Stad en omgeving Boekenweek geopend met r eciteerwedstrij d Ingenieur van de Marine door Marechaussée gearresteerd FILMS VAN DEZE WEEK Avonden van goede gymnastiek (met cabaret) van „Simson" Officieel stilzwijgen nog niet verbroken Nieuwe haven komt allengs in gebruik IN HET KORT Afdeling heren een trots bezit N. Hemelrijk erelid van IVA de meerderheid Onderzoek in samenwerking met de Rijksaccountantsdienst Cabaretavond MOOC BEEMSTERB0ER „Recht op geluk" voor het Marinepersoneel TIVOLI Het loon van de angst WITTE Slavernij in Babyion Bondsinsigne voor de heer Van der Vliet Wedstrijdprogramma van „Hermes" De KNVB-reserves Tussen Haaks en Kuit je Gemeenteprijs voor Peter van Oosterum Zwakke geslacht in igr Bil: Het team van Zeemacht wordt hoogstwaarschijnlijk bas ketball-kampioen van Den Helder! Zo mag uw Gradus het gerust stellen, nu de sai- lors met 3224 hebben ge wonnen van KVH, dat de laatste jaren met de titel is schoot gegaan. Conferentiedagen van de Vrij-Evang. gemeente Duo Buisman treedt op in de Marinecantine Heroprichting athletiek- afdeling van „Zeemacht" Julianadorp Ouderavond O.L.-school Sport voor Julianadorp HET FEIT, DAT DE LAATSTE DAGEN enkele employé's van de Be- wapenmgswerkplaatsen der Koninklijke Marine, doo'r een stafsectie van de Koninklijke Marechaussee uit Den Haag zijn gearresteerd, heeft, allerlei geruchten die reeds sedert de opening van deze werkplaatsen de ronde in Den Helder deden, nog aangewakkerd. Het ligt voor de hand, vooral daar de officiële instanties vooralsnog zorgvuldig het stil- zwijgen bewaren, dat de fantasie in deze geruchten een voorname rol speelt. Het onderzoek is al geruime tijd gaande. Zolang geen arrestaties waren verricht, lekte van de werkzaamheden van de opsporingsambte- naren mets uit, maar op het ogenblik verkeert de zaak in een verder stadium. Het onderzoek, waarbij men zich niet tot de Bewapening- werkplaatsen beperkt, is nog in volle gang. Zonder twijfel zullen nog meer aanhoudingen volgen. Toen medio September van het vo rige jaar de Bewapeningswerkplaat' sen officieel werden geopend, maakte een betrouwbare zegsman ons opmerk zaam op de omstandigheid, dat één der ingenieurs, de heer N. H. M., in nauwe relatie stond tot een industrieel bedrijf te Amsterdam, dat veel leveranties aan de Bewapeningswerkplaatsen deed. Op zichzelf school hierin nog geen reden om vermoedens van malversaties of corruptie te koesteren, maar nu de heer M. is gearresteerd kan als vast staand worden aangenomen, dat hij wordt verdacht van ontoelaatbare han delingen in het kader van zijn functie, en wel in het bijzonder met betrekking tot het bewuste particuliere bedrijf. Het moet voor de heer M. verleidelijk zijn geweest, zichzelf en dat bedrijf te be gunstigen ten nadele van de Ko ninklijke Marine. Officieus vernamen wij, dat de heer M. in de gelegenheid moet zijn ge weest, bij het doen van bepaalde be stellingen een gedeelte te laten afleve ren aan het particuliere bedrijf, voorts om in de Bewapeningswerkplaatsen be paalde werkzaamheden voor dat bedrijf te doen verrichten en wellicht ook nog op andere wijze misbruik te maken van zijn vertrouwenspositie. Hiermede kan de arrestatie van enkele andere em- ployé's wier functie een grotere mate van verantwoordelijkheid vergde, in verband worden gebracht. Dat de ma rechaussée naast ir M. ook de technisch hoofdambtenaren P. H. F. en F. J. L. en de commandeur J. heeft aangehou den, bewijst, dat deze zaak zich niet in de lagere regionen van het personeel afspeelt. Het onderzoek wordt door de publie ke opinie in Den Helder ten zeerste gewaardeerd. Het heeft al geruime tijd gevoelens van onbehagen opgewekt, dat kleinere vergrijpen, gepleegd door on dergeschikte employé's in dienst van De werkzaamheden in het Westelijk deel van het nieuwe havencomplex vorderen zodanig, dat dit gedeelte in de loop van de volgende maand gelei delijk in gebruik kan worden genomen. In incidentele gevallen hebben reeds schepen aan de gereed zijnde steigers gelegen, maar over enkele weken zal de geleidelijke uitbreiding van de havenaccomodatie constant merkbaar zijn. Overwogen wordt, in de loop van de maand Juli de Westelijke helft van het complex officieel in gebruik te stellen. Omtrent de datum van deze plechtigheid wordt nog overleg ge pleegd door de autoriteiten van Ko ninklijke Marine en Rijkswaterstaat. Voor spoedeisende gevallen wordt de geneeskundige dienst gedurende dit weekend waargenomen door de artsen F. W. M. Hoffmans. Weststraat 111, te lefoon 2059, en A. T. M. de Meijer, Ja- vastraat 1, telefoon 2103. De Zondags- en avonddienst voor apotheken wordt tot en mét Vrijdag waargenomen door de heer F. Bijl, Sluisdijkstraat 137, telefoon 2303. Het wekelijks spreekuur van „Ae- denopbouw" wordt vanmiddag van vier tot vijf uur gehouden aan het adres Javastraat 12a. Het Schooldamtornooi 1954 wordt vanmiddag om half drie in het gymnas tieklokaal van de ULO Molenstraat Voortgezet en beëindigd. Vanmiddag om half zes vertrekt van het Stationsplein een speciale auto bus voor de bezoekers van de „Mat- thaeus Passion" te Alkmaar. Het Helders Fanfarecorps geeft vanavond zijn tweede winterconcert in Casino- T c Over de zender Hilversum I (415 meter) wordt morgenmiddag van 13.10 13.20 uur een radiopraatje gehouden over de Bescherming Bevolking. In de bovenzaal van café „Post- brug" wordt morgenochtend om haif elf de wekelijkse evangelisatie-bijeen komst voor tiet-kerkelijken gehouden. De sociale werkster van de Ne derlands-hervormde gemeente houd. voortaan ook spreekuur in Nieuw Den Helder, en wel elke Woensdagmiddag van twee tot drie uur in de school aan de Hortensiastraat. De heer C. van Aken. leerling van de gemeentelijke Zeevaartschool, is te --Gravenhage geslaagd voor het diplo ma derde stuurman Grote Handels vaart. In de MOOC-societeit aan de Spoor- straat gaat vanavond de première van e?n cabaretprogramma, dat geheel door eigen krachten wordt verzorgd. Onder meer wordt medewerking verleend door het onlangs opgerichte jeugdmu- Jlekensemble van de MOOC, dat voor bet eerst in het openbaar optreedt. het Rijk of de Koninklijke Marine, aan net. hebt kwamen en berecht werden terwijl ongewenste toestanden in meer leidinggevende kringen ogenschijnlijk onopgemerkt bleven. Wie zijn oor te luisteren legde kon van dag tot dag constateren, dat allerlei maatregelen weinig of niet serieus werden geno men. Het hierdoor in zekere zin ge kwetste rechtsgevoel van velen in Den Helder wordt ten dele bevredigd door het onderzoek, dat thans door de Ko ninklijke Marechaussée in nauwe sa menwerking met de Rijksaccountants dienst is ingesteld. loopt noch voor, noch na. vanaf 45. 2 jaar verzekerd tegen verlies en diefstal. KEIZERSTRAAT 15. (Advertentie, Ing. Med.) De volgende week brengt het bureau O. S. en O. de film „Recht op geluk' in roulatie voor het Marinepersoneel in Den Helder. Maandagavond wordt een voorstelling gegeven in de Marinecan- tine aan de Buitenhaven, Dinsdag avond draait de film voor het personeel van de Mijnendienst. Donderdagavond voor het personeel van de Artillerie- school en Vrijdagavond voor de Adel borsten. Naar een roman van George Arnaud is de film „Het loon van de angst" ge maakt. Het is een machtig kunstwerk, indrukwekkend en afschrikwekkend te. gelijk, hetgeen voor het voornaamste deel de arbeid is van de regisseur H. G Clouzot, met wie men in Den Helder al kennis heeft kunnen maken middels „De Raaf". Maar ook de hoofdrolver tolkers (Yves Montand, Charles Va- nel, Folco Lulli en Peter van Eyck) hebben er zeer veel toe bijgedragen, dat deze rolprent op het filmfestival te Cannes in 1953 werd bekroond. Het verhaal is een geniale vondst en het zou slechts de vraag kunnen zijn of deze tragedie in zo hevige mate aan het publiek dient te worden voorgezet. De film begint in Las Piedras, een ge hucht in Midden-Amerika waar temid den van negers en Indianen mannen leven van velerlei nationaliteiten. Ke rels, die het een en ander achter de rug hebben en wachten op de kans te kunnen terugkeren naar de „bewoonde wereld". Voor vier hunner komt deze kans, wanneer twee vrachtwagens met nitroglycerine moeten worden gereden. De uiterst gemakkelijk ontplofbare springstof dient om een oliebrand te doven, door deze met geweldige kracht uit te blazen. Deze tocht wordt voor de vier chauf feurs (twee per wagen) een verschrik king daar zij met gewone vrachtwa gens rijden, die niet op dit vervoer zijn berekend. Alles wat volgt, vergt niet alleen veel van de zenuwen van deze mannen doch ook van de bioscoop bezoeker, die aan het slot iedere deel nemer aan de dodenrit verongelukt weet. Zelfs de enige, Mario, die het einde haalt, vindt de dood en wel, als hij zegevierend op de terugtocht is. Want het loon van de angst is de dood, aidus Arnaud. Deze film gaat tot en met Maandag in Tivoli. Richard Conté en Linda Christian spelen de hoofdrollen in de film „Sla vernij in Babyion", welke tot en met Maandagavond in de Witte op het doek wordt gebracht. Nebukadnezar heeft Jeruzalem ver woest en de Joden in slavernij naar Babyion gevoerd. Nahum (Conté) wordt uitgezonden om de herdersjongen Cy- fus te zoeken, van wie irude sterren staat geschreven, dat hij dé val van Babyion zal veroorzaken. Terwijl plan nen worden beraamd om Nebukadnezar te verslaan, werpt deze Daniël, die vecht voor de bevrijding van zijn volk, in de leeuwenkuil. Hij blijft evenwel ongedeerd. Uiteindelijk verklaart Cy- rus, die de kleinzoon van koning Astyages van Medina is gebleken, ce oorlog aan Babyion. En de overwin ning wordt hém. „Slavernij in Babyion" is groots van opzet en beantwoordt stellig aan veler verwachtingen. De hoofdrolvertolkster in deze kleurenprent. Linda Christian, is van Nederlandse afkomst. De Christelijke gymnastiekvereniging „Simson" heeft middels een tweetal uitvoeringen Donderdag en Vrijdag in Casino gegeven haar liefde doen blijken voor een gevariëerd programma. Zulks kan uiteraard geen kwaad, maar het wil ons toch voorkomen, dat een gym nastiekvereniging het accent gaat verleggen door een drietal lieden te vragen een paar schetsen te komen spelen. Hoewel het optreden van Chris de Bont, Ben Coesel en Dick Vóórhaar bijzonder geslaagd was, ontkwamen wij, wat de organisatie van „Simson" betreft, toch niet aan de gedachte, dat het „lekker laat moest worden". Welnu, het werd dan ook kwart vóór twaalf, terwijl een goede avond ongetwijfeld beter wordt, wanneer op een redelijker tijdstip wordt gesloten. De moeders zijn het, verwachten wij, met ons eens. Overigens veel goeds van het gebo- dene. Zo begonnen de meisjes A met een fleurige vrije oefening, waarin de ijverig meegedragen vlaggetjes feeste lijke diensten verrichtten. Ook de jongste jongens boden iets bijzonders. Zij traden voor het voetlicht in pyama's en met maskers op het ach terhoofd, aldus zeer vreemde wezens uitbeeldend, waarom hartelijk werd gelachen. De C-meisjes hadden een aardige bankoefening, niet moeilijk, doch gebaseerd op beheerste samen werking. De meisjes B deden oefenin gen aan de ongelijke brug en zij kwa men andermaal op de planken voor een vrije oefening. Het werk van de dames en heren vóór de pauze vonden wij niet zo sterk. Vooral de dames lieten aan de lage brug menige steek vallen. Weinig gedisciplineerd brachten de heren oefeningen met we derkerige ondersteuning, ofschoon in dividueel zeker redelijke prestaties werden geleverd. Een extra nummer werd gevormd door de heren T. Hoef nagel en G. Vogel, die, uitgedost als boerenjongens, op kundige wijze een knap acrobatisch nummer volbrachten. Zij werden in dit komische optreden geassisteerd door de kleine Nico Plaatsman. Het programma van na de pauze was over het algemeen van beter ge halte. De jongens B bleken aardig thuis te zijn aan het laagrek (een be lofte voor de toekomst?), waarna de heren de één meer, de ander min der hun capaciteiten aan het hoog- rek demonstreerden. „Simson" kan trots zijn op deze, vrij uitgebreide af deling. Voorts alle bewondering voor de oefeningen door dames en herén aan de hoge brug. Deze vrouwelijke gymnasten zorgden er voor, dat de damesafdeling alsnog een pluim wordt toebedacht. Overigens was de baloefe ning. door de dames uitgevoerd, weer aanzienlijk minder geslaagd; Donder dagavond althans. De meisjes C had den nog een (on"eliike) knotsoefening en de jongens B. een straffe, pittige vrije oefening. Vermelden wij voorts, dat Vrijdag avond het bondsbestuur was vertegen woordigd. De afgevaardigde bood de heer G. J. van der Vliet het gouden insigne aan voor diens zeer gewaar deerde werk, gedurende een vijf en twintigtal jaren in NCGV-verband ver richt. Tenslotte enige aandacht voor het driemanschap, dat het cabaretwerk voor zijn rekening nam. Wat heeft men om Ben Coesel gelachen in „Madame Blanche" en als goochelaar! In de schet sen werd hij uitstekend bijgestaan door Chris de Bont en Dick Vóórhaar. Al met al waren het sportieve en ge noeglijke uren, waarop „Simson" stel lig met plezier terugziet. Voor de hockeyclub „Hermes" staan vandaag op het programma de wed strijden: Hermes a (meisjes)DEM a (drie uur) en Alkmaar aHermes b (meisjes). Morgen worden gespeeld: 10 uur Adelborsten 2Hermes 2, half twaalf: Hermes 3—Alkmaar 3 (dames) één uur: Hermes 3—DEM 3 (heren); t -ee uur: Hermes 1Amsterdam 4 (dames). Van HRC zijn morgen het tweede en derde elftal vrij. HRC 4 speelt wel, uit tegen De Spartaan 3. Het volledige programma luidt: r3a.: KFC 4—WFC 2; Always For- ward 2ZFC 4; Schagen 2Alcmaria Victrix 2; Alkmaarse Boys 2Hollan- dia 2. r3b.: WSV '30 2—OSV 3; WFC 3— KFC 3; QSC 2—KW 2; Zaandijk 3— Assendelft 2; r3c.: OSV 2—JOS 2; AFC 4—De Vo- lewijckers 4; De Spartaan 3HRC 4; Zaandijk 2DCG 3. Het is morgen hoog water om 0.10 en 12.35 uur, en laag water om 6.25 en 19.15 uur. Maandag is het hoog water om 1.30 en 14.00 uur. en laag water om 7.40 en 20.50 uur. De temperatuur van het zeewater was 4,6 graden Celsius. In een buitengewone ledenvergade ring heeft de heer N. Hemelrijk gister avond het voorzitterschap van de tafel tennisvereniging IVA neergelegd. Druk ke werkzaamheden noopten hem hier toe. Het voorstel hem tot erelid te be noemen werd met algemene stemmen aangenomen. De nieuwe voorzitter van IVA is de heer J. Schippers. „Lezen jullie tegenwoordig nog Dik Trom of andere boeken?" vroeg bur gemeester Reehorst gisteren aan het jeugdige auditorium, dat bfj de opening van de boekenweek in „Formosa" aan wezig was. Uit het collectief gemom pel viel duidelijk op te maken dat daaromtrent geen ongerustheid be hoeft te bestaan. Vier-en-dertig candi- daten, leerlingen van ULO- en Middel bare scholen, hadden zich opgegeven als deelnemers aan de reciteerwed- strijd. Zoals dikwijls in het dagelijks leven, werd bij deze gelegenheid het woord hoofdzakelijk door de vrouw gevoerd Want de jongemannen waren (met hun zessen!) verre in de minderheid. Het is altijd weer een genoegen, te luisteren naar deze meer dan middelmatig be gaafde jonge mensen. Al mogen som migen hun keuze hebben laten vallen op poëzie, waarvoor zij, wat de strek king betreft, innerlijk nog niet rijp wa ren, men moet toch bewondering heb ben voor de wijze waarop zij zich van hun taak kweten. Het humoristische genre, dat nu de lente in de lucht hangt toch wel gewenst zou zijn ge weest, was schaars vertegenwoordigd. Hoewel vreemd van inhoud konden wij toch het experimenteel proza „The Greatest Show on Earth" toch wel waarderen. De gemeenteprijs kreeg Peter van Oosterum die een gelukkige keus had gedaan met „Het lied dat als een mm B BOEKEN JE Boekenweek 1954 is gis teravond begonnen met reciteerwedstrijden voor leerlingen van ULO- en mid delbare scholen. Elders in dit nummer zal men de resul taten aantreffen. Op Vrijdag 2 April behoort de week van het boek weer tot het ver leden, wanneer men 's avonds in Formosa heeft geluisterd naar Simon Carmiggelt en Annie M. G. Schmidt. Doch dit is niet alles, wat ,De vijf samenwerkende boekhandelaren" in onze stad hebben georganiseerd. De traditionele étalagewedstrijd ontbreekt namelijk ook dit maal niet. Wel is in deze wedstrijd een wijziging geko men, waarop Gradus zijn trouwe lezers gaarne wil wij zen. De laatste jaren was het de gewoonte, het publiek de titels van boeken te laten raden. Ditmaal is het een kwestie van „liefde", de liefde voor bepaalde boeken. In de etalages van bovenge noemde boekhandelaren wor den vijfentwintig boeken on dergebracht, werken van de laatste jaren; doorgaans al thans. Nu heeft men tot taak een blik te werpen in de uit stalkasten, en te kijken om welke vijfentwintig boeken het gaat. Dat is eenvoudig, want die boeken dragen num mers. Elke deelnemer moet vervolgens vijf boeken opge ven, welke naar zijn smaak het mooist zijn. De boekhandelaren gaan straks kijken, welke boeken (te oordelen naar de ingeko men briefjes met vijf titels) de meestgelezen exemplaren zijn. De deelnemer, wiens lijstje overeenstemt met de „publieke opinie" of deze het dichtst benadert, ontvangt de eerste prijs. Men vertelde Gradus, dat er voor ruim honderd gulden aan boeken prijzen beschikbaar is. Het spijt uw stukjesschrij ver, te moeten opmerken, dat hij deze wedstrijdvorm geen succes vindt. Artistiek gezien, wel te verstaan. Is het niet zo, dat de eerste prijs gaat naar hem of haar, die de „pu blieke mening" heeft? En is dat een verdienste, wanneer wij weten, dat „tophits" als „Aan d'oever van en „Kijk eens in de poppetjes van m'n ogen" aan deze publieke opi nie hun welslagen danken? Genoeg daarover evenwel, daar Gradus de boekhandela ren toch graag veel meer be langstelling gunt. Bovendien: op 2 April is er een prachtige avond, die nu reeds vrijwel is uitverkocht. BUS AAUZIEKKRING en Volks universiteit zorgen er voor dat belangstellenden voor de hedenavond in de Grote Kerk te Alkmaar uit te voeren „Matthaeus Passion" op ge rieflijke wijze op de plaats van bestemming belanden. Men kan namelijk per auto bus, die van het Stations plein vertrekt, een bezoek brengen aan dit concert. Naar Gradus verneemt is het ver trek evenwel niet bepaald op half vijf maar op half zes! VOETBAL V^/at er vanwege Nieuwediep aan KNVBvoetbal te doen is morgen? Wel, Helder krijgt om half drie bezoek van Vo- lendam, dat vorige week een steek liet vallen, en nochtans, uiteraard, een zeer sterke te genstander blijft. Vooral, om dat de wijdbroeken nog een redelijke kans hebben op de titel. HRC krijgt het evenmin gemakkelijk, want de rood- jakken trekken naar ZFC, dat op de ranglijst de derde plaats inneemt. HRC speelt in de volgende opstellingLing- beek; Bot en KramerNieuw- stad, De Vries en Bakker; Van Knijff, Jager, De Roo, P. de Vries en Rijkers. Watervogels, tenslotte, ver wacht om half elk BKC. Van middag is stellig de moeite waard de wedstrijd HCSC— AGT, welke om kwart over drie begint. LENTE TJet zal wellicht nog niet zo zijn opgevallen, maar het is lente, officieel begonnen op 21 Maart. En toch zijn er al mooie dagen geweest! Dit is vooral doorgedrongen tot tal van oudjes, die dra te zoeken begonnen naar de banken in Juliana- en Timorpark, en deze al ras bezetten. Een vriend van Gradus trof in de stad evenwel een heer van vier en tachtig jaar, die zo maar wat over de trottoirs liep, en hier en daar een bab beltje aanknoopte. „Moet u niet in het park gaan zitten, op een bankje?", vroeg hij de grijsaard. „Zeker bij die ouwe ke rels!", luidde het antwoord. Ziet vrienden, dit antwoord is het bewijs, dat de lente er wel degelijk is. Alleen in de lente, in dat wispelturig na tuurverschijnsel, is zo'n zefl- overschatting mogelijk. BRANDWEER Y\/eIlicht weet men, dat de Helderse brandweer een fraaie, nieuwe brandweerauto krijgt, een exemplaar, van alle gemakken voorzien. Ver wacht mag worden, dat deze binnenkort door de bouwer uit Geldermalsen wordt over gedragen. De wagen is al in Nieuwe diep gesignaleerd en aller- wege had men grote bewon dering voor dit prachtstuk! Men zal begrijpen, dat aan deze overdracht de nodige proefnemingen vooraf gaan. Hierop is dus het wachten, aleer onze brandweermannen iets extra bijzonders in de strijd kunnen werpen. ZEEMACHT Zeemacht verdient dit suc ces wel, want in het vrijwel afgelopen seizoen- werd me nige uitstekende wedstrijd gespeeld, terwijl men toch te doen had met sterke teams als KVH en HAV. Zeemacht heeft nog één wedstrijd voor de boeg, en wel tegen Open bare Werken, een zeer zwak ke broeder. De Marineman nen hebben aan een gelijk spel reeds voldoende, daar de voorsprong op KVH twee punten bedraagt, KVH moet nog tegen HAV uitkomen. Men ziet het; het heeft er dus alle schijn van, dat Zee macht onze stad gaat verte genwoordigen in de Neder landse kampioenschappen, die op 25 April in de Apollohal te Amsterdam worden gehou den. Ook de dames van KVH (kampioen)- gaan daar een kans wagen. nachtkaars uitgaat". De prijzen werden door wethouder J. J. Landman uitge reikt. Zij vielen als volgt: 1ste prijs: Agnes van het Veer, Gerda Kraan, Eddy Grootes; 2e prijs: Nellie Bruyn, Tiny Luyten, Cora de Winter, Rien van der Plaat; 3de prijs: Elly Crone, Trijnie Aggenbach, Willy Quak, Ger Geus, Sarie van der Kooy. De voorzitter van de vijf samenwer kende boekhandelaren, de heer P. Spruyt, besloot de avond. Uitgaande van de Vrij-Evangelische gemeente te Den Helder wordt op Dinsdag 6, Woensdag 7 en Donderdag 8 April een driedaagse conferentie ge houden in het gebouw Hoogstraat 65. De .bijeenkomsten beginnen 's middags om drie uur en 's avonds om acht uur, voorafgegaan door een zangdienst om half acht. Als sprekers treden op ds J. van Petegem uit Meppel, ds Enter Sr. uit Rotterdam, ds A. van Gent uit Wor- merveer en evangelist Esmeijer uit Amsterdam. Het in West-Friesland zeer populaire duo Maartje en Jan Buisman uit Scha gen, die met hun ensemble een jubi- leumtournéé maken, komt op Woens dagavond 31 Maart in de Marinecanti ne op de planken. Maartje en Jan tre den op met medewerking van Toby de Vries (schetsen en Hollandse liedjes), Leo Accordo (accordeon-show), Ria Tesla (Tiroler liedjes), Ben de Vries (pianosoli) en Arno Buisman „Neder lands jongste illusionist"). Mede met het doel, tot heroprichting van de afdeling Athletiek te komen, organiseert de marinesportvereniging „Zeemacht" uitsluitend voor leden en introducé's, een contactavond in de Marinecantine. Het programma voor deze avond, die wordt gehouden op Dinsdag 6 April, vermeldt o.a. de ver toning van enkele films van de Ko ninklijke Nederlandse Athletiek Unie. De heer Haitsma van de pers- en pro- pagandadienst van de KNAU zal de films waar nodig van een toelichting voorzien. Op enkele openbare scholen in Den Helder wordt momen teel een proefneming gedaan met het verstrekken van „schoolmelk Men is daarmee kort geleden begonnen, zodat de deskundigen zich nog niet positief kunnen uitlaten over de resultaten, doch daarvan trekt de jeugd zich, getuige het plaatje, niets aan. In één der lokalen van de o.l.-school te Julianadorp is dezer dagen een ouderavond gehouden, die bijzonder druk was bezocht. Nadat de heren Vis ser en De Jager aan het woord waren geweest, deelde het hoofd van de school, de heer Ouwerling, mede, dat voor het schriftelijk gedeelte van het Veilig Verkeer-examen alle deelnemer- tjes op één na zijn geslaagd. Vervol gens stelde hij de nieuwe leerkrachten voor, van wie mevrouw Bergwerf bin nenkort weer gaat vertrekken. Mej. de Vries zal een paar maanden rust moe ten houden. Volgende week zullen echter twee jonge leerkrachten in func tie treden. De aftredende bestuursleden, de heer D. Visser en mevrouw Los, werden bij acclamatie herkozen. Na de pauze kwam nog een belangrijk punt aan de orde, namelijk het voorstel, een school fonds te stichten. Uit dit fonds zouden verschillende zaken, welke niet door het gemeentebestuur worden betaald, kunnen worden voldaan. Besloten werd een dergelijk fonds te stichten. Morgen krijgt JVC 1 bezoek van Nieuwe Niedorp 1. Het tweede elftal gaat naar Helder 4; de junioren en ad- spiranten van JVC spelen thuis, res pectievelijk tegen Winkel j en Winkel Alle dames van de handbalafdeling tnnrt JH9 1 trekt naar Amers foort. JHC 2 en JHC a bezoeken Vlug en Vaardig, en JHC 3 heeft de uit- wedstryd tegen Petten 1.

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 5