d'Attaignant gespeeld. (Zaterdag 14.14 over Hilversum I, 402 m.) ZATERDAG 20 MAART HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.13 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Gym. 9.10 Gram. (Om 9.30 Waterstanden.) 10.00 „Tijdelijk uit geschakeld", causerie. 10.05 Morgenwij ding. 10.20 Voor de arbeiders in de con- tinu-bedrijven. 11.40 Clavecimbel-recital. 12.00 Gram. 12.30 Land- en Tuinbouw- rr.ededelingen. 12.33 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Orgelspel. 13.45 Vara-varia. I3-50 Gram. 14.14 Huismuziek. 14.30 Amateurs programma. 15.00 Veiligheidspraatje. 15.15 Accordeonorkest. 15.45 Boekbespreking 16.00 Kamerorkest en sol. 16.45 Week- journaal. 17.15 Jazzmuziek. 17.45 ,.D<j Sportconferentie v. d. P. v. d, A.". l'00 Nieuws en commentaar. 18.20 Lichte mu ziek. 18.35 Dutch Swing College. 19.00 Artistieke Staalkaart. 1930 „Passepar- tout", causerie. 19.40 „Het Boek Hande lingen", causerie. 19.55 „Deze week", cau' serie. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. pro gramma. 22.00 Socialistisch commentaar. 2215 Weense muziek. 22.40 •,"nc'er,- pannen", hoorspel. 23.00 Nieuws. 23.15— 24.00 Verzoekprogramma. HILVERSUM II. 298 m.: 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 74» Gym. 7.30 Gewijde muziek. 7.45 Morg gebed en Liturgische kalender. 8.00 Nie en weerbericht. 8.15 Gram. 9.00 Voor o huisvrouw. 9.40 Gram. 1000 Voor kleuters. 10.15 Gram. 10.55 Idem. Voor de zieken. 11.45 Kamerkoor. Angelus. 12.03 Operette -duetten. Land- en Tuinbouwmededolingen. Gram. 12.5.5 Zonnewijzer. 13.00 Nieu en Kath nieuws. 13.20 Amus.-orke 14.00 Boekbespreking. 1410 Voor jeugd. 14.20 Engelse les. 14.40 Amatc" programma. 15.15 Kroniek v. lettereni kunsten. 15.55 Lichte muziek. 16.10 F1 duo. 16.30 De schoonheid van het u goriaans. 17.00 Voor de jeugd. 17.5o SP berichten. 18.00 Voor de kinderen. Journalistiek overzicht. 18.25 tian- Orkest. 18.40 Regeringsuitzending: A tisch allerlei. Een en ander over e landen van het Atlantisch Pact. Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.20 G 19.30 Idem. 20.25 De gewone man. Lichtbaken. 20.50 Gram. 2100 „De kers van het Elfde Uur", hoorspel. j Gram. 22.05 „Een tikje getikt"_ l" Gram. 22.30 Wij luiden de Zondag^ 23.00 Nieuw». 23.15 Nieuws ln Espera» 11.00 12.00 12.30

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 2