Stad en omgeving Adspirant-vaklieden ontvingen hun getuigschriften ri piastic mr „De Ring organiseert weer een programma in eigen zaal Predikbeurten Supjq|i UW PAASTRIP J. N. QUERELLE Regenjassen Fl. 39.75 Fl. 140.- Jeugdbrigade uitgebreid z"""r'°"d Vier Nieuwediepers in de ring Ouden van Dagen in Casino bijeen Bekroond slachtvee Weer een winkel in Nieuw Den Helder IN HET KORT VU-excursie naar de nieuwe haven Zalei dag een zilvere boksavond" Stand werkloosheid in ons gewest Padvinders propageren Heitjes-actie JIMMY EN DE BENDE VAN BOLLETJE BINK Uitslag aanbesteding De basketballers morgen naar Groningen Tussen Haaks en Kuitje Bevorderingen Avondvaktekenschool en winteravondcursussen Ambachtsschool Mijnenvegers brengen een officieel bezoek aan Leeuwarden Eerste excursie I.v.A.0.- Natuurvrienden AI i li 11 J samenwerking met lief district Noord-Holland van de Nederlandse Bokabond een aantal wedstrijd"» die stellig zeer de mornte waard zijn. Voor ..De Ring"' is het een ubi-' leumavond daar dit de vijf en twintigste wedstrijd is sedert .le bevrij- d.ng De bekende bokssehoo1 Diek Groothuis breng, voor het eer t enkele uitstekende boksers in de Helderse ring. Behalve leden van school Groothuis zal men boksers aan het werk kunnen zien van de scholen Bisschop, Losekoot en Kneppers en van de vereniging „DAB". „De Ring" neemt met vier le den aan deze wedstrijden deel: Jan Zoon, De Ruiter, A. de Vries on L. Zoon. Eerstgenoemde treft in Sjou werman (Groothuis) een zeer kundige tegenstander, aan wie hij zijn handen meer dan vol zal krijgen. Onzes in ziens heeft de Ring-man in zijn laatste wedstrijden wel wat te sterke boksers tegenover zich gezien, Zoon is evenwel uit het goede hout gesneden en men kan er dan ook van overtuigd zijn, dat hij zich niet onbetuigd zal laten. Zijn jongere broer Louw zal terdege moeten oppassen voor Cocq van Del wijnen van DAB, die al mooie succes sen heeft mogen noteren. De ontmoe ting iri het middengewicht tussen De Ruiter en Van de Emster (DAB) is een geheel open strijd, evenals die tus sen De Vries en Gramsheven (Groot huis). De leden van de Bond van Ouden van Dagen, afdeling Den Helder, zijn dezer dagen bijeen geweest in „Ca sino", waar de toneelgroep „De Ooie vaar" voor hen het stuk „Telefoon voor meneer, telegram voor mevrouw" opvoerde. Er heerste een bijzonder ge noeglijke stemming en de talrijke oud jes genoten zeer van het gebodene. Voordat de voorstelling begon, zong men uit volle borst mee met Georges Boer, die ook tijdens de pauze popu laire klanken aan zijn accordeon ont lokte. De voorzitter, de heer P. Maat, nam namens de vereniging afscheid van de penningmeester, de heer M. Visser, die om gezondheidsredenen zijn functie heeft moeten neerleggen. De heer Visser werd dank gezegd voor het vele werk, dat hij in het belang van de Helderse ouden van dagen verricht te. De nieuwe penningmeester, de heer A. Hoeksel, werd aan de aanwezigen voorgesteld! Dankbaar was men voor de mede werking van „De Ooievaar" en het Rode Kruis, terwijl het tot vreugde stemde, dat mevrouw RehorstBol blijk gaf van haar belangstelling. Op 30 Maart 1954 waren in het rayon Den Helder van het Gewestelijk Arbeidsbureau 344 werklozen (2 pro cent van de mannelijke beroepsbevol king) ingeschreven, tegen 645 (3,8 pro cent) een maand tevoren en 275 (1,7 procent) een jaar tevoren. Het rayon Den Burg telde 20 werk lozen (0,6 procent), tegen 191 (6,1 pro cent) een maand tevoren en 21 (0,7 procent) een jaar tevoren. In het rayon Schagen stonden 457 werklozen (5.9 procent) ingeschreven, tegen 627 (8,1 procent) een maand te voren en 241 (3,1 procent) een jaar tevoren. Het rayon Wieringerwerf telde tenslotte 431 werklozen (9,5 pro cent), tegen 591 (13,1 procent) een maand tevoren en 295 (6,8 procent) een jaar tevoren. ZONDAG 11 APRIL DEN HELDER: Ned. Herv. gem., Nieuwe kerk Weststraat, 10.30 uur ds Rasch; Palmstraat 10 uur ds Borg- hardt, 19 uur vicaris Grimm; Huis duinen 10 uur ds Van Royen. Geref. kerk, Bethelkerk, 9.30 uur ds Hart kamp (H.A.), 14.30 uur ds Hartkamp (H.A.), 17.30 uur ds Hartkamp (dank zegging); Rehobothkerk 10 uur ds Swen (H.A.), 17.30 uur ds Swen (dank zegging), Geref. kerk (art. 31), Nieuwe kerk, 8.45 en 17 uur ds H. Strating van Den Haag. Chr. Geref. kerk, Steengracht, 10 en 17 uur lees- dienst. Evang. Luth. kerk, Wezen straat, 10.30 uur dr J. A. Stellwag. Kerk van Jezus Christus van de Hei ligen der laatste dagen, Weststraat, 10.30 en 17 uur dienst. Vrije Chris tengemeenschap, Spoorstraat, 10 uur samenkomst. Oud-Kath. herk. Mid denweg, 10 uur heilige mis, 10 uur kirtderkerk Van Galenstraat, 19 uur lijdensmeditatie. Baptisten gertJ^ Spoorstraat, 12 uur Zondagsschool, lb uur ds K. Reiling uit Almelo (H.A.) - Doop-.gez. gein., ivoragracht, 10.30 uur ds. J J. J. -n :vuij. - Evangelisatie Vijzelstraat 10 en 19.30 uur evang. J. Sn. -11,ci, i- en h.30 uur Zondags school. -- Leger des Heils, Spooi'gracht, 10 uur heihgiugssanieukomst, 19 uui opc :i inch team en komst (Spo orstr a a t 2u uur heihoijeenkemst. Vrij Evang. gem., Hoogstraat. 10.15 en 17 uur evan gelist Glazer. 12 uur kinderkerk. JULIANADOKP: Ned. Herv. gem. 10 uur ds H. J. Trommel unedew. kerk koor' - Geref kerk 9.30 uur ds Ham ming (H.A.). 14.15 uur ds Hamming (H.A on danhz.L CALLANTF.OOG: Ned. Herv. gem. 19.3"! mn ds H -J Lummel (medew kerkkoor Julianaderp). De hoofdpartijen vormen enkele re vanches van de A.-kampioenschappen, 2.0 belooft de partij Walraven—Halse- ma zeer spannend te worden. Het zal ons benieuwen, wat de oude ringrot Walraven nog tegen de jeugd pres- Orlowski (DAB) en Offenbeek (Bisschop) boksten al eens onbeslist. Ook in het halfzwaargewicht staat een „stevige" partij genoteerd. Santilhano (Losekoot), die verleden jaar in het middengewieht de Nederlandse titel be haalde, treedt aan tegen R. Kool van Bisschop, die in beide vuisten en k.o. heeft. Drie eigen inzendingen van de heer N. Goes uit de Keizerstraat behaalden op de Paastentoonstelling te Schagen et eerste prijs. Bovendien werd door de heer Goes een eerste-prijswinnaar aangekocht. Zaterdagmiddag om ongeveer vier uur beginnen de Helderse padvinders een tocht door onze stad, ter propage ring van de actie „Een heitje voor een karweitje". De jongelui zullen laten zien, dat zij actief en veel voor de heitjes-actie over hebben. De directeur van Openbare Werken, jhr ir S. Laman Trip, zorgt er voor, dat de padvinders Zaterdag het één en ander te doen hebben. Zo zullen zij onder meer het Julianapark een hark-beurt geven en het gras papier-vrij maken. Op deze wijze vragen zij dé aandacht voor de actie, die op Dinsdag 20 April begint. wordt een succes met een Stevige Koffer Vlotte Reistas of Exclusieve Handtas VAN DE FIRMA Breewaterstr. 5, b.d. Spoorstraat (Advertentie. Ing. Med.) In het winkelcomplex aan de Serin genlaan in Nieuw Den Helder is gister middag de aardappelen-, groenten- en fruitzaak van de heer M. Bregman ge opend. Een belangrijk moment in de geschiedenis van dit jonge stadsdeel, maar ook voor het bedrijf, dat nu drie zaken iq Den Helder heeft. De heer Bregman heeft het bijbehorende woon huis betrokken, zodat de winkels aan Vijzelstraat en Brakkeveldweg nu bei de filialen zijn. De officiële opening werd verricht door wethouder P. S. van der Vaart, die namens het gemeentebestuur zijn voldoening uitsprak over deze uitbrei ding van de winkelstand in Nieuw Den Helder. De heer C. Kansen sprak na mens de vereniging van détaillisten in groenten, en fruit, de heer A. Duinker namens de inkoopcombinatie waarbij de heer Bregman is aangesloten, de heer C. Bakker namens leiding en per soneel van de Groentenveiling en ten slotte de. heer C. Markus, filiaalhouder aan de Brakkeveldweg. namens het personeel van het bedrijf. De MOOC houdt vanavond in de sociëteit aan de Spoorstraat de jaar vergadering. Van heden- tot en met Maandag avond wordt in Tivoli de film „Ge schonden jeugd" vertoond. Ter ken nismaking draait een driedimensionale film van tien minuten, getiteld „Dan sers in Hollywood". De Witte brengt van heden- tot en met Maandagavond ,.De verovering van de Mount Eve- rest". In hotel „Bellevue" houdt de af deling Den Helder van de Vereniging Nationale Federatieve Raad Voorma lig Verzet Nederland vanavond een ledenvergadering. 34. Simon Snuffel, die nog maar kort in Wilgenwolde woonde, was in de kost bij juffrouw Klara Kruidnagel, die in de Hoogstraat een welbeklante dro gisterij dreef. Hoewel het ver na mid dernacht was. schroomden Jimmy en Karl Krukas niet flink aan de bel van de drogisterij te trekken. „We jagen dat mens wel de stuipen op haar lijf", zei Karei, „maar het is voor een goed doel. Tenslotte staat het welzijn van onze Jack op het spel en voor die jongen zou ik in het holst van de nacht heel Wilgenwolde uit bed willen trom melen. Hij is tenslotte lid van mijn ge liefde voetbalclub". Nu juffrouw Klara Kruidnagel door't oorveidovend geklingel van haar deurbel wakker ge schrokken, lag enige ogenblikken als een espenblad in haar bed te trillen. ,,'t Heeft vast en zeker te maken met die inbrekersbende", dacht zij. „Mis schien komen ze me wel vertellen, dat m'n hele drogisterij is leeg geplun derd". Juffrouw Kruidnagel vermande zich. Zij sloeg een peigr»')ir om haar magere schoudertjes, liet haar grote blote voeten in een paar pantoffels glijden, die nog van haar man zaliger waren en schuifelde door haar winkel naar de voordeur. De bel werd juist voor de vijfde maal geluid.. „Straks rukken ze dat ding nog uit de muur bromde de vrouw, die haar zenuwen nu weer helemaal de baas was. Zij schoof het gordijntje, dat voor de win keldeur hing resoluut op zij en keek wie er zo hardnekkig stonden te bel len. M'neer Brown en die man van de garage! Zij kende ze allebei. Wat moes ten die van haar? (Advertentie. Ing. Med.! Gabardine Linnen Tweed tot nfSr Fa. H. S. Cloeck Kledermakers Laati 10-112 2 Alkmaar (Advertentie, Ing. Med.) Enige weken geleden heeft de heer J. C. Visser, technisch hoofdambtenaar van de Rijkswaterstaat, voor de Helderse Volkuniversiteit een lezing gehouden over de nieuwe marinehaven. Er werd toen een excursie naar de havenwer ken in uitzicht gesteld. Het bestuur van de Helderse Volks universiteit deelt ons thans mede, dat deze excursie zal worden gehouden op Goede Vrijdag, 16 April a.s. Het aantal deelnemers aan deze excursie onder deskundige leiding is uiteraard aan een maximum gebonden. Daarom verdient het aanbeveling, zich vooraf bij mej. E. S. Held, Singel 53, van een deelne merskaart te voorzien. Ook niet-bezoe- kers van de lezing kunnen van deze gelegenheid gebruik maken. De excur sie begint ,s morgens om tien uur bij de directiekeet van de Rijkswaterstaat aan de Buitenhaven, even ten Zuiden van de Zeedoksluis. Door het architectenbureau Peters en Roelofs werd gistermorgen in „For- mosa" namens het bestuur van de ver eniging „Ambachtsschool voor Den Helder en Omstreken" ondershands aanbesteed het aanleggen van afzuig- inrichtingen in de afdelingen hout- en ijzerbewerking van de in aanbouw zijn de Ambachtsschool. Er werden twee inschrijvingsbiljetten ingeleverd. De laagste kwam van de fa. De Wiericke uit Boxmeer, met f 16.150. Voorts werd ingeschreven door de fa. Kiekens uit Landsmeer met f 17.200. Het is morgen hoog water om 0.25 en 12.25 uur, en laag water om 6.20 en 19.10 uur. De temperatuur van het zeewater was 6.4 graden Celsius. Zoals wij al berichtten, gaan drie Helderse basketball-teams morgen op bezoek bij vertegenwoordigende Gro ningse ploegen. Groningen heeft zel den een dergelijke ontmoeting, en nu de kans daarop met Den Helder aan wezig was, heeft men die met beide handen aangegrepen. Nog dit seizoen zal een tegenbezoek aan Nieuwediep worden afgelegd. Om zeven uur komen in de Koren beurs de juniorenteams tegen elkaar uit, om acht uur de dames en ten slotte om negen uur de heren. Om half zes worden de gasten ontvangen en de avond wordt met een gezellig sa menzijn besloten. De Helderse ploegen vertrekken om twee uur van het Sta tionsplein. De samenstelling van de teams uit Nieuwediep publiceerden wij al. De ontvangende teams komen als volgt in het veld: dames: Bekker, Brongers, Reinhardt, Slurink (Mesacosa), Hebeis, Nieborg, Werkman (Noord-Oosten), Postma, Richterink (Atalanta)heren: Castelein, Deelstra, Egyedi. Tsjin Ten Fung (Donar), De Boer (GÈC), Broens (Exercitia), Kalter, Norel (Mesacosa); junioren: Bakker, Beekhuis, Bodegom, Hoekzema. Hofstee, Mandersloot. Of- ferhaus. Van Teems (Siegfried), Hof man (GBC). Hr. Ms. sleepboot „Hercules" is gisteren uit Vlissingen teruggekeerd. De Nederlandse kustvaarder „Jo- ma", met een lading stukgoed onder weg van Malmö naar Parijs, heeft de afgelopen nacht in de haven doorge bracht. Gisteren konden wij al vermelden, dat ongeveer tachtig procent van de leer lingen, die werden geëxamineerd na het doorlopen van de gemeentelijke Avond vaktekenschool of de praktijkwinteravondcursussen van de Ambachtsschool, in aanmerking kwam voor het getuigschrift. Vandaag publiceren wij de namen van de geslaagden, die uit handen van de directeur, de heer G. G. ter Meer, het getuigschrift in ontvangst mochten nemen. Van de gemeentelijke Avondvakte kenschool werden getuigschriften B uitgereikt aan: Afd. Metaalbewerkers. J. Blokhoff, A. M. de Boer, T. J. Bre- mer, W. P. Dirkzwager, D. Dokter, D. Heyligers, B. M. Huisman, J. Kreté, P. Kuiper, A. de Lange, H. J. de Langen, G. Mooij, W. H. F. K. Keijzer, C. v. d. Paal, T. H. Prosper, A P. M. Raadgers, IJ. Rieuwers, J. Scheen, C. J. Snoer- wang, N. M. Springveld (Breezand), A Stam, Th. Stins, H. de Vries, T. de Vries (met lof), H. Vukkink, J. F. Weijdert, M. Wiggers (Breezand), G. Wisse, J. B. Zietse. Geen getuigschrift: 7 leerlingen. Een verklaring ontvingen: P. Scheer, W. H. J. Lameree, P. Mooij, H. J. M. Overmars. Afd. Scheepmakers. J. Borreman, W. v. Eerde, W. J. Hoe- landt, J. B. M. Hufkens, C. D. Kramer, B Krijns, P. Pool, C. de Vrij, C. J. de Boer, J. Boon, F. M. Franssen J. v. Halen, P. Heertjes, L. Kalter, J. Kei zer, A. Rietvink, W. Slikker, P. H. Sou- wer, W. A. Stijgers, M. de Vroome H. de Wit. Geen getuigschrift: 4 leerlin gen Een verklaring ontvingen:T. y. d Horst, P. C. Magcheels, W. C. H. Phi lips, P. Schagen, K. de Bruyn. Geen verklaring: 1 leerling. Afd. Houtbewerkers. R Boomstra, G. D. Dekker (Anna Paul.), F. S. de Graaf, A. J. Jacobs, J N Kos (Anna Paul.), P. T. Louter (met lof). R. T. M. Luyckx, W. Pran- »er J. M. P. Schouwenaars. Geen ge tuigschrift 2 leerlingen. Afd. Electriciens. A, Deelstra, R. v. Duren, J. v. Gen nep, H. E. Hoekmeijer, J. Huig, H. J. Jansen, L. Lasschuyt, A. Machgeels, J. Pluym, IJ. P. Pronk, H. de Rooij, A, v. Saarloos, C. A. Smolders, R. Weisz, K. Wittebol (C'oog). Geen getuigschrift: 9 leerlingen. Tevens ontvingen 2 leer lingen geen verklaring. Getuigschriften A werden uitgereikt aan: Aid. Metaalbewerkers. J Barwegen, C. J. Frederiks, H. Krap, M. J. Laagland, S. J. Postma, C. Faber. Geen getuigschrift: 3 leerlingen. Een verklaring ontving: P. Kramer. Afd. Scheepmakers. G. Anders, J. Blokker, C. A. B. Boe kei, S. Bont, L. Buitenkamp, T. W. Ko men, A. J. v. Luyk, S. P. v. Nuland, K. Oost, D. Scheer, H. A. Schutte, N. H. Striet, C. H. A. Verblauw, D. Ver blauw, W. Vermeulen, G. Vink. Geen getuigschrift: 3 leerlingen. Afd. Houtbewerkers. J. J. Bot, J. J. Meijer, H. Rietveld, D. P. v. Wensem, B. M. Wessels. Geen getuigschrift: 2 leerlingen. Bevorderd van de eerste naar de tweede klassen: Afd. Metaalbewerkers. P. Bruin, L. P. Geus, A. C. Korn- dörffer, J. Kraak, A. F. Sturk, H. D. Visser, A. Heidweiller. Niet bevorderd 6 leerlingen. Afd. Scheepmakers. F. Beettjer, W. N. Blazer, H. B. Broe- ke, C. Gerssen, J. v. d. Kraats. Niet bevorderd 2 leerlingen. Afd. Houtbewerkers. K. Bakker, C. A. Balkenende, B. Fransen, H. Gerritsen, H. M. J. A. Snij ders. Niet bevorderd 2 leerlingen. Bevorderd van de tweede naar de derde klassen: Afd. Metaalbewerkers. G. Blazer, J. H. Boom, A. Carton, P. Huisman, R. J. Kuiken, K. Swart. Niet bevorderd 1 leerling. Afd. Scheepmakers. R. Hijma, J. Kraak, D. J. Kramer, N. A. Kries, A. Nebbeling, E. Rienstra, M. Tuithof, C. Vader, G. de Vos, P. C. B. v. Wijnsberge. Niet bevorderd 3 leer lingen. Afd. Houtbewerkers. P. G. de Groot, J. N. Nieuweboer, H. Prosper, J. de Vries. Bevorderd van de vierde naar de vijfde klassen: Afd. Metaalbewerkers. J. P. Bak, C. Bakker, J. Been, J. C. Blauwbroek, R. Bleijinga, H. Bloem, W. de Boer, G. T. H. Boersema, J. H, ten Braak, C. Coster, C. v. d. Graaf, T. Groen, A. Hameetman, T. Hoiting, W. F. Hoogvorst, M. Kapitein, G. L. Kauwoh, H. Klaucken, J. F. Kraak, M. Kranenburg, A. J. Laan, G. Leen, J. M. Mark, G. K. Mast, A. J. Niessink, S Nieuwbuurt, G. G. Oostendorp, C. Rinderman, J. C. de Rooij (Breezand), T. Ruiten, D. J. Scheen, H. Slort, J. Spijkerman, J. C. Uljé, J. M. Valken burg (Breezand), M. J. v. d. Veer, J. Wezemer, P. J. J. Wilms, J. Wisse (Anna Paulowna). Niet bevorderd 11 leerlingen. Afd. Scheepmakers. H. Amiabel, C. J. Bakker, A. J. Bot man, H. Bregman, K. v. Drongelén, C. Eradus (C'oog), C. Freijer, K. D. Groot- veld, J. Haagsma, J. N. Hoogenbosch, J. Huisman, A. Jansen, A. A. Jonkers, J. J. Laagland, A. Luijendijk, J. Nak, J. G. Odinga, J. Pronk, J. Schrijver, P. v. d. Sluis, G. Snijders, G. J. Struyck, H. Verblauw, L. Wever. J. Wiering, L. Zoon. Niet bevorderd 5 leerlingen. Afd. Houtbewerkers. B. J. Biegstraten, K. Biesboer, D. Bot, W. Hofmeijer, W. Hup, J. C. J. Kramer, S. de Loos, J. B. v. d. Maas, R. Posthumus, C. Scheltema (Bree zand), A. Schrieken, W. T. Verduin, J. v. Willigen, J. Koortens. Niet bevor derd 1 leerling. Afd. Electriciens. T. K. Bak, W. Baven, A. de Boer, C. J. Brouwer, W. Bijl, E. A. Handels, P. F. Hollaar, H. Horsman, C. Kapi tein, R. J. W. Kempers, W. J. Koole, J. Koopman, C. L. de Kramer, C. H. Marcelis, G. J. v. Markus, H. B. Bou- ma, W. Oost, H. M. Porringa, E. C. Schriek, J. v. d. Sloot, R. Stoets, K. Swart, J. Toes, H. Varkevisser, A. J. T. v. d. Vlis, H. de Vries, H. v. Woe- sik. W. C. Wulffelé, A. C. v. Zoest. Niet bevorderd 5 leerlingen Van de praktijkwinteravondcursus sen der Ambachtsschool werden de vol gende getuigschriften uitgereikt: Het getuigschrift A (3-jarig) afd. Schilders ontvingen! E. Beettjer, P. Kater, C. Kramer, J. G. Kramer, P. J. Maneveld, J. Zeegers. Geen getuig schrift: 3 leerlingen. Getuigschrift B (5-jarig) afd. Schil ders: A. Doeleman, J. Giezen, G. A. Schut, G. B. L. Slot, J. Tielemans, J. Weidema, K. Wiering. Geen getuig schrift: 1 leerling. Een verklaring betreffende het met vrucht gevolgd hebben van één of meer vakken van het afgelopen cur susjaar afd. Schilders: H. Buurmees ter, R. Nieuwenhuizen, P. Muntjewerf, R. J. Buddingh, B. v. d. Eyk, H. G. Koopman, J. Kraak, N. P. A. Ridder, A A. M. Schouten, C. J. van Woesik. Getuigschrift Metaalbewerken (1- jarig): S. A. Boersema, T. Borgo, F. Breed, C. M. van Emmerik, P. de Graaf, J. C. Jillings, W. Kramer, P. J. Lee- naers, F. v. d. Mark, J. Oudkerk, P. Planting, J. Pronk, H. W. Schuiling, E. H. Snijder, J. D. v. d. Veer, H. Velle- ma, T. Visser, J. Neperus, B. Koridon, J. Beneker, M. Eelman (alleen 3-jarig praktijk). Een verklaring afd. Metaalbewerken was voor: P. van de Beek, M. Bouma, Y. Buis, H. Kramer, C. de Graal Automonteurs: Hulpmonteurs bevor derd naar de tweede klasse: A. de Bruin, Th. de Koning, P. J. Kwanters, A. van Oudheusden, J. Polet, M. Pij pers, J. Schoonheden, C. G. de Wit, K. J. Zeeman. Niet bevorderd 3 leer lingen. Tweede monteurs: bevorderd naar de tweede klasse: P. J. ter Burg, A. Cab- boort, J. B. 3. van Dongen, P. B. Doornbos, H. J. Doornebos, 3. Faber, B. J. Goedknecht, D. Groet, J. M. Grommel, J. Kranenburg, K. Kuiper, G. van Noord, H. P. WiedenhofL Electriciens: Elf leerlingen opgeleid voor VEV-examen adspirant; twaalf leerlingen opgeleid voor VEV-exameQ hulpmonteur en zestien leerlingen op geleid voor VEV-examen monteur. JAE toenemende jeugdbaldadigheid in Den Helder heeft ertoe geleid, dat de „Jeugdbrigade" van de politie een uitbreiding moest ondergaan. In dit verband kan worden gewezen op de omstandigheid, dat de speelgelegenheid voor de Helderse jeugd kleiner wordt naarmate allerlei terreinen binnen de linie worden volgebouwd. Nu het weer de kinderen na schooltijd weer naar buiten lokt, vinden zij daar te weinig kansen om hun bewegingsdrang zoda nig uit te leven, dat zij niet met de samenleving in conflict komen. Zij weten, veelal ook door een lakse hou ding van de ouders, de grenzen van het toelaatbare niet altijd te onder scheiden. Het ligt voor de hand, dat de politie niet als kindermeisje dient te spelen, maar het is evenzeer duidelijk, dat een wat straffer toezicht van over heidswege onder de gegeven omstan digheden onontbeerlijk is. De schade, die bij het spel aan andermans eigen dommen wordt aangericht, neemt te grote vormen aan, om niet te spreken van het gevaar, dat spelende kinderen in het verkeer opleveren. Het kan daarom geen kwaad, de ouders er nog eens op te wijzen, dat zij aansprakelijk zijn voor eventuele nadelige gevolgen van de handelingen van hun kroost. Wanneer er schade wordt aangericht kan deze op de ouders worden ver haald. Al mag men het dus betreuren, dat er buitenshuis te weinig behoor lijke speelgelegenheid is, dat geeft geen vrijbrief om maar raak te ravotten op de openbare weg of in andermans eigendommen. Vanmorgen rijn zes mijnenvegere van de Koninklijke Marine, onder bevel van de luitenant ter see der eerste klasse J. Gooszen, naar Har- lingen vertrokken, in verband met de watersporttentoonstelllng „Brio", die van 10 tot en met 15 April te Leeuwarden wordt gehouden, Hr. Ms. „Vliestroom" en „Marsdiep" varen door naar de Friese hoofdstad, waar zij gedurende het weekeinde blijven liggen. De „Texelstroom", „Hollands Diep", „Volkerak" en „Wes- terschelde" brengen het weekeinde ia Harlingen door. De squadron-commandant zal offi ciële bezoeken afleggen bij de com- misaris der Koningin in de provincie Friesland, mr H. P. Linthorst Homan, en bij de burgemeester van Leeuwar den, mr A. A. M. van der Meulén, die op hun beurt tegenbezoeken zui len brengen aan één der mijnenve gers. De zes schepen zullen voor be zichtiging toegankelijk worden ge steld. Na de geslaagde filmavond start 6e afdeling Natuurvrienden van het In stituut voor Arbeidersontwikkeling Zondag met een excursie naar het Waterleidingbedrijf te Huisduinen. Om negen uur komt men bijeen bil de Watertoren (ook niet-leden zijn wel» kom), welke wordt bekeken, en ver» volgens gaat men naar Huisduinen. De excursie staat onder leiding van de heer A. de Bruijn. KLEURECHT SNELDROGEND HOOGGLANZEN» VEEL STERKER EN VOORDELIG VOOR BINNEN- EN BUITENSCHILDERWERK AUTO'S, MEUBELEN EJ). VRAAGT UW WINKELIER (Advertentie, lag. )MI

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 5