Hr Ms „Brummen" vaart onder Nederlandse vlag Fa. P. SMIT PUBLICITEIT WGW komt wel onvermijdelijk dichter bij de titel Lt. ter zee 2e kl. Mendels uit Den Helder voert commando Speciaal voor Pasen ÏÏlaUa-n 5a& GLuabt JIMMY EN DE BENDE VAN BOLLETJE BINK Laatste filmavond van M.C. A.P.O. Drukke dag voor Tonegido GAAT U ZICH VERLOVEN CEROZILMETA Scheepvaartberichten Tussen Haaks en Kuitje Om het kampioenschap Van het witte doek IS DE BESTE WAARBORG Adverteert in dit dagblad m MANTELS m MANTELCOSTUUMS JAPONNEN TOPPERS SWAGGERS Texel BURGERLIJKE STAND AFDELING NOORD-HOLLAND biljarten Eindhoven automatisch bereikbaar Help, ik ben onzichtbaar Gevonden voorwerpen VEEMARKT LEEUWARDEN Anna Paulowna Wieringen Krommenieër C. Don één der officieren ZATERDAG 10 APRIL 1954 i Onze Paasreclame Kamgaren CO 75 MANTELCOSTUUM Oöi Het modehuis, dat de toon aangeeft KEIZERSTRAAT 3 We hebben een PRACHT SORTERING Krugerstraat 95-99 Ruyghweg 55-57 Telefoon 3033 Telefoon 3314 DEN HELDER 35. Juffrouw Klara Kruidnagel zet te de deur op een kier en vroeg tame lijk bits wat de reden was van dit nachte chtelijk misbaar. „Honderdmaal verge ving, juffrouw Kruidnagel, omdat we u in uw nachtrust hebben gestoord. Maar het betreft hier een héél belang rijke zaak. Kan u ons ook mededelen ei meneer Simon Snuffel thuis is..?" vroeg Jimmy, zo beleefd mogelijk. Jbf- frouw Kruidnagel had moeite de in haar opwellende verontwaardiging de baas te blijven. Kwamen die twee man nen haar om zó iets lastig vallen? Werd ze daarom met zoveel misbaar uit haar bed gehaald? ,.Néé," zei ze kwaad, „néé, die is niet thuis, die moest er van nacht voor zijn krant op uit. Maar moesten jullie mij daarvoor zo aan het schrikken maken? Wat is dit? Is dit soms een grap van de heren? Als dat zo is, dan noem ik dat een verregaand schandaal..!" Jimmy en Karei Kruk as stonden om strijd van neen te knik ken. „Nee juffrouw, néé heus niet. Maar we moesten weten of meneer Snuffel al of niet thuis was. Dat was voor heel Wilgenwolde van het aller hoogste belang, voor héél Wilgenwol de begrijpt u. En doet u ons nu maar een plezier en vergéét ons bezoek. Spreek er met niemand over, óók niet met meneer Snuffel als die thuis komt. Dat zou het heie onderzoek i» de war kunnen sturen." Jimmy haa dit zo ernstig en met zoveel nadruk gezegd, dat de juffrouw van de dro gisterij er toch een beetje van onder de indruk was gekomen. Zij beloofde dat zij haar mond zou houden en toen sloot zij haar deur, die zij stevig af grendelde. Abbekerk 8 April v. Londen n. Ber muda. Akkrumdijk 8 April v. New- York te Rotterdam. Albireo pass. 9 April Vlissingen n. Antwerpen. Alchi- be 8 April v. Santos, 9 April te Rio de Janeiro. Akaid 9 Aoril v. Rotterdam te Recife. Amstelkroon 8 April v. New- York n. Casablanca. Arendskerk 9 April v. Lor Marqués te Beira. Aag- tedijk 8 April te Santos. Albireo 9 April te Antwerpen. Alhena pass. 8 April Fernando Noronha n. Las Palmas. Amstelbrug 9 April v. Bahia n. Recife. Arnedijk 7 April te Vera Cruz. Axel- dijk 8 April v. Halifax n. N.-York. Al- blasserdijk pass. 8 April Ouessant n. Lissabon. Alderamin pass. April Cey- lon n. Colombo. Averdijk 7 April v. New-Portnews n. Antwerpen. Boisse- vain 8 April v. Manilla n. Hongkong. Boschfontein 8 April v. Antwerpen n. Amsterdam. Breda pass. 9 April Pa namakanaal n. Cristobal. Boschfontein 9 April te Amsterdam. Banka pass. 8 April St. Balabak naar Bangkok. Caltex Delft pass. 8 April Gibraltar n. Antwerpen. Caronia 9 April v. Port Lincoln te Curacao verw. Charis 9 April v.m. v. Limasol te Hamburg. Caltex Pernis 8 April v. Sidon n. Rot terdam. Celebes pass. 9 April Perim n. Penang, Cistula 10 Aoril te Ade- laide verw. Dalerdijk 9 April te Ant werpen. Delft 8 April v. A'dam n. Hamburg. Diemerdijk 7 April te Los Angelos. Esso Amsterdam 8 April 30 m. Z. Kreta n. Sidon. Esso Den Haag (t.) 9 April v. Ras Tanura n. Port Said. Enggano 9 April v. Rotterdam te Hamburg. Gaasterland pass. 8 April Kaapverdische eil. n. Bahia. Garoet 8 April v. Hamburg te Rotterdam. Groo- te Kerk 8 April v. Genua n. Port Said. Gadila 8 April v. Cristobal n. Aruba. Heelsum 8 April v. Hamburg n. Hou- ston. Helder 9 ADril v. Cristobal te Curacao. Halicon 8 April v. N.-York n. Baltimore. Hera 8 April v. Rotter dam n. Amsterdam. Hera 8 April te A'dam. Ittersum 8 April v. Bordeaux n. Le Havre. Jupiter 8 April te A'dam. Jagersfontein 8 April 245 m. n.n.o. Las Palmas n. Southampton. Java pass. 7 April Keywest n. Charleston. Joh. v. Oldenbarnevelt 8 April 90 m. O. Malta n. Port Said. Kieldrecht 8 April v. Rotterdam n. Kobe. Laertes pass. 8 April Minikoi n. Penang. Lim burg 9 April v. Kaapstad te Port-Elisa- beth. Loosdrecht pass. 9 April Oporto n. Antwerpen. Lombok 9 April v. Nor folk te Baltimore. Lemsterkerk, 8 April v. Harthapoint te Bahrein. Leu- vekerk 8 April v. Madras n. Bombay. Lissekerk 8 April v. Kuweit te Banders- hapur. Mariekerk 9 April v. Singa pore te Hongkong. Marken 8 April v. Port Said n. Ceuta. Meliskerk 8 April v. Takubar n. Dairen. Maasdam 8 April 800 m. O. ten n. kp. Race n. New-York. Markelo 8 April v. Rotterdam n. Ha- bro. Mitra 8 April v. New-York n. Curacao. Nigerstroom 9 April v. Am sterdam te Antwerpen. Nieuw Amster dam 8 April 80 m. O. Malta n. Athene. rust met de modernste navigatie-instru- menten. Bij de constructie is in hoofd zaak gebruik gemaakt van niet-magne- tische metalen. De bemanning bestaat uit drie officieren en 37 onderofficieren, korporaals en manschappen. Hr Ms „Brummen" staat onder com mando van de Luitenant ter Zee der Tweede Klasse J. H. Mendels uit Den Helder (Pasteurstraat 14). De twee an dere officieren aan boord van het schip zijn de Luitenant ter Zee der Tweede Klasse A. I. M. Kamps uit Sassenheim (Vijverlaan 3) en de Adelborst Eerste Klasse C. Don uit Krommenie (Noor derhoofdstraat 76). De kustvaarder „Hondsbosch" ar riveerde uit Londen met een lading voor de P.W. Het is morgen hoog water om 1.25 en 13.40 uur, en laag water om 7.10 en 20.30 uur. Maandag is het hoog water om 2.50 en 15.05 uur, en laag water om 8.30 en 21.45 uur. De temperatuur van het zeewater was 6.8 graden Celsius. dat Uw zaak tot groter bloei komt. De mogelijkheid bestaat hiervoor.... stelden wij een zeer aantrekkelijke collectie samen van Zeer aparte modellen en exclusieve dessins Ziet de etalage en verbaast U over de lage prijzen! JE NEW ORLEANS in de staat Louisiana, een stad die met be trekking tot de Kon. Ned. Marine de laatste tijd reeds vele malen „in het nieuws" is geweest, is onlangs opnieuw een Amerikaanse mijnen veger door Nederland overgenomen en in dienst gesteld. Ditmaal is het Hr Ms „Brummen", de negende van de serie, die Nederland overeen komstig het Programma voor We derzijdse Militaire Bijstand (M. D. A. P.) van Amerika ontvangt. De „Brummen" heette AMS 111 gedu rende de korte periode, dat de Amerikaanse marine dit nieuwe vaartuig in bezit had. Bij de overdrachtplechtigheid werd de Amerikaanse regering vertegenwoor digd door de Kapitein ter Zee Francis H. Gardner, commanderend officier van het „Algiers Naval Station" te New Orleans, en de Nederlandse door de Luitenant ter Zee der Eerste Klasse H. J. Haakman uit Den Helder (Badhuis straat 66), die op het ogenblik comman dant is van Hr Ms „Wolf", die kort geleden eveneens in het kader 'van het M.D.A.P. en eveneens te New Or leans door de Koninklijke Marine van de Amerikanen is overgenomen. Hr Ms „Wolf"( behorend tot de roof dierklasse, is het eerste van de zeven fregatten, waarover Nederland aldus de beschikking zal krijgen. De B-serie kustmijnenvegers, waar van de „Brummen" deel uitmaakt, is, zoals eerder bericht, bewapend met 20 millimeter luchtdoelgeschut. De sche pen hebben een houten romp, een stan daard waterverplaatsing van ongeveer Vertegenwoordigers van de Amerikaanse en de Nederlandse marine staan in afwachting van de overname van Hr Ms mijnenveger „Brummen" (AMS 111, links op de foto) aangetreden op één van de pieren in het Algiers Naval Station te New Orleans. Niek de Graaf heeft bewezen weer een serieuze candidaat voor het kam pioenschap eerste klasse libre te zijn. In een uitstekende partij tegen een andere kanshebber, Jan Hooijberg wist hij een gemiddelde van 11.76 te berei ken. Aanvankelijk zag het er voor Jan Hooijberg wel heel dreigend uit, want De Graaf startte met series van 18, 38 en 34. Na drie beurten 90 caramboles om 21! Langzaam kon Hooijberg wat naderbij komen en na dertien beurten was de stand 104 om 87. Maar toen De Graaf voor zijn veertiende beurt aan de tafel kwam en een 26 neerlegde gevolgd door een 56 in de zestiende beurt was het pleit duidelijk beslist. Jan Dekker had inmiddels J. Scha- gen van de tafel geveegd: 200 caram boles in 20 beurten. Schagen kwam niet verder dan 64. Laat in de avond het middernachtelijk uur had reeds geslagen krijtten Breeuwer en Scha gen hun keutoppen. Een vlotte partij werd het niet. Maar na 35 beurten kon Breeuwer zich overwinnaar noe men. Uitslagen van de vierde avond: De Graaf 200 17 56 11.76 Hooijberg 108 17 18 6.35 J. Dekker 200 20 28 10.— J. Schagen 64 20 11 3.20 E. Breeuwer 200 35 20 6.35 J. Schagen 56 35 12 1.60 Stand na de vierde avond N. de Graaf 4 4 800 56 8.42 J. Dekker 4 4 800 51 8.33 J. Hooijberg 3 2 1 508 79 6.68 E. Breeuwer 3 1 2 375 29 4.63 L. Kellner 4 - 4 504 29 3.97 J. Schagen 4 - 4 260 18 2.74 (resp.: gesp., gew., verl. gel., car.,h.s., gem.). Op Maandag 12 April a.s. bij de aanvang van de dienst zal de abonné- koppeling tussen de geautomatiseerde netten van het technisch district Alk maar en die van het technische dis trict Eindhoven in dienst worden ge steld. De aangeslotenen in het district Alkmaar kunnen dan alle nummers in de geautomatiseerde netten van het district Eindhoven doorlopend recht streeks kiezen. O. EN O.-AVOND VOOR BURGERS TOEGANKELIJK Op 22 April vindt in de Oranjeboom weer een „O. en 0."-avond plaats. De verzorging berust bij het gezelschap van André Carrel. Bij de Marine schijnen echter de fi nanciën ook een roi te spelen, want tegen een bescheiden entree, zul len ook burgers toegang krijgen. \ls extra-attractie is er bal na. De dans muziek wordt verzorgd door de afde ling Nieuwediep. Een film, die het predicaat: cultu reel gekeurd, draagt, verschijnt dit maal in de Oranjeboom, nl. „Een nieu we Morgen". De ondertitel luidt: Het Pestalozzidorp. In 1946 werd in Zwitserland een dorp gesticht, dat de naam kreeg van de beroemdste der Zwitserse paeda- gogen, de grote Pestalozzi. 300 oorlogs weeskinderen worden hier gehuisvest. Kinderen uit alle delen van het ge teisterde Europa. Hier zal dan moeten groeien de ware Europese gemeen schapsgedachte. Een eerste conflict ontstaat als er Duitse kinderen om toegang vragen. De andere kinderen zullen zelf moeten beslissen en het zijn dan de jeugdige Polen die hun hart sluiten. Maar de komst van het kleine Baltische meisje Asja verandert veel en de kleine Duit sertjes vinden ook een huis. Een an dere aanslag op de eenheid geschiedt als de Poolse regering haar kleine on derdanen terugroept. Maar daar in Zwitserland zullen zij blijven geloven in een goede toekomst, de terugkeer van de Polen tot de eenheid. Een woord van Koningin Juliana wordt hier terecht aangehaald: Binnen een kwart eeuw zullen wij in Europa óf allemaal in hetzelfde huis wonen, óf in dezelfde ruïne ondergaan. Theo Lingen viert men zijn bekende dwaasheid hoogtij in „Help, ik ben onzichtbaar". Ditmaal is hij een be scheiden incasseerder, met een hobby voor techniek. Als dan ook een of an dere „professor" op de kermis een toestel demonstreert, waarmee mensen onzichtbaar kunnen worden gemaakt, steekt hij daar onmiddellijk zijn nieuwsgierige neus in. De onzichtbaar heid bereikt hij, maar de weg terug blijkt niet zo gemakkelijk te vinden. En dan beginnen de allerdwaaste avonturen, waarmee genoegelijk kan worden gelachen. Paar wanten; kinderwant; bruin- leren tas; halskettinkje, LEEUWARDEN, 9 April. Aange voerd: 105 stieren 2,67-2,88 per kg slachtgewicht, 275 vette koeien, le soort 2,60-2,93, 2e soort 2,45-2,59, 3e soort 2,05- 2,44; 3057 melk- en kalfkoeien 700-985; 300 pinken 340-565; 156 graskalveren geen notering; 1731 nuchtere kalveren 32-45449 vette- en weideschapen 70- 110; 91 lammeren geen notering; 368 vette varkens, oude 1,50-1,65, vette big gen 1,81-1,84, zouters 1,76-1,78; 208 big gen en lopers, biggen 40-65, lopers 66- 105; 106 paarden 450-990. Totale aan voer 6875 stuks. De Auto- en Motorclub Anna Pau lowna en Omstreken organiseerde in Veerburg de laatste filmavond van dit seizoen. Ditmaal was het de film dienst van de Shell, die met een toe passelijk programma deze avond ver zorgde. Na het openingswoord van de voorzitter de heer J. Kater waren het woord en de daad aan de heer Met, vertegenwoordiger van de Shell, die na het vertonen van een film over het octaangetal van de benzine een causerie hield, die voor de meeste der aanwezigen een interessante stof behelsde. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd door enigen gebruik gemaakt en deze vragenstel lers werden naar genoegen ingelicht. De motorsportfilm van de KNMV was ook ditmaal weer van de partij en ook nu konden de aanwezigen weer profiteren van een dosis sensatie op het gebied van motorrennen etc. Een film over Columbia vormde een welkome afwisseling op het motoren geronk, maar hierna werden de auto- en motorliefhebbers weer bijzonder in spanning gehouden door een film, die de 24-uursrit voor auto's te Le Mans liet zien. Enige mededelingen betroffen in de eerste plaats het startuur voor de op Tweede Paasdag te houden 11-steden- tocht. Men zal om 7 uur vanaf garage Bood te Hippolytushoef op die dag vertrekken. Op 25 April a.s. zal be houdens ministeriële goedkeuring de eerste puzzlerit van dit nieuwe seizoen worden gehouden. Deze rit zal dan tevens medetellen voor het districts kampioenschap van Noord-Holland Noord. Voorts bleek nog, dat op 6 Juni a.s. oi nieuw een onderlinge puz- zle-rit zal worden georganiseerd. Op 24 Juli de eerste avondrit en vervol gens op 11 September wederom een avondrit, terwijl op 17 Oct. een puzzle rit zal worden gehouden. Ook de bromfietsclub Anna Paulow na en Omstreken wordt actief. Leden en eventueel andere bromliefheb- bers kunnen Zondag a.s. mederijden in een tourtocht naar Bergen. WGW's CONCURRENTEN behoeven zich geen illusie te maken, dat de geel- witten morgen een misstap gaan doen. Van Wees c.s. zullen in Alkmaar tegen Randers zonder twijfel naar een stevige overwinning gaan, want dat deze „kat- in-nood" een malle sprong kan doen, wil er bij ons niet meer in. Randers is dan tegelijk opgeschreven, temeer omdat het ons niet onmogelijk lijkt, dat Wierin- gerwaard thuis tegen Vrone voor een verrassinkje gaat zorgen. JVCSCR heeft nu WGW zo'n grote voorsprong kreeg, weinig betekenis meer. Een zege voor Hoornsman c.s., menen we. Kaagvogels—VIOS zal wei dicht bij een punten verdeling eindigen en hetzelfde geldt voor Hugo BoysNieuwe Niedorp. Wordt Flevo in 1B van de top ver drongen? SEW heeft de kans de oran jehemden voorbij te stevenen, doch moet dan in Obdam van Sint Victor winnen. Dat kan uiteraard, maar het zal ongetwijfeld spannende last van het leiderschap weegt heel zwaar. Flevo is vrij en candidaat no 3, Sint George, krijgt het in Medemblik bij RKDVO niet bij voorbaat cadeau. Onderaan kan Berkhout zijn nog altijd wankele po sitie verbeteren door Valken puntloos naar Venhuizen te sturen. Voorts: Sij- bekarspelBlokkers en RKEDOKGB. In 2B ziet Westfriezen uiteraard met belangstelling het duel tussen Zwaag- dijk en Woudia tegemoet. Woudia vecht hier namelijk voor de laatste kans, maar veel hoop hebben we voor de West- wouders niet. Westfriezen krijgt het trouwens bij Spartanen ook niet zo ge makkelijk. Hollandia T. zal deze keer gaan af rekenen met de voornaamste concur rent, Texelse Boys. De eilanders heb ben namelijk van de „achtervolgers" het minste aantal verliespunten. Voor de Tuitjenhorners betekent de volle winst gelijktijdig de titel: met hun 28 punten zijn ze dan ook onbereikbaar voor Koedijk en Petten, die hoogstens op 27 punten kunnen komen. Koedijk zal Zeemacht iets vaster op de laatste plaats kunnen drukken, terwijl Cal- lantsoog (thuis tegen SVWen Geel zwart (naar Duinranders) zeker winst kansen hebben. Petten gaat naar Kolp. Boys en dat betekent nog geen winst. Het is jammer, dat Zeemacht zover achter is met wedstrijden voor een goede gang van zaken, vooral nu Hol landia T. bijna kampioen is, is dat trouwens onjuist. In de derde klasse moet Winkel uit van Reiger Boys kunnen winnen. Spor ters zal immers in de ingelaste thuis wedstrijd tegen Wiron hetzelfde doen. Of zorgt de club uit Den Oever voor een verrassing? In 3B is Dirkshorn DWOW ingelast. De withemden moeten nog wel even oppassen tegen de wis selvallige Wieringermeerders. Vesdo kan in Midwoud van MOC winnen, maar KSV gaat ongetwijfeld een zware dag tegemoet. Het reisje naar Schellink hout ligt altijd zwaar op de maag. Mis schien zit er voor Dirkshorn iets in. Overigens luidt het programma: AGSVDe Koog, VADATwisk en in 3C Sint Boys—ZDH, WSW—ALC. Tonegido heeft Zondag een uitge breid programma af te werken. En een belangrijk programma! Voor de heren van het eerste elftal is het de laatste kans om in aanmerking te komen voor de bovenste plaats. De bezoekers, het Alkmaarse A.V.A., hebben name lijk twee verliespunten minder en al leen een overwinning kan de groen- witten naast hen brengen. Het zal ze ker een spannende en naar we hopen ook een sportieve strijd worden. De wedstrijd vangt aan om 3.40 uur. De dames van Tonegido treden aan tegen de dames van A.V.A. Voor de Wieringer dames, die Zondag een ver geefse rit naar Amsterdam maakten, is er een kans om haar positie op de ranglijst te verbeteren. Deze wedstrijd begint om 2.45. Het tweede van de heren speelt om half twee tegen A.V.A. 2. De a-adspi- ranten brengen een bezoek aan Vlug en Vaardig te Slootdorp. Bij een over winning blijven de a-tjes op de twee de plaats en behouden hun kampioens kans. De drie officieren aan hoord van Hr Ms Brummenzijn van links naar rechts: De luitenant ter zee der derde klasse Alphonse I. M. Kamps, Vijverlaan 3, Sassenheim, die met ingang van 1 Februari 1954 is bevorderd tot luitenant ter zee tweede klasse; de luitenant ter zee der tweede klasse Jan H. Mendels, commandant, Pasteur straat 14, Den Helder; en de adelborst eerste klasse Cornelis Don, Nborderhoofdstraat 76, Krommenie. 400 ton en een grootste lengte van 138 voet (42,32 meter). Natuurlijk beschik ken zij over de nodige mijnenveegap- paratuur, terwijl zij verder zijn uitge- Geboren: Antje, d.v. Cornelis Drijver en Jaapien Meder; Geertje Marina, d.v. Dirk H. Keijser en Jantje Siebenga; Willem, z.v. Willem Verhagen en Jan netje Kikkert; Thomas, Jozeph, z.v. Arnoldus T. Buisman en Aagje Bakker; Maarten Jan Cornelis, z.v. Jan Koorn en Cornelia Maria Roeper. Ondertrouwd: Willy Onck en Nelly van Heerwaarden; Dirk J. Bakker en Margaretha E. Zijm. Getrouwd: Pieter Uitgeest en Pieter- nella Vos. Overleden: Pieter Boon, oud 77 jaar, echtgen. van Jentje Fernhout; Janne tje Zutphen, oud 57 jaar, ongehuwd. Jacoba W. Letsch, oud 29 jaar, echtgen. van Abraham A. de Ridder.

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 3