Stad en omgeving Nieuwe Ambachtsschool niet voor Januari 1955 gereed Vereniging van Huisvrouwen weet wat pret-maken is Geen winst voor Bruinvissen in laatste wedstrijd Theorie-vleugel reeds medio November in gebruik? Stoker bokste leverancier een tand door diens lip Kosten per leerling f 565.- in 1953 IN HET KORT Geslaagde feestavond in Casino'* HET GEBEURDE IN NIEUWEDIEP Volleyballers naar Haarlem Medewerking van de „Snavelaars" Iets van u bij? Nederlaag nu echter zeer eervol „Met Frisse Moed" JIMMY EN DE BENDE VAN BOLLETJE BINK Ronde van Nederland op 26 April Noodlokaliteiten DE KANS, DAT DE IN AANBOUW ZIJNDE Ambachtsschool no- BURGERLIJKE STAND Tussen Haaks en Kuit je Inbraken werden door kinderen gepleegd Verbetering voetpaden in het Timorpark Lichte middengewicht onheus bejegend Nereus 2 won met slechts één punt verschil Eén-jarige ROE damde tegen HDC 3 Anna Paulowna Jubileumrevue trok geringe belangstelling Urk Weekoverzicht visserij voor de aanvang van de nieuwe cursus gereed zal komen, is door de vontstagnatie tot nul gereduceerd. De werkzaamheden waren al ver- traagd door moeilijkheden bij het heien, maar nu is men circa een half jaar bij de oorspronkelijke plannen ten achter. In de gisteravond ge- houden ledenvergadering van de vereniging „Ambachtsschool voor Den Helder en omstreken werd al de veronderstelling uitgesproken, dat hel wel Januari 195j zal worden voordat het gehele schoolgebouw ge reed en ingericht is. De mogelijkheid is echter aanwezig, dat de theorie vleugel medio November wordt betrokken. Overigens begint de noodzaak van een centrale huisvesting steeds urgcn ter te worden. In het begin van 1953 werd nog op acht verschillende plaat sen In Den Helder les gegeven, maar door de gedwongen ontruiming van de voormalige Groen van Prinsterer- school (hierin moest immers enige maanden geleden de gemeentelijke dienst van Openbare Werken worden ondergebracht) is de Ambachtsschool thans op elf verschillende plaatsen gehuisvest. Geen wonder, dat het bestuur streeft naar een zo spoedig mogelijk ingebruiknemen van de theo rielokalen. Gedurende het jaar 1953 werden geen grote, inventarisstukken aange schaft, medé met het oog op de aan staande verhuizing. Een lijst van de machines, die voor de nieuwe school moeten worden aangeschaft, is ier goedkeuring naar de betrokken Rijks instanties gezonden. Het is dringend gewenst, dat hiermede zeer veel spoed wordt betracht, aangezien de bestel lingen eerst na het afkomen van de goedkeuring kunnen worden gedaan. Ook op dit punt dringt de tijd! De school begon het jaar 1953 wat de dagschool betreft met 415 leerlin gen en ging het nieuwe jaar in ,et 395 leerlingen. Daarvan waren afkom stig uit Den Helder 306 leerlingen, uit Wieringen 34, uit Texel 34, uit Anna Paulowna 15, uit Zijpe 4 en uit Wie- ringerwaard en Callantsoog 2 leerlin gen. Verdeeld over de verschillende vakken luidden de aantallen167 a- chinebankwerkers, 17 motor- en rij wielherstellers, 17 scheepmakers, 49 fijnbankwerkers, 63 electriciens, 50 timmerlieden, 19 meubelmakers, 13 schilders. De totale inkomsten van de dag school beliepen in 1953 f 14.205,27 en de uitgaven f 243.569,een nadelig saldo derhalve van f 229.363,73. Hier in wordt door het Rijk voor zeventig procent en door de gemeente voor d_.'- tig procent bijgedragen. Een kleine berekening leert, dat de kosten van de dagschool gemiddeld f 565 per leerling hebben bedragen. Dat gemiddelde is voor 1955 op f 660 geraamd, omdat rente en aflossing van de nieuwe school op de begroting komen te druk ken. De uitgaven zijn begroot op f 311.908,83 en de inkomsten op De sociale werkster van de Neder lands Hervormde gemeente houdt op werkdagen (behalve op Maandag) des morgens van negen tot tien uur, en bo vendien op Dinsdag- en Donderdag avond van zeven tot acht uur, spreek uur aan het adres Tweede Vroonstraat 8, telefoon 2469. Ten raadhuize wordt vanavond om acht uur een vergadering gehouden van dé Algemene Oranjevereniging. In „Formosa" begint om acht uur de KLM-filmavond van de Nederland se Reisvereniging. De film „De man in het grijs" wordt heden- en morgenavond in het Tivoli-theater vertoond; in de Witte Bioscoop draait tot en met Donderdag avond „Ontheemden der twintigste eeuw". Het bureau O. S. en O. brengt deze week voor het marinepersoneel de film „Moedig bloed" in roulatie; voor .mor genavond staat een voorstelling in de Marinecantine op het programma. De toneelvereniging „A.N.A." hpmt vanavond in Casino voor het voetlicht met „Uw wil geschiede". Bevallen: T. A. Bouman-Schotema, d. C. Evers-Koenen, d.; D. Littooij-Mol, d.; H. E. van Gijzen-Klink, z.; G. Wiersma-de Wit, d.; H. Haal-GroenhoH, d-: H. Straatman-van Ingen, d.i G. Meyer-Molter, d.; P. D. H. M. Ekkers- Nij pels, z.- C J. van Kesteren-Vink, d.; C. J. te Velde-Gunnink, d.; H. G. Pietersee-Schuszler, z. Ondertrouwd: J- J. Moote en K- Schenkels; A. Schouwenaars en T. M. Pranger; J. F. Steigstra en A. de Vries. Gehuwd: J. H. H. van Os en M. J Hengsdijk; A. van Wensem en A. M. uoos; Ni D. Breeker en A. Pluijmers, Dijkshoorn en J. A. Maasland. Overleden: M. Kunst, wed. J. ra ker. 82 jaar; G. M. Bakker, echtg. E. 5. Boekei, 68 jaar; L. Bruin. m.. 78 Jaar; k. D. Grootveldt, m„ 83 jaari J. Scheen, m„ 72 jaar; N. Bakker. v„ 2 laar; C. Kraft, m-, 72 jaar; J. Giltjes, ïed. J. Ras.1 66 jaar; H. Kuiper, wed. ö- Wjjn, 86 jaar. Het is morgen hoog water om 10.10 en 22.10 uur en laagwater om 4.25 ei 16.30 uur. De temperatuur van het bewater was 4.3 graden Celsius. f 16.851,het nadelig saldo is Aus geraamd op f 295.057,83. De avondcursussen werden op 1 Ja nuari 1953 bezocht door 200 leerlingen en op 31 December 1953 door 195 leer lingen. De kosten hebben per leerling bedragen: f 66.voor de practijkwin- teravondcursussen, f 36,60 voor de VMTO-cursus en f 86.— voor de Ga- walo-cursus. De belangstelling voor laatstgenoemde cursus is dalende, zo dat de Gawalo-opleiding niet meer in de begroting voor 1955 kon worden opgenomen. De voorzitter, de heer J. N. E. Teune, deelde mede, dat het aantal leerlingen bfeneden het mini mum is gedaald, zelfs indien men in combinatie met Schagen zou gaan werken. De heer N. Helder formuleerde tij dens de rondvraag zijn leedwezen over het gebrek aan belangstelling voor de Gawalo-cursus. Hij bepleitte het we- der-instellen van een driejarige cursus voor de dagschool, en sprak de ver onderstelling uit, dat de gemiddelde kosten per leerling wel zullen dalen wanneer de nieuwe school eenmaal in gebruik is genomen en eraccommod" ie voor een groter aantal leerlingen is. Deze veronderstelling werd van be stuurszijde bevestigd. Wat Gradus veronderstelde is juist gebleken: de „kraakjes" in het stort- huis..en in twee woonarken en een di rectiekeet bij het Kuitje zijn door jon gens gepleegd. De jeugdbrigade van de Helderse politie legde de hand op de beide „hoofddaders", twee knaapjes van twaalf jaar. Zij bekenden, de laatste weken nog meer stoute stukjes te heb ben ondernomen. De veelbelovende ke reltjes waren ook debet aan de inbraak- jes in het veilinglokaal aan de Palm straat, een pakhuis aan de Graven straat en het internaat „De Potvis" van het Zoölogisch Station. De buit bestond over het algemeen uit snuisterijen met geringe waarde. De uit het stuurhuis van de „Hygiëa 2" ontvreemde prisma kijker kwam, evenals de rest, terecht, maar was onherstelbaar gedemonteerd. De ouders zullen moeten opdraaien voor de financiële gevolgen van dit kwajongenswerk. De middagen en avonden, belegd door de afdeling Den Helder van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, zijn altijd bijzonder ge zellig. De feestavond welke gisteren in Casino werd gehouden, maakte op deze regel geen uitzondering. Het actieve bestuur, bijgestaan door een aantal ijverige leden, had voor een programma gezorgd, dat naar waarde is genoten. Het begin, een berijmd welkomstwoord van de presi dente, mevrouw Veen, deed al meteen het beste verwachten, en wij geloven dan ook niet, dat de talrijke aanwezigen niet voldaan huis waarts zijn gekeerd. Tijdens de afwezigheid van de be woonsters hebben onbekenden zich via een plat dak en een niet afgesloten deur toegang verschaft tot een woning aan de Van Speijkstraat. Voor zover kon worden nagegaan wordt slechts een muntbiljet van een rijksdaalder vermist. Binnenkort zal worden overgegaan tot het aanbrengen van een beter pla veisel op de voetpaden in het Timor park. De plannen hiervoor bestaan reeds geruime tijd; proeven met ver schillende oppervlakte-lagen zijn geno men. De keuze is gevallen op koud-as- falt of een ander gelijkwaardig mate riaal. De totale oppervlakte van de te verbeteren voetpaden bedraagt een kleine vierduizend vierkante meter. De werkzaamheden zullen op Maandag middag 5 April ten raadhuize worden aanbesteed. Morgenavond is er in het Krelage- huis te Haarlem een stedenonlmoetiiig volleybal tussen een dames- en een heren-team van Haarlem en Den «Hel der. De wedstrijden beginnen om acht De Helderse teams zijn voor deze ge legenheid als volgt samengesteld: da mes: Schellinger, Van der Horst (HKV), Steijn, Veen (HAV), Graaf (HCSC), Visser (HMC), Bracht en Mulder (Her mes); heren: Kramer, Hartog, Scheer der, Bais, Graaf, Scheephorst (HCSC), Mobach (HAV) en Kramer (WSOV) Voor beide ploegen treedt de heer H. A. Enklaar Jr. als coach op. Er waren voor deze ontmoeting, door studie en overplaatsingen, geen spelers beschikbaar van Adelborsten en Zee macht. Men verwacht, dat de Haarlem mers, die over betere zaalaccommoda tie en trainingsmogelijkheden beschik ken, de wedstrijd zullen winnen. De bus met de Helderse dames en heren vertrekt morgenmiddag om zes uur van het Stationsplein. Voor belang stellenden zijn nog enkele plaatsen be schikbaar. §TOKERS EN KOLENHANDELAREN in Den Helder schijnen het, gezien de berichten van de laatste tijd, niet zo best met elkaar te kunnen vinden. Dat kwam gisteren voor de Alkmaarse politierechter, mr J. N. Alblas, weer eens tot uiting, toen daar terecht stond de stoker van een Helderse melkfabriek II.B., ex-bokser en naar zijn postuur getaxeerd, een lichte middengewicht. Met de kolcnhandclaar B. was hij op 8 Februari in woordenwisseling geraakt over brandstof, die niet aan zekere kwaliteitseisen voldeed. Het eigen koor heeft aan deze feeste lijke bijeenkomst zeer gewaardeerde medewerking verleend. Onder leiding van mevrouw Uipkes zongen de da mes Nederlandse liederen als „De boe ren", ,,'t Viooltje" en „Gij vriendelijke zonne". Ook stond het koor garant voor nummers als „De vuurtoren" en ,,'t Angelus". Vooral het loflied op Lange Jaap sloeg bijzonder in. Natuurlijk, want men zong bij de bijna „heuse" lichtbundels van een keurig nagemaak te vuurtoren. De dames gingen de pau ze in met een welverzorgd gezongen „Goede nacht", doch met hun activi teit was het toen nog geenszins gedaan. Een tiental leden oogstte veel succes met „Crinolien". Men kreeg een reuzin van een dame te aanschouwen, die een lied ten gehore bracht. Bij elk refrein doken uit spleten in haar crinolien de lieftallige hoofden op van wei-gekapte dames. Intussen hebben wij nog verschillen de nummers overgeslagen, welke door de „Snavelaars", onder leiding van Max Geluk werden uitgevoerd. Dit goede vorderingen makende ensemble trad driemaal voor het voetlicht en was tel kens verzekerd van een klaterend ap plaus. Geen wonder, want er werden populaire wijsjes gespeeld, die moch ten worden meegezongen. De pianiste, mej. Renet Putters en Gé Schut (mond- accordeon) gaven enkele soli ten beste, welke een gastvrij onthaal vonden. Slechts een enkele maal lieten „de Snavelaars" een steekje vallen. Drie hunner verschenen nog ten tonele ais „The Ranchers" (Ria Grotewohl en Wim en Henk Buurmeester), een ge- getrouwe copie van de Chico's. Een aardig nummer, maar het spijt ons toch dat dit vlotte trio louter imitaties ten beste geeft. Een grappig intermezzo werd ver oorzaakt door mevrouw Veen, wier rijm zo bleek te zijn ingeslagen, dat zij de welgevormde regels (en nu luider.) nog eens liet horen. Een zevental da mes gaf tegen het einde van de avond zijn beste krachten aan „De dame in 't zwart" een toneelspel in één bedrijf, dat niets om het lijf had en nochtans de lachlust opwekte. De medewerkende dames waren Kersbergen-Ten Bosch, Zander-Blom, Kries-Kok, Nehs-Blom. Vermeulen—Van der Horst, Swart—Bijl en Grande—Van der Haagen. Mevrouw Nelis mag wel even apart vermeld wor den omdat zij een.... dubbelrol ver tolkte Bovengenoemde dames hadden zelf kennelijk veel plezier in het spel en het dient gezegd dat het geweldige enthousiasme heel wat goed maakte. Alleen klinkt ons nog steeds elke Hel derse „s", die met groot élan werd uit gesproken, plagend in de oren. Maar daarover mag je, op een feestavond niet vallen Deze geslaagde avond, die eerst na middernacht kon worden gesloten, werd onder andere bijgewoond door mevrouw Rehorst-Bol. De leverancier had zijn cliënt daar op op bijzonder onsympathieke wijze gefdislkwalificeerd en hem toegebeten dat 99 procent van alle stokers oneer lijk waren. „Nou en toen was de boot an hè!" knikte mr Alblas begrijpend. Inderdaad was met dat gezegde de maat van de stoker volgelopen, had hij zijn vuist ge bruikt en de kolenhandelaar tegen de wereld geslagen. „U bent een ex-bokser" is het niet?" vroeg de rechter nog eens. „Ja Edelachtbare", was het antwoord, maar dat had er heus niets mee te maken". „Kwam die klap van U erg aan?" „Nou meneer, één van z'n tanden kwam eventjes door z'n lip. Maar zo héél erg was het niet hoor?" De publieke tribune genóót. Volgens de rapporten moet de man Zich anders in zijn bloed gewenteld hebben" preciseerde de rechter, een opmerking die verdachte overigens sterk overdreven vond. De officier van Justitie, mr A. W. Holsteyn, die van mening was dat de mishandeling door de kolenleverancier was uitgelokt en voorts opmerkte dat diens beledigende woorden zeker niet op zijn plaats waren geweest, temeer daar er in Den Helder ook wel oneer lijke kolenboeren waren, eiste tegen de stoker-bokser dan ook een lage straf. Tien gulden boete of 5 dagen Gevonden: Twee autopeds, grijs tasje, médaillon met foto aan kettink je- parkiet- damesportemonnaie; paar witte gymnastiekschoenen: rode vul pen- étui met vulpen en vulpotlood; wanten en glacé handschoenen; twee h°V e°r i o r e n: Gouden broche; twee autopeds; zilveren broche, horloge; mo torhandschoen: klein grijs konijn; km- dermuts- portemonnaie. inhoudende f 66.51'portefeuille, inhoudende f 4.50 en legitimatiebewijs; reistas. De Bruinvissen hebben geen kans gezien, hun laatste wedstrijd voor de wintercompetitie in een overwinning om te zetten. Deze ontmoeting met Nereus 2 was er één van behoorlijk gehalte. Nu en dan werd door beide partijen aardig gecombineerd en de strijd ging volkomen gelijk op. voor de doelman van de gasten en het was Fiolet, die met een schot van dichtbij de achterstand tot 21 ver kleinde. Hierna volgde nog een doel punt door Van de Water, die het eens „vóór" probeerde doch de scheids rechter kon dit doelpunt niet constate ren. Het was echter uitstel, want even laer was het weer Fiolet, die vanaf de 2 meterlijn in schoot en de partijen op gelijke voet bracht (22). Winst zat er zeker in voor de Nieuwedïepers, doch daarentegen scoorde Nereus 2, toen Wildenberg een hoge voorzet iet niet kon onderscheppen. Zijn tegen stander. hoog van de bodem van het bad opspringend, ving de bal en plaat ste die direct achter Hoelandt (23). Dit betekende het verlies van de wed strijd voor de Bruinvissen, want kort hierop gaf de scheidsrechter het eind signaal. Hierdoor is het de Bruinvis sen in deze wintercompetitie slechts gelukt één wedstrijd te winnen. De Bruinvissen kwamen heel wat beter voor de dag dan in hun uitwed strijd, toen zij met 61 de eer aan hun tegenstanders moesten laten. Nu was de thuisclub dikwijls voor het vijan delijke doel maar de strijd was toch zo, dat keeper Hoelandt, die de plaats van Van de Water had ingenomen, ook veel te verwerken kreeg. Slechts één schot was hem vóór de rust te machtig. De Bruinvissen, belust op de over winning, liepen na de hervatting vlot van stapel. Het succes kwam echter aan de andere zijde, toen een vrijlig- gende Nereus-man hard inschoot. De thuisclub waande zich nog niet verlo ren en met alle energie werd verder gespeeld. Regelmatig zat de voorhoede hechtenis, een bedrag waarmede zo wel de verdachte als de rechter zich accoord konden verklaren. Mevrouw A. v. d. M. uit Breezand was erg onthutst toen zij veroordeeld werd tot een gevangenisstraf var, een week, omdat zij van een 15-jarig meis je, dat haar reeds meerdere malen ver schillende geldsbedragen had „toege stopt", ook een stuk stof had aange nomen dat van diefstal afkomstig was geweest. Zij wrong zich in alle moge lijke en onmogelijke bochten om haar onwetendheid in deze kwalijke zaak te verbergen. Helaas overtuigde zij met haar ware spraakwaterval het rechter lijk collega van haar schuld wegens he ling en ontspiong zij de dans niet. De Officier had drie weken tegen haar ge- eist. De Helderse kroniek van deze zit ting sloot met het verlengstuk van de tragische zaak tegen de vroegere over wegwachter uit Den Helder J. M. die indertijd 4 kg anthraciet en drie blok jes hout, toebehorende aan de spoorwe gen, mee naar huis had genomen. Na een meer dan twintig jarig dienstver band bij de N.S. had hem dit zijn ont slag gekost. Het feit zelf werd slechts beboet met een bedrag van f 25.of 10 dagen.... Ter gelegenheid van het éénjarig be staan van de Christelijke damclub „ROE" is dezer dagen een wedstrijd gespeeld tegen HDC 3. Nadat voorzitter Molema in het bijzonder de gasten had welkom geheten en nadat de heer Slort namens de HDC had gesproken, kon het spel beginnen. Het resultaat van deze wedstrijd was: ROE—HDC 3 19—11: Jt. Keizer— Hooyenga 20; E. VinkDe Groot 2 0. E. MolemaArends 11; Js. Keizer Bommezijn 20; W. PostJ. Broerse 20, M. de BoerVan der Sluis 02, J. KraakVan der Molen 02, A. Bos Bezemer 20, J. van ZwedenHalm 11, E. Beetjer—A. van der Heijden 11, P. LouwingerVan Gijzen 20, D. van LeeuwenDe Vrij 11, M. HeerkensJanzen 11, M. ae Vroomen Bommel 2—0, T. SchoutenA. de de Leeuw 02. Wij vernamen nog, dat Tinus Keizer van „ROE" in de strijd om het kam pioenschap van het district Noordhol lands Noorderkwartier, waaraan zes dammers deelnamen, als eerste is ge ëindigd. Nu neemt hij deel aan de strijd om het provinciaal kampioen schap. De jongste resultaten van ROE's on derlinge competitie waren: groep A: M. de BoerJs. Keizer 11, E. Vink Jt. Keizer 1—1; G. C. Post—M. de Boer 20; Js. KeizerJ. Kraak afge- br.; W. PostM. de Boer afgebr.; Jt. Keizer—E. Molema afgebr.; J. Kraak— Tj. Kraak 2—0; groep B: P. Louwin ger—D. van Leeuwen 2—0; K. Gouma J. van Zweden 11, K. GoumaTj. Prosee 20; E. BeetjerJ. van Zweden 11; M. HeerkensT. Schouten 02; J. van ZwedenM. de Vroomen 20; K. GoumaE. Beetjer 02; P. Lou wingerM. Heerkens afgebr.; Tj. Pro seeD. van Leeuwen 02. De jubileum-revue, die de zangver eniging „Met Frisse Moed" uit Bree zand ditmaal in zaal De Boer te Anna Paulowna opvoerde, had zeker een grotere belangstelling verdiend, dan nu het geval was. Plm. 120 aanwezi gen, onder wie wij nog verscheidene Breezanders telden, vulden de vrij grote zaal van de heer De Boer slechts gedeeltelijk. Ofschoon het spelen voor een minder bezette zaal ongetwijfeld voor de opvoerenden zijn bezwaren medebrengt, hebben wij niets van de invloed van deze minder grote belang stelling bemerkt. Integendeel, het leek ons toe, dat de opvoering vlotter ver liep, dan tijdens de jubileum-uitvoe ring te Breezand, hetgeen voor een deel waarschijnlijk te wijten is aan de destijds meer officiële kant van deze uitvoering. Slechts op één punt was er van onze kant iets aan te merken, de in gereedheidbrenging van een nieuw toneel geschiedde wel eens wat te nonchalant, maar ook dit kon tenge volge van de vlotte afwerking o.i. wel door de beugel. Ditmaal was het een van de steun pilaren van „Vriendschap", de heer L. Wiggers, die het door de heer D. Stellingwerff op tekst gezette gedicht dat Vriendschap's wel en wee in de afgelopen 35 jaren op bijzondere wij ze belichtte, voordroeg. De heer Wig gers zeide het vrij lange gedicht ge heel uit het hoofd en zonder haperen op, hetgeen al een prestatie op zich zelf is. Het Landman's Morgenlied was even suggestief als de eerste maal en hier had de heer Hoekstra een be langrijk aandeel in het slagen van dit onderdeel van het programma. Het koor trad ook verschillende malen in zijn geheel op, zoals in „De koekoek in de Mei", „Bij het Kampvuur" en in „Holrijé". Daar tussendoor werk ten last but not least verschillende dames afzonderlijk of in groepjes me de aan een uitstekend geslaagd eerste deel van het programma voor de pau ze, terwijl andere heren-leden zorg den voor de vrolijke noot in het pro gramma, vooral met name de heren Keppel en v. d. Klooster. Bovendien moeten wij hierbij meester Komen, de voorzitter van „Vriendschap" niet vergeten in zijn „Aan de voet van de ouwe Wester". Ook het tweede ge deelte na de pauze verliep volkomen naar wens, de nummers, die door het voltallige koor werden verzorgd w -- den door meester De Wilde en zijn zangeressen en zangers voortreffelijk gebracht. Het roddelbankje van oude dames, doordat de heren Keppel, Borst, Hoekstra en v. d. Klooster in even zovele oude dametjes waren omgeto verd, bracht genoeg hilariteit en ook de schetsjes waren van goed gehalte. Ondanks het snelle afwerken van het programma werd het toch nog half twaalf, voordat de dansstemming er hoogtij ging vieren. Al met al werd het wederom een succes voor „Vriend schap" en haar dirigent. De vorige week eindigde de aanvoer al van de zoetwatervisserij op Dinsdag morgen. Een 3-tal vaartuigen voerde snoekbaars, rode baars en blei aan. De prijs der snoekbaars varieerde van f 1.20 tot f 1.25 per pond, terwijl de rode baars f 1.20 tot f 1.22 per pond was. De karper noteerde f 0.10, terwijl de blei 7 tot 8 ct per pond was. De besommin gen waren slechts tot f 70 per vaartuig. Over het globaal had men na de win tertijd van de snoekbaarsvisserij hoge re vangsten verwacht. De besommingen van onze Noordzee vissers waren de vorige week teleur stellend te noemen. Doordat de prijzen over het globaal zeer laag waren, heeft men weekresultaten kunnen boeken tot f 800 per vaartuig. Dit is voor deze ca tegorie vissers, gezien de hoge bedrijfs kosten, te laag. De gemiddelde week resultaten moeten voor deze categorie vissers f 2000 per vaartuig zijn. De klei ne kustvaartuigen voor IJmuiden maakten nog geringere verdiensten, ge zien hier zelfs de vangsten ook gering waren. De vorige week werd aange voerd: 10 pond snoekbaars. 56 pond rode baars, 2 pond karper en 287 pond blei. De totlae omzet was f 196,31. BURGERLIJKE STAND Geboren; Klaas, z. v. Hendricus Kra mer en Willempje van Urk; Jannetje, d. v. Fokke Gnodde en Petronella Kuy- per; Janz. v. Stogger Schoonbeek en Willemp'e Korf; Willempje, d. v. Kor- nelis Romkes en Jannetje Post. Overleden: Albert Post, 91 jr., wedn. van Klaasje Bakker. 19. Jackie verliet die avond reeds vroegtijdig het huis, want hij wilde zich op zijn gemak tussen de strui ken bij het kruispunt verbergen zonder de kans te lopen, dat de twee kerels, wier gesprek hij wilde af luisteren eerder bij het kruispunt zouden zijn aangekomen dan hij. Het schemerde al een beetje, toen hij van Jimmy afscheid nam. Deze zou een kwartiertje later weggaan om te pro beren een der mannen zogenaamd toevallig tegen het lijf te lopen. Jackie liep dw; rs de velden door en vermeed de straatweg. Na een klein half uur arriveerde hij op de plaats van bestemming. Hij was niernan-! tegen gekomen en ook in de omge ving van het kruispunt was het heel stil. Hij zag een boerenmeisje voorhij fietsen, maar da» was dan ook alles. Jackie kroop tussen het struikgewas en hij maakte het zich daar zo ge makkelijk mogelijk. Alle dorre blaad jes en droge takjes schoof hij zorg vuldig opzij, zodat hij als hij zich eens mocht bewegen geen geruc" t zou maken. Hij oefende zich een beetje tn het volkomen stil zitten, maar had amper geduld te wachten op de dingen, die komen gingen. De avond was gevallen en het was nu aardig donker... Hij kon de weg rau welijks nog onderscheiden.. Zo ver streken de minuten't Wordt zo langzamerhand tijd", dacht Jackie, „dat de heren moeten komen opda gen". Hij luisterde scherp. Heel in de verte kwam een auto aan! Vreemd genoeg kwam het geluid niet nader bij. Na verloop van tijd hoorde hij niets meer.... De onderhandelingen, die Jef van der Vijver heeft gevoerd met Gerrit Schulte betreffende diens deelneming aan de ronde van Nederland, hebben tot een gunstig resultaat geleid. Inmiddels staat thans definitief vast, dat de ronde op 26 April te Groningen zal starten. Deze start zal plaats vinden op de Grote Markt aan de voet van de Martini toren. De studentensociëteit zal als perm nee worden ingericht. In de rij der aapkomstplaatsen is, dank zij de medewerking van B. en W„ Tilburg opgenomen als finish van de etappe op 29 April, waarna op Koninginnedag 30 April in het sportpark zal worden ge start voor de ploegen tijdrit naar Etten. De KNWU heeft haar goedkeuring ge hecht aan de jury voor de ronde, welke zal bestaan uit de heren Eggink Hen driks en Ruppert als wedstrijdcommis sarissen, terwijl de heer Van Steen bergen zal optreden als kamprechter en mr. Veenhoven als jury-secretaris. Tijd- waarnemer is de heer J. van Hal uit Amsterdam. De acht grote oliemaatschappijen, die van plan zijn een internationale verkoop organisatie voor de Perzische olie op te richten, hebben thans overeenstemming bereikt over het aandeel, dat elke maat schappij in de organisatie zal hebben en over de rrljs, die zij hiervoor zullen moe ten betalen. De organisatie wordt over enkele dagen gesticht.

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 5