Stad en omgeving „V erschroeide aarde" door Mar ma^-ton el is ten Anthony van Kampen Helderse basketballers waren in Groningen de sterksten HET CONTINENT DER EENZAMEN Jaarvergadering van Voorm alig Verzet Nederland Helderse boksers waren niet sterk genoeg Zaterdagavond Ook de dames beter op dreef Achter de wolken schient toch de zon" Uitstekende rol van mevrouw Klinge Zaterdag begint het schoolvoetbal Plannen voor 4 Mei besproken IN HET KORT JIMMY EN DE BENDE VAN BOLLETJE BINK Matig programma van ,,De Ring" Colijn gaf al op in eerste ronde Eerste opvoering in de Marinecantine „Nicolientjes" komen met „Gevangene 117" „De goede aarde" wordt geprolongeerd AANBESTEDINGEN Regeling storingsdienst Filmprogramma van HRC GESLAAGD HPSV staat uitstekend in districtscompetitie MAANDAG 12 APRIL 1954 D£ 1 EllSOiNliELSVERENIGING van de Marinemagazijnen heeft, nu de minder enthousiast ontvangen cabaretprogramma's in een vorig seizoen, een heel andere koers ingeslagen. Len kleine kern van hardwer kende leden ging zich, voortdurend worstelende met mutaties, wijden aan de studie van een vrij moeilijk toneelstuk. Het is stellig voor een niet gering deel te danken aan het doorzettingsvermogen van de regis seur, de heer W. Klinge, dat de tonelisten het nogal dramatische stuk „Verschroeide aarde van Arie van der Lugt onder de knie kregen en het een respectabele opvoering gaven. Dat geschiedde Zaterdagavond in de Marinecantine, ten overstaan van een publiek, dat zich bijzonder erkentelijk toonde. Arie van der Lugt laat zijn stuk spelen in de periode, dat honderddui zend Nederlandse jongens in Indone sië streden voor orde, recht en vrij heid. Hij brengt de toeschouwers in contact met een van de hoofdmacht afgesneden patrouille, die midden in de rimboe gebukt gaat onder de drei ging van „peloppers". Het gehele eerste bedrijf speelt zich af in een kleine hut, en dat brengt mee dat veel van de locale sfeer moet wor den gesuggereerd door de jongens te laten praten over wat er buiten aan de hand is. Het gevolg is een zekere wanverhouding tussen handeling en dialoog, wat de taak van de spelers niet gemakkelijker maakt. Hun voor stellingsvermogen wordt op een zwa re proef gesteld. Blijkens de verdienstelijke uitbeel ding van de vijf sterk uiteenlopende karaktertypen hebben de Marmag-„sol- daten" zich goed in de situatie inge leefd. Het verwonderde ons niet, dat de soms tamelijk wijdlopige rollen de bijstand van de souffleuse verschil lende keren noodzakelijk maakten. Met een gepast vleugje bedachtzaam heid werd dat overigens aardig ge maskeerd. De sympathiek getekende figuur van „De rare" werd door de heer W. Klinge met talent en over tuiging gespeeld, al hadden wij graag wat meer variatie in houding en be weging gezien. Temperamentvol, met een enkele maal een niet geheel lo gische omschakeling van opgewonden heid naar lauwheid, speelde de heer L. Jansen de potige sergeant. De goed- gebrachte hartekreet van „De Stille" (de heer B. Agema), het flirten met de Zarah-op-het-plaatje" en de reac ties van het vijftal op de komst van Thea Zonneveld staan ons als even- zovele verdienstelijke scènes voor de geest. Het was jammer dat Thea (mej. D. van Leeuwen) enige tijd no dig had om op dreef te komen. Zij bracht de sfeer niet mee van een door de TRI platgebrande plantage. Bovendien waren haar clausjes teveel aan de boekentaal ontleend. In de volgende bedrijven acteerde deze medewerk ster veel natuurlijker en besteedde zij meer zorg (maar minder opval lend) aan haar uitspraak. Een uitstekend gespeelde damesrol leverde mevr. Klinge als het Javaan se meisje Adindah. Zij wist zich ge heel in deze, ook door de schrijver mooi getekende figuur, te verplaatsen. De heer W. Bakker, in de rol van de zwaar getroffen planter Zonneveld, toonde een overeenkomstig begrip voor de inhoud van zijn rol. Zijn wat overladen tekst verleidde hem tot Aanstaande Zaterdag gaat het school- voetbaltornooi weer beginnen. Naar wij vernemen, wordt er aan deelgenomen door zeventig elftallen. Voor het eerst zullen de elftallen van de lagere scho len over de breedte van het veld spe len-, zo vergemakkelijkt men het de kleintjes dus wel even. Op het pro gramma van dit tornooi komen wij nog terug. De toneelgroep „De Nicolientjes" geeft op Dinsdagavond 20 April in de Marine cantine een opvoering van „Gevangene 117". De voorstelling, die om half acht begint, wordt in het kader van de to neelwedstrijd van de Helderse Gemeen schap beoordeeld door de jury van de sectie O. en O. Voor de uitstekende film „De goede aarde", welke Zaterdagavond in de Witte-bioscoop werd vertoond, was de belangstelling zo groot, dat de directie besloot, op Zaterdagavond 17 April nogmaals een vertoning te geven. An dermaal om tien uur. Door B. en W. van Den Helder wordt op Maandagmiddag 26 April ten Raadhuize aanbesteed het bouwen van twaalf garages in de nabijheid van Bremstraat en Duinroosstraat in Nieuw Den Helder. Op dezelfde middag, wordt eveneens door B. en W„ aanbesteed de aanleg van het moerriool van de Spoorgracht tot de Patrijzenstraat (met tussengemaal en bij komende werken). Voorts wordt ook op Maandagmid dag 26 April, aanbesteed het verrichten van grondwerken ten behoeve van de uitbreiding van de Algemene Begraaf plaats te Huisduinen. Op Donderdagmidag 15 April wordt ten Raadhuize de openbare aanbesteding gehouden van het maken van een douche-inrichting in één der gebouwen van de voormalige gasfabriek. enig chargeren, een tekortkoming die we dus ten dele kunnen afwentelen op de auteur. De grime was over het algemeen goed, al konden we in de bruine cre atie van de heer R. Wijmenga niet onmiddellijk een „Jap" herkennen. Deze rol behoorde trouwens met die van mej. A. Dams (mevrouw Zonne veld) tot de minst overtuigende. De heer A. Vries (korporaal Smit, de monstreerde vlagen van behoorlijk spel, maar bleef zeker onder de maat toen hij moest reageren op de mede deling van het (vermeende) overlijden van „De Rare". Hij maakte veel goed in de slotscène, toen de korpo raal vergiffenis vroeg aan Adindah, omdat hij Djongjah ten onrechte als verrader had neergeschoten. Enkele hierboven terloops aangestip te puntjes tonen wel aan, dat „Ver schroeide aarde" allerminst een blij spel is. Het stuk zweemt zelfs naar het melodrama. De regie van de heer Klinge heeft de tonelisten echter er van weerhouden, al te tragisch te doen, zodat stuk en opvoering ons wel konden overtuigen. Wanneer men ons op de man af zou vragen, of „Marmag" nogmaals met „Verschroei de aarde" op de planken kan komen, dan is ons antwoord: Ongetwijfeld! Er zijn trouwens al heropvoeringen in de pen. Voor de tweede maal: OVER Voor deze reeds aangekondigde avond op DINSDAG 20 APRIL in „Formosa" is voor de abonné's van ons blad nog een beperkt aantal kaarten aan ons loket verkrijgbaar. ENTREE 1,— AANVANG 8 UUR (Advertentie, Ing. Med.) De storingsdienst der gemeentelijke Water- en Lichtbedrijven is deze week als volgt geregeld: ElectriciteitMaandag A. A. Cornielje (Ruyhweg 201, telefoon 2842), Dinsdag J. P. Agema (Fabrieksgracht 16, telefoon 3594), Woensdag F. Kramer (Niasstraat 17, telefoon 2877), Donderdag W. Oos tendorp (Reigerstraat 8, telefoon 2457), Vrijdag, Zaterdag en Zondag A. Schutte (Jacob Beenstraat 25, telefoon 2431)- Gas en water: H. J. Bennink (Binnen haven 147, telefoon 2882), S. Biersteker (Ceramstraat 32, telefoon 3467) en D. Oostendorp (Van Limburg Stirumstraat 24, telefoon 2452). Het bestuur van de Vereniging Na tionale Federatieve Raad Voormalig Verzet Nederland (Afd. Den Helder) had haar leden uitgenodigd tot het houden van de jaarvergadering in Ho tel Bellevue. Wegens ziekte van ds Tollenaar werd het voorzitterschap waargenomen door de heer Biersteker. Hij betreurde het dat zo weinig leden aan de oproep gehoor hadden gegeven. Hij toonde aan dat de vereniging, ondanks het verwijt van het tegendeel, wel degelijk reden van bestaan had. Zij is onder meer belast met de organisatie van de herdenking op 4 Mei, doet veel voor de Stichting '4ü'45 en is tevens een onderdeel van de Landelijke Organi satie Oud-Illegaliteit. Wegens de stren ge ballotage-bepalingen die aan leden woraen gesteld, meende het bestuur dat de groeivan de vereniging gezocht moest woraen in net winnen van do nateurs. De secretaris, de heer G. de Haan, las vervolgens de notulen voor. Daarna volgde het jaarverslag. De penningmeester, de heer C. Trap, gaf vervolgens uitsluitsel omtrent de fi nanciële toestand, welke door de Kas controle-commissie, bestaande uit de heren J. Bosselaar en H. Weidema, in orde werd bevonden. De heer Biersteker gaf een bespre king omtrent de Herdenking van 4 Mei welke aanstaande is. „Winnubst" is aangezocht zich wederom met het muzikale gedeelte te belasten. Voor de kerkdienst is ds„ Hartkamp verzocht hierin voor te gaan. Het Dubbelman- nenkwaret Euterpe is bereid gevonden een tweetal liederen ten gehore te brengen. Ook zal er nog een beroep worden gedaan op de declamatrice mevrouw Glas-Sinjewel. Hoewel het niet op de weg van de vereniging ligt zich in te spannen voor de viering van 5 Mei stelt zij toch alles in het werk om deze dag te doen slagen. Zoals be kend en door de heer C. J. Eylders uit voerig werd gememoreerd heeft het Gemeentebestuur blijk gegeven van haar goede wil door, voor zover de dienst het toelaat, het personeel vrij-af te geven. Voor hen die werkzaam zijn op de Rijkswerf is de beslissing afhan kelijk van het Ministerie van Marine. Tot slot werden twee afgevaardigden benoemd voor het landelijk congres op 20 Mei aanstaande. De voordrachtskunstenaar Coos van Hoboken komt vanavond in de Nieuwe kerk op uitnodiging van het Open Deur- comité met het Passiespel „De Kruis weg" van Henri Gheon. L)e verre reis naar Groningen is voor de Helderse basketballers bij zonder sueeeesvol geweest. Zowel de dames-, de lieren- als de junioren wedstrijd werd in een overwinning omgezet. Overigens zullen onze ver tegenwoordigers aan deze trip toch de aangenaamste herinneringen be waren. Uit de gehele organisatie bleek, dat de Groningers, die nu niet bepaald verwend zijn met gasten van buiten, het bezoek van Den Hel der bijzonder op prijs stelden. Dit bleek tevens uit de woorden van de voorzitter van de afdeling Groningen, de heer Struik (tevens voorzitter van de Nederlandse Volleyhall Bond). Hij wees op de grote moeilijk heden, waarmee Groningen door zijn ligging ten opzichte van het bes ten heeft te kampen. Ieder sportcontact neemt grote kosten met zich mede en daarom was deze gelegenheid, om op basis van uitwisseling tot een baskethallcontact met Den Helder te komen, met beide handen aan gegrepen. Hij hoopte, dat de Heldersen niet al te veel last zouden on dervinden van de te smalle zaal in de Korenbeurs. Nu, hier hebben onze mensen zich weinig van aangetrokken. De Gronin gers waren er blijkbaar niet mee op de hoogte dat ook in Den Helder in een te smalle zaal wordt gespeeld. Om 7 uur traden de junioren aan voor de eerste wedstrijd, 'welke van een zeer aantrekkelijk gehalte was. Den Helder beschikt momenteel over een goed team. Groningen werd vertegenwoor digd door acht spelers van Siegfried (een vereniging van het Groninger Ly ceum) aangevuld met 1 speler van GBC. Siegfried speelt in de le klasse van de afdeling Groningen een zeer vooraanstaande rol om het kampioen schap, zodat de factoren voor een goe de wedstrijd alleszins aanwezig waren. Den Helder trok zich van alle geruch- In Tivoli is Zaterdag een filmmiddag van HRC geweest, welke vrij druk werd bezocht. De organisatoren hadden even pech, daar de operateur niet eerder kon beginnen dah half vijf. Hiervan lag de oorzaak noch bij de directie van Tivoli noch bij de voetbalvereniging. De voorstelling zou om half vier be ginnen. Het gebodene werd wel op prijs ge steld, hoewel het niet alles goud was wat er blonk. Het meest heeft men on getwijfeld gewaardeerd het relaas over „Franse profsNederlandse profs". De volgende leerlingen van de Sint- Mariaschool zijn dezer dagen geslaagd voor het diploma Lingerie: Gerrie Beens, Tiny Brinkman, Gré Groot, Nel Haags- ma, Corrie Ran, Bep Tamis, Alie Veld man, Nel de Vries, Wil van Wees, Rita Wendel, Annie Wiering, Jtia van de Wouw, Riens de Wijn, Corrie Zegers, Gré Zorg en Alie Zwagerman. Geen der can- didaten werd afgewezen. De heer G. Bakker van „Streven naar Beter" heeft met zijn zwarte Rex 1953, een ram, een eerste prijs behaald op de Paastentoonstelling te Schagen. 99 Met de opvoering van Achter de wolken schient toch de zon", een toneelspel van K. Spierings en R. Feenstra, heeft de Groningervereni ging Zaterdagavond in Casino een goede beurt gemaakt. Want mocht de strekking van het stuk al de aandacht geboeid houden, niet minder belangwekkend was de wijze, waarop de heer K. Komduur als Karei Weyts, zich van zijn taak kweet. Door woord en gebaar gaf hij op over tuigende wijze uiting aan de toestand van bewogenheid, waarin hij ver keerde als kruidenier, die naast zijn zorgen voor de zaak nog zo veel te stellen had met de „verloren zoon". Een geladen sfeer was er vooral in het tweede bedrijf, waarin hij deze zoon door de heer H. Bloem uitste kend vertolkt, ter verantwoording riep. Dit moment was wel het hoogte punt van het toneelspel. De inzin king in het derde bedrijf viel daarom des te meer op. Enkele tonelisten, die een bijrol vervulden, gaven toen blijk over een matige rolkennis te beschik ken, waardoor zij de overige spelers in het kielzog der traagheid meesleur den. De moeder werd op innemende wijze uitgebeeld door mevr. E. van der BeltBontekoe. Zonder overdrijving gaf zij gestalte aan de vrouw, die haar leed in stilte draagt. Mej. M. Donker ging als Annie, de dochter, helemaal in haar rol op. Wij vergeven haar daarom gagrne dat zij een enkele keer haar broer Karei met Jasper aansprak. Waar het hart vol van is.. nietwaar! Ongetwijfeld leverde zij voortreffelijk spel, evenals mej. T. Streutker in de kleine rol van winkel juffrouw. De heer D. Bloem Jr. speelde op verdienstelijke wijze de kostgan ger. De heer R. Oost (Jaan) en mevr, D. HelderBosboom als zijn vrouw concentreerden zich nog te veel op het tekstboekje om vrij spel te kunnen leveren. Een onjuistheid achten wij het voortdurend klingelen van de winkel bel. Immers, blijkens de strekking van het stuk, floreert het kruideniersbe- drijf allesbehalve, maar nu kreeg men de indruk alsof er toch wel loop in de zaak zat! De aanwezigen toonden zich zeer voldaan met het gebodene. De voor zitter, de heer D. Bloem, sprak ten slotte nog een woord van dank. ten weinig aan en speelde er in het be gin op los, dat het een lieve lust was. Alles scheen te willen lukken en zo werd reeds in het begin een basis voor de overwinning gelegd. De Groningers konden hier niet veel tegenover zetten en moesten volstaan met enige lange- afstandschoten. Met de rust leidden onze junioren met 3614. Na de rust ging het even kalmer. Coach Klaassen bracht een andere formatie in het veld en de Groningers wisten iets van de achterstand af te knabbelen. Toen ech ter de stand 4027 was geworden kwam de sterkste combinatie weer in het veld en zo gingen de laatste 3 minuten in met de stand 48—33 in het voordeel van Den Helder (alle wedstrijden wer den gespeeld als in de Helderse com petitie: 2 x 20 minuten waarvan de laat ste 3 minuten levende speeltijd). In deze laatste minuten wist Groningen nog 7 punten aan de score toe te voe gen en Den Helder 6. Eindstand dus 5440 in het voordeel van Den Helder. Het scoreformulier geeft de volgende cijfers aan: T. Faber (6); D. Makeiaar (2); M. Visser (2); P. Faber (12); D. Schermer (22); H. Oderkerk (2); J. Conneman (8). Verder kwamen voor Den Helder nog uit F. Mahieu, L. Hof man en J. de Geus. Ook de dameswedstrijd was het aan zien volkomen waard. De Helderse da mes speelden heel wat beter dan wij in de laatste wedstrijden van hen gewend waren. Speciaal het verdedigingsblok Snoey-Niessen was er uitstekend in en het viel voor de Groninger dames dan ook niet mee, onder de basket te ko men. Bovendien verwaarloosden onze stadgenoten ook de aanval niet. Zij zorgden er voor. dat de Helderse voor hoede steeds goed werd gevoed. Wij geloven dan ook wel dat wij deze ver diende overwinning voor het grootste deel op rekening van de verdediging kunnen schuiven. Direct na de uitwis seling van het beleefdheidsgeschenk ontspon zich een gelijkopgaande strijd. Na 8 minuten spelen was de stand nog slechts 42 in het voordeel van Den Helder. Hierna liep Den Helder uit tot 72 maar kort hierna kwamen de Gro ninger Dames even los en wisten weer gelijk te komen (77). Tot hier en niet verder moeten onze dames hebben gedacht en zij lieten tot de rust het scoren niet meer toe. Zelf vonden z(j het net nog 3 maal, zodat de rust met een 137 voorsprong aanbrak. Na de rust hetzelfde beeld alleen wis ten de Heldersen beter het net te vin den. Regelmatig werd de score opge voerd en de overwinning is dan ook geen moment in gevaar geweest. De laatste 3 minuten gingen in met 2917 terwijl na het laatste fluitsignaal het scorebord 3318 aangaf. Hoewel het spel van onze dames nog lang niet goed is, hebben zij in deze wedstrijd laten zien dat er toch verbetering valt te constateren. De volgende dames waren in het team opgenomen waarbij wü aantekenen dat mej. Schutte verhinderd was waardoor het team uit 9 dames be stond. Tussen haakjes vermelden wij het aantal punten waarvoor de dames zorgdroegen. T v. Engelsdorp-Gastelaars (2); M. Niessen (3); L. Oly (4); C. Snoey (3); C. v d. Blom (9); J. Dorlijn (1); T. Bracht 3); M. Rep (4); H. Steyn (4). Bij Groningen was topscorer mej. Werk man met 8 punten. Het Helders Herenteam kwam sterk gehavend in het veld. De Adelborsten waren niet beschikbaar terwijl ook nog een tweetal afberichten waren binnen gekomen. Dit stelde de Helderse tech nische commissie wel even voor een probleem, maar het blijkt nu wel dat dit goed was opgelost, zij het dan dat het team uit 8 man was samengesteld. Invallers waren Perels en Bruin van FAC. Het debuut van Bruin, dat nu zelfs nog onverwacht kwam, was lang niet slecht. Het zag er anders aanvankelijk met naar uit dat Den Helder zou gaan win nen. De Groningers liepen hard van stapel en overspeelden de Heldersen volkomen. Na enkele minuten moesten de Nieuwediepers al tegen een 80 achterstand aankijken. Toen wisten zij zich echter aan de greep van de Gro ningers te onttrekken en via 102, 10—8, 12—8 werd het 12—12 gelijk. Het was nu een spannende wedstrijd ge worden welke voor het publiek zeer aantrekkelijk was. Het spel golfde heen en weer en er werden prachtige punten gescoord. Uit de score blijkt trouwens wel dat het verloop ook zeer spannend was. De rust ging in met een 1613 voorsprong voor Den Helder. Ook na de rust bleef de wedstrijd buitengewoon aantrekkelijk. Aan beide kanten werd goed sPei getoond. Bij Groningen viel ons het meest op Deel stra, die in de aanval opereerde en Chin Ten Fung die in de verdediging een prima baltechniek demonstreerde. Bij Den Helder echter was het samenspel veel beter verzorgd en de opzet van de aanvallen veel beter. Via 2417 wist Den Helder uit te lopen tot 3422. Toen gingen de Nieuwediepers wat rustiger spelen, waarvan de Groningers een dankbaar gebruik maakten. Zij wisten nog 7 punten van de achterstand af te knabbelen. Den Helder vond nog 1 maal het net en zo eindigde deze spannende en aantrekkelijke wedstrijd in een 36 30 overwinning voor Den Helder. Groot was topscorer met 18 punten, Huitinga zorgde voor 12, Essed voor 4 en Perels voor 2. Verder speelden nog mee Schek- kerman, Schutte, Oversluizen en Brnin. Eén ding willen wij nog graag opmer ken. Het fluiten in Groningen is nog niet best. Onzes inziens wordt niet streng genoeg gefloten terwijl vele spel regels niet goed worden toegepast. De reden zal hier ook wel zijn dat de Groninger scheidsrechters weinig in contact komen met andere districten. Het Helders politie-elftal staat er in de districtscompetitie om de titel weer uitstekend voor, nu de Haagse Mare chaussees op eigen terrein met 3-0 het onderspit hebben moeten delven tegen de gemeente-politie uit Vlaardingen. De stand ziet er momenteel als volgt uit Marechaussee 4 3 0 1 6 HPSV Den Helder 3 2 0 1 4 Vlaardingen 4 112 3 Amersfoort 3 0 12 1 Men kan er overigens van op aan, dat onze politiemannen het Dinsdagmiddag om half drie, wanneer de gemeente politie van Vlaardingen op het Heider- terrein op bezoek komt, niet gemakke lijk zullen krijgen, al werd de uitwed strijd met 2-1 gewonnen. Het elftal van de Helderse Politie Sport Vereniging speelt morgenmiddag in de volgende opstelling: doel: Doek- senachter: Sikkink en Beers; midden: Lemans, Dijkstra en Du Porto; vóór: Slijkerman, Vegter, Backer, Van der Meulen en Vos. 36. Snmon Snuffel was dus niet thuis. Hij was er op uit voor zijn krant. ,,'t Is jammer", zei Jimmy, „dat mijn vriend Piet Potlood uit de stad is. an ders zou ik hem eèns gaan vragen of dat wel precies waar is". Zij lieppn naar de auto van Krukas terug en wilden juist instappen toen er voetstappen weerklonken. „Goeie- nacht! Zo, Zo zijn de heren nog zo laat op 't pad? Wel. wel dat verwon dert mij en ik geloof dat ik zelfs het recht heb de heren te vragen wat de reden is van deze nachtelijke escape- de?" Het was niemand anders dan de heer Marius Meubel, de commissaris van politie, die deze woorden had ge sproken en die deze vraag had gesteld Jimmy Brown trok een onwillige rim pel boven zijn neus. Hij hield niet van de'e man. die hij voor een grote sufferd versleet. Dat hij hier zo onverwachts opdook, beviel Jimmy maar half. Ka- rel Krukas daarentegen achtte het een grote eer zo maar door de hoofdcom missaris van politie te worden aange sproken. „Meneer de commissaris", zei hij op een gewichtige toon, „u komt als geroepen. Meneer Brown en ik zijn druk bezig een tipje van de geheimzin nige sluier Op te lichten, die over de inbrekersbende hangt en ik verzeker dat wij tot hoogst belangrijke ontdek kingen zijn gekomen, ontdekkingen waarvan u raér zult opkijken". Jimmy wilde Karei Krukas terluiks een schop geven om hem te beduiden verder zijn mond te houden, maar 't kwaad was al geschied. Nu wilde meneer Meubel 't naadje van de kous weten.. In haar eigen clublokaal heeft de Helderse boksvereniging ,J)e Ring Zaterdagavond een programma geboden, dat helaas ver beneden de ver wachtingen bleef. Gelukkig was de organiserende vereniging daaraan niet schuldig; wat kan zij er aan doen, wanneer bijvoorbeeld de School Losekoot zonder meer verstek laat gaan? Voor de bezoekers was het echter allerminst plezierig, daar de „gaten" in het programma moesten worden gestopt met enkele nietszeggende demonstratiepartijen,. In het weiter C. trad onze stadge noot Louis Zoon aan tegen Cocq van Delwijnen van het Amsterdamse DAB. De Nieuwedieper kreeg het bijzonder moeilijk, en reeds in de eerste ronde had hij menige felle stoot te incasse ren. In de volgende ronde liep de Am sterdammer een bloedneus op, doch dit belette hem niet, kundig verder te strijden. Toen de scheidsrechter, Berg- ström, bekend maakte, dat Cocq van Delwijnen had gewonnen, zal niemand bezwaren hebben gehad. In het weiter B. moest J. Zoon het opnemen tegen Sjouwerman van de School Groothuis. Onze stadgenoot sloeg hard, doch de dekking van zijn tegenstander was uitstekend en liet weinig door. In de tweede ronde kwam Zoon telkenmale wild in, zonder op zijn dekking acht te slaan. Het gevolg was een wondje aan de neus, terwijl de heer Bergström wees op het ge vaar van kopstoten. In de laatste ronde werd Zoon aangeslagen en tot twee maal toe herstelde hij zich na de acht ste tel zeer moeilijk maar wel dapper. Wat ons betreft had de arbiter mogen laten stoppen, want Sjouwerman deed met Zoon wat hij wenste. Het heeft ons zelfs verbaasd, dat de helper van de Rlng-man niet de handdoek Sn de ring wierp! Voor „De Ring" trad ook Van Dui- venbode in het strijdperk. Ook thans moest hij er op gewezen worden, dat hij „hakte". Moedig vechtend had hij niettemin tegen Van de Emster van DAB weinig in te brengen in deze halfzwaargewicht-partij. De avond werd besloten met de partij Mazurel- Colijn (De Ring) in 't middengewicht, welke slechts weinige ogenblikken duurde. Colijn kreeg al spoedig een treffer in de maagstreek, die hem acht tellen uitblazen opleverde. Toen hij even later op dezelfde plaats werd ge raakt, gaf hij onmiddellijk op. Van de overige partijen noemen wij met genoegen het gevecht tussen de Amsterdammers Graven en Hemelrijk. Eerstgenoemde had een vreemde stijl, terwijl hij bovendien wat laks door de ring ging. Nu en dan laaide zijn en thousiasme echter fel op, doch dan be merkte hij, dat Hemelrijk een geweldig uithoudingsvermogen had en dat deze moeilijk te treffen was. Hemelrijk werd terecht tot winnaar uitgeroepen. Aan het eind van de avond werd aan hem de stijlprijs toegekend. De andere partijen eindigden als volgt: A. Koorn—A. Smit onbeslist; KoersSteenbergen, eerstgenoemde winnaar op punten-DegewijHallie on beslist; SchuleinBrarosleven, eerstge noemde winnaar op punten; Schurink Gellecom onbeslist

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 5