KING Wat de regering doet is geen kwestie van liefdadigheid In kort bestek P.v.d.A. wil souvereiniteit over Nieuw Guinea handhaven DE WONDERE WAERELT Ook datnog Minister Algera zal afsluiting zeegaten bevorderen ZwitsaletterëTf Barbarisme op Celebes Regering overweegt aanvulling van de Zondagswet „Achterstallige betalingen in Tweede Kamer Landsuitgaven nu meer dan 7 milliard Neem direct Gewapend ter vergadering. PEPERMUNT Begroting Overzeese Gebiedsdelen goedgekeurd Een lesje voor professor Gerretson Mooi weer gespeeld van andermans geld Tpaditie wordt ontzien Heb je 't al gehoord ,ZE ZIJN ER!" 1 INTERNATIONAAL ASPECT Begroting Verkeer en Waterstaat goedgekeurd Verzekeringspremie voor veiligheid van ons volk uiHiHiH DONDERDAG 1 APRIL 1954 IN de Tweede Kamer is gistermiddag de behandeling van de nota in- zake het rapport van de commissie achterstallige betalingen voortgezet. De minister zonder portefeuille, de heer Luns, achtte de voorstellen van de regering aanvaardbaar. De regering acht zich moreel verplicht de uitvoering der door de Indische regering destijds gemaakte rehahili- a ïeregclingen te voltooien^ Spreker was het niet eens met de be kering, dat er een wettelijke regeling moet komen. De betrokkenen hebben ten aanzien van de Indische regering een recht. Wanneer dc Nederlandse regering vrijwillig voldoet aan wat zij als morele plicht voelt, kan men niet zeggen, dat de belanghebbenden een subjectief recht hebben. Wat de regering wil doen achtte de minister niet een kwestie van liefdadigheid. Ook al verkeert de betrokkene in welstand, dan wordt de uitkering toch gedaan Van het bestaan van een rechtsplicht is geen sprake. De regering gevoelt de plicht onze uit Indonesische gere patrieerde landgenoten te geven wat zij te kort zijn gekomen, om aldus het rechtsgevoel te bevredigen. Ten aanzien van de aanvullende regeling voor de inrichtingskosten verklaarde de minister geen verdere concessies te kunnen doen. Wat de familiedele- gaües betreft heeft de regering be sloten geen overwegend bezwaar te maken, in zover, dat ook voor ver goeding in aanmerking komen die gevallen, waarin aannemelijk wort.t gemaakt, dat door derden voor zien is in het levensonderhoud van gezinsleden en anderen, die te voren afhankelijk waren. Ver der is de regering bereid, het wel standscriterium bij zelfstandigen te laten vervallen. Sprekende over de bestedingsplicht zeide minister Luns, dat het de bedoeling is de tegemoet koming voor wederinrichting pas uit te keren, als een woning is toegewe zen. De regering is voorts bereid de kwesties van hen, die menen een vor dering op de republiek Indonesië te hebben, voor te leggen aan de com missie van bijstand. yERVOLGENS merkte de minister van Financiën, de heer Van de Kieft op, dat er niet te denken valt (Advertentie, Ing. Med.) De Nederlandse Bioscoopbond heeft aan de film „Vieren maar", van Her man van der Horst, het praedicaat „aanbevolen film" toegekend. Dit is de hoogste onderscheiding, die deze orga nisatie aan een korte Nederlandse film kan verlenen. ff. Generaal Georges de Bazelaire,, de oudste der Franse gene raals, is op 97-jarige leeftijd overleden. Hij speelde een beslissende rol in de slag bij Verdun. Door een breuk in de bovenleiding op het baanvak Lei denVoorschoten heeft het treinver keer op het traject LeidenDen Haag gistermorgen een uur vertraging ge had. Het moest over enkel spoor wor den afgewikkeld. In de Sovjet-Unie is een nieuwe luchtlijn tussen Moskou en de industriesteden in Siberië ge opend. De heer en mevrouw Van Dorp te Bodegraven hebben hun ze ventigjarige huwelijksfeest gevierd. De burgemeester kwam gelukwensen en ook verder was er zeer veel belang stelling. Bij Fort Bragg in de Noord- ■amerikaanse staat Carolina is een „vliegende verhuiswagen" neergestort. Vijf man kwamen om, elf werden ge wond. In de Rijnhaven te Rotterdam is het lijk van een negentienjarige Finse lichtmatroos opgehaald, die sinds 8 Februari werd vermist. V Koning Boudewijn van België heeft de 84- jarige generaal b.d. F. de Kempeneer de titel van baron verleend. Hij mag zich nu baron De Kempeneer de Steen- straete noemen. Hij sloeg in de eerste wereldoorlog in de omgeving van Ype- ren de eerste Duitse gifgas-aanval met zijn bataljon af. Voor het Haagse gerechtshof hebben twee Rotterdam mers terecht gestaan, die in het haven gebied van hun woonplaats negentig duizend sigaretten hadden gestolen. Ze waren hiervoor veroordeeld tot een jaar en een jaar en drie maanden ge vangenisstraf. Er werd bevestiging ge- eist. Eén der heren had nog twee jaar tegoed. De Amerikaanse katoen koningin 1954, Beverly Pack, is naar Europa vertrokken, waar zij in een aantal landen reclame voor de produc ten van de Amerikaanse textielindus trie zal maken. De walvis Jonas is aan boofd van een Nederlands vaar tuig van Frankrijk naar Dover over gebracht. Het dier zal te Londen wor den tentoongesteld. Op het terrein van de Hortus Botanicus te Leiden zal een nieuwe kas met laboratorium ruimte in gebruik worden genomen. Het complex is een geschenk van de stikstofproducenten, aangesloten bij het Centraal Stikstofverkoop bureau in Den Haag. In Amsterdam is een negenjarige jongen om het leven ge komen, doordat de gasslang in de naast zijn kamertje gelegen keuken was ge scheurd en er gas ontsnapte. Zijn zus je werd bedwelmd, maar kwam uit zichzelf weer bij. aan een wezenlijke uitbreiding van het ter beschikking gestelde bedrag. In dit verband wees hij op het steeds stijgend cijfer van de uitgaven. Deze uitgaven hebben thans reeds de ze ven milliard overschreden. Daarna was het woord aan de heer Hazenbosch, die betoogde dat de door de minister Van de Kieft gedane me dedelingen moeilijk de functie van argumenten kunnen vervullen. Hij diende een mede door de leden van VVD, KNP en CH ondertekende motie in, waarin gevraagd wordt voor de tege moetkoming in de wederinrichtings- kosten geen voorwaarden voor ves tiging in het koninkrijk te stellen. De ministers zullen vanavond ant woorden. Het is opvallend, dat steeds meer mensen „gewapend"met de natuurzuivere KING pepermunt, ter vergadering gaan ledct weet uit ervaring, dat vergaderen bete kent veel praten en veel roken, waardoor een geïrriteerde keel, een hinderlijke dro ge mondnict uitblijven KING doet al die bezwaren als bij toverslag verdwijnen Het is dan ook logisch, dat KING in elk gezelschap een uitzonderlijke plaats in neemt en dat de aanwezigheid van KING door iedereen als iets vanzelfsprekends wordt aanvaard. Wie „ja" zegt tegen de Natuur, zegt ook „ja" tegen KING het beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking (Advertentie, Ing. Med.) (Van onze parlementaire redacteur) ^ANGEZIEN het ontwerp-statuut voor de nieuwe rechtsorde van ons Konink rijk, dat opgesteld is door de Nederlandse regering in overleg met de ver tegenwoordigers van Suriname en de Antillen, nog niet aan het parlement is overgelegdaangezien de begroting over 1953 en '54 voor Nieuw Guinea nog niet is opgesteld en het rapport van de parlementaire missie naar Nieuw Guinea nog altijd niet op de agenda van de Kamers prijkt, bestond er Woensdag in de Eerste Kamer weinig aanleiding voor breedvoerige discussies over de begroting van Overzeese Rijksdelen voor het jaar 1954. Zo gering was de animo voor lan ge beschouwingen, dat we de heer De Dreu van de PvdA de kortste redevoering hebben horen houden, die misschien ooit bij dc behandeling van een begroting in de Staten-Generaal is uitgesproken. Ilij betuigde zijn vertrouwen in het be leid van minister Kernkamp en constateerde overigens, dat het thans niet de tijd was voor uitvoerige discussies Dat was zijn hele redevoering in eer ste termijn. Bij de replieken had hij nog een appeltje te schillen met de heren Geugjes (CPN) en Molenaar (VVD), die, wat Nieuw Guinea betreft, van een frontverandering bij de PvdA gewaag den. Laatstgenoemde herinnerde eraan, dat de heer Goedhart in de Tweede Ka mer deze gewijzigde houding in ver band gebracht heeft met het proces van desintegratie in Indonesië en hij vrees de, dat de PvdA opnieuw haar stand punt zou kunnen veranderen, als aan dit proces een einde komt. De heer De Dreu legde als antwoord hierop een belangrijke verklaring af. Door de PvdA is nimmer met zoveel woorden beweerd, zo zeide hij, dat de souvereiniteit over Nieuw Guinea moet worden overgedragen. Hij zou zich daartegen trouwens verzet hebben. Zo lang de zaken internationaal blijven lig gen, als thans het geval is, berust de verantwoordelijkheid voor dit achter gebleven gebied in de eerste plaats bij Nederland, dat terecht de souvereini teit over Nieuw Guinea uitoefent. De heer De Dreu hoopte, dat dit gebieds deel zo mogelijk met de steun van an dere mogenheden tot ontwikkeling ge bracht zou kunnen worden en dat in de toekomst in vrij overleg met de Pa poea's over de definitieve status van Nieuw Guinea beslist kan worden. Deze uitspraak behoort wel tot de belang rijkste momenten van het debat. De Kamer keurde de begroting zon der hoofdelijke stemming goed, doch de CPN-fractie kreeg aantekening, dat zij tegen was. Het speet prof. Kernkamp, dat hij de Kamer nog niet had kunnen inlichten over het resultaat van de onderhande lingen met de West, doordat deze lan ger hebben geduurd dan verwacht was. Wat de nieuwe rechtsorde zelf aangaat, toonde prof. Gerretson (C.H.) enige ongerustheid over de waarborging van de erfopvolging in het Verenigd Ko ninkrijk. Minister Kernkamp stelde prof. Ger retson gerust en gaf deze afgevaardig de overigens een zeer duidelijk lesje over zijn geschrijf in „De Telegraaf", waarin hij zich niet heeft ontzien aller lei zeer onvriendelijke, zo niet onge- De recherche te Rotterdam heeft de zich psychologisch bedrijfsadviseur noemende G. S., woonachtig in War mond gearresteerd. Hij maakte er een gewoonte van goederen die hij kocht, niet te betalen. Uit het onderzoek bleek dat een kraaminrichting nog f 1200 van hem kreeg, een automobiel bedrijf f 500 en een modemagazijn f 400. Van een vrouw had hij f 12.000 los gekregen en zo waren er nog vele andere schulden. Verwacht wordt dat zich nog meer benadeelden zullen melden. paste opmerkingen aan 's ministers adres te maken. De impulsieve heer Gerretson, zou waarschijnlijk in vuur en vlam zijn geraakt, als hij de woorden van prof. Kernkamp verstaan had. Maar hij is wat doof en bovendien luisterde hij niet, zoals wel meer gebeurt, als^ hij bepaalde dingen liever niet horen wil. Van te voren had ook prof. Molenaar hem al op zijn nummer gezet. Tenslotte antwoordde de bewinds man op een vraag van de heer Geugjes, dat hem van de eventuele aanwezig heid van uranium in Nieuw Guinea niets bekend is. (Van onze parlementaire redacteur) Naar aanleiding van vragen van het Tweede Kamerlid, de heer Maenen be treffende de door de toepassing van de Zondagswet in Limburg veroorzaakte moeilijkheden, overweegt de regering de indiening van een wetsontwerp, ten einde buiten twijfel te stellen, dat bui ten de werkingssfeer van deze wet vallen: a. processies met muzikale be geleiding, b. optochten met muzikale begeleiding, gaande van en naar de kerk, voor zover deze berusten op sinds jaar en dag bestaande, diep in het volksleven gewortelde tradities en ge bruiken. Minister Beel beantwoordde de vra gen van de heer Maenen met de ver klaring, dat bij de voorbereiding van de Zondagswet niet voorzien is en in de adviezen van de talrijke gehoorde instanties niet tot uitdrukking is geko men, dat in het bijzonder toepassing van artikel drie der Zondagswet moei lijkheden zou kunnen opleveren voor sinds jaar en dag bestaande tradities en gebruiken van een oogmerk om ook dergelijke tradities en gebruiken, die in het volksleven geworteld blijken te zijn, onder de werkingssfeer van de wet te doen vallen, is geen sprake ge weest. £)E INDONESISCHE Vakcentrale heeft be sloten pr(jzen ter be schikking te stellen voor babies, die op 1 Mei, de dag van de arbeid, zul len worden geboren. Als er precies om nul uur een baby ter wereld komt, krijgt deze 250 ru- piah. Voorts zjjn er een tweede en een derde prijs van respectievelijk 150 en 100 rupiah. En dan is er nog een hele serie troostprijzen. Ergens doet het denken aan het sovjetmoederheldinnen- systeem. £EN DUITSE verdelger van ratten en ander schadelijk gedierte, Lud- wig Göbel uit Hameln, neen, uit Frankenthal, verschafte zijn klanten een onfeilbaar dodelijk rattenkruit, dat bij na der inzicht de ratten ech ter juist zo tierig en ac tief maakte. Het gevolg was aanvankelijk, dat de klandizie steeds groter werd, maar later kreeg men de rattenvanger door en nu moet hij drie jaar brommen wegens op lichting. DE 25-JARIGE Robert Smith uit Casper in de Amerikaanse staat Wyoming schoot met een levensgroot pistool mid den in de stad twee win kelruiten aan diggelenen gaf toen nog een kanon- nade af op een groepje politiemannen, dat wraak zuchtig de achtervolging inzette. Robert trof nie mand en vertelde later op het politiebureau, dat hij had willen tonen, wat voor een flinke vent hij wel was, opdat ze hem in het leger zouden op nemen. Hij wilde dat zo dolgraag, maar was he laas afgekeurd. Merk waardigerwijs op grond van een psychiatrisch rapport. yOOR HET EERST sinds de tabakschaars- te in de tweede wereld oorlog hebben de Ameri kanen weer wat minder gerookt en wel het vori ge jaar, toen zij met el kaar slechts 386.000.000.000 sigaretten in rook deden Vervliegen. In 1952 rook ten de Amerikanen 7.300.000.000 sigaretten meer. Dat scheelt twee procent. Gemiddeld rook te iedere Amerikaan bo ven de vjjftien jaar vo rig jaar een half pakje per dag of wel 3.561 siga retten in totaal. Als mo gelijke oorzaken van dit minder roken worden ge noemd het grotere aantal lange sigaretten, dat op de markt wordt gebracht, en de vrees, voortvloei ende uit de al of niet juiste veronderstelling, dat het roken longkan ker tot gevolg kan heb ben. FEW PLOEG Tsjechoslo- vaakse mijnwerkers heeft volgens radio Praag te Karvina een „wereld record" gevestigd door in 25 dagen mijngangen tot een lengte van 510 meter te hoUwen. Dat is nog eens wat anders dan die accordeonlangspeelre- cords in België. Radio Praag zei er alleen niet bij, hoe groot de ploeg mijnwerkers was en wélke de bodemgesteld heid ter plaatse is. 'TWEE ZESTIENJARIGE Turkse meisjes, Filiz Barlas en Ozel Okumus, zijn door een zeer boze directeur van de Anka- rase HBS weggejaagd, omdat zij aan een schoon heidswedstrijd hadden deelgenomen. De jongens van die school zullen haar vertrek wel betreuren, want Filiz en Ozel won nen de eerste en de twee de prijs in die schoon heidswedstrijd. „The Tailor and Cutter", het gedistin geerde orgaan van het Britse kleer makersgilde heeft dit jaar boven aan de lijst van de tien best geklede mannen ter wereld de vijfjarige prins Charles, het zoontje van koningin Elizabeth II, geplaatst. Het prinsje, dat 14 November zes jaar wordt, is de jongste best geklede man, die het kleermakersblad ooit in zijn doorluchte „lijst van de grote tien" heeft opgenomen. Prins Charles versloeg geduchte rivalen als Pcrfirio Rubirosa en de Franse ambassadeur in Engeland, René Massigli, die overigens wel op de lijst voorkomen. Bij die eerste tien be hoort slechts één Amerikaan, en wel de danser en acteur Fred Astaire. Een schrale troost voor het Amerikaanse volk is, dat de zwaargewicht kampioen bokser Rocky Marciano als elfde komt. Volgens „The Tailor and Cutter" was de keuze op prins Charles gevallen, omdat hij een mode had ingevoerd, welke niet slechts door kinderen, maar ook door volwassenen was gevolgd. Wij weten helaas niet, welke mode hier bedoeld wordt. De kleine prins weet het misschien zelf ook niet. niTERST verontrustend zijn de be richten, die ons opnieuw bereiken over de vervolging van Christenen op het eiland Celebes. Er kan eenvoudig weg gesproken worden van een ware terreur. Christenvrouwen- en meisjes werden gedwongen met bendeleden te „huwen", vrouwen zijn er toe geprest haar geloof af te zweren. Duizenden Bijbels werden verbrand of om de ver nedering van de Heilige Schrift nog schandaliger te maken gebruikt als sigarettenpapier... Talrijke kerkjes der Protestanten van Celebes zijn ge sloten of in moskeeën herschapen. Ja, men ontzag zich zelfs niet om vele stuks vee van de Christenen af te ma ken. Vertegenwoordigers van de Chris telijke Partij (Parkindo) in het Indo nesische parlement hebben de positie van de Christenen op Z.-Celebes „zeer teleurstellend" genoemd. De autoritei ten schijnen niet die middelen te bezit ten om de Indonesische Christenen vol doende te beschermen tegen de tiran nie en de willekeur van lieden, die zich gedragen als volwaardige misda digers. En juist hier op Celebes zijn de Christenen die bescherming en respec tering zo ten volle waard. Dat niet alleen omdat zij evenals een Moslim of Chinees in het genot dienen te wor den gesteld van alle mensenrechten, doch ook omdat het grote aantal Chris tenen op Celebes (enkele honderd duizenden) een kernpunt van bescha ving en cultuur vormt in de jonge staat Indonesië, dat voor een positieve op bouw van het maatschappelijk leven een rijke krachtbron zal kunnen zijn. JvJADAT aanvankelijk Portugese pries ters aan de bewoners van Celebes het Christendom verkondigen, werd die taak na de komst der Hollanders door Nederlandse predikanten en zendelin gen overgenomen. Op het eind van de zeventiende eeuw stichtten rondtrek kende predikanten in de Minahassa, het Noordelijke schiereiland reeds ver schillende „gemeenten". Zij bouwden er kerken en scholen. Er waren vele tegenkantingen en andere problemen te overwinnen, maar het werk droeg rijke vrucht. Omstreeks 1940 telde de Minahassa met de nabij liggende eilan- \\\\N dengroepen der Sangihes en Talauds niet minder dan 400.000 Christenen! Midden-Celebes werd in het eind van de negentiende eeuw het arbeidsveld van zendeling Kruyt en dr Nicolaus Adriani. Daar waar eens de Toradja's hun vaak zo gruwelijke priesterfeesten vierden, brachten zij het geluk en de vrede van het Evangelie. Toen dr Adri ani op 1 Mei 1926 stierf rouwden alle Toradja's om het Posomeer om hun blanke vriend en helper. Zij wensten, dat hij op hun kerkhof zou worden be graven „opdat wij allen straks vlak bij hem zullen mogen rusten". Zelfs de Mohammedanen eerden Adriani als hun „trouwe vader". Later bloeide ook in Zuid-Celebes onder de Sadang-To- radja's en in het Mamassagebied het zendingswerk. (Van onze parlementaire redacteur) DE minister van Verkeer en Waterstaat, mr Algera, zal een spoedige beslis sing door de regering over het derde interimadvies van de Delta-commissie inhoudende de aansporing om tot afsluiting van de zeegaten in 't Z.W. des lands over te gaan bevorderen, zo heeft hij Woensdag in de Eerste Kamer medegedeeld Hij legde deze verklaring af tijdens de verdediging van zijn begroting voor 1954, die hij even later zonder hoofdelijke stemming, doch met aantekening dat de communisten tegen waren, aangenomen zag. Als tot afsluiting besloten wordt, dan zal terdege met de belangen van de gedupeerden rekening worden gehouden, zo zeide hij verder. De Delta-commissie heeft nog geen precies oor deel over de aard en de omvang van de bijkomende werken binnen de afslui ting. Zij behoudt daarover haar oordeel voor tot in het vierde interimrapport, dat inmiddels volop in bewerking is. Regering en Kamer - de Staten Generaal zullen gelegenheid krijgen zich over de gehele materie uit te spreken - kunnen over de afdamming beslissen zonder rekening te houden met de eventuele aan leg van een kanaal door Westelijk Noord-Brabant, het zogenaamde Moerdijkka naal. Dit was overigens het enige, wat de bewindsman over de Schelde-Rijnver- binding losliet. JN afwachting van de afdamming zal tot verzwaring van een aantal dijken moeten worden overgegaan. Ook in het Noorden van het land gaat men na, waar verzwaring van dijken nodig is. De afsluiting van de zeegaten daar wordt o.a. beïnvloed door de kwestie van de vruchtbaarheid van de in te polderen gebieden. Zo te eniger tijd de wenselijkheid mocht blijken voor de afdamming van de zeegaten voor Fries land en Groningen een staatscommissie te benoemen, dan zal dat geschieden, doch pas als een zekere hoeveelheid noodzakelijke gegevens verzameld is. De verbetering van de kustverdedi ging in het algemeen zal in de komen de jaren aanzienlijke sommen vorderen. Zij zijn de verzekeringspremie voor de veiligheid van ons volk, zo verdedigde de bewindsman deze uitgaven kern achtig. De centralisatie van de kustver dediging maakt op het ogenblik een onderwerp van studie uit. Met name wordt de vraag onder ogen gezien, of het oppertoezicht van de Kroon moet worden versterkt. Wat de waterschappen betreft, hecht te de bewindsman aan de handhaving van de autonomie. De concentratie van waterschappen heeft zijn aandacht, zo zeide hij, doch hier ligt in de eerste plaats een taak voor de provincie. De middelen om tot een oplossing te komen van de moeilijkheden met Duits land over de vrije vaart op de Rijn schijnen als we de minister moge» geloven nog niet geheel uitgepiK. Als evenwel niet op korte termijn een bevredigend resultaat bereikt wordt, dan zal de zaak aan een internationale rechterlijke instantie worden voorge legd. Het wegvervoer rekende mr Algera primair tot de taak van particulieren te behoren. Dit beginsel heeft hij even wel niet rigoreus toegepast. Rekening heeft hij gehouden met het historisch gegroeide. Over de hoogte van de lonen van het spoorwegpersoneel wilde de minister zich niet uitspreken. Wat dat .betreft, wenste hij de voorstellen af te wachten, die in overleg tussen de directie van de N.S. en de Personeelsrahd worden opgesteld. Aan het college van Rijks bemiddelaars zal overgelaten moeten worden te beoordelen, of een verhoging van de lonen van het spoorwegperso neel in het algemene loonbeleid past. (Advertentie, Ing. Med.) £)IT zendingswerk is voor de bewo ners, ook van Celebes, van enorme betekenis geweest. De zendingspioniers waren practisch de eerste blanken, waarmede de inheemsen in aanraking kwamen. Deze blanken kwamen niet als b.v. de handelaars om van de ander „beter" te worden, maar om behalve de goede boodschap van Christus ook te brengen meer inzicht in allerlei maatschappelijke zaken. Op het gebied van onderwijs, gezondheids- en sociale zorg is door de zending, later met ijvere medewerking der bewoners zelf, zeer veel werk verzet. De zending be tekende een ommekeer in het bestaan der inheemsen, waardoor hun leven werd verlost van de angst van het ani- nisme, waardoor het mogelijk werd gelukkig te zijn door geestelijke en maatschappelijke harmonie. Wanneer er nu benden rondgaan om deze mensen, omdat zij zich Christen noemen, naar het leven te staan, hen te dwingen hun geloof te loochenen, dan betekent dat een barbaarse aanslag ook op een brok cultuur in de Indone sische maatschappij, opgebouwd door de eeuwen heen, waarvan de vernieti ging of verminking aan dat zelfde In donesië onherstelbare schade zou be rokkenen. Het is daarom een hoge plicht van Djakarta alles te doen om verdere terreur tegen de Christenen van Celebes de kop in te drukken. Wij lazen dezer dagen een verslag van de Raad van de zending der Ned. Her vormde Kerk, waarin niets vermeld stond, dat er op wees, dat deze Raad zich over de toestand op Celebes zou beraden. Wij hopen, dat men ook in ons land, voor zover er bevoegdheden voorhanden zijn, al het mogelijke zal doen om verminking van de Christe lijke Kerk op Celebes te voorkomen. Bestrijd UW PIJNEN met: (Advertentie, Ing. Med.)

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 7