Toenemende jeugd baldadigheid vraagt strenger toezicht gemeenteraad den helder Geen parade op Koninginnedag Leden van „ANB" smulden van Jan de Kleijn's feestdiner 0 In de basketball-competitie nu drie kampioenen bekend Helders politie-elftal won in Amersfoort met liefst 6-1 Bouw van school op terrein van HRCgaat door Eervol ontslag voor de heer De Klerk „Holland" Vrijdag in Den Helder „Jan van Brakel" naar Vlissingen k\ Zeemacht krij gt weer afdeling athletiek IN HET KORT hililu IVA 3 kampioen in tweede klasse Marinierskapel op reis met „Karei Doorman „A. totZ.-cabaret" in Casino Ook KVH 2 (dames) greep de titel Van de groene tafel Basketball-teams voor Groningen samengesteld Tussen Haaks en Kuitje HOEWEL DE RAADSAGENDA voor gisteravond meer dan vijftig in gekomen stukken en twmtig andere punten bevatte, vergde de be- handeling van dat alles nog geen drie kwartier. Vergeleken bij de vorige vergadering toen de begroting voor 1954 onder het mes werd genomen, demonstreerde de raad het toppunt van zwijgzaamheid. De meeste voor- stellen waren trouwens van dien aard, dat hun afdoening bij hamerslag al bij voorbaat vast stond Het viel wel even op, dat de raad geen enkel commentaar had op de bijlage, waarin werd gesproken over de spoedige ir°D^ ^a" eCn ,°Penbare laSere school op het huidige hoofdveld van zaak hangt toch samen met de sportveldenkwestie, waaraan 111011 naar het schijnt zelfs een hele raadsvergadering dreigt te gaan wijden. do Enigszins samenhangende met deze kwestie is het vraagstuk, hoe in de toekomst het beheer over de gemeen telijke 'gymnastieklokalen zal worden geregeld. De heer S. Prins (VVD) zei het toe te juichen, dat B. en W. een hoger bedrag wilden uittrekken voor de inrichting van het gymnastieklokaal bij de in aanbouw zijnde openbare lagere school aan de Duinroosstraat. Evenals het college zag hij hier een mogelijkheid om enigermate te voor zien in de behoefte aan zaalruimte in Nieuw Den Helder. Maar, wilde hij graag weten, „hoe stellen B. en W. zich de exploitatie van dat gymnas tieklokaal voor?"- Wethouder J. J. Landman liet zich niet verleiden om over de eventuele oprichting van een gemeentelijke sport velden- en gymnastieklokalenstichting te spreken. Hij stelde alleen maar vast, dat de bevoegdheid inzake de verhuur van gemeentelijke lokalitei ten thans b .-.'ust bij B. en W., welk college dus ook het beheer krijgt over het nieuwe lokaal aan de Duinroos straat. De heer Prins verklaarde zich met dit antwoord tevreden. Bij het ter tafel komen van het voorstel inzake de stichting van twee openbare lagere scholen, waarvan één op het huidige HRC-hoofdveld, vroeg de heer Prins, of B. en W. voornemens waren bij de voorbereiding van deze projecten de plaatselijke architecten in te schakelen. Wethouder Landman zegde toe, dat met deze wens reke ning zal worden gehouden. De heer J. Kikkert (PvdA) vertolk te de gevoelens van instemming, die de gehele raad koesterde met het plan om tussen de Jan Verfailleweg en het strandbad „Den Helder aan Zee" een wandelpad aan te leggen. Kan niet voor enige beplanting worden ge zorgd? In de bijlage was reeds mede gedeeld, dat „eventueel" de strook grond tussen het wandelpad en het fietspad zal worden beplant. De voor zitter, burgemeester mr. G. D. Re- horst, wees op de klimatologische moeilijkheden bij het verwezenlijken van een dergelijke suggestie. Een den groeit daar wel, maar het duurt vele jaren voordat men een bevredigd re sultaat ziet. Waarschijnlijk kan de ge meentelijke Plantsoendienst adviseren, welke oplossing de beste is. Zonder hoofdelijke stemming ver- De tot een traditie geworden parade op Koninginnedag zal ongetwijfeld tot veler teleurstelling dit jaar niet kunnen doorgaan, voornamelijk om dat de Marinierskapel niet aanwezig kan zijn. Eind April vertrekt de kapel aan boord van Hr. Ms. „Karei Doorman", die een reis van enige weken gaat ma ken o.a. naar Montreal en Halifax in Canada en New York in de Verenigde Staten. Begin Juni keert de „Karei Doorman", die ook zal deelnemen aan de vlootschouw te Rotterdam, in Ne derland terug. De nieuwe onderzeeboot.jager „Hol land", die begin Maart uitvoer voor het maken van uitgebreide proeftoch ten, wordt Vrijdagmiddag 9 April om één uur in de haven verwacht. De oorlogsbodem heeft eerst van Greenock uit snelheidsproeven afge legd op de „gemeten mijl", waarop in Zuidelijker wateren de nautische proe ven volgden. Na bezoeken aan Las Palmas en Dakar heeft de „Holland" ruim een week in tropische wateren gevaren, zodat de bewoonbaarheid van het schip in dit klimaat kon worden beproefd. Op 4 April heeft de onder zeebootjager de haven van Casablan- ca aangedaan. Gesleept door Hr Ms „Hercules" is Hr Ms fregat „Jan van Brakel" gis teren naar Vlissingen vertrokken, waar zii voorlopig dienst zal doen als logementsvaartuig. Daartoe zijn aan boord de nodige voorzieningen getrof- fen. In de vorige zomer heeft, de „Jan van Brakel" als politiekruiser geva ren onder bevel van luitenant ter zee der eerste klasse jhr. J. A. Feith. Ge durende het komende visserij-seizoen zal Hr Ms opnemingsvaartuig „Luij- mes" als inspectievaartuig fungeren. leende de raad eervol ontslag aan de directeur der gemeentelijke Water- en Lichtbedrijven, de heer P. J. de Klerk, die met ingang van 1 Mei 1954 is be noemd tot directeur van Gas en Water te Velsen. Tijdens de rondvraag drong de heer J. H. Keijzer (Prot.-chr.) aan op een i gaan strenger politietoezicht bij de nieuw bouw, tijdens de uren waarin niet wordt gewerkt. Door jeugdbaldadig- heid wordt namelijk veel schade aan gericht. De burgemeester zei in zijn antwoord, dat hem de laatste tijd meer klachten over baldadigheid van kinde ren bereiken. Maatregelen om hieraan paal en perk te stellen, zullen met de commissaris van Politie worden be sproken. Tenslotte kwam de heer G. J. Eiji- ders (Prot.-chr.) met de klacht, dat een aantal bewoners van de Jan Ver failleweg, in de nabijheid van de Don kere Duinen ontevreden is over de gas en watervoorziening van gemeen tewege. Wethouder Van der Vaart verklaarde, dat de aanleg van de nood zakelijke dienstgeleidingen moeilijkhe den ondervindt, omdat de grond geen eigendom van de gemeente is. Er wordt op het ogenblik overleg over het aankopen van deze grond ge voerd, zodat er kans is op een spoedig einde van het ongerief. De eerstvolgende vergadering van de gemeenteraad wordt op Dinsdag avond 11 Mei gehouden. De demon stratie met de nieuwe brandweerauto, waarvan sprake is geweest, zal naar de burgemeester mededeelde niet door- De feestavond van de afdeling Den Helder van de Algemene Neder landse Bouwbedrijfbond, welke gisteren in Casino werd gehouden, be gon met een welkomstwoord door de voorzitter, de heer W. A. J. "Wit- mer, dat onmiddellijk werd gevolgd door een propaganda-toespraak van de heer B. Cloo van het Bondsbestuur. Daarna was het de beurt van het cabaretgezelschap „A. tot Z." van jan de Kleijn, die onder meer gekscherend opmerkte, dat de leden van de A.N.B. in feite con tributie betalen voor zijn pensioen. Hij moge dit als een grap heb ben gelanceerd, doch wat ons betreft, krijgt hij straks een zeer ruim pensioen. Gezien zijn activiteit heeft hij daarop wel recht! Het programma „Wat zullen wij nou eten?" heeft het uitstekend gedaan. De chef-kok Jan de Kleijn, soms te uit bundig in zijn optreden, wist met zijn conférences toch ten volle te boeien. Als de café-pianist had hij de lachers op zijn hand, vooral doordat hij zijn declamatie accentueerde met de won derlijke wijze van benutten van de piano. Hij ontleedde het instrument en maakte er zelfs een automaat en een auto van. Dit was één van zijn beste nummers. Hij vertolkte voorts op voor treffelijke wijze een bouwvakarbeider in de declamatie „60.000". Koddig was „De koopman", waarin hij de zaai be trok. Charmante assistentie in de schetsen had Jan de Kleijn van Corrie van Beek. Zij oogstte zelf bijzondere waar dering in „De onderwijzeres" en „De retirade-juffrouw". Tezamen met Julia van Laar bracht zij het echte cabaret- werk in „De aarde moet schoon", een tafereeltje met politieke strekking, verrassend knap van opzet en uitwer king. Het accordeonduo Julia en Bert van Laar gaf aan zijn aantrekkelijke spel nog wat extra bekoring door de aar dige show. Er was nog een muzikale medewerker, en dat was Cor van Veen, die aan de piano zijn begeleidende taak naar genoegen waarnam. Het programma in zijn geheel is stellig bijzonder in de smaak gevallen. Ook wij waren met bet gebodene zeer ingenomen, al viel naar onze mening „Het vrouwtje van Stavoren" buiten het kader van het eigenlijke cabaret. )e vertolking liet evenwel niets te wensen over. In de pauze sprak de heer Witmer er zijn teleurstelling over uit, dat lang niet alle leden belangstelling toonden voor programma's van een goed ge halte. LET GOED OP! Alle behangsels zijn geen G.B.-BEHANGSELS G.B.-behangsels munten uit door rus tige beschaafde dessins en fleurige lichte tinten. Vraagt Uw behanger de nieuwe G.B.-collectie ter inzage. (Advertentie, Ing. Med.) In (le afgelopen week konden in de plaatselijke basketball-competltts twee nieuwe kampioenen worden begroet. Zeemacht wist, zoals wij reeds berichtten, in de eerste klasse heren de titel te hehalen met een grote overwinning op Openbare Werken (5912) en zal dus nu samen met de KVH-dames, die reeds eerder beslag legden op de titel, Deu Helder vertegenwoordigen in de strijd om het landskampioenschap, welke op 25 April in de Apollohal te Amsterdam wordt gehouden. In de tweede klasse Dames wist KVH 2 op de titel beslag te leggen. Er werd met 3914 van FAC 2 ge wonnen, waardoor HAV 2 de KVH-da mes niet meer kon bereiken en met In de strijd om de districtstitel is het elftal van de Helderse politie gisteren te Amersfoort uitgekomen tegen de ploeg van de Keistad. Onze stadgenoten begonnen meteen een overweldigend offensief, doch het duurde nog geruime tijd aleer werd gescoord. Na een kwartier be gonnen de Amersfoorters beter in het spel te komen en wogen de par tijen aardig tegen elkaar op. Na dertig minuten had de linksbuiten van de gastheren bepaald pecli, toen hij buiten het bereik van keeper Doeksen hard tegen de staander schoot. Een pass van Van der Meulen leid- rug met een scherp schot van de mid- de het eerste doelpunt in. De bal be- denvoor, dat door Doeksen via de paal landde bij rechtsbuiten Slijkerman, die tegen de lat knalde, waarna linksbui ten Vos het terugspringende leder in hst doel plaatste (01). Er warsn veertig minuten verstreken, toen Slij kerman zelf voor het tweede doelpunt zorgde. Het werd door Vegter op uit stekende wijze voorbereid (02). In de tweede helft domineerden de Nieuwediepers meteen sterk. Van der Meulen gaf keurig af aan Slijkerman. die deze kans op even fraaie wijze be nutte (03). Gemeentepolitie Amers foort gaf het nog niet op en keerde te- In de cantine aan de Buitenhaven heeft de Marine-sportvereniging „Zee macht" gisteravond het nuttige met het aangename verenigd. Er was een con tactbijeenkomst belegd, welke behalve gezelligheid mede tot doel had weder om een afdeling athletiek in het leven te roepen. Er werden enkele interessante films van de KNAU vertoond en het lijdt geen twijfel,dat deze propaganda- avond de zo gewenste athletiekafdeling krijgt als bekroning. Later werden, tussen het dansen door, aan de verschillende kampioens teams van Zeemacht herinneringsdi ploma's uitgereikt. Dit geschiedde dooi de luitenant der Mariniers H. P. Klaas- sen aan Zeemacht 3 (volleybalkam pioen derde klasse), Zeemacht 2a (volleybalkampioen tweede klasse), Zeemacht 2 (voetbalkampioen vierde klasse L afdeling) en Zeemacht I (basketball-kampioen eerste klasse). tot corner kon worden verwerkt. Van der Meulen nam het vierde doelpunt voor zijn rekening, na enke le tegenstanders in de luren te hebben gelegd. Reeds zeven minuten na de hervatting bracht Vegter de score op 0—5, en de wedstrijd was nauwelijks een kwartier oud, toen Vos uit een voorzet van Slijkerman het halve do zijn vol maakte (06). Backer heeft hét in deze ontmoeting niet meegeze ten. Hij scoorde twee goede doelpun ten, welke evenwel door de scheids rechter werden afgekeurd. De gasthe ren redden middels een penalty de eer. Hoewel ook de leden van de thuis club zeiden, dat het geen hands was geweest, wees de arbiter naar de witte stip. Deze strafschop werd benut (1—6). HPSV, dat de kansen op het kam pioenschap nog geheel in eigen hand heeft, krijgt aanstaande Dinsdagmid dag om half drie aan de Sportlaan be zoek van Vlaardingen. De ambtenaar van de Kinderwetten houdt vanmiddag van drie tot vijf uur spreekuur in het gebouw van de Keu ringsdienst aan de Spoorgracht. Het wekelijkse spreekuur van „Pro Juventute" wordt vanavond van zeven tot acht uur gehouden aan het adres Timorlaan 37, telefoon 2129. De Helderse Stichting voor Sociaal Werk houdt vanavond van half acht tot half negen spreekuur aan het adres Piet Heinstraat 1, telefoon 2281. In de Marinecantine wordt van avond om kwart voor acht de film „Wat weet je van liefde?", met Merle Oberon en Melvyn Douglas, vertoond. ÈtsmMmmsDTe itoïHMi' t lp --Tr7T?> és 11 KIEM T JW Gradus heeft Maandag- avond in de Nieuwe kerlc de film „Het is middernacht, dokter Scnweitzer!" gezien en zich bij het „uitgaan voorgenomen, meer en meer te gaan handelen in de geest van deze grote geleerde. Zulks is echter niet eenvoudig. Her. bleek namelijk, dat men reeds bij de uitgang van de kerk resultaten scheen te verwach ten van hetgeen zoéven aan goeds was geprojecteerd, want aaar hadden zich VVKUers opgesteld met (open) collec teschalen. Dat was echter niet het ergste; erger nog was dat uw stukjesschrijver de collecte voor de VHKU- actie „tien ton voor Triest" moest negéren, wijl hij niet in het bezit was van midde len, welke anderen, blijkens de vele guldens op de scha len, wèl rijk waren. Met zo iets zit je zélf bijzonder, want de ooggetuigen van dit pas sieve voorbijgaan Gradus- 'iiris aan de collecteweten niet, dat je écht je portemon- naie vergat Nu heeft Gradus gezien, dat Schweitzer, pas in Lambare- ne beginnend, 6ó.c niet over de gewenste instrumenten kon beschikken en dat hij niettemin knap werk ver richtte. Hetgeen uw stukjes- schrijver heeft, getroost. Ove rigens dient dit praatje over het financiële falen van Gra dus, zó hij mócht hebben ge faald, nergens toe, daar de opbrengst van de collecte evengoed ongeveer tweehon derd-en-vijfenzestig gulden bedroeg. Dat geld is bestemd vopr de Joegoslavische vluch telingen, die te Triest in kam pen vertoeven. De Gradianen, die deze avond hebben bijgewoond, zullen hebben vernomen, dat de voorstelling bijna geen doorgang heeft kunnen vin den. Het zij, ter bevrediging van de nieuwsgierigheid, ter loops aangestipt, dat filmver toningen slechts kunnen wor den gegeven, wanneer ten aanzien van de Bioscoopbond aan bepaalde voorwaarden is voldaan. Van deze Gradus mag men in deze geen (plot selinge mening verwachten, daar deze neteligekwestie vele facetten telt. Dat echter, nadat het tweede gedeelte van de film verkeerd bleek te zijn gespoeld, een stem op ging die meende opzet te mo gen veronderstellen, heeft Gradus teleurgesteld. Het wil hem voorkomen, dat de vori ge operateur heeft verzuimd het betreffende gedeelte te rug te winden; de operateur van Maandag had dit wel licht tijdig kunnen waarne men aan de geluidsband, die, uiteraard, aan de goede zijde moet „lopen". Eén en ander was bovendien binnen weini ge minuten verholpen. UITJE \7an de week, op een avond, was in Formosa een ge zellig troepje bijeen: de adspi- ranten A en B van de voet balvereniging Helder, die in hun afdelingen het kampioen schap behaalden. Hieraan dankten zij dit uitje naar For mosa, waar zij door de voor zitter, de heer A. Wiersma, werden toegesproken en zij van een heerlijke limonade genoten. Gradus vernam, dat er voor de jongens nog meer aan het kampioenschap vast zit. De A-adspiranten mogen Zondag met hun grote broers van het eerste elftal mee naar Utrecht, waar Helder 1 tegen UW speelt en de B-adspiran- ten mogen straks met Helder 1 mee naar Schoten. Boven- zij met hun gezellige avond dien krijgen ouders een aangeboden. Zulke kleine profs toch! KNIK Tn de nacht van Maandag op Dinsdag, toen Gradus dus tot de late wandelaars be hoorde, zag hij op de hoek van de Polderweg en de Wil- helminastraat schijnwerpers branden en hoorde hij klin kende slagen, waarvan het geluid machtig sterk een weg zocht in de ruimte. Wat is het eigenlijk jammer, dat je in deze moderne wereld niet in de eerste plaats denkt: „Hé, daar wordt goud gegraven!", maar: „Hé, die mannen daar hadden in bed behoren te lig gen!" Er is geen romantiek meer, wil gezegd zijn. Het bleek uw stukjesschrij ver, dat ijverige graafwerkers van Openbare Werken en de Water- en Lichtbedrijven be zig waren een knik te leggen in een hoofdader van de wa terleiding, die juist op de hoogte lag, welke bestemd was voor het nieuwe riool, ten behoeve waarvan op het Ko ningsplein dagelijks grote drukte ontstaat, wanneer men zich haastiglijk naar boter ham en middagmaal wil spoe den. Doch Gradus vertoefde in de nacht. Het werk moest 's nachts gebeuren, omdat het water moest worden afgeslo ten, terwijl bovendien de vol gende morgen de werkzaam heden aan de riolering zon der stagnatie doorgang moes ten kunnen vinden. Het is jammer, dat uw stukjesschrij ver geen grote technische knobbel heeft, anders had hij kunnen uiteenzetten, op wel ke schrandere wijze een rech te buis werd vervangen door een viertal gebogen stukken, welke aldus een doortocht in de grond vrij-lieten voor het riool* OEIE ^/EDEROM nieuws over de bevuiling van het strand door olie. Twintig landen hebben een uitnodiging van de Britse regering aangeno men om gedelegeerden te zenden naar de conferentie, die deze maand te Londen wordt gehouden en waarop het bovengenoemde probleem uitgebreid ter tafel komt. Vijf andere landen hebben de minister van Vervoer en Burgerluchtvaart, Alan Len- nox-Boyd, doen weten, dat zij waarnemers zullen zenden. De conferentie begint op Maandag 26 April en zal en kele weken duren. Zo'n bespreking, al is het over stookolie, zou Gradus ook wel lijken. Londen is in het voorjaar op z'n mooist, zegt men. TOUW VAN het politierapport be waarde Gradus voor zijn trouwe lezers het bericht, dat tegen ene Van S. proces-ver baal is opgemaakt wegens vermoedelijke dierenmishan deling. 't Is een naar verhaal, dat is begonnen in een bun ker aan het Schapendijkje, waar de man een kalf hield. Uiteraard is een bunker niet de aangewezen plaats voor kalveren, maar als dit nog maar alles was geweest! Toen het inmiddels tot pink gegroeide kalf als slachtvee aan een slager was verkocht, ontdekte men, dat het dier om de hals een touw had, dat er ongeveer een jaar gele den was omgebonden. De eigenaar heeft dus kennelijk nooit beseft, dat, wanneer een levend wezen groeit, het touw even kort blijft. Men kan zich indenken, dat het dier gedurende lange tijd zeer onder de druk van het schu rende touw heeft geleden. Een vervelende geschiede nis, zullen de dierenvrienden beseffen! Wellicht heeft men in de tuin van de heer W. Velthuys aan de MiddenwegSportlaan een vlag Zien wapperen en zich afgevraagd, wat er gaande was. Gradus kan zich in denken, dat men de Noorse vlag niet kent en niet weet, dat de heer Velthuys de Noorse consul is. Zijn dochtertje Trudy hees dus de vlag halfstok bij het overlijden van kroonprinses Martha van Noorwegen. één punt achterstand met de tweede plaats genoegen moesten nemen. Openbare Werken kan niet meer van de onderste plaats afkomen en zal dus degradatiewedstrijden rrtoeten spelen. Andere wedstrijden in de eerste klas se waren HAV—HCSC (33—10) en Hermes—FAC (12—18). In de lagere klasse Heren moeten nog heel wat wedstrijden worden ge speeld. Adelborsten 2 won met 1815 van MarMag en FAC 2 won ruim schoots van HCSC (29—14). KVH 2 overdonderde WSOV 2 met niet min der dan 442. In de 3de klasse werd gespeeld de wedstrijd KVH 3Open bare Werken 2, welke door de korf ballers met 26—5 werd gewonnen. Voor deze week luidt het program ma: Heren 2de klasse: HCSCAdel borsten 2, 3de klasse: Zeemacht 2 HPSV, 1ste klasse: KVH—HAV, 1ste klasse: FAC—WSOV. Vooral de wedstrijd tussen de „oude" rivalen KVH en HAV kan nog zeer spannend worden. De competitiestanden bij de Heren luiden momenteel. Heren 1ste klasse: Zeemacht 14 13 0 1 28 KVH 13 11 0 2 22 HAV 13 10 0 3 20 Adelborsten 14 7 0 7 14 FAC 13 6 0 7 12 Or. Blauw 12 3 0 10 0 WSOV 12 2 0 10 4 Op. Werken 13 0 0 13 0 Heren 2de klasse: HKV 9 8 0 1 16 KVH 2 9 7 0 2 14 Adelborsten 2 9 6 1 2 13 HAV 2 8 5 0 3 10 MarMag 9 3 0 S 6 WSOV 2 10 2 1 7 5 FAC 2 9 2 0 7 4 HCSC 9 2 2 5 4 HCSC twee verliespunten. Heren 3de klasse: KVH 3 7 7 Zeemacht 2 8 6 HAV 3 7 5 FAC 3 7 3 HPSV 6 2 MarMag 2 9 2 Op. Werken 2 8 0 14 13 11 6 4 4 0 "bus bewaren ïJsmc •egt de overheid, maar 't valt 1 niet mee! U spaart voor Uzelf, wanneer U koffie zet met Bnisman. Eén schepje I doet wonderen Daarmee out-1 i hnlt U het geheim van lekker- der en goedkoper kof fiedrinken, dank zij I (Advertentie, Ing. Med.) Na het einde van het competitie programma was in de tweede klasse een beslissingswedstrijd noodzokelijk tussen koplopers IVA 3 en Tempo. Deze wedstrijd werd in Alkmaar ge speeld. Het gelukte IVA 3 de mannen uit Blokker met 63 te slaan, na met 31 te hebben achter gestaan. De Nieuwediepers moeten nu promo tie-wedstrijden spelen. De derde klasse promotiewedstrijd IVA 6Merletten eindigde in een ruime 7-3 overwinning voor de spelers uit Bergen, die dus de le stap naar de tweede klasse heeft gedaan. Een zelf de wedstrijd werd gespeeld tussen St. Victor en Komeet. Eerstgenoemd team won met 91. In de competitie-degradatiecompetitie 3e/4e klasse werden de volgende wedstrijden gespeeld. HCSC 3—Disnie 5 eindigde reglementair in een 100 overwinning voor HCSC. WGW 2 ze gevierde met 73 over Dito 3. ODI*- Tempo 2 werd een nederlaag voor ODI (2—8). De dameswedstrijd DSS 2- Treffers 2 werd 82. Voor de stedenontmoeting basketball Groningen—Den Helder, die op Zater dag 10 April wordt gehouden, zijn de vertegenwoordigende Helderse teams als volgt samengesteld: Dames: C. Snoey, H. Schutte, M. Niessen, M. Rep, C. van der Blom (KVH), H. Steyn, S. Dorlijn (HAV), L. Oly, T. "Bracht (Hermes), M. A. van Engelsdorp Gastelaars (Marmag). Heren: W. H. Huitinga, W. P. Erke- lens (HAV), C. Schekkerman, W. Groot, R. Essed, K. van der Sluis (KVH), C. Schutte (Zeemacht), A. O versluizen (FAC), C. Couprie, K. de Rijk (Adelborsten). jeugd: T. Faber, P. Faber, F. Mahieu, H. Oderkerk, M. Visser (HKV), J. J. J. Conneman, D. Schermer (HAV), J. de Geus, D. Makelaar (KVH), L. Hofman (Zeemacht). Het is morgen hoog water om 11.05 en 23.35 uur, en laag water om 5.10 en 17.40 uur. De temperatuur van het 1 zeewater was 5.7 graden Celsius.

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 5