Diverse nieuwe lijnen in schema opgenomen Voorjaarsmode in Engeland NOG GROTERE KEUS! Schipper Rog te Scheveningen veroverde zilveren beker Fragonard" - nieuwe lijn in vrouwenkapsel Eind van dit jaar: 91 machines Hoof dconducteur NS werd gehuldigd Mozaïek ontstaat Acht landen op de Voorjaarsbeurs Charles Montaigne verzet de bakens KLM-zomerdienst 1954 Prijsvei hoging door kostenstijging „*urwkwaarvan de aanschaf van Complot ontdekt Stafoefening van eerste legerkorps Vrouw zocht ruzie in een nachtclub Brandstichter wierp met dakpannen naar de brandweer Internationaal agrarisch congres te Alphen Ongeluk op de Staatsmijn Emma berecht Thans VIER mogelijkheden De bestverzorgde haring P. Visser van IJ muiden won blauw-witte wimpel Naar vernieuwing van het personeelsbeleid Dieven stalen 70 horloges ter waarde van f 4.000 Zweedse kleuterscholen GEESTELIJK LEVEN Protestantse medewerking voor Abbé Pierre Beroepingswerk voor rampgebied Arbeider stortte van 16 meter hoogte in ketel Ligne Libelle - mooi maar minder duur /i ISTERMORGEN heeft de heer F. von Balluseck vice-nre«ri«.nf ai-. de KLM voor binnen- en buitenlandse pers- en' radioverteeenwn rH" overzicht gegeven van de veranderingen, die het aevolv S e.en voering van de zomerdienst der KLHI op 11 Aprif a s De heer v" V«"i?e bracht in herinnering, dat de KLM, om aan de te ver«, h, Vo" Ball,,seck I0 veel en zo goed mogelük te kunnen voldoen diverse maatleeele"^!?"8*8 Negen Lockheed „Super Constellati- ens", twee Douglas DC 6-a's en veer tien Consolidated Vultee „Convair 340" machines werden in het afgelopen jaar aangeschaft. Diverse toestellen werden omgeruild of verkocht en één Convair 240 moest worden afgeschreven. In 1954 zal de KLM nog een aantal Super Constellations krijgen en de hele vloot zal dan uit 91 vliegtuigen bestaan. Wat betreft de nieuwe dienstregeling deelde de heer Von Balluseck o.m. mede dat van 11 April af Colombo op Ceylon in het luchtnet van de KLM zal worden opgenomen, nl. in een der twee per week te vliegen diensten op To kio. Het ligt in de bedoeling van Cu- ragao uit een lijn te openen op Lima in Peru. Biak, op Nieuw-Guinea zal even eens een rechtstreekse verbinding krij gen buiten de éénmaal per week te vlie gen lijn naar Sydney om. De frequen ties op een groot aantal lijnen zijn uit gebreid. Éénmaal per week zal er een toeristen vlucht naar Djakarta worden In de conducteurskamer van het sta tion Amersfoort is gisteren de te Amersfoort wonende hoofdconducteur J. Muider gehuldigd. De heer Mulder stelde vorig jaar de recherche in ken nis van de grote aandacht, die een aantal mensen had voor de treinen loop bij Blauwkapel. De recherche ontdekte, dat gewetenloze lieden een plan hadden beraamd bij Blauwkapel een trein te laten ontsporen om een van de inzittenden te doen veronge lukken. Zij zouden dan in het bezit zijn gekomen van verzekeringsgeld. De heer W. J. van Viersen, inspec teur van vervoer te Utrecht, huldigde de heer Mulder namens de directie der Nederlandse Spoorwegen. Hij ver telde dat een loffelijke vermelding iets zeer bijzonders is. „U heeft door uw tact en voortvarendheid een misdrijf voorkomen en mensenlevens gered", zo zei de heer Van Viersen, die de heer Mulder een horloge met inscrip tie overhandigde. Verscheidene andere NS-employé's voerden nog het woord, o.w. de hoofdstationschef. Haïïftakt' uP.r<;k?r vestiSde o.m. de aan- ver=L«P- eil,,dat de tarieven enige veranderingen hebben ondergaan. Ten gevolge van kostenstijgingen zijn de prijzen op verschillende routes ver hoogd, andere daarentegen, zoals b.v. die op de lijnen naar Duitsland zijn enigszins verlaagd. Wat het vliegen naar Berlijn betreft zei spreker, dat de besprekingen die men met de Russische autoriteiten heeft gevoerd er toe geleid hebben dat men niet ongenegen is de KLM in Berlijn toe te laten. Thans moet nog worden afgewacht wat de vier bezettende mo gendheden hiervan zullen zegsen. Ten aanzien van de Fokker F-27 'j j!?ship" ze? d? heer Von Balluseck dat dit vliegtuig in nauwe samenwer king met de KLM tot stand komt. Wan neer dit toestel in 1958 op grote schaal beschikbaar komt zal moeten worden bekeken of het, in vergelijking met an dere toestellen die eveneens geschikt zijn voor korte trajecten, dezelfde voor delen heeft ten aanzien van een econo misch verantwoord gebruik. De staf van het le legerkorps zal binnenkort, zoals ieder jaar gebeurt, medewerken aan een staf-oefening in Duitsland onder leiding van de bevel hebber der landstrijdkrachten van Centraal-Europa. De oefening ge naamd „New Alliance" zal worden gehouden in de omgeving van Mün- ster in Westfalen. Aan de oefening zullen ongeveer 2000 militairen deel nemen, behorende tot de staf en ver schillende hulporganen. Van 1 April af zullen de onderdelen geleidelijk naar Duitsland worden geplaatst om van Vrijdag 9 tot en met Maandag 12 April deel te nemen aan de oefening. Op Dinsdag 13 April volgt de terug keer naar Nederland. V In een nachtclub te 's Gravenhage zocht in de nacht van Zaterdag op Zondag de 25-jarige bezoekster C. F., die wat te veel aan Bacchus had ge offerd, ruzie met een paar dames uit Amsterdam. Zij gaf één harer een klap en besmeurde de kleding van beiden met koffie en champagne. De politie heeft haar meegenomen en na ontnuchtering en verhoor heengezon den. In Roosendaal heeft een brand ge woed, doordat een zekere S. B. het met zijn broer aan de stok had gekregen. B. ging eerst naar een café, waar hij zoveel aan Bacchus offerde, dat nij dronken was. Daarna stak hij de stro- mijt van zijn broer, die een waarde van f 200,vertegenwoordigde, in brand en klom vervolgens op het dak van het ouderlijk huis in de onmiddellijke om geving van de brand. Toen de inmid dels gealarmeerde brandweer met het blussingswerk aanving, begon de dron ken man op het dak de brandweer mannen met dakpannen te bekogelen. De politie kwam er aan te pas en heeft, nadat zij via een dakraam eveneens het dak had bereikt, B. gearresteerd. In het tijdvak van 5 tot 10 April zal in hotel „Toor" te Alphen aan de Rijn een internationaal agrarisch congres worden gehouden. Het initiatief hier toe is genomen door de Ned. Christelij ke Jonge Boeren- en Tuindersbond. Aan het congres zullen deelnemen drie of vier organisaties uit Engeland, twee uit West-Duitsland en één uit Zwitserland, Oostenrijk, Denemarken, Noorwegen, Zweden en Finland. De Nederlandse bond treedt op als gast heer van de buitenlandse stand- en vakgenoten. Tijdens dit congres zullen excursies worden gemaakt naar Nederlandse land- en tuinbouwbedrijven en zullen wetenschappelijke wedstrijden worden georganiseerd. Het doel van deze bijeenkomst is een oriënterend gesprek te voeren over el kanders bevindingen, het leren kennen van eikaars wensen en hierdoor, bene vens door het afleggen van bezoeken van Nederlandse jonge boeren en tuin ders aan bedrijven in het buitenland, op basis van wederkerigheid de in ternationale samenwerking te verbete ren en te leiden. LANDBOUWLUCHTVAARTCENTRUM OP YPENBURG Op 25 en 26 Maart a.s. zal op het vliegveld Ypenburg een landbouw- luchtvaartcursus worden gehouden, met de bedoeling de belangstelling voor de landbouwluchtvaart te verbreden en de kennis hiervan te verdiepen. De cursus zal worden gehouden onder aus piciën van het Instituut voor Planten- ziektenkundig onderzoek, de Rijks luchtvaartdienst, het Nationaal Lucht vaartlaboratorium en de Centrale Dienst van de Arbeidsinspectie. Als sprekers zullen optreden de heren dr ir J. J. Fransen, ir L. R. Lucassen, dr W. J. Maan, ir P. H. G. J. Spuybroek, A. P. J. Mabelis en F. Bezemer. De te behandelen onderwerpen zullen o.m. betrekking hebben op de vliegtech nische gezichtspunten, de toediening van middelen, de luchtvaardigheids- eisen en de erkenning van landbouw- luchtvaartondernemingen. Voor het Holbeinhuis aan de Coolsingel in Rotterdam, dat in Juli van dit jaar zal worden ge opend, heeft de Rotterdamse schilder Louis van Roode een mozaiek ontworpen van twaalf meter hoog en bijna zeven me ter breed, dat de voorgevel zal sieren. Louis van Roode (links en zijn helper, de schilder, C. Kieviet, moeten de ongeveer 700.000 Franse en Italiaanse glas steentjes met de hand leggen en vastzetten. De officier van Justitie bij de Maas trichtse rechtbank, jhr mr F. van Rijc- kevorssel, heeft gisteren geldboeten van f200,subs. 50 dagen hechtenis ge- eist tegen de chef van de zuurstoffa- briek der Staatsmijn Emma, D. L. S. en de opzichter van dienst aan deze afdeling, J. C. van D„ terzake grove schuld aan de ontploffing van een pas gemonteerde compressor. Tengevolge van dit ongeluk zijn drie arbeiders door rondvliegende onderdelen van de machines getroffen. Een hunner is on middellijk en de twee anderen zijn kort daarop aan de verwondingen overle den. Uitspraak op 3 April. Zeer zeker zal het voor de talloze vrouwen en meisjes, die dagelijks haar huid met Castella zeep verzorgen, een verrassing zijn te vernemen, dat de Castella-fabrieken thans haar vermaar de serie zeep wederom heeft uitgebreid en wel met de Seringenzeep. Hierdoor is niet alleen de keuze, maar ook de mogelijkheid tot afwisseling voor haar nog groter worden. Deze Seringenzeep is een zusje van de zo bekende Bloemenzeep met haar fijne rozengeur. Ongetwijfeld zal ook deze jongste spruit van de Castella zeep- familie de harten van de Nederlandse vrouwen en meisjes veroveren!' Thans bestaat er immers voor iedere vrouw een Castella Schoonheidszeep naar haar hart: de klassieke Castella Schoonheidszeep met de huidverjongende oliën (2 stuk ken 50 cent) Castella Spécial met het wonderbaar lijke schuim (32 éent) Castella Bloemenzeep (rozen of se ringen; 20 cent). (Advertentie, Ing. Med.) Bijzonder vinnig is de strijd ge weest tussen de Nederlandse vissers om de bedrijfschapsprijzen voor de best verzorgde vis en haring in het seizoen 1953. Schipper B. Rog van de „Dirk", Sch 233, kwam als voornaam ste triomfator uit de strijd te voor schijn. Voor zijn rederij, de N.V. voor heen A. van der Toorn, veroverde hij voor de derde maal en dus definitief de grote zilveren wisselbeker voor de best verzorgde haring van de Scheve- ningse loggervloot. Teneinde te trachten enerzijds de be langstelling van de employé in zijn werk te vergroten en hem anderzijds in staat te stellen, individueel of deel uitmakend van eén gfoèp, de voor zijn bedrijf meest effectieve prestaties te verrichten, zullen tien Nederlandse deskundigen gedurende ongeveer vijf weken de personeelsvraagstukken in de Verenigde Staten bestuderen. Zij zijn Maandag met het m.s. „Noordam" te New-York aangekomen. Het team, dat zich geheel met de menselijke fac tor van de bedrijfsvoering zal bezig houden, is op 13 Maart uit Rotterdam vertrokken en hoopt op 28 April met het s.s. „Queen Mary" de terugreis te aanvaarden. Door hevig glasgerinkel schrok de goudsmid R. aan de Vaartweg te Hil versum om vier uur Zondagnacht wak ker. Onraad vermoedend rende hij naar beneden, waar dieven inmiddels hun slag hadden geslagen. Met be hulp van een grote steen hadden zij een der winkelruiten ingeslagen en waren verdwenen met medeneming van ruim zeventig horloges, tot een waarde van circa vierduizend gulden. Van de daders ontbreekt elk spoor. Schipper P. Visser van de RO 18 „Antje" rederij-visserij maatschappij Piscator N.V. zal voor de IJmuider trawlervloot de blauw-witte wimpel mogen voeren. Dit was de enige schip per, die niet bij de prijsuitreiking aan wezig was, omdat hij alweer druk be zig is de zilveren buit van de zee binnen te halen. Van de Vlaardingse haringvloot was het schipper L. Rog van de „Cornelis" VI 83, van de rederij C. van Toor Hzn. Deze schipper zal dus voor een jaag zijn zilveren wisselbeker op het hui selijk dressoir mogen zetten en in da mast fier de bedrijfschapswimpel mo gen hijsen. Voor de vierde maal is da Vlaardingse schipper P. Keus van de VI 70 tweede in de strijd om de Vlaar dingse beker geworden. Van de Katwijkse haringvloot zal de Kw 123 „Robert William" met schip per C. Dubbelaar, rederij D. Ouwe hand Azn, de bedrijfschapswimpel mo gen voeren. De Katwijkse trawlervloot is met de Kw 52 „De vrouw Anna" van schipper C. Guijt, de jongste schipper van Katwijk (hij is nl. pas 25 jaar oud) de wimpel voor de traw- ler-loggervloot rijk. Het landenpaviljoen op de Utrechtse Jaarbeurs herbergt bij elke voorjaars manifestatie een reeks interessante collectieve inzendingen uit het buiten land. Ook op de komende Voorjaars beurs zal dit paviljoen een keur van buitenlandse producten bevatten. De eerste Mexicaanse deelneming levert een inzending die een overzicht geeft van de belangrijkste inheemse voort brengselen. De Belgische collectieve inzending bestaat uit een gevarieerd aanbod van artikelen. Zwitserland komt ter beurze met een groot aantal inzendingen van uurwerken en met wijnen. Voorts zijn in de Zwitserse afdeling voorlichtings diensten aanwezig die informaties ver strekken over handel, verkeer en tou risme. Canada zal een informatiestand in richten, waar inlichtingen over han delsmogelijkheden kunnen worden in gewonnen. Groot-Brittannië zal met een representatieve expositie uitkomen, samengesteld in overleg met de Engel se organisatie voor industriële vorm geving. In het landenpaviljoen expo seren verder Luxemburg, Oostenrijk en Oost-Duitsland. ...Het „Cimade" het hulpwerk, dat tijdens de oorlog door de Protestantse iengd in het leven werd geroepen heeft besloten mede te werken aan de jaak van Abbé Pierre met betrekking l°t de daklozen van Parijs en alle be schikbare jonge mannen en vrouwen v°or deze medewerking naar Parijs ge zonden. NED. herv. kerk Beroepen te Arnhem als diacones- J^nhuis-ziekenhuispred.M. J- y- *nipscheer te Holten. Beroepen te L®xmond: J. den Besten te Babylo- hienbroek. Bedankt voor Nieuwe Ton- 8*: M. Ottevanger te Leiden. Aange nomen naar 2e Exloërmond: L. de Wit te Kloosterhaar. geref. kerken Beroepen te Hoek (Zeeland): H. J. van Duinen, cand. te Wassenaar. Be roepen te Sprang: N. W van den Hout, cand. te Zwijndrecht. Aangeno men naar Sarnia (Ontano, Canada): A B. C. Hofland te Haarlem. Bedankt voor Ooltgensplaat: R. Zijlstra te Grouw-Irnsum (Fr.). chr. geref. kerken Beroepen te Driebergen: W. F. La- man te Rotterdam-W. Bedankt voor Harderwijk: M. Baan te Dordrecht. Bedankt voor Hamilton (Ontano, Ca- „.HaJ (Free Christian Reformed Church): M van der Klis, te Zierik- zee. remonstr. broederschap Aangenomen naar Alkmaar: J. Breu- kink te Nieuwkoop. geref. gemeenten Beroepen te Werkendam: J. B. Bel te Krabbendijke. Het hoofdbestuur van het Nederland- sche Roode Kruis heeft van de Zweed- es vereniging „Radda Barnen" bericht ontvangen, dat opnieuw een zending kleuterschool-materiaal onderweg is naar Nederland. Op verzoek van „Radde Barnen" heeft het Jeugd-Roode Kruis in Neder land in samenwerking met de betrok ken inspecties opgave verstrekt om trent de door de watersnood aangerich te schade aan 73 kleuterscholen in de rampgebieden. Tot dusver is deze op gave door „Radda Barnen" beantwoord met een zending van 42, meestal geheel complete en enkele aanvullende inven tarissen. Thans zijn de materialen voor 14 kleuterscholen verzonden. In April kunnen de laatste zendingen worden verwacht. De vereniging „Radda Barnen" heeft bovendien op zich genomen om de ge heel vernielde kleuterschool van Oos- terland op het eiland Schouwen en Duiveland door een geheel nieuw hou ten gebouw te vervangen. Dit gebouw zal naar Nederland worden verzonden op dezelfde wijze als hier regelmatig de „pre-fabricated" huizen voor het rampgebied aankomen. In de nacht van Zondag op Maan dag, omstreeks drie uur, is op de bo dem van een ketel op het terrein van de N.V. Amsterdamse Superfosfaat- fabriek het stoffelijk overschot van de 50-jarige arbeider C. J. van der Nes aangetroffen. Men vermoedt, dat de man, die werkzaam was aan de in aanbouw zijnde ketel, van een hoogte van circa 16 meter is neergestort. Het stoffelijk overschot is naar het Wil- helminagasthuis overgebracht. Nauwkeurig en critiscli bekijken deze mannequins al de lente hoedjes van de ontwerper Enk te Londen. ondanks de lagere prijs toch dezelfde coupe en afwerking hebben. Op de a.s. show is het mogelijk zulk een model te bestellen. De heer Montaigne toont hiermede zin voor de werkelijkheid te hebben en wij wensen hem veel suc ces. Carita Alexandra zullen hun kap sels in de nieuwe lijn, genaamd „Fra gonard" tonen. Voor het eerst treedt een vrouw bij de Haute Coiffure op de voorgrond en met veel succes. De samenwerking tussen deze twee schijnt fantastische resultaten op te leveren. Vele beroemdheden, zoals de Begum Ali Khan, de Hertogin van Windsor en de filmster Gene Tierney behoren tot de cliëntele van dit huis. HENDRINE. De belangstelling voor deze school is zo groot (thans na twee jaar reeds 300 leerlingen), dat er nu ook een school in Rotterdam wordt opgericht. Ook krachten uit de Nederlandse con fectie gaan naar deze school om de Franse coupe van de heer Montaigne te leren. Begaafde leerlingen worden dan uit genodigd om in de ateliers aan de Rue Royale te Parijs te komen werken. Op deze manier hoopt deze ontwerper een goede staf Hollandse medewerkers te verkrijgen. De modellen, die op de show zeli gebracht zullen worden, zijn onder de naam „La Ligne Libelle" geïnspireerd op de schoonheid en elegance der mo derne vrouw. Maar daarnaast geldt ook de overweging, dat zij voor deze vrouw financieel bereikbaar moeten zijn. Montaigne heeft n.1. de moeilijk heden die de Parijse Haute Couture ondervindt, tijdig onderkend en zijn yÉJsMs: PHARLES MONTAIGNE, de Parijse Nederlander, die zijn Salon de Cou ture in de Rue Royale te Parijs heeft, zal ditmaal in samenwerking met Ca rita Alexandre, nieuwe sterren aan het firmament der kapkunst, een grote show houden in het Kurhaus te Sche veningen op 4 April. Op een perscon ferentie in het Victoria Hotel te Am sterdam vertelde de heer Montaigne ons het een en ander over zijn plan nen. Behalve zijn salon in Parijs heeft de heer Montaigne ook een school te Amsterdam, waar men zich onder de bekwame leiding van Franse leraren en leraressen, die in het bezit zijn van het Franse staatsdipioma, en een staf van Hollandse medewerkers in het vak kan bekwamen. bakens verzet. Een ontwerper is nu eenmaal geen confectionnair en moet dus niet trachten met hem te concur reren, maar Montaigne heeft nu naast zijn salon een Boutique geopend. De modellen, die men via deze Boutique bestelt, zijn wél eigen ontwerpen en worden ook naar maat gemaakt, maar worden slechts tweemaal gepast, wat in de prijs de helft scheelt. Alleen de meest verwende en veeleisende vrou wen zullen nu waarschijnlijk bij zijn dure Haute Couture modellen blijven. De Boutique-modellen zullen evenwel - Kapsel ligne Fragonard"

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 7