ONZE KINDERKRANT MIES MUIS Ons hoekje Wat de post ons bracht r De beste mjj VITAMINEN ACTIFRAL-10 Een onverwacht avontuur Welke zijn er niet? Het straatorkest PimPam Pom en de graafmachine Luister eens naar: Radioprogramma Beste kinderen, 1 Terwijl ik jullie zit te schrijven is het buiten prachtig Weer. Niet zo warm nog, maar wel zonnig. Zo even kwam er een klas schoolkinde ren langg mijn raam. Ik denk dat ze samen met de meester langs de slootkant op ontdekkipgstocht gin gen. Een les in natuurlijke historie, zomaar buiten in de vrije natuur. Ik had best willen meegaan! En jullie» ^®t het raadsel van de laatste EeeT heeft vrijwel niemand moeite gehad. Ook nu hebben we weer een gezellige puzzle die niet veel tijd kos{. Verder een spannend verhaal. Lees het maar eens! Ik hen benieuwd hoeveel brieven er komende week zullen rollen in de bug van Tante Paulien, Bureau van dit blad. Tot de volgende week! Het was gezellig in de kamer. Vader schreef een brief, moeder zat te brei en, zus las een boek bij de kachel en Karei speelde met zijn meccanodoos. De rust werd eigenlijk pas ver stoord toen vader een postzegel Uit zijn notitie-boekje haalde, deze op de enveloppe plakte en er toen met zijn vuist zo'n harde klap op gaf dat het bouwwerk van Ka- rel als een rietje trilde en alle lege koffiekopjes begon nen te rinkelen. „Ha-ha-ha", lach te vader toen hij al de verschrikte gezichten zag. „Wat kij ken jullie onthutst. Mag ik soms geen postzegel meer op mijl brief plakken. „Ja, ja....", mopperde moeder, „maar ik heb drie steken laten vallen „....en ik ben moertjes kwijt. treurde Karei. „En ik heb koffievlek- ken op mijn jurk", sloot zus de rij. L°esje Beker stuurde een goede op lossing van de raadsels van de voor laatste keer. Keurig, hoor! Bedankt voor die mooie bloemenmandjes die je voor me getekend hebt. Hilda en Piet ..e Groot zijn een nieu we. neef en nicht. Hartelijk welkom in onze kring! Wat hebben jullie je brief enig versierd, zeg! Ik stond er echt van te kijken. Jullie oplossing van het raadsel van de voorlaatste keer is prima. Nog wel gefeliciteerd met de verjaardag van de zusjes. Doen jullie de volgende keer weer mee? Dag, nieu we neef én nicht! Mijn trouwe nicht Thea Jansen stuurde' een enorm lange brief en twee goedp oplossingen. Jammer, dat je met het middelste raadsel geen weg wist. Wat makkelijk is zo'n filmster- rehboekje. Nu heb je alle namen en leeftijden bij elkaar. Krijg ik van Cor- rie ook nog een brief? Wat een mooi vulpotlood lijkt me dat, te oordelen naar jou beschrijving. 'Stfiie' Bakker heeft een prachtige tekening voor me gemaakt. Dank je wél, hoor! Je oplossing van het raadsel is goed. Leuk, zeg, die twee poesen. Jè zult wel blij zijn met je accordeon. AaiMige wijsjes kun je al spelen. Dag, Elly. Krijg ik binnenkort weer eens zo'n gezellige brief van je? Claar Bijhouwer is een nieuwe neej of nicht. Je naam kon ik niet pre cies ontcijferen. De oplossingen zijn alle drie goed, hoor! Krijg ik nog eens eea inzending? Tonny Lansdaal stuurde een brief vol verrassingen. Heel hartelijk bedankt voer dé- toto. Wat vind ik hetTeuk. dat ik nU weet hoe je er uitziet.. Met de waterverftekening was ik ook er? blij. Ik vind het niets erg wanneer je de volgende keer op minder mooi pa pier schrijft, hoor! Trouwens, er is niets aan te doen, je postpapier is nu op. Ja, hét lijkt me, d,at je heel goejd op de foto staat. Alleen jammer, dat je het je ogen dicht hebt. Zijn dié groen 0f bruin of blauw? Ja, ik heb al een massa crocusjes gezien. Dag, Ton- ny. Van mijn trouwe nicht Tint IJff ont ving ik een lange brief, een goede op lossing tn twee mooie tekeningen. Dank je wel! Wat hebben jullie al veei lammetjes. Laatst toen ik buiten was zag ik er ook heel wat. Wat -ijn ze schattig, hè? Dat drinken geven uit een flesje is zeker een echt geduldwerkje, hè? Hoe gaat het met dat ene diertje dat een beetje ziek is? Daar lees ik dat de ene tekening van jou is en de an- deFe van Gerda. Ik weet naast niet welke ik het knapste vind. Van dat mislukken heb ik niets ontdekt, hoor! Eordinand Nellenstein heeft gevon den dat de jongen het eerst gestoken is- en daarna het meisje. Dat is juist, hoor! De tweede oplossing is ook goed. Hla Halma schreef al weer een brief. Wat een mooie tekening van die Paaakuikentjes, zeg! Je oplossing is goed. V nd je het leuk, dat je naam in de krant stond? Nu, dan heb je deze week alweer een pretje! Dag, Ria! Ci- lientje en Marietje Briars ontbreken geen enkele keer op het appèl. Jullie oplossing is goed. hoor! Wat een gezel lige brief. Ja, de Paasvacantie komt nu al heel dichtbij. Het zou fijn zijn als jullie met je ouders konden gaan tiet sen. Zijn jullie nog met de autoped er op uit geweest? Dag, lieve nichtjes! Tiny Vos liet weer eens iets van zich horen, ik was echt blij met je brief. Heeft jullie poes al jongen? Je oplos sing van het raadsel van de voorlaat ste keer ls goed, hoor! Bedankt voor de rtioole tekening. Dag, Tiny! Van IJbeltje Elzinga ontving ik een grappig rijmpje. Nu, ik ben echt dol op drop hoor, speciaal op katjesdrop. Maar veters lust ik ook wel. Ik ben wel drie keer zo oud als jij. Reken maar uit! Kon je het raadsel niet oplossen? Of had je er geen zin in? Ik kijk al vol spanning uit naar je volgende epistel! Mijn trouwe n it Anneke Vogelpoel stuurde een lange brief. Gaat het in Haarlem nog steeds goed? Je oplossin gen zijn alle drie goed. Flink, dat je moeder een beetje hebt geholpen met de schoonmaak. Wat zul je met Pasen mooi zing n voor al die zieken. Krijg ik binnenkort weer een berichtje van ie? Joop Vogelpoel schreef ook ai een lange brief. Wat een leuk postpapier. Ja, dat „Nellie" was inderdaad een vergissing. Heb je er lang op zitten piekeren? Het zal ml) benieuwen of je de eerste prijs wint op gymnastiek. Je oplossing van het raadsel van de laat ste keer is goed, hoorl Wat fijn, dat je nu al belooft de volgende keer weet mee te doen. Doe je mijn groeten aan je vader? Hier vind ik warempel nog een brief van Anneke Vogelpoel, ditmaal met een goede oplossing van raadsel van deze week. Wat een strop, dat je te oud was om mee te doen met de kleurwedstrijd, hè? Heb je de uitslag van die andere wedstrijd al gehoord? Wat een schitterende tekening heb je voor me gemaakt, zeg! Dank je wel! Je schiet al aardig op met je truitje. Als het achterpand rnaar eerst af is, hè? Dag .Anneke. Tot een volgend keertje! Mijn trouwe nicht Geertje Meijer kan enorm gezellige brieven schrijven. Hier heb ik er weer zo éen. Nee, hoor, mij hebben ze op 1 Apni met beet- genomen. Alvast gefeliciteerd met je moeders verjaardag. Beter te vroeg dan te laat, hè? Wat een fijn school reisje hebben jullie in het vooruitzicht, zeg! Leuk, dat je Jcop Vogelpoel en Anneke wel kent. Hoe zou het rapport worden? Ik hoop voor je, dat het een beetje goed zal zijn. Wat ga je doen als je van school komt? Heb je a een dame met een rood vestje ontdekt? Ik draag dat vestje bijna nooit, hoor. Je oplossing van het raadsel is bijna goed. Mijn nieuwe nicht Jannie Wittebol sloot bij haar brief ee". f°t° in van haarzelf met haar hondje. Wat leuk, zeg! Nu weet ik precies hoe je er uit ziet. Dank je wel, hoor. Ik zal hem goed bewaren. Zielig van<Je goud visjes. Waar woont je zusje. Je zult haar al best kunnen helpen, lijkt me zo. Die Robbie heeft een pienter kopje, zeg! Waar laat je hem in de Paas vacantie? Misschien neem je hem wel mee. En Mollie? Die heb ik op de ach tergrond kunnen ontdekken. Het beste taiet het komende rapP0"- Daag. OPLOSSING PUZZLE 2 APRIL De jongen wordt het eerst door de mug gestoken. „Mooi is het!", lachte vader nog steeds. „Kom Karei, we Baan samen even deze brief naar de bus brengen. Als we dan terugkomen is iedereen van de schrik bekomen en maken we het even gezellig als het was". Even later stapten Vader en Karei de donkere straat op. De brievenbus was bij het postkantoor in het centrum van het plaatsje, ongeveer tien minuten lopenalthanswanneer er geen onverwachte dingen gebeurden, zoals vanavond het geval was., luister maar. Vader en Karei hadden de brief al gepost en kwamen op de terugweg langs het politiebureau. Tot hun grote verba zing werden plotseling de beide deuren opengegooid en renden twee mannen naar buiten gevolgd door de dienst doende Brigadier. „Houdt zehoudt zeriep de agent. Vader en Karei wisten zo gauw niet wat te doen. „Houdt ze.... het zijn ontsnapte arrestanten", riep de Brigadier weer. In twee verschillende richtingen lie pen de ontsnapten weg. De Brigadier rende achter de een aan en schreeuwde tot Karei en Vader: „volg die andere., ik moet ze terughebben....!" Karei zette het meteen op een ren nen en vader volgde zijn voorbeeld. „Hij is die laan ingegaan, vader", hijgde Karei. „Kom vlugmisschien kun nen we hem nog aehterhalenl" „Ja jaik kom alkreunde vader die in geen twintig jaar zó hard had gelopenhoe haalt zo'n kerel het in zijn hoofd om weg te lopen als wij net voorbij komen„Vlugger va der!", vuurde Karei aan die al een heel eind voor lag. Vader moest de strijd opgeven. Stil staand hoorde hij de voetstappen van de ontsnapte ea zijn zoon wegsterven. „Als die vent maar geen kwaad wil", zuchtte hij zorgvol. „Karei is moedig genoegmaar eerlijk gezegd zie ik hem liever met zijn meccanodoos spe len.... ik zal teruggaan naar het bu reauik moet eens weten wat voor een knaap die vluchteling wel is!" Bij het bureau was het nu druk. De Brigadier bracht juist met een hoog rode kleur en omringd door nieuws gierigen de weggelopen man terug. „Karei is achter die andere aan!", sprak Vader. „Welke kant is ie heen- geholdwilde de brigadier we ten, de opgespoorde gevangene weer stevig in zijn cel stoppend. „Ik snap werkelijk niet hoe die lui dat voor el kaar gekregen hebbenineens hoor de ik iets aan de voordeur en toen ik ging kijken stormde het tweetal al naar buiten." „Die andere is de Lindelaan afgerend Van Tjing-Tjing-Boem daar- z\jn we weer met ons drie-man orkest. Wij spelen marsen, walsen ook en doen steeds erg ons best! De langste man van alle drie speelt trekharmonica. En heus zoals hij deuntjes trekt doet niemand hem dat na! De kleinste met de gladde bol en wijde jas met ruiten, ls liefst maar heel de lange dag fijn op zijn fluit aan 't fluiten. De man, tot slot, met grote trom, die loopt steeds heel vooraan. Hij is een vakman eerste klas en geeft de maat goed aan. Van Tjing-Tjing-Boem daar gaan we weer. Nu?, spelen we niet goed? Gooi, dan, meneer, mevrouw, een keer wat centjes in ons hoed! in de richting van de hei", vervolgde vader. Ik hoop maar dat alles goed af loopt. Is het een gevaarlijk mannetje waar mijn zoon achteraan is Brigadier?" De politieman trok een bedenkelijk ge zicht. „Ik zal eens gaan zoekeri in die richting", zei hij „het is alleen erg jam mer dat ik geen hond hier heb op het ogenblik, anders zat dat knaapje spoe dig achter Slot en grendel". „Maar.... maar wij hebben een hond!", riep vader nu. „Nou en of Karan heet hijen ik vertel U dat hij Karei zal vinden al moet hij er voor naar de andere kant van de wereld!" Binnen vijf minuten was Vader met Karan en de Brigadier op weg. „Zoek het baasje.", riep vader. Karan trok, met zijn neus over de grond snuivend, vader mee. Hij had moeite de hond bij te hou den dwars over de heide leidde het spoor naar een bos, Aan de rand daar van bleef Karan staanbeweging loos.... zijn oren gespitst. Toen werd het beest onrustighij trok en rukte aan de riem. „Kalm.... kalm", suste vader, maar Karan was niet tot beda ren te brengen. Hij rukte zich los en stoof tussen de bomen weg. „Wat had dat te betekenen?", vroeg vader. „Die hond was Bewoon buiten zichzelf.wat zullen we doen?" „Ka ran heeft iets gehoord!" veronderstelde 87 Wilt u me vertellen, dat twee boeven zich verstopt hadden in een koe'" vroeg Moeder ongelovig. „Kom nou brigadier.." „Het is, zoals ik u zeg, mevrouw", sprak Piet Pakkum. „Billie en Kareltje waren in een namaak-koe gekropen op dat gecostumeerde bal en zó zijn ze ontsnapt! De koe werd ge vangen door de zoons van boer Zwaar demaker en die jongens hebben 'm op stal gezet, 's Nachts gapten die twee boeven een zak met rijksdaalders en wandelden daarna rustig de stal uit.." „Tjadat verandert de zaak. Ik zou zeggen, loopt u even mee", stelde Moe der voor. Ze bracht Piet Pakkum naar Kunnen jullie even snel vertellen welke twee cijfers er aan mankeren? Jullie weten dat er in het totaal tien verschillende cijfers bestaan nl. dq 1-2-3-4-5-6-7-8-9-0. In bovenstaande tekening zie je acht van deze cijfers staan, alleenzijn ze een beetje door elkaar geschud. de Brigadier. „Wij kunnen het beste hier blijven en stil zijn Lang duurde deze onderbreking niet. „Hoor!", fluisterde de Brigadier Heel in de verte klonk gejank van Ka ran. „Kom!", zei vader ongerust, „wij gaan die kant oper moet iets aan de hand zijn De flinke hond kwam zelf al hulp halen. Hijgend kwam hij de twee man nen tegemoet en leidde ze vervolgens door het dichte kreupelhout naar een kleine hut. Karan sprong al jankend tegen de gebrekkige deur aan en toen de brigadier daar zijn schouders tegen zette en de deur openkraakte vonden ze Karei. De jongen mankeerde geluk kig niets. „Beste Kerel!", zuchtte vader opgelucht. „Ik ben blij dat je er bent heeft die schurk je hierin gestopt?" „Mijn eigen schuld!", sprak Karei. Als ik maar niet zo dom geweest was achter die knaap aan deze hut in te rennen. Er zitten twee ingangen in zo dat hij snel weer naar buiten ging en de beide deuren afsloot. Toen keerde Karei zich tot zijn hond. „En jij bent een bovenste beste", lachte hij. „Jij hebt me mooi gevonden, een beste speurder ben je, dat moet ik zeggen. beter dan ikhier, ruik eens aan deze petj die heeft meneer de uitbreker hier verloren.... zoek 'm Karan!.... Zoek 'm!" De Brigadier stond er lachend bij. „Je hebt je flink gehouden, Karei", zei hij. „Je hebt tenminste flink van je afge beten en daar houd ik van! Ik zou zeg gen ga jij nu maar met vader naar huis. Het is half twaalf, en als je het dan goedvindt zou ik graag Karan nog even bij me houden. Het is een beste speur hond, zie je en ik...." Maar de politieman werd onderbro ken door een heftig geblaf van de hond op enkele honderden meters afstand en het geschreeuw van een man. „Schiet op.... verdraaide hond! Au.... Au.... ga weg KsssstKssstklonk het. ÜJppgd1!! was het drietal ter plaatse. Daar lag de uitbreker op de grond zijn broek vol scheuren en Karan stond er bij mèt een stuk pantalon nog tussen zijn tanden. Nu was alles opgelost. De twee ont snapte gevangenen zaten spoedig in hun cel en Karei sliep die nacht met een spannend avontuur rijker. Miesje had een ^gpLts. Voor een prachtig W«, ,o.t Houdt on, ««jjg Maar zoals al vaak gebeurd is, Was de muis ook nu weer laat. Besproeide zich uit een klein flesje, Jas aan, hoed op, gauw op straat. Rende naar de grote schouwburg. Net op tijd kwam ze er aan. Kreeg haar plaats tussen twee muizen, Op een rij heel achteraan. Maar... toen ze daar was gezeten, Snoof een ieder met zijn neus, 't Scheen er niet zo fijn te ruiken. Men verliet de zaal zelfs.... heus! Nog voordat een half uur om was, Zat alléén nog Miesje klein! Hoe dat kwam? Wel, in dat flesje zat geen parfummaar azijn! DOOR 61 len. „Maar...... H d >t is mnBei'iil/'d'at'Hk verkeerd heb gehan deld. lieve kind, maar ik geloof het niet. Ik heb ze gegeven aan mïgene, die0™\tramelde z"u bedoel? 'Dat als je js ringen wilt hebben, ie die aan je man moet vragen", vulde Daarón ringen ze naar binnen, maar Se?ena? rMht tegenover Nick gezeten, kon geen moed vinden om hem aan »e ^Halverwege de maaltijd zei Nick ploHmèuengTerVandaa« heb ik ^oot nieuws gehoord, dat ih u allemaal STrg Jonk® conrt|emurmel van belang stelling, waarop Nick. na even te heb- ben gezwegen met zonderlinge span- n?ng ?n zifn stem voortging: „Ik heb een aanbod uit Amerika gekreun, om daar „Lompen en Vodden mijn eer St?,Maar blstè^ongerW. riep 'dr. Lowd- hVan rr/elu^-n" ben overtuigd, dat we allemaal even blNuVOvolgdeefeen koor van geluk- wensen waarin Serena noodgedwongen rermoesTmeedoent Daarop gin^ Nick wat moeizaam voort. „Ja. maal flaarQU blijft het niet- Ze willen dat ik over kom voor de regie „En is u van plan <e gaan' woeg Everett Chancton kaïra. MARGARET MALCOLM Nick knikte. „Ja", zei hij ernstig en in de nu volgende paar minuten sche nen allen te beseffen, dat dit besluit meer inhield dan het oppervlakkig leek. Toen hernam dr. Lowdnam geest driftig: „Ik moet bekennen, Nick, dat ik je benijd, 't Is lang geleden, dat ik in Amerika ben geweest, maar ik zal me altijd herinneren, hoe vriendelijk ik daar ben ontvangen. Vertel ons nu eens precies wat je plannen zijn". Nick begon met zijn verhaal, maar Serena hoorde niet wat hij zei. Voor zover het haar betrof was alles wat er op aankwam immers reeds gezegd. Nick zou weggaan en ze voelde bij intuïtie, dat hij haar niet zou vragen, hem te vergezellen. Dit betekende al lerminst, dat hij niet op haar gejteld was, maar wel, dat zijn voornemen om van meet af aan te beginnen een punt had bereikt, waarop hij zonder haar medewerking niet verder kon. Zij, Serena, had sinds ze van haar bezoek aan John was teruggekeerd, haar afwijzende houding tegenover Nick laten varen, maar nu moest ze méér doen. Ze moest de hand naar hem uitsteken, hem tegemoet komen. Na de maaltijd zei mevrouw Lowd ham ronduit, dat ze eens met Everett wilde praten en ging hem voor naar haar eigen kleine zitkamer Dr. Lowd ham begaf zich kalm naar zijn stu deervertrek en juffrouw Twist kon digde aan, dat ze Ellen met afwassen zou helpen. Ze vond niet goed. dat Se rena meeging. ,,'t Helpt allemaal niets. Serena", zei Nick kalm, toen de deur stevig achter juffrouw Twist was gesloten. „Ze wil len me een kans geven, aanzoek bij je te doen. Je grootouders in elk geval. En die beste Emma denkt er ongeveer hetzelfde over. Dus.... zover is het nu". Serena haalde diep adem. „Ik ben erg blij, Nipk", zei ze vast beraden, „want.ik wilde je iets zeggen". Nick zweeg, maar ze zag, dat hij zijn schouders rechtte als om wat er ook komen moc'u zonder wankelen te dra gen. „Het Is niet gemakkelijk", hakkelde ze, plotseling van haar stuk gebracht. „Probeer dus alsjeblieft.... alsjeblieft het te begrijpen, Nick!" „Ik zal het proberen", beloofde hii „maar stel me niet te veel op de proef, Serena. Denk erom, dat ik maar een doodgewone sterveling ben". Serena begon haastig: „Je herinnert je de dag, toen je me van de trein haalde na mijn uitstapje naar Lon den?" Nick knikte, waarop ze voort ging: „Ik was John gaan opzoeken.." „En?" Het klonk als een zweepslag. Met de uiterste krachtsinspanning dwong Serena zich om te zeggen wat gezegd moest worden, maar ze zag doodsbleek en de woorden bleven haar bijna in de keel steken. „Ik.... ik probeerde, opnieuw weg te lopen. Ikik vroeg John. of het niet mogelijk was. dat hij en ik...." Hjer kon ze niet verder. Nick liep naar de haard en staarde, met de rug naar haar toe. In het gloei ende houtvuur. „Ik begrijp het", zei hij met verstik te stem. „Nu dat is het dan. Wel be dankt voor je openhartigheid Serena. Ik kan het je niet kwalijk nemen. John zal je gelukkiger maken dan ik ooit zou kunnen!" „Neen Nick, neen", riep ze, ontsteld over het misverstand. „John bracht me onder het oog, waarom het niet moge lijk was". •Als hij dat deed uit een verkeerd begrip van loyaliteit tegenover mij, be hoef jij je er niet aan te storen", her nam Nick hees. „Ik besef volkomen, dat ik dit alles heb verdiend...." „Maar dat was de reden niet.... of tenminste maar erg ten dele", verze- S^aar banden ineenklemmend "ij "et nu begrijpen? vroeg ze zich af. „John bracht me duidelijk aan net verstand, dat geen van ons twee- en op die manier gelukkig zou wor den, omdatomdat hij niet de rech te man voor mij was". „Wat zeg jaï" riep Nick, zich om wendend en met grote passen op haar toelopend. „Weet je wat je daar zei. Serena?" vroeg hij, haar zo vast bij de schouders grijpend, dat zijn vinger toppen in haar vlees drongen. Ja", antwoordde ze triomfantelijk, met schitterende ogen. „Ik probeerde je te vertellen, dat John gelijk ha.i: Hij is inderdaad niet de rechte man voor me, omdat ikomdat ik jou liefheb. En omdat niets, niets dat kan veranderen". Hij keek haar diep in de ogen. „Ik kan het niet geloven", mompelde hij. „Ik begrijp niet Serena hief haar handen op tot ze op zijn schouders rusten en zich daarop langzaam om zijn hals sloten. Zacht maar stevig drukte ze haar lippen op de zijne Daarop trad ze achterwaarts om hem in 't gelaat te kunnen zien „Begrijp je het nü?" fluisterde ze, blo zend en glimlachend. Met een gesmoorde kreet sloeg hij de armen om haar heen, drukte haar dicht tegen zich aan en kuste haar hartstoch telijk, maar toch met zekere eerbied. Serena had zich niet uit die omhelzing kunnen bevrijden., en wilde het even min Nu ze eindelijk haar vrees had overwonnen, liet ze zich gaan en toen ze tenslotte hijgend naar adem snakte bracht ze er slechts met motite uit: „Wacht alsjeblieft even, lieve jongen Heb je soms mijn ringen bij je? Ik weet, dat het er niet erg op aan komt, maar toch., ze betekenen eigenlijk zo veel". (Wordt vervolgd.) de tuin achter het huis en wees hem op een grot gat in de heg. „Mag ik hier even rondneuzen?" vroeg de brigadier, terwijl hij een vergrootglas uit zijn zak haalde. „Gaat u rustig aan uw bezig heden", vervolgde hij. „Koffie zetten of zoiets. Ik red me wel". Zo gezegd zo gedaan. Piet Pakkum kroop met zijn vergrootglas langs de grond voort. „Af drukken van koeiepoten", mompelde hij. „Van valse koeiepoten", voegde hij eraan toe. Hij volgde de afdrukken van de „koe" stap voor stap en kwam lang zamerhand in de buurt van een linnen zak, die daar half verscholen in het gras lag. Advertentie. Ing. Med.i BEETHOVENS EROICA. Deze derde symphonie is volgens de overlevering aanvankelijk opge dragen geweest aan Napoleon, voor wie Beethoven, toen hij zich nog niet tot keizer had laten kro nen, een grote verering koesterde. Later heeft hij de opdracht ver nietigd. Het werk zelf draagt een waarlijk heldhaftig karakter, met uitzondering van de treurmars, het derde deel, dat een waarlijk tragische klank heeft (Zaterdag 9.10 over Hilversum II, 298 m.) ALTRHAPSODIE, van Brahms, het bekende werk voor altsolo, mannenkoor en orkest; de solo wordt gezongen door Kathleen Ferrier Zaterdag 9.40 over Hil versum 1, 402 m.) HILVERSUM I 402 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7-10 Gram. 7.15 Ge wijde muz. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 9-00 Voor de huisvr. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.80 Idem. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Piano spel. 12.00 Angelus. 12:03 Gram. 12.80 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws, en Katholiek- nws. 13-20 Amus, muz. 14.00 Boekbespr. 14.10 Voor de kind. 14.20 Engelse les. 14.40 Koorzang. 15.00 Kron. v. Letteren en Kunsten. 15.40 Ork.cone. 16.00 Zang en piano. 16.20 „De vliegende Hollander", caus. 16.30 „De Schoonheid van het Gregoriaans". 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Voetbalrep. 18.10 Voor de jeugd- 18.25 Journalistiek weekoverz. 18.35 Lichte muz. 18.45 Buitenlandse corresponden ties. 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19.20 Pari. overz. 19.30 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 „Lichtbaken", caus. 20.50 Gram. 21.00 „De werkers van het elfde uur", hoorsp. 21.50 Gram. 22.30 „Wij luiden de Zondag in". Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. HILVERSUM XI 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10 20 VARA. 19.30. VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gram. 7.30 Gram. 8 00 Nws. 8.18 Gram, 8.55 Voor de vrouw. 9,00 Gymn. 9.10 Gram. VPRO: 10-00 „Tijde lijk uitgeschakeld", caus. 10.05 Morgen wijding. VARA: 10 20 Voor de arbeid i d. continubedrijven. 11.40 Clavecimbelrectal. 12.00 Gram, 12.30 Land- en tunb-meded, 12.33 Orgelspel. 13.00 Nws. 13.15 VARA- Vara. 13.20 Folitiekapel. 13.45 Sport- praatje. 14.00 Polltiekapel 14.25 Gronings progr. 14.50 Volksdansen. 15.15 Van de wieg tot het graf. 15.30 Dansmuz. 16.00 Kamerork. en sol. 16.45 Weekjourn. 17-15 hic-hte muz. 17.45 „Een wettelijke ouder- domsverzekerng voor allen!" caus. 18.00 Nws. en com. 18.20 Dansmuz. 18.40 Re geringsuite: Atlantisch allerlei. Een en ander over de 14 landen v. h'. Atlantisch Pact. 19.00 Art. staalkaart. VPRO: 19.30 „Passepartout", caus. 19.40 „Het Boek Handelingen", caus. 19.55 „Deze week", caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 Soe. comm. 22,15 Franse chansons. 22.40 „Onder de pannen", caus, 23.00 Nws. 23.1524 00 Verz. progr. geeft U precies wat U nodig hebtl (Advertentie, Ing. Med.)

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 2