Scorebord bleef gapend leeg bij wedstrijd HRC-VVA (0-0) Pas twaalf minuten voor tijd sloeg HVC de witjakken Succes liep 2-0 achterstand op BKC in (2-2) Positie van Flevo en WGW nu wel uitermate gunstig Uitwedstrijd tegen Zwaluwen ging ook voor HCSC verloren Schagen en Texel hielden aan matige strijd iets over Verdedigers waven situatie meester Strafschop gemist door Bakker Magere 1-0 zege van DTS op Watervogels Onprettige sfeer bij Grasshoppers-ZAP Ook Hollandia T. en Zwaagdijk dicht bij het kampioenschap Dindua is kampioen Moeilijkheden in de bouwwereld Hugo Boys kon niet tegen WGW op (5-2) Van der Meuten niet op appèl verschenen Amersfoorters wonnen weer met 2-0 Breezanders hadden in eerste helft geluk Oudesluis hield lang stand in 't Veld VOETBAL IN DE AFDELING Teleurstellende dag voor SRC en JVC Zaterdag ontmoeting met A.G.T. Texel ontsnapte aan nederlaag Speler van JVC 2 brak zijn enkel Een smadelijke nederlaag van JVC Urk Controleur-stambo'ïkhoi'der lu een wel zeer slechte wedstrijd hebben HRC en WA gistermidda2 je punten broederlijk gedeeld. Gedurende tweemaal drie kwartier heb ben wij zitten speuren naar tenminste enkele vlagen van behoorlijk tweede klasse-voetbal, maar veel van die momenten waren er toch niet. Beide ploegen hebben zich ongetwijfeld ten volle gegeven, maar goede wil alleen is nu eenmaal niet voldoende. Zowel de verdediging van HRC als die van de gasten had weinig moeite met de op hun doel gerichte aanvallen, In dit licht bekeken, was de 0-0 uitslag dan ook volkomen bevredigend. De wéinige malen dat er werkelijk ge vaarlijke momenten ontstonden, toon den doelman Lingbeek en zijn collega aan de andere zijde van het veld, Ten Tusschede, dat zij hun plaats geheel en al waard waren. De wedstrijd begon overigens niet slecht. In het eerste kwartier- deden zich wel verrassende aanvallen voor, die het beste deden verwachten. Voor- ai Brom en Tillaart van WA lieten nu en dan zeer redelijk werk zien. maar telkens was er een HRC-er op tijd terug om het gevaar te bezweren. Misschien was het gladde veld er de oorzaak van, of anders wellicht het te grote enthousiasme, maar de scheids rechter moest nog al wat vrije schop pen geven. De heer Florin floot onzes inziens te veel, en dit is noch het spel noch de verstandhouding in het veld ten goede gekomen. En zo kreeg men een vrij primitieve strijd te aanschou wen: slecht plaatsen en hard rennen. Na een half uur meende de scheids rechter een overtreding te moeten af straffen met een penalty. Bakker kreeg de unieke kans, zijn club de leiding te bezorgen. Hij schoot evenwel te zacht, en keeper Ten Tusschede wist te red- Toen WGW gisteren de strijd aan bond met Hugo Boys, was het juist twee maanden geleden, dat de Nieuwe- diepers hun laatste thuiswedstrijd speelden. Hoewel werd gewonnen (5-2), had de periode van gedwongen rust haar sporen wel degelijk achter gelaten. Vooral in de verdediging viel zulks waar te nemen. Alleen invaller keeper Davit kan op een goede party terugzien. De voorhoede' was, getuige de vijf doelpunten, beter op dreef. Het aan- valsquintet van Hugo Boys was bepaald zwak, op Commandeur na, die dan ook de beide doelpunten van Hugo Boys voor zijn rekening nam. Reeds na vier minuten maakte Ram ler het eerste doelpunt, daartoe op keu rige wijze door Laan in de gelegen heid gesteld (1-0). Pas na tien minuten zagen wij een aanval van de bezoe kers. Rechtsbuiten Borst schoot even wel over. Na een kwartier vergrootte Laan de voorsprong uit een voorzet van Ramler en vijf minuten later brachten deze twee de stand op 3-0. Ramler moest wel tweemaal schieten, maar toen was het ook raak. Na vijf- en-dertig minuten noteerden wij een buitenspeldoelpunt van Kager, maar een minuut daarna deed Commandeur het beter (3-1). Dertien minuten na de hervatting bracht Brondsema de score op 4-1. En toén was er even een oponthoud, na dat Huigen en Kager gelijktijdig naar «en hoge bal waren gesprongen. Zij kwamen met elkaar in botsing en beide spelers bleven liggen. Kager werd naar het ziekenhuis vervoerd. Gelukkig blefek alles nogal te zijn meegevallen en nog juist vóór het einde keerde de speler van Hugo Boys uit het zieken huis terug. Er waren deze middag meer kleine ongevallen, terwijl er toch van ruw spel geen sprake was. Kager werd door Molenaar vervangen. Comman deur verkleinde de achterstand tot 4-2, waarna Laan de eindstand 52 maakte. den. Hij kon het leder evenwel niet onder controle krijgen, zodat nog een verwoede doelworsteling kon ontstaan. Daaruit werd de bal tenslotte naast geschoten. De eerste tien minuten na de her vatting waren weer wat levendiger dan het laatste gedeelte van de eerste helft, doch al spoedig keerde het spelpeil tot een bedenkelijk niveau terug. Koster, die na de rust de geblesseerde Van Knijff verving, protoeerde het wel en kele keren, maar ook hij bereikte geen succesvol resultaat, ongeveer tien mi nuten voor tijd geraakte ook hij ge wond. en toen ging Hoolboom trachten de score te openen. Ook hem mocht het evenwel niet gelukken. Brom c.s. van WA kwamen evenmin tot rijpe schietkansen, zodat het 0—0 bleef. (Van onze correspondent te Langedijk) De wedstryd DTS—Watervogels is er een geworden, die bü de toeschouwers geen diepe indruk heeft gemaakt en zeer spoedig zal zijn vergeten. De gast heren konden slechts een benauwde 10 overwinning behalen, een overwin ning, die met betrekking tot hun kam pioenskansen niettemin zeer waarde vol is. Na verschillende gemiste kansen van beide aanvalslinies kreeg DTS na on geveer dertig minuten spelen een vrije trap te nemen. Tromp plaatste de bal goed naar de vrijstaande Van Dort, die onhoudbaar voor doelman Maas het eerste en naar later zou blijken laatste doelpunt scoorde. In de tweede helft had DTS aanvan kelijk een overwicht. De verdediging van Watervogels, met als uitblinkers Koster en Blokker, kon het te korte en doorzichte spel van de voorhoede van DTS echter wel aan en bovendien was doelman Maas in uitstekende vorm. Dit bleek wel duidelijk toen Feller een hard schot in de uiterste hoek plaatste, dat feilloos door Maas werd gestopt. Naar mate de tijd verstreek daalde bet spelpeil en toen de scheidsrechter ein digen blies stonden nog slechts weinig toeschouwers langs de lijnen. Helder heeft wederom liet hoofd moeten huigen voor de leider van de afdeling. Met dezelfde cijfers als in de thuiswedstrijd gingen de wit jakken eervol ten onder. Eervol, omdat zij tegen dit H.V.C, kranig partij hebben gegeven, zó zelfs, dat de gastheren alle zeilen hebben moeten bijzetten om de balans in hun voordeel te doen overslaan. Hel der begon deze wedstrijd, die door ongeveer 7000 mensen werd bijge woond, met 10 man, daar aanvoerder Van der Meulen, die uit Breda moest komen, niet op het appèl was verschenen. Men had echter de hoop dat hij alsnog zou komen. Dit geschiedde niet, zodat na een kwar tier selen Jacobs inviel en rechtsbuiten ging spelen. Heijster kwam nu rechtsbinnen staan en Van Beekhoven bezette de rechts- halfplaats. Daar ook Van der Neut nog op de ziekenlijst stond, speelden de witjakken dus wel in een gewijzigde opstelling. Maar dat mocht geen belet sel zijn om de zaken meteen flink aan te pakken. HVC werd er getuige van, dat talrijke aanvallen op haar heilig dom werden 'ohderriom'én. Helder wil de zich niét als een gewillig Slachtoffer laten behandelen en het talrijke pu bliek kreeg een spannende wedstryd te aanschouwen. Het sterkste deel van het elftal vormden middenlinie en achterhoede. Met Boekei (die weer in uitstekende vorm was) aan het hoofd werd elke HVC-aanval in de kiem ge smoord. Veener.daal, Puhl en Himpen vormden nu de Helder-defensie, goed bijgestaan door Mos en Van Beek hoven. Hoewel de voorhoede zich talrijke kansen heeft geschapen mocht het haar niet gelukken, doelman Brits te verschalken. Biender en Heijster wa ren nogal eens verplicht de verdedi ging te helpen, wat hun goed afging. Midvoor Jullens kreeg tegen spil v. d. Biesebos geen kans. Hij moet zich veel scherper gaan opstellen en niet een afwachtende houding gaan aannemen. Er ging nu te weinig kracht van hem uit. Lamorée kreeg vóór de rust een paar opgelegde kansen, maar hij was niet gelukkig met zijn schoten. Inval ler Jacobs heeft gedaan wat hij kon, doch hij was tegen de geroutineerde Van Malestein niet opgewassen. Bij HVC was het sterkste deel van het elftal ook de verdediging, daar de voor hoede er deze middag niet veel van terecht bracht; kansen waren er wel maar door slecht schieten gingen deze veelal verloren. Het begin was meteen voor het Hel der tiental want na aftrap van HVC's midvoor Vreekamp (die v. d: Horst verving) namen de witjakken meteen de bal over en Van Beekhoven plaatste 4 keurig in de doelmond, r.back Zwart- (Van onze correspondent te Breczand) Het spelpeil bij wedstrijden lussen ae rivalen BKC en Succes Is door- Eaans njej van j,oog gehalte, maar ocli hebben deze wedstrijden altijd hun aparte bekoring, hetgeen de te- ("•rtkomingen in het spel meestal doet Tergeten. Dat was ook gistermiddag het Seval. Dit spannende treffen ein- 'Ede in een 2—2 gelyk spel, een uit- ®aE waarmee beide ploegen vrede «unnen hebben. J*?d de eerste helft zeer veel (ie Niettegenstaande het feit dat 10 „fastheren het eerste kwartier met twe n (n veld stonden konden zij na dneiLminuten een f°ut van de Succes- af, .i??.11 Rotgans met een doelpunt oian Na dit doelpunt van Rezel- m-, zette Succes menige aanval op, Vonr jVeei Sevaar ontstond er niet hsr» vt!te. Na een kwartier de Rv-o yen de °Pen Plaats in bar. .^-gelederen innemen, een merk ten i,^erl)etering, want reeds 5 minu- nam Hp7e> cnpier É»pn voorzet van ,r nam deze speler een voorzet it op zÉjn schoen en schoot in uiterste hoek van Rotgans' doel, onhoudbaar in (2—0). Twee doelpun ten, die BKC echter niet geheel en al had verdiend, want Succes bleef gedurende die eerste helft wat ster ker. Vijf minuten voor het einde van de eerste helft kregen de bezoekers loon naar werken. Bij een senmmage voor IJsselstein's doel kreeg Hooge- steger de bal vrij en de BKC-goalie was een geslagen man (2 1). Na de hervatting zagen wij een ander spelbeeld. Twee volkomen ge lijkwaardige ploegen, die gedurende het eerste half uur elkaar het vuur na aan de schenen legden. BKC begon uit een ander vaatje te tappen. Geel, Buning en Leyen kregen ieder hun kans, doch schoten over of naast. Doch ook Succes draaide op volle toeren. Een hachelijk moment voor het BKC-doel werd bijna met de ge lijkmaker beloond. In deze periode van gelijke kansen trok Succes aan het langste eind, want Rotgans zag zijn kans, toen één der BKC-verdedi- eers de bal te nonchalant wegwerkte. Hierdoor werd het 2-2 na 20 minuten spelen. Kort daarop kreeg Leyen tot tweemaal toe de kans van zijn leven, doch hij faalde op het laatste moment. Ook Succes kreeg door De Bie nog enige kansen, maar de ver uitgelopen IJsselstein redde eenmaal, terwijl de invaller-back Van Dalen een andere keer de bal van de doellijn wegtrapte. In het laatste kwartier kreeg BKC meer kansen, doch er kwam geen ver andering meer. huis aarzelde even en dat gaf Lamo rée direct een kans, maar Brits kon met grote moeite ten koste van een corner redden. Uit deze corner schoot Brionda net over, even later loste HVC's l.buiten Nederhand een vliegend schot dat net over de lat suisde, en meteen hierop werd Boekei opnieuw aan de tand gevoeld. De Helder-goalie sloeg de bal echter uit zijn doel, waarna Himpers redding bracht ten koste van een corner. Als midvoor Vreekamp dan snel wil „doorbreken" verspert Puhl hem de weg. Daarna was het weer de beurt aan Helder en Bioncia gaf Lamoree Weer een kans maar dien# schot ging naast. Aan de andere kant was het Van Eden, die voor open doel hoog over schoot. Nadat Boekei een paar fraaie red dingen had verricht, gaf wederom Van Beekhoven goed voor en nu kreeg Lamoree een unieke kans maar op nieuw faalde hij want zijn schot vloog langs het doel. Helder kwam echter terug en weer moest Buts handelend optreden om erger te voorkomen. Ge leidelijk aan verplaatste zich het spel, de witjakken zaten veel meer op de bal terwijl bij HVC alles te nonchalant ging. Daardoor kon de Helder-verdedi ging steeds op tijd ingrijpen. Toch had HVC in deze periode een voorsprong kunnen nemen, als de kansen die Vree kamp en Van Ede kort achter elkaar kregen, niet zo hopeloos verknoeid waren. DE TWEEDE HELFT De 2e helft begon met een ovatie voor Boekei, die op werkelijk sublieme wijze een schot van Sleeking onscha delijk maakte. De thuisclub probeerde nu zo snel mogelijk een voorsprong te forceren maar eerst bracht Veenen- daal op prima wijze redding, terwijl even later Mos de bal uit de doelmon'd kopte. Even later kon Boekei net een schot van Van Eden op de doellijn stoppen, terwijl Himpers hierna ten koste van een corner redding kon brengen. De druk op het Helderdoel werd steeds groter maar er werd geen duimbreed prijs gegeven. De spanning steeg ten top en het was voor de HVC- aanhang een opluchting, toen 12 min. voor tijd uit een corner door r.buiten Houtveen, spil v. d. Biesebos kon in schieten, Boekei werd het uitzicht be lemmerd en HVC kon juichen (1-0). Drie min. later werd het pleit beslecht toen uit een ingooi de bal bij Vree kamp kwam en Himpers even aarzel de, wat net genoeg was voor de HVC- midvoor om Boekei van dichtbij te passeren (2-0). (Van onze correspondent te Hoogwoud). De wedstrijd GrasshoppersZAP, welke in een 11 geiyk spel eindigde, is ontsierd door diverse gooi- en smyt- partijen. Het gevolg daarvan was dat een van de backs van Grasshoppers, Ursem, zich een kwartier voor het einde zo liet gaan dat hy een van zyn tegenstanders in het gezicht sloeg. De laatste liet zich na dit hoogst onpret tige incident vervangen en Ursem werd zoals zich Iaat begrypen van het veld gestuurd. In de laatste seconden van de eerste helft maakte de ZAP-midvoor Van Oosten zich vrij en schoot langs de uitgelopen keeper Mulder. Voordat de bal echter over de doellyn ging, floot de scheidsrechter voor rust. Ruststand 0—0. De tweede helft was nog geen vijf minuten oud, toen een achterspeler van ZAP de bal tegen een van zijn medespelers trapte, waarvan midvoor De Boer gretig gebruikt maakte en Grasshoppers onhoudbaar aan een 10 voorsprong hielp. Een kwartier hierna een goede aan val van ZAP, die midvoor Van Oosten vrij voor doelman Mulder bracht. Hij werd op het beslissende moment ech ter door Ursem van de bal gegooid en een strafschop was het resultaat. Deze werd door de uitstekende ZAP-spil Timmer onhoudbaar ingeschoten (1-1). In de zelfde minuut gebeurde precies hetzelfde in het strafschopgebied van ZAP. Maar hier legde de scheidsrech ter de bal buiten het strafschopgebied. De Grasshoppers back kogelde hard in, maar Timmer wist de bal juist cor ner te koppen. (Van onze correspondent te 't Veld) Oudesluis heeft gistermiddag in 't Veld VZV verbitterde tegenstand ge boden en het zag er enige tijd naar uit, dat de zwartjes een punt mee naar huis zouden nemen. Een kwartier voor tijd moesten zij echter voor de hardnekkige aanvallen van de rood- broeken capituleren en greep VZV de verdiende zege (20). In de eerste helft had datzelfde VZV het zwaar te verduren. Oudesluis maakte het invaller-doelman Veldman (die Smit voortreffelijk verving) dik wijls heel lastig. Toen na de thee VZV het windvoordeel genoot, kwamen de gasten er nagenoeg niet meer aan te pas. Toch duurde het een half uur voor de vervanger van C. Wijnker, Joop Ligthart, na een vrije trap van spil Groen voor het eerst succes had. Kort daarna kreeg Oudesluis de nek slag: een kogel van S. Wijnker be landde in de touwen. Het was eigen lijk een wonder, dat het bij 20 bleef. De Veldtemers overspeelden Oudesluis volkomen, maar liepen elkaar nogal eens voor de voeten. In de eerste klasse B van de afdeling Noord-Holland hebben de leiders andermaal geen krimp gegeven. Flevo verstevigde haar positie aan de kop met een 20-zege op Berkhout, terwijl SEW goede tweede bleef met een 51 overwinning op RKDVO. Ook in de lagere regionen geen wijzigingen. Berkhout verloor dus, maar ook KGB kon het niet tot winst brengen. De ontmoeting met St. George ging met 21 verlo ren. Valken verraste met een 32 overwinning op RKEDO, en St. Victor plaatste zich boven Sijbekarspel (31). De ranglijst van 1 B ziet er nu als volgt uit: Flevo 17 11 4 2 26 SEW 16 10 3 3 23 St. George 15 9 2 4 20 Blokkers 15 8 3 4 19 RKEDO 15 8 2 5 18 RKDVO 15 5 4 6 14 Valken 15 6 1 8 13 St. Victor 16 4 4 8 12 Sijbekarspel 15 4 2 9 10 Berkhout 15 2 4 9 8 KGB 16 2 3 11 7 Voor WGW was het in 1 C weer een succesvolle dag. Het bezoekende Hugo Boys werd met 52 verslagen. JVC heeft het er lelijk bij laten liggen tegen Kaagvogels, dat met 40 aan het lang ste eind trok! Een keurige prestatie van de Vogels. Ook SRC stelde ons te leur. De uitwedstrijd tegen Wieringer- waard ging namelijk met 21 verloren. De Wieringerwaarders komt een pluim toe. Nieuwe Niedorp verloor met 30 van Vios, en Randers kreeg met 60 klop van Vrone. WGW LSVV JVC Vios Vrone Nieuwe Niedorp Kaagvogels SRC Hugo Boys Wieringerwaard Randers 15 16 14 15 15 16 15 13 13 14 14 10 8 8 7 6 5 6 6 3 3 1 2 4 5 5 4 5 6 5 6 9 12 In de tweede klasse B is de belang rijke wedstrijd tussen Zwaagdijk en Westfriezen in een 31 overwinning voor eerstgenoemde geëindigd. Ook de derde „kanshebber", Woudia, boekte winst, en wel met 41 tegen Spartanen. De resterende wedstrijden zijn hier: DWBHEO 12 en Strandvogels— RKVVS 13. Aan de kop is de stand: Zwaagdijk Woudia Westfriézen 15 16 14 11 10 9 23 22 20 HCSC heeft Zaterdag haar kans, de onderste plaats te verlaten, niet kunnen benutten. Ook deze wedstrijd werd een nederlaag en het degra- daiie-spook komt nu dichtbij. Het was overigens een aantrekkelijke wedstrijd. Vóór de rust was HCSC onbetwist sterker. Tien minuten vóór het rustsignaal klonk, was het met de Nieuwediepers gedaan. Zodra de scheidsrechter beginnen had geblazen, nam HCSC het Zwa- luwendoel onder vuur. Vlot combine rend werden zeer goede aanvallen op gebouwd en Zwaluwen moest alle zei len bijzetten. Zeven minuten waren gespeeld, toen De Haan een bal kreeg toegespeeld. Hij wist zich een paar te genstanders van het lijf te schudden en keurig te doelpunten, 0-1. Bakker kreeg daarna een prachtige kans de score te verhogen, maar hij schoot in het zijnet. Fel zaten de Nieuwediepers op de bal en zij oefenden grote druk op het doel uit. Zoals meer gebeurt, kwam het succes aan de andere kant. De gastheren wisten na een uitval een corner te forceren. De bal kwam ge vaarlijk voor het doel doch werd weg gewerkt om tenslotte uit een wirwar van spelers toch in het doel te belan den, 1-1. HCSC liet het er echter niet bij zitten en het was P. Bais, die zijn club weer de leiding wist te geven, VOOR Schagen en Texel begon de nieuwe lente met een nieuw geluid. Deze eens zo geduchte vierde klassers, vertoevend in de lagere regionen, de monstreerden, dat de matige plaats niet louter aan pech of tegenspoed is te wyten. Mir-.chien hadden deze elftallen de lente een beetje in de benen en dat is dan ook het enige excuus voor deze zeer povere, sfeerloze party trappen tegen een leren voetbal, waaraan beide ploegen toch iets overhielden. Het bleef nameiyk 11, omdat Schagen in de laatste seconden een strafschop miste. Die 11 was een bevredigende uit slag. Schagen was over het algemeen wel wat meer in de aanval, maar de Texelaren waren dan ook kennelijk op een puntenverdeling uit. Wilner, Boon, Du Porto en doelman Heerschap verdedigden zich in de eerste helft zo voortreffelyk, dat er voor Schagen na de thee (toen met de stijve wind tegen) weinig meer leek in te zitten. Vooral niet toen al spoedig de jeugdige mid voor Witte van een misverstandje in de Schager defensie profiteerde om Schuit gemakkelijk te passeren (01). Het was het enige opmerkelijke wapen feit van deze aanvalsleider en zyn hel pers, die gezamenlijk 85 jaar tellen. Schagen nam het initiatief en had de meevaller, dat Winkel al vry spoedig een slecht weggewerkte bal opving en zijn lage schuiver via de handen van Heerschap in de touwen zag terechtko men (11). Wel kreeg Schagen daarna veruit de beste kansen, maar Van der Oord had weinig geluk en linksbuiten Wit kon er eenvoudig geen goed aan doen. Deze scherpschutter van voor de vorstperiode was het, die in de laatste ogenblikken een strafschap wegens af houden van midvoor Schoorl mocht nemen. Hij mikte veel te hoog. 1-2. Nog een kleine 10 minuten waren te spelen eer de rust aanbrak, toen eén onschuldig handsgeval op de rand van het strafschopgebied werd gesigna leerd. De toegewezen penalty werd benut. (2Dit was even teveel voor het moreel van de Nieuwedie pers. Een door Boon slecht wegge werkte baL was oorzaak, dat de gast heren hun derde doelpunt konden scoren en als even later Kerssies over de bal heendook was het 42 voor Zwaluwen. Na de rust kwam een herboren Zwaluwen in het veld, waardoor er meer evenwicht in het spel kwam. HCSC zag echter geen kans doelpun ten te maken. Wel werd er hard ge werkt en ontstonden er kansen, maar niemand wist hiervan gebruik te maken. Zwaluwen had nog eenmaal succes, zodat de Hoornse club met 5—2 zegevierde. Gelukkig voor HCSC verloor ook AGT zodat de kans om degradatie nog te ontlopen in eigen hand blijft. Za terdag wordt die wedstrijd gespeeld. Dindua is nu kampioen geworden De uitslagen van Zaterdag waren: KromhoutKMVZ 41; Zwaluwen HCSC 5—2; AGT—Jong Holland 0—2 en Dindua—PVWA 3—0. De lagere elftallen deden het beter Het tweede elftal verraste vriend en vijand door Marken I met 41 te verslaan. HCSC 3 won met 21 van Opperdoes I, terwijl HCSC 4 Blauw wit met een 72 nederlaag naar huis stuurde. HCSC jun. b. verloor met 25 van W. Waard. HCSC a dwong N. Niedorp a een gelijk spel af (22). Adsp. b wonnen met 82 van HRC f en het c-elftal speelde 11 tegen Flevo b. De ontmoeting ZAP 2—JVC 2 kreeg 25 minuten vóór de afloop een ontydig .einde, doordat één der spelers van JVC. H. Keitel, een dubbele enkelbreuk op liep. Wy moeten hieraan toevoegen, dat dit ongeval te wijten is aan een zeer ongelukkige samenloop van omstandig heden. Een ZAP-speler en Keitel trap ten tegelijkertyd tegen de bal, met het hierboven omschreven gevolg. De scheidsrechter staakte na het on geval de wedstrijd. Keitel werd naar het ziekenhuis te Den Helder vervoerd. Geelzwart leverde in 2 C het stoute stukje. Petten een 2—2 gelijk spel af te dwingen. Een best nootje voor Geel zwart zelf en voor leider Hollandia T., die vrij was, en een slecht voor Zee macht, dat ook een vrije Zondag had. De overige uitslagen waren hier: Texel se BoysCallantsoog 4-3, Kolping Boys —Schoorl 2—3 en SVW—Koedijk 2—1 (ook al gunstig voor de koplopers!). En verder: 3 B: KSVCocksdorp 40, De Koog AGSV 5—2, VesdoDWOW 1—0, DirkshornTwisk 30, MOCSchel linkhout 21. 3 C: Reiger BoysOosterend 02, ZDH—Winkel 5—1, St. Boys—ALC 4—0, WSWSporters 20. Res. 1 B: WSV 3—Alkm. Boys 3 1—2, RKAFC 2—KFC 5 0—1, Helder 2—West- Frisia 3 5—0, GVO 2—QSC 3 1—1. Res. 1 C: Helder 3West-Frisia 4 30. Succes 2—DTS 2 02, Kaagvogeis 2—BKC 2 1—0, WW 2—Grasshopers 2 2—1. Res. 2 D: SRC 2Hollandia T. 2 30, Texel 2—BKC 3 4—1, Vios 2—VZV 2 32, HRC 5Watervogels 2 31. Res. 3 F: Kaagvogels 3ZAP 3 2—5, Winkel 2Flevo 2 03. Res. 3 G: Watervogels 3HRC 6 01. 4 I; LSW 4—Reiger Boys 2 7—0. 4 J: ZAP 4—St. Boys 2 8—0, Schagen 4—SRC 3 4—2, Schagen 6—Vesdo 2 1-3. 4 K: Wiron 2WGW 5 51, Watervo gels 5- DWOW 2 4—0, Vesdo 3—Cal lantsoog 2 02, Succes 4BKC 4 72. Junioren J: HelderWest-Frisia 5—0. L; HRC d—Watervogels 3—0, HRC e Oudesluis 03, HCSC bWieringer waard 25, Flevo cVesdo 93. N: WGW—SRC 0—0. S: SRC b—WGW b 2—13. Adspiranten N: TexelWest-Frisia 2—1, Helder—BKC 2—0. O: N. Niedorp—HCSC 2—2. Kaagvo gels—JVC 1—7, St. Boys—Watervogels 40 P: HRC d—HRC c 0-4, BKC b—Hel der c 01. Q: Flevo b—HCSC c 1—1, HCSC b— HRC f 8—2. W: WGW a—VZV b 3—1, ZAP—Geel zwart 1—3, ZAP b—VZV 0—5. JVC I heeft Zondagmiddag op eigen terrein een smadelijk 4—0 nederlaag tegen Kaagvogels I moeten slikken. Nog geen minuut na de aanvang pas seerde de middenvoor van JVC de Kaagvogels-backs, maar zijn schot be landde in de veilige handen van Ku- gel. Toen was het met het overwicht van JVC gedaan. De Kaagvogelsvoor- hoede kwam gevaarlijk opzetten en de achterhoede van JVC begon lelijk te schutteren. Doelpunten konden dan ook niet uitblijven en na 10 minuten was het B. Herman, die de JVC-kee- per het nakijken gaf. Even later weer een aanval van Kaagvogels. H. Siepel wist de JVC-back te omspelen. De JVC-keeper ilep te laat uit en Siepel bracht de stand op 20. Met deze stand kwam de rust en de verwach ting was, dat JVC met de wind mee meer in de aanval zou zijn. Dat was ook zo, maar de uitvallen van Kaag vogels bleven gevaarlijk en uit één daarvan bracht Klaver de stand op 30. Dit was JVC toch te erg. Het elftal werd gewijzigd en dat had tot gevolg dat Kaagvogels sterk werd te ruggedrongen. Maar er was voor JVC geen doorkomen aan. Zelfs wist Kaag vogels één minuut voor het einde het spel te verplaatsen en de stand nog op 40 te brengen. URK. Nu de vorst verdwenen is komt er weer leven in de brouwerij o.m. in de zg. flatbouw rond de nieu we school. De vroegere flatbouwer Das van Almelo, die al enige tijd ge leden van hier vertrok werd surséan ce van betaling verleend. In hoeverre hierdoor moeilijkheden kunnen ont staan voor betrokkenen by deze bouwonderneming is nu nog niet te zeggen. Wel blijkt dat men te dezer zaken diligent is en probeert even tuele nadelen voor gemeente en ande ren te ondervangen, voorzoverre dit tenminste nog mogelijk is. Te grif ge tekende contracten moeten hierbij een rol spelen. BEURTDIENST OVERGEDRAGEN. URK. De heren De Vries en Kra mer te Urk hebben de beurtdienst Urk —Amsterdam overgedaan aan het Noordelijk Verenigd Watertransport te Steenwijk. VOOR DE SOCIALE LASTEN. URK. Door de Coöperatieve Ver eniging voor IJselmeervissers te Urk is een actie onder de vissers begon nen om via de afslag van de besom ming 10 pet. te laten Inhouden om hiermede de sociale lasten e.d. te be talen. Hiervoor zal als boekhouder fungeren de heer H. Hartman te Urk. Op het te Hoorn gehouden exa- wf,n' Uuitfaande van de Stichting akschool voor Zuivelbereiders slaagden voor het diploma contro leur-stamboekhouder o.m. de heren Hippolytushoef S' °UMS ls

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 3