Vervolg stadsnieuws T entoonstelling V olksonder wij s in gymnastiekzaal Molenstraat Predikbeurten „Escapade" genoot bijzonder goede opvoering Telefoon metknopbediening Voorstel tot organisatie van een bazar Officiële opening door burgemeester Blauw-Wit bezoekt morgen HCSC Zeemacht kampioen (basketball) Van Klaasje naar de afslag één stap Circus naar Alkmaar en naar Oudorp JIMMY EN DE BENDE VAN BOLLETJE BINK Geraamd tekort van tachtig mille Tot en met Zaterdag toegankelijk Uit de raadsportefeuille Bestuur ondercentrale VVD gevormd Bestuur van de Algemene Oranjevereniging Politiemannen geslaagd Watervogels verwacht weer RKAFC Sport voor Julianadorp Postduivenseizoen staat weer voor de deur Voor de Kunstkring Wieringen Leden Vrije Toneel op dreef Concurren tiestrijd Achttienjarig meisje dronken op fiets Plannen van Breezandse Boys Deelneming aan tornooi van H.G.S.G. Markten Barneveld-Ede Breezandse Boys-Dindua 3 2-0 Begroting van Urk BURGERLIJKE STAND De Alkmaarse kaasmarkt begint 30 April VRIJDAG 2 APRIL 1954 De tentoonstelling, die thans door de afdeling Den Helder van „Volksonderwijs" wordt gehouden is minder omvangrijk dan vier jaar geleden in het voor- malige distributiekantoor, maar geeft niettemin een aantrekkelijk beeld van de resultaten, die op school worden bereikt. Het gymnastieklokaal van de ULO iV.olenstraat, al zo dikwijls voor velerlei doeleinden gebruikt, herbergt de ex positie, die tot en met Zaterdag voor het publiek toegankelijk is. Gisteravond vond de officiële opening plaats. Morgenmiddag krijgt HCSC bezoek van Blauw Wit. Hoewel de positie van onze stadgenoten zeer hachelijk kan worden genoemd, hebben zij hun lot nog juist in eigen hand. De uitwed strijd tegen VVGA staat namelijk nog op het programma. Laatstgenoemde ploeg treedt morgen tegen het sterke KMVZ aan, daj, haar sportieve plicht verstaande, de gemeente-ambtenaren wel zal verslaan. De stand is momen teel: De mensen van het onderwijs timme ren over het algemeen niet aan de weg. Zelfs de ouders, ook al horen zij hun kinderen dikwijls over de school vertellen, kunnen zich niet altijd een voorstelling vormen van de wijze, waarop de uren in de klas worden be steed. Naast de ouderavonden kan zo'n tentoonstelling verhelderend werken, vooral ook omdat er de laatse decennia wel het een en ander bij het onderwijs is veranderd. De afdelingsvoorzitter van „Volkson derwijs", de heer L. M. F. Ruder, hoofd van de openbare lagere schooi aan de Bankastraat, liet uitkomen, dat ook bij het onderwijs telkens naar nieuwe wegen wordt gezocht. Men worstelt op het ogenblik met het pro bleem der al te grote klassen, maar desondanks weet het onderwijzend per soneel nog altijd behoorlijke resultaten te bereiken. Na een warm pleidooi voor het openbaar onderwijs gaf de heer Ruder het woord aan burgemeester mr G. D. Rehorst. Met waardering stelde de burgemees ter vast, dat ook in Den Helder aan verfrissing en vernieuwing van het onderwijs wordt gedaan. Andere tijden vragen andere vormen. Dat is door de eeuwen heen een kwestie van geleide lijke groei. Met de wens, dat het ini tiatief van „Volksonderwijs" door een In verband met wederopbouw- en saneringsplannen stellen B en W de raad voor, over te gaan tot aankoop van de percelen Vlamingstraat 43, Eerste Go- versdwarsstraat 19 en 21, Parallelweg 17, Visstraat 3, Schagenstraat 22 en Kapperstraat 6. Een crediet van f 2095 wordt ge vraagd voor het inrichten van het schaftlokaal, dat door de fa gebr. Smit uit Sint Pancras wordt gebouwd op het terrein van de Centrale Opslagplaats aan de Ambonstraat. B en W hebben de raad enkele kleine wijzigingen in de Bouwverordening voorgelegd, aangezien een nieuwe op laag van deze verordening moet worden gedrukt. Met het oog op de verkiezing van de Provinciale Staten heeft de Onder centrale Den Helder van de VVD een elftal gemeenten in de kop van Noord- Holland omvattend) dezer dagen een bestuur gevormd. Het bestaat uit de heren S. Prins uit Den Helder (voor zitter), mr F. M. Sinnecker uit Scha- gen (secretaris-penningmeester) en J. Schenk uit Wieringermeer (lid). In een dezer dagen door de Algeme ne Oranjevereniging gehouden verga dering is het dagelijks bestuur als volgt samengesteld: voorzitter: de heer J. Middendorp; secretaris: de heer C. T. F. Nijpels, Sumatrastraat 6; penning meester. de heer J. F. van Wijngaar den; tweede voorzitter: de heer S. Prins; tweede secr.: mevrouw T. Bruck- manKnipper, Loodsgracht 19. De agenten van politie B. de Groot en W. Oost zijn geslaagd voor het politiediploma A, dat hun de bevoegd heid geeft om als agent eerste klasse te dienen. De agenten van politie H. P. Dijkstra, A. Hellinga, P. H. M. Reijnen, I. Schlüter en H. J. Vos zijn geslaagd voor het politiediploma Aa, dat hun na het behalen van het vereiste aantal dienstjaren de bevoegdheid geeft, als hoofdagent te dienen. DEN HELDER. Ned. Herv. gem., Nieuwe kerk Weststraat. 10.30 uur ds Van Royen; Palmstraat 10 uur ds Borg- hardt, 19 uur vicaris Grimm; Huisdui nen 19 uur ds Rasch. Geref. kerk, Bethelkerk, 9 uur ds Hamming, 10.45 uur ds Hamming, 17 uur ds Hartkamp; Rehobothkerk 10 uur ds Hartkamp, 17 uur ds Hamming. Chr. Geref. kerk. Steengracht. 10 en 17 uur ds I. van de Knijff. Geref. gem., Janzendwarsstr., 10 en 16 uur leesdienst. Geref. kerk, Weststraat 8.45 uur leesdienst, 17 uur ds H. W. Noordman van Middenmeer. Evang. Luth. kerk, Wezenstraat, 10.30 uur dr J. A. Stellwag; Hortensia straat noodschool 17 uur dr J. A. Stell wag. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen, West straat, 10.30 en 17 uur dienst. Vrije Christengemeenschap, Spoorstraat. 10 uur samenkomst. Vrij-Evang. gem-> Hoogstraat, 10.15 en 17 uur evang. Ra ven, 12 uur kinderkerk. Oud-Kath. kerk, Middenweg, 10 uur heilige mis, 10 uur kinderkerk Van Galenstraat, 19 uur lijdensmeditatie. Doopsgez. gem., Kerkgracht, 19 uur ds J. J. J- van Sluijs. Evangelisatie Vijzelstraat 10 en 19.30 uur samenkomst, 12 en 14.30 uur Zondagsschool. Leger des Heils, Spoorgracht, 10 uur heiligingssamen komst, 19 uur openluchtsamenkomst (Spoorstraat), 20 uur heilsbijeenkomst. Baptistengem., Spoorstraat, 12 uur Zondagsschool. 16 uur de heer A. Visscher uit Rotterdam. JULIANADORP. Ned. Herv. gem. 10 uur ds H. J. Trommel. Geref. kerk 9.30 uur leesdienst, 14.15 uur ds Hart- kamn. CALLANTSOOG. Ned. Herv. gem 19.30 uur ds H. J. Trommel. flinke publieke belangs'/lling zou wor den beloond, verklaarde de heer Re- horst de expositie voor geopend. De talrijke genodigden maakten daar op een rondgang langs de aantrekke lijk ingerichte stands, die een indruk gaven van de methodiek van het mo derne onderwijs en van de over het al gemeen eenvoudige (dikwijls door de kinderen zelf vervaardigde) hulpmid delen die worden gebruikt. Het eerste team van Zeemacht is gisteravond kampioen gewórden van de plaatselijke basketball-competitie. De sailors hadden in deze laatste wed strijd van dit seizoen voor de titel vol doende aan een gelijk spel, doch zij zegevierden met niet minder dan 59— 12 over Openbare Werken, dat nu de finitief naar de laatste plaats is ver wezen. Zeemacht vertegenwoordigt dus de afdeling Den Helder op de Neder landse basketball-kampioenschappen, welke op 25 April te Amsterdam wor den gehouden. Wat de kansen van Openbare Wer ken op het behoud van het eerste klasse-schap betreft, is niets te zeg gen. Omtrent een eventuele promotie degradatieregeling is niets bekend. Voor Zondag aanstaande is voor de derde maal vastgesteld de wedstrijd WatervogelsRKAFC, welke om 12 uur zal aanvangen. Wederom is de op stelling van de Torren gewijzigd: doel: J. Maas; achter; M. Blokker en C. Cos- ter; midden: L. Gottschall, H. Beers en W. de Jong; voor: W. van Beekhoven, W. van de Hert, M. Ewalt, H. Visser en B. Dirks. Dindua 17 14 1 2 29 KMVZ 16 9 4 3 22 Blauw/ Wit 15 7 4 4 18 PVWA 16 7 4 5 18 Kromhout 16 7 2 7 16 Jong Holland 17 5 5 7 15 Zwaluwen 16 5 2 9 12 AGT 16 4 4 8 12 VVGA 14 3 2 9 8 HCSC 15 2 4 9 8 HCSC komt uit in de volgende opstel ling: Kerssies; Bais en Boon; Vinke, Bais en Burgerhoff; De Haan, Molijn, Stenis, Gootjes en Bakker. De wedstrijd begint om kwart over vier. Het overige gedeelte van het pro gramma is totaal gewijzigd en luidt: HCSC 3—Blauw Wit 2 (5.30 uur), HCSC a—Nieuwe Niedorp a junioren (3 uur), HCSC a—Nieuwe Niedorp a (3 uur), HCSC bNieuwe Niedorp b (4.30 uur). Genoemde aanvangstijden zijn nog niet door de bond bevestigd. De voor Zondag vastgestelde wed strijd VroneJVC vindt geen doorgang in verband met de selectiewedstrijd in Oudkarspel. JVC 2 speelt om twee uur thuis tegen Geelzwart 2 en JVC a gaat naar Dirkshorn a. De dames van JHC bezoeken te Am sterdam Blauw Wit 1. JHC 3 en JHC a spelen op eigen terrein, resp. tegen Tonegido 2 en Tonegido a. Voor de postduivenhouders gaat het seizoen weldra weer beginnen. De postduivenvereniging „Nieuwediep" start met de volgende africhtingsvluch- ten: inkorven Schagen op 2 April van vijf uur tot half zeven, inkorven Alk maar op 6 April van vijf uur tot half zeven, inkorven Zaandam op 9 April van vijf uur tot half zeven, inkorven Dordrecht op 16 April van vijf uur tot half zeven. Deze laatste vlucht is tevens de Paasvlucht. waarvoor de bekende prijzen beschikbaar zijn. De klokken moeten worden gezet op Vrijdag 16 April van zeven tot acht uur. Van de kotter naar de afslag, dat is voor de mannen van de „Klaasje", de HD 32 van schipper Koorn, maar een paar stappen. Hoe zal dat straks gaan, als de oude Visafslag het veld moet ruimen voor het ver keer naar de nieuwe haven? De vissers hebben goede hoop, dat voor de nieuwe afslag een gunstig plaatsje ivordt gevonden, zodat zij met hun schepen geen bruggen of sluizen behoeven te passeren. MET het Engelse blijspel „Escapade" door het Vrije Toneel, directie An- ton Ruijs, besloot de Kunstkring Wie- ringen Donderdagavond in Cinema de Haan het seizoen 1953-1954, zoals de voorzitter, de heer J. Boon, terecht in zijn openingswoord vermeldde, een goed seizoen. Door de opvoering van „Escapade werd dit nog even bena derd. Het stuk deed ons kennis maken met de huiselijke omstandigheden van de meer en meer op de voorgrond tre dende pacifist John Hampden (Bob de Lange) in wiens woning ondanks de wereldvrede-gedachte nu niet bepaald een vredelievende sfeer heerst. Vooral zijn echtgenote Stella (Ann Haver kamp) ljjdt er onder dat zelfs het hui selijk geluk wordt geofferd aan het ideale streven van de wat al te ener gieke echtgenoot. De kinderen zijn naar een kostschool gezonden. Verblind door de allesbe heersende vredesgedachte is geen plaats voor iets anders dan strikte zakelijkheid. Tot dat de kinderen toch de aandacht komen opeisen in ver band met zekere moeilijkheden op school. Moeilijkheden van zodanig for maat dat vaders zelfverzekerdheid een geduchte knak krijgt. De eigenwaan der ouderen wordt stukgeslagen door de frisheid van idee en de spontani teit der jongeren. De beide hoofdper sonen Ann Haverkamp en Bob de Lan ge speelden hun rollen voortreffelijk. Ook Wim van de Brink als Dr Skil- lingworth. directeur van de kostschool, gaf uitstekend spel. Een bijzonder com pliment voor de doorgewinterde pers muskiet Deeson, welke rol Peter Hol land als invaller voor Ton van Duin hoven zeer goed bracht. Dank zij ook de goede vertolkingen van de bijrollen beleefde het publiek veel genoegen aan deze vlot gebrachte boeiende voor stelling, hetgeen wel tot uitdrukking kwam in het stormachtig applaus aan het slot. De hernieuwde kennismaking met het gezelschap Ruijs is buitenge woon in de smaak gevallen. (ftrcus Strassburger zal in de maand Juni op zjjn tournee door Nederland vier dagen het chapiteau opslaan in Alkmaar. Als speeldata zijn voorlopig vastgesteld 11, 12, 13 en 14 Juni. Het is nog niet met zekerheid bekend waar het circus zijn standplaats krijgt doch vermoedelijk zal dit, evenals verleden jaar circus Franz Althoff, op het Industrieterrein-Noord zijn. Het is in Alkmaar gebruikelijk één circus per jaar een speelvergunning te geven en daarom zijn alle andere aan vragen afgewezen. Circus Mullens heeft daarmee geen genoegen genomen en contact gezocht met de aangrenzende gem. Oudorp en de voetbalver. Ran- ders. Als aan de voorwaarden ter rege ling van eventuele schade aan terrein en straten wordt voldaan zal circus Mullens een maand eerder dan Strass burger, nl. od 30 April, 1, 2 en 3 Mei aan de rand van Alkmaar, op het Ran- dersveld in Oudorp zijn voorstellin gen geven. Het is niet alles romantiek in de circuswereld De politie te Heemskerk heeft pro ces-verbaal opgemaakt tegen een 18-jarig Castricums meisje, dat even als een haar begeleidende Heemsker ker in kennelijke staat van dronken schap over de openbare weg fietste, waardoor dit tweetal de veiligheid van het verkeer in gevaar bracht. £)E voetbalvereniging Breezandse Boys is slechts een betrekkelijk kleine vereniging en dit kwam mede tot uiting in de geringe opkomst op de halfjaarlijkse ledenvergadering. Niettemin waren de besprekin gen geanimeerd genoeg en staande de vergadering kwam men tot de conclusie dat eendrachtige samenwerking slechts tot heil van onze Breezandse vereniging kan werken. De kasmiddelen van de oranjehemden vormen wel het grootste pro bleem, want de verre reizen, die het eerste elftal bij uitwedstrijden moet maken, de terreinhuur, en de diverse accessoires kosten handen vol geld, dat niet dan met de grootste moeite door de leden bij elkaar kan worden gebracht. Een eventuele kas-aanvulling werd op deze vergade ring dan ook tot in alle bijzonderheden besproken en verschillende aannemelijke voorstellen werden ter tafel gebracht. Het organiseren van een bazar was daar één Van en het zal, bij een orga nisatie van iets dergelijks, van de zijde van de Breezanders, die hun voetbal lers een goed hart toedragen, aan be langstelling zeker niet ontbreken. Hoe het ook zij, men zal in de naaste toe komst zeker iets vinden om de kas wat aan te vullen. BARNEVELD, 1 April Pluimvee- markt. De aanvoer was heden weder om zeer groot: 4000 stuks meer dan vorige week, waardoor het totaal ca 60.000 bedroeg. De handel in slacht- kippen was kalm. Naar witte slacht- kippen bestond een redelijke vraag. De handel in witte jonge hanen was vlug en de prijzen waren hoger. De andere soorten jonge hanen en piep kuikens werden traag verhandeld e- gen lagere prijzen dan vorige week. In verband met de beëindiging van het broedseizoen Was er een flinke aanvoer van oude hanen, welke tegen lage prijzen verkocht werden. De ki loprijzen hiervan liepen uiteen van f 0.80f 1.00, zodat dit wel het goed koopste slachtpluimvee was. Prijzen: slachtkippen f 1.80—f 1.90, slachtkippen witte f 2.00f 2.10, jon ge hanen f 1.85f 2.15, jonge hanen witte zwaarder dan 1 kg f 2.70 f 2.80, piepkuikens f 2.00f 2.35, alles per kg., oude hanen f 2.00f 3.50 per stuk. Eierenmarkt. Handel matig. Aanvoer ca 1.750.000 stuks. Prijzen: eieren f 11.25f 12.00, algemene prijs f 11.50 per 100 stuks, kiloprijs f 1.89 (op ba sis van 61 gram). BARNEVELD-EDE Handel kalm. Aanvoer ca 900.000 stuks. Prijzen eie ren van 52/60 gram f 10.23f 11.12, eieren van 60/65 gram f 11.20f 12.12, alles per 100 stuks. HANDEL IN KIEVITSEIEREN TE BARNEVELD Gisteren was er te Barneveld een levendige handel in kievitseieren. Naar schatting zijn er wel een duizend stuks verhandeld. De prijzen bedroe gen over het algemeen f 0.350.45 per stuk. Verder werd besloten, dat de adspi- ranten zullen deelnemen aan het tor nooi, dat de Helderse vereniging HCSC op 15 Mei zal organiseren. Bovendien zullen de adspiranten meedoen aan de adspirantendag, die op Zaterdag, 29 Mei voor de Zaterdagclubs wordt ge houden. |-[ET zomerprogramma van de vereni ging werd tevens onder de loupe genomen. De secretaris zal trachten tegen die tijd clubs te charteren voor het spelen van oefenwedstrijden. De sportmiddag in samenwerking met TOG zal op 5 Juni of op een andere, daarvoor bestemd datum worden ge houden. De bestuursverkiezing, die op het programma stond werd tot later uitgesteld. De adspirantentraining zal in het vervolg ter hand worden geno men, door de heer R. Siebenga. Het was bovendien jammer, dat de bespre king van verscheidene andere belang rijke aangelegenheden wegens de ge ringe opkomst tot nader order moest worden uitgesteld. De voorzitter van de Boys dankte in zijn slotwoord de aanwezige leden voor hun belangstel ling en liet tevens doorschemeren, dat het belang van de vereniging slechts dan ten volle kan worden nagestreefd, als de overige leden allen van hun be langstelling voor de ledenvergadering blijk geven. De Breezandse Boys hebben weder om gewonnen ditmaal van het bezoe kende Dindua 3 en hebben hiermede be wezen, hun inzinking van destijds vol komen te hebben overleefd. De Oran- jehemden wonnen met 20 en ook de adspiranten hadden met het bezoeken de HRC d niet de minste moeite De kleine Breezanders bleven met 50 de baas. Oorspronkelijk zou het eerste elf tal Jong Holland op bezoek krijgen. Deze wedstrijd werd echter uitgesteld en daarvoor kwam in de plaats Dindua 3Breez. Boys. TOG kon het in de uitwedstrijd tegen ONI niet bolwerken. De Breezandse korfballers verloren met 53. De te- genpunten werden alle na de hervat ting gemaakt. 28. Er viel inderdaad heel duidelijk een handafdruk waar te nemen. De berm van de weg was nog al modderig, één der wielen was vrij diep in de modder weggezakt, ,,'t Is de afdruk van een Riponelli-band, Brown", zei Karei Krukas, nadat hij de plek nauw keurig had bestudeerd. „Dit lijdt voor mij geen twijfel. En we boffen daarbij, want véél auto's hier in de buurt, die met dit soort banden rondrijden zijn er niet. Ik weet er maar één en dat is dat oude autootje van de barones, dat ze alleen maar gebruikt om er Zondags mee naar de kerk te gaan. Nu het is niet aan te nemen dat barones Geits- ma van Meckeren haar auto aan de dievenbende uitleent, 't Brave mens krijgt 't al op haar zenuwen als iemand haar maar één woord over die inbrekerstroep wil vertellen. Zij wil er eenvoudig nP*: van horen en als je zou weten hoe zij zich 's vonds in haar huis barricadeert dan zou je lachen." Jimmy antwoordde niet dade lijk. Hij dacht na. „Laten wij toch eens naar het k 1 van de barones rijden" zei hij. „Hoe heet die oude bouwval ook weer?" „De Broekenburg", zei Ka- rel Krukas. „Je denkt toch niet dat een adellijke dame van diep in de ze ventig iets met deze zaak te maken heeft?" Jimmy schudde zijn hoofd, „Ik denk niets", antwoordde hij, „maar als op die Broekenburg een auto staat, die Riponelli-banden heeft en als ons blijkt blijkt dat het koelwater van die auto nog warm is, dan weten wij in elk geval méér d i wij nu weten." Ka- rel Krukas zag Jimmy een ogenblik vol bewondering ar- „Dat is be dacht", zei hij. In de Ver. Staten worden vele telefooncellen veranderd in die zin, dat men oude toestellen met haak en hoorn verwijdert en vervangt door een ingebouwde apparatuur. Men kan door mid del van knopbed.ening telefone ren, zonder dat men zijn pakjes met boodschappen uit de armen behoeft te nemen In twee avondzittingen heeft de vol tallige gemeenteraad van Urk onde: presidium van burgemeester G. Keyze de begroting voor 1954 behandeld, wel ke een tekort aanwijst van ruimf 80.00C- Aan deze behandeling zijn uitvoerig-: algemene beschouwingen voorafgegaan waaraan werd deelgenomen door d< heren R. Brands (AR), K. Koffemav (Gemeentebelangen), T. Visser Kzr (AR), L. Schraal, L. Post (Staatkunde. Gereformeerd) en T. Visser Pzn. Onde de ingekomen stukken bevond zich ee: aantal goedgekeurde raadsbesluiten strekkende tot regeling van betalin van een vergoeding voor te sanere. percelen aan de ingang van het dorp Hiermede is thans een zekere maatsté voor de sanering verkregen en kan c raad een saneringsprogramma vaststel len. In overeenstemming met net stanc punt van Ged. Staten werden de jaar wedden van de wethouders op f 900- bepaald. Er werden nog geen terme aanwezig geacht om de woonruimtewt geheel of gedeeltelijk buiten toepassii: te stellen. Vooral werd hierbij gelet o de economisch zwakkeren, die buite deze wet om niet gemakkelijk woor ruimte zouden verkrijgen. Een premi voor woningverbetering van f 1400.- werd toegekend aan L. Kramer, wijk nummer 80a. De prijs van de bouw grond in uitbreidingsplan-Noord wer vastgesteld en wel op f 13.per m voor de grond tegenover de Ger. ker art. 31 K.O., op f 10.per m2 voor c' grond langs de singels, op f 15.— pc m2 voor de grond voor winkels aan c te vormen pleinen en op f 8.20 per rr voor de overige grond. Voorts werde de volgende subsidiebedragen toegc kend: Over 1953 aan 'de Ver. tot Stiel ting en exploitatie van een gebouw voc- Chr. Belangen tot een bedrag van f 52 Over 1954 aan de N.V. Eerste Urke Stoomboot Maatschappij te Urk tot ee bedrag van f 100.Aan het Economisch Technologisch Instituut te Zwolle f 145. Aan Pro Rege te Utrecht f 100.Aa de Plattelandsbibliotheek Overijsel ee bedrag van f 250.Aan de Ver. voc vrienden van het Zuiderzeemuseui f 250.Voor de Herv. Stichting voc. Maatschappelijk werk te Zwolle f 200.— Aan de ANWB f 25.Het subsidi voor het kleuteronderwijs werd vei hoogd met f 1000.(tot f 4000.—). Geboren: Jan, zoon van Stoffe- Schoonbeek en Willempje Korf. - Willempje, dochter van Kornelis Rorr kes en Jannetje Post. Riekelt Luca zoon van Lucas Brouwer en Albertj Romkes. Geert, zoon van Jurie va de.. Berg en Elisabeth Blankestein. - Riekelt, zoon van Meindert de Boer e. Marijtje Brands. Ondertrouwd: Hendrik Pasterkam en Aaltje Hoefnagel. Meindert Bu- ter en Sijtje Wakker. Gehuwd: Jacob Gerssen en Mari van Dort. Jacob Snoek en Marijtj Keuter. Thans is officieel bekend geworden, dat de Alkmaarse kaasmarkt op 3C April haar zomerse jasje zal aanschie ten. Deze mededeling zal ook uitgaan naar alle mogelijke reisbureaux in den lande, doch dat neemt niet weg, dat er voor die tijd zeker weer heel wat touringcars op het Waagplein zui len stoppen als het toevallig op Vrijdag mooi weer mocht zijn. Het schijnt, dat men aan dergelijke aankondigingen weinig aandacht schenkt. We mogen dat tenminste aannemen als we na gaan. dat ieder jaar opnieuw vele toe risten een vergeefse reis naar Alkmaar maken. Vergeefs dan in zoverre, dat zij de markt niet in haar zomerse fleur en aankleding zien. De bezoekers be hoeven zeker niet teleurgesteld weg te gaan omdat er ook buiten de kaas markt nog veel schoons in A'kmaar is te beleven. Maar daaraan juist gaan zovelen achteloos voorbij.

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 3