Helder miste Van der Meulen en (later) Himpers Racing behaalde op Rapiditas verdiende 3-0 overwinning Geen enkele kans werd benut bij BKC-Grasshoppers J. Dekker won de beslissende partij tegen De Graaf SRC leed een 3- JVC Kranig Hollandia T. hees in tweede klasse C de vlag 0 nederlaag bij -ers Heyster scoorde het enige tegenpunt WGW schoot elfmaal in de roos Texel-Oudesluis was matige vertoning Ge KNVB-reserves Aanval bezoekers miste stootkracht Succes in de tweede helft weggevaagd door VZV Fiankiijks testpiloot No. 1 begia ven Volop spanning in 1B en 2B! Worsteling om leven van een baby Pover voetbal in Utrecht bij UW Randers werd overklast Dè Roo, De Boer en De Vries scoorden Spanningloze wedstrijd DTS deelde winst met ZAP (1-1) Biljartkampioenschap, le klasse libre Schapen eindigde op de laatste plaats Voetbal in de afdeling KGB degradeert naar tweede klasse 1 8 1 Julianadorp Handbalnieuws MAANDAG 12 APRIL 1954 Na het goede resultaat dat de witjakken twee weken geleden tegen Volendam behaalden, was deze nederlaag wel een onaangename verras sing voor de aanhang. Tegen het heus niet zo sterke UW werd een flinke nederlaag geleden, een nederlaag die pas in de tweede helft een feit werd. Helder trof het niet deze middag: aanvoerder Van der Meu len was verhinderd te spelen en bovendien viel na de rust Himpers nog uit. De E.C. had voor deze wedstrijd de junior Ëssenberg als plaatsver vanger voor Van der Meulen opgesteld. Deze proefneming mag dan niet voor de volle honderd procent geslaagd zijn, toch heeft deze speler hard gewerkt. Hij had het tegen spil Van de Bos echter niet gemakkelijk. Men kan nu eenmaal niet verwachten dat déze jeugdige spelers direct „rijp" zijn voor een eerste elftal. Evenzo ver ging het junior Groet die na de rust Himpers kwam vervangen. Ook hij kon zich niet direct aanpassen en boven- die liep de gehele Helder-defensie in de tweede helft naar haar vorm te zoeken. Het zwakste punt voor het Heider- elftal was weer de voorhoede. In deze gewijzigde opstelling wilde het ook niet vlotten. Jullen was naar de eerste vleu gel verplaatst, maar kwam daar ook niet tot grote hoogte. Bionda is een harde werker, maar kon evenmin veel bereiken. Lamoree wisselde goede momenten met slechte af; het meest kon ons Heijster nog be koren die onvermoeid zwoegde en het genot smaakte om Helder's enige doel punt te scoren. De beste man was Van Berkhoven, die op de halfplaats een prima partij speelde en het was voor hem jammer dat de vele kansen die hij zijn voorhoede gaf, zo slecht werden benut Naast hem mag Boekei genoemd worden die weer heel wat werk heeft moeten verzetten. Dit deed hij uit stekend. Alleen bij het derde doelpunt ging hij niet geheel vrij uit. Bij V.V.V. was midvoor Overeem „de man" in de voorhoede, terwijl ook r.-binnen Bakker een groot aandeel in de overwinning had. Eerste helft De wedstrijd was nog maar enige minuten oud, toen Boekei reeds door r.-buiten Van Yaatum aan de tand ge voeld werd. Het harde schot werd ech ter fraai gestopt. Puhl moest redding brengen, toen midvoor Overeem ge vaarlijk door kwam. Toen Himpers even later een overtreding beging vlak bij het strafschopgebied, knalde l.-binnen Hordijk uit deze vrije trap hard in, maar was het Boekei die geen pardon gaf. Helder wist toen het spel te ver plaatsen en als Heijster Bio"da een been gaf, schoot deze hoog over, maar opnieuw kwam Hélder terug. V.V.V. word teruggedrongen, maar haar de fensie verdedigde stug, toch kreeg Ës senberg even later een fraaie kans, toen v. Beekhoven goed voorzette, de Helder-midvoor kopte echter onder de bal door. Helder bleef aanvallen en men ver wachtte ieder ogenblik een doelpunt, maar dat kwam na 25 minuten aan de andere kant. Puhl liet Overeem te veel vrijheid genieten, waarvan deze handig profiteerde om Boekei van dichtbij on houdbaar te passeren (10). Even later moest Boekei ver uit zijn doel lopen om Overeem opnieuw het scoren te belet- (Van onze correspondent te Alkmaar) WGW vond in zijn uitwedstrijd tegen Randers zo weinig tegenstand dat er behoudens het eerste half uur, van strijd nauwelijks sprake was. Daarna was het echter slechts de vraag met welke cijfers WGW zou winnen. Het werd tenslotte 110, andermaal een bewijs dat Randers In deze klasse niet meer thuishoort. In het begin van de wedstrijd zagen wij Randers nog wel eens in het Hel- derse strafschopgebied opereren zonder echter gevaarlijk te worden. Want de betrouwbare defensie van WGW gaf geen kansen weg. Geleidelijk aan kwam ook de voorhoede van de gasten op volle toeren. Al werkte de Randers achterhoede geducht, tegen de schutters Laan, Ramler en Lens was men niet opgewassen. Bij de rust, die met 70 voor de gasten inging was de strijd beslist. Hét pleit voor de Randers dat er volgehou den werd in de tweede helft. De be zoekers slaagden erin de dubbele cij fers te bereiken. Het werd zelfs 11—0 doch gelukkig kwam toen spoedig het einde. ten. Helder probeerde de balans in evenwicht te brengen en dat gelukte haar ook, want toen Lamoree de bal uit een corner goed voor doel bracht, kopten Heijster en Bionda gelijk naar de bal die in het doel vloog, maar door doelman Slob van achter de doellijn werd weggeslagen. Scheidsrechter de Roo gaf echter geen doelpu it. Wel even teleurstellend voor de witjakken, maar 1% minuut voor de rust gaf Lamoree goed af aan Heijster, die kalm in de choot (1—: uiterste hoek sch -1). De tweede helft begon direct met een snelle Helder-aanval. Jullens trok goed voor maar Ëssenberg reageerde niet vlug genoeg, waarna Bionda over „le pelde". Himper3 valt dan uit en Groet komt de gelederen versterken. Langza merhand werd UW nu sterker en de druk op het Helder-doel wordt steeds groter, de achterhoede laat nogal eens een steek vallen, zodat Boekei steeds moet ingrijpen, waarbij hij enige fraaie saves verrichtte. Herhaaldelijk lopen de vier voorwaartsen vrij en het was te danken aan bet feit dat vele kansen door Overeem en r.-buiten v. Laatum verknoeid werden, dat de stand nog gelijk bleef. Helder bleef doorwoegen. Van goed plaatsen was geen sprake meer en 7 minuten voor het einde gebeurde het onvermijdelijke, toen de vrijstaande v. Laatum onhoudbaar inschoot (2—1), 1 minuut later was het Overeem die het derde doelpunt langs de verraste Boekei schoot (31), 2 minuten voor tijd besloot r.-binneii Bakker zijn op dringen met een ver schot dat doel trof (4—1). Als kijkspel had de Wedstrijd Texel Oudesluis, welke met 41 door de gast heren werd gewonnen, vrijwel niets te betekenen. Het was een spelletje van kat en muis, alleen wist Texel niet goed wat zij met al die kansen aan moest. Voortdurend stonden de vijf voorhoedespelers elkaar in de weg voor het doel. De Oudesluis-aanval strand de meestal op de bewegelijke Van de Slikke, door Du Porto en Neyens geas sisteerd en in geval van nood ruimde Boon de rest wel op. Na vier minuten nam de thuisclub reeds de leiding doordat uit een niet weggewerkte hoekschop van rechtsbuiten Schermer de bal bij spil Van de Slikke belandde, die hem ineens achter doelman Aarsen omhaalde. Even tevoren had de kee per reeds een schot van Zoetelief val lend de toegang tot de touwen belet. Kort daarna ving Van de Slikke de b8l bij een afgeslagen aanval op. gaf een hoge pass naar rechtsachter Goed. die niet beter wist te doen dan de bal met de hand te spelen. Het leer be landde echter toch bij Van de Wulp en toen Aarsen diens schot liet vallen. Schoot Bakker in het lege doel (2—0). Na 16 min. wist Oudesluis de eer te redden. Slikker maakte van een aarze ling in de Texelse achterhoede gebruik eaf goed voor naar Muntiewerf. die doelman Heerschap het nakijken gaf Na de thee werd het snel er niet beter ter op. Even "Ms en nog een incidentie, toen de scheidsrechter en de Texelse grensrechter het niet.eens waven, met bet gevolg dat laatstgenoemde werd vorvaneen. VeMstra wandelde nog even "Been door de achterhoede, scoorde (31) en dezelfde sneler vergrootte ttit een heek.sehon van Schermer de t" mv-r>v> rf 4_. 7 HRC 2 heeft onnieuw de volle buit binnengehaald. ZFC 4 moest er met 20 aan geloven. De overige uitslagen in r3a waren: WFC 2Always Forward 2 12, A. Victrix 2Alkmaarse Boys 2 0—2. Hollandia 2—KFC 4 5—1. HRC 3 toönde zich met 10 sterker dan Zaandijk 3. HRC 4 was niet tegen Zaandijk 2 opgewassen (24). Enkele uitslagen: OSV 3—WFC 3 3—3, KFC 3 QSC 2 10, Zilvermeeuwen 2WSV '30 2 1—0. WFC 4—OSV 2 2—0. HEEFT GISTERMIDDAG in de thuiswedstrijd tegen Rapiditas een volkomen verdiende 30 overwinning behaald. Verdiend, omdat de roodjakken, vooral in de eerste helft, een fris partijtje vöètbal demonstreerden en veelal met goéd opgezette aanvallen het doel van de mannen uit Weesp belaagden. De keeper van de gasten vormde voor De Roo c.s. evenwel een geducht struikelblok. Wij denken aan een gloeien de kogel van Rijkers, welke na een minuut of tien spelen werd gelost. Rijkers en De Vries waren op han dige wijze door het rechter verdedi- gingsblok van de bezoekers gedrohgën. Eerstgenoemde loste toen plotseling dat formidabele schot, doch doelman Mouw stompte het leder corner. Deze hoek schop, waaruit de bal juist over Mouw heen ging, leverde voor Rapiditas een zeer gevaarlijk moment op. Uiteindelijk kon spil Vollers de bal wegwerken. Even later redde Mouw andermaal op sublieme wijze. In z'n volle lengte wiérp hij zich op een keurige pass van De Vries. Het werd evenwel duidelijk, dat deze aanvallen van HRC tot een doelpunt móesten leiden. En dit kwam dan na vijf en dertig minuten. Uit de achter hoede werd het leder met zorg naar voren gespeeld, waar De Roo en De Vries er samen achteraan renden. Voor dat de backs zich het gevaar bewust waren, schoven de beide roodjakken op Mouw's heiligdom af. De keeper liep weliswaar prachtig op tijd uit, doch met een beheerst „Wipballétje" vermocht De Roo de bal in het verlaten döel té deponeren (1-0). Het was jammer, dat de middenvoor van HRC ëven later ge blesseerd raakte. Van de Knijff, die als rechtshalf was begonnen, nam zijn plaats in, en Dé Jong werd rechtshalf. HRC bleef sterker, doch vóór de rust werd toch niet meer gescoord. Het eerste kwartier van de tweede helft was voor de gasten. Hun voor hoede miste echter stootkracht en doel punten werden uit dit offensief dan ook niet geboren. Rijkers kreeg na vijftien minuten last van een onwillige spier en verliet het veld. Hij werd vervangen door J. Dee. Geen enkele kans is in de wedstrijd BKCGrasshoppers benut. Het einde van deze spanningloze wedstrijd kwam dan ook met een blanco-stand, een uit slag, waar beide ploegen vrede mee mogen hebben, al dient gezegd, dat de doelman van BKC zeker moeilijker werk heeft gehad dan zijn overbuurman. Vooral de voorwaartsen van Grass hoppers, die soms gevaarlijker voor het BKC-doel opereerden, demonstreerden een ontstellende schotloosheid. Het mag dan waar zijn. dat het schieten van de voorhoedespelers zeer matig was, het spelpeil in deze ontmoeting Was redelijk goed. BKC scheen aan vankelijk het heft ln handen te zullen □«men. Een goede aanval, door Han- drikse geleid, bracht Mulder reeds di rect in actie, doch het is vrijwel bij iie ene, gevaarlijke aanval gebleven. Grass hoppers kwam meer in actie, lanct.rde tegenaanvallen en verkreeg een klein veldoverwicht. Alleen, de gasten kon den deze veldmeérderheid hiet tot uit drukking brengen. IJsselstein kon nog door tijdig uitlopen een scoringskans van De Boer verhinderen. Aan de an dere kant kreeg Buning een Opgelegde kans, toen hij een goede pass kreeg van Gouma, waarbij hij échter de bal tegen de lat schoot. Na de hervatting Was BKC de meer dere in het Veld, doch stuitte steeds weer opnieuw op de trapvaste achter hoede van Grasshoppers en last but not least, doelman Mulder. De spora dische aanvallen van de gasten waren gevaarlijker dan die van de geel-zwar- ten, doch ook hier stonden IJsselstein en zijn verdedigers het Hoogwouder- succes in de weg. Zelfs toen de gas ton even een klein overwicht verkre gen. wist hun voorhoede op het Laatste mement geen re ad meer met de bal. Kort vóór het ëinde kreeg Buhink neg een unieke kahs, doch zijn kopbal be landde juist tegen de lat. Drie en twintig minuten Was de twee de helft oud, toen T. de Boer HRC's tweede doelpunt maakte. Bij een ver woed heen en weer getrap voor het doel van Rapiditas dook hij plotseling op de linker vleugel op, bemachtigde.de bal en sloeg Mouw kansloos (2-0). Twee minuten vóór het einde loste P. de Vries van vrij grote afstand een schot, waar mee Mouw normaal geen moeite zou hebben gehad. De bal raakte echter één van de backs, kreeg effect, waarna de doelman er overheen dook (3-0). Enkele ogenblikken later floot de voortreffe lijk leidende scheidsrechter Kraay het einde. VZV heeft het (zéér theoretische) kansje op de titel behoudeh door ln een aantrekkelijke wedstrijd Succes over tuigend te kloppen. Vooral in de eer ste helft werd er zeer behoorlijk ge voetbald, was het tempo hoog en ging de strijd over en weer met spannende momenten voor beide doelen. De Wie- ringer doelman Rotgans kreeg iets meer werk dan zijn collega Smit, doch het schieten van de roodbroeken liet nogal te wensen over. De blauwzwar ten zetten hun aanvallen steeds goed op, doch hun schieten was zo mogelijk nog zwakker. Nan Rotgans was de ge vaarlijkste man, doch hij vond in Leeg water een stug tegenstander. Ook Ligthart, invaller Voor Keesom, gaf de blauwzwarte aanvallers weinig kansen. Ging de rust in met 00, reeds na twee minuten Werkte Tames een fraaie voorzet van Wijnker op de juiste Wijze af. Succes werd nu geheel terugge drongen. De hardwerkende Hollander kon niet voorkomen, dat S. Wijnker met een vliegend schot de Veldtemer voorsprong tot 2—0 opvoerde. Eén mi nuut later joeg Groen een strafschop onbereikbaar in de touwen en dat maakte van Succes een verliezende ploeg. Alle omzettingen hielpen niet en een kwartier voor tijd werd het zelfs 4—0. Het deed prettig aan, dat de Wieringers hard bleven werken het tegenpunt, zes minuten voor tijd door Van Goor gescoord, was dan ook ruim schoots verdiend. Zo is VZV op eigen veld nog altijd ongeslagen. (Van onze correpondent te Langedijk) Een groot aantal bezoekers was ge tuige van de wedstrijd DTSZAP, welke in vrij hoog tempo werd ge speeld. De thuisclub verscheen met een gewijzigde voorhoede. Het waren de junioren Vlug en Dekker, die de binnenplaatsen bezetten. Aan beide zijden werden vlugge aanvallen op gebouwd. Kuys kreeg meer gevaar lijk werk te doen dan Van der Ho ven. Na een half uur spelen kreeg P. Dekker de bal in vrije positie en kele meters van het doel en zijn schot was Kuys te machtig (1-0). Een misverstand in de ZAP-verdediging wist Kuys ten slotte nog bijtijds op te lossen. Na de rust gaf DTS aan vankelijk de toon aan. Feller kopte net naast en bij een goede ZAP-aan- val schoot Koolster goed en hard op doel, maar Van der Hoven redde keurig. Geleidelijk bracht ZAP de balans in evenwicht. De aanvallen waren veelvuldigér dan die van DTS. Toen Bloothoofd een vrije trap te nemen kreeg, plaatste hij goed voor naar 'Van Oosten, maar deze schoot hoog over. Na 15 minuten spelen, toen Van der Hoven een bal niet on der controle kon krijgen, had Bloot hoofd geen moeite de partijen op ge lijke voet te brengen (1-1). Beide partijen streden fel om de leiding. ZAP kroop door het oog van de naald, bij een harde kopbal van De Jager, maar doelpunten bleven Uit. Onder grote belangstelling is te Parijs Frankrijks vermaardste teslpiloot, kolonel Rozanoff, ten grove gedragen. De baar werd ge dragen door piloten en mecani ciens. Vrijdagavond zorgde Breeuwer tij dens het tornooi om het biljartka1- pioenschap le klasse libre voor grote verrassing door de titelHouu- De Graaf te verslaan in een zeer enerverende partij. De Graaf startte met een serie van 23, maar Breeuwer deed het niet minder: 24. In de tiende beurt maakte Beeüwer een goede serie van 52, maar tegen het einde haalde De Graaf zijn achterstand weer in. Weer liep Breeuwer uit en bracht de stand op 197 tegen 175. De Graaf stootte secuur een série bijeen, die echter op 23. dus bij 198, afbrak. On der grote spanning kwam Breeuwer weer aan tafel maar verder dan één carambool kon hij niet komen. Partij dus voor De Graaf? De zenuwen speelden echter nu wel een zeer grote rol: ook één carambool. 198 om 199. Deze laatste geboden kans miste Breeuwer echter niet. Inmiddels maakte Jan Dekker geen fout en ver grootte zijn kans op het kampioen schap door de technisch uitstekende Hooyberg te verslaan. Breeuwer boekte die avond zijn tweede overwinning, door van Kellner te winnen en Beha gen capituleerde voor Hooyberg. Uitslagen van Vrijdag: N. de Graaf i 99 28 26 7.10 E. Breeuwer 200 28 52 7.14 J. Hooyberg 157 22 46 7.13 J. Dekker 200 22 27 9.09 In de wedstrijd JVCSRC ontwik kelden zich al meteen enkele gevaar lijke aanvallen, nu eens voor het doel van de thuisclub, dan weer voor dat In de eerste klasse B van de afde ling heeft SEW middels een 2-0 over winning op St. Victor de eerste plaats overgenomen van Flevo, dat er zo lange tijd trots de bezitter van was. Dtt mo ge er op wijzen, dat deze clubs (en St. George, dat met 3-2 de baas bleef over RKDVO) nog een spannende eindstrijd tegemoet gaan. Voor hekkensluiter KGB was het gedaan, nu Berkhout met 4-1 van Valken heeft gewonnen. KGB zelf dolf met 6-1 het onderspit tegen RKEDO en degradeert nu. Blokkers moest zich met 3-1 gewonnen geven aan Sjjbekarspel. In de eerste klasse b is iiU de stand'. SEW 18 12 3 3 27 Flevo 18 11 4 3 26 St. Georgi 17 11 2 4 24 RKEDO 18 10 2 6 22 Blokkers 18 8 3 7 L9 Valken 17 7 1 9 15 RKDVO 17 5 4 8 14 Stjbekarspei 17 8 2 9 14 St. Victor 17 4 4 9 12 Berkhout 17 4 4 9 12 KGB 18 2 3 13 7 De eerste klasse C raakt ook op z'n eind. WGW keerde naar Den Helder terug met een U-O overwinning op Randers, dat er zeer slecht voor staat, temeer, daar Wieringerwaard kans ag 2-2 te spelen tegen Vrone. JVC bleef met een 3-0 zege op SRC van de derde plaats verzekerd, terwijl Hugo Boys en rfieUWé Nledorp de punten broederlijk deelden (1-1). Vlos bracht Kaagvogels op eigen terrein een 2-1 nederlaag toe. En de stand ls thans: WGW LSW JVC Vrone Vios Kaagvogels N. Niedorp SRC Hugo Boys Wieringerwaard RanderS 17 17 16 17 16 17 18 15 15 16 16 12 9 10 5 6 3 3 i 2 4 5 4 5 7 6 7 7 10 14 In 2 B heeft Woudia het klaar ge speeld, leider Zwaagdijk een nedeilaag toe te brengen. Dat geeft nog eens wat leven in de brouwerij! Westfriezen heeft er met haar teleurstellende Dun- tenverdeling tegen Spartanen (4-4) toch nog een weinig profijt van kunnen trekken. De overige uitslagen waren hier: Con Zelo—Strandvogels 3-2 en HOSV—DWB 1-2. De kop ziet er als volgt uit: Zwaagdijk 17 12 1 4 25 Westfriezen 16 10 3 3 23 Woudia 17 11 2 4 24 De tweede klasse C heeft zijn kam pioen! Het is (natuurlijk, zouden wij haast zeggen!) Hollandia T„ dat Texel se Boys onverrichterzake deed huis waarts keren (5-2). Tot onze verrassing noteerde Zeemacht een 5-1 zege op Koe dijk. Het blijft rond de laatste plaats eveitwel spannen, daar Geelzwart bet- de punten haalde uit de ontmoeting met Düinranders (0-1). Callantsoog versloeg SVW met liefst 7-1 en Kol- ping Boys overtroefde Petten met 2-1. Uit deze resultaten moge blijken, dat dé competitie het einde nadert. De zwaksten kunnen zich roeren, omdat de anderen ongeïnteresseerd zijn. En verder: 3 b: Dirskhorn—DWOW 3-2; AGSV- Do Koog 3-1; Vada—Twisk 2-2; Schel- ünkhout—KSV 2-2; MOC—Vesdo 0-4. Se: St. Boys—ZDH 1-2; Relgar Boys —Winkel 2-6; WSW—ALC (ALC niet Opgekomen); Sporters—Wiron 3-0. rib: Alcmarla 4—KW 3 1-1; KFC van de bezoekers. Na een kwarlier had JVC echter succes, toen rechtsbuiten Minnes, die naar het midden was ver huisd, de bal van korte afstand in schoot. Even later maakte de middenvoor van JVC het-mooiste doelpunt van deze ontmoeting. Spil Kater zond het leder naar voren, waarna P. Hoornsman het, zonder dat de bal de grond raakte, in het doel knalde. De thuisclub kreeg er hoe langer hoe meer zin in en de ene aanval volgde op de andere. Hoorns man kopte op een gegeven moment in; de keeper raakte de bal nog wel, doch één van de SRC-backs gaf het Ieder het fatale zetje. In de tweede helft zette SRC weer verscheidene aanvallen op, maar de achterhoede van JVC en doelman Smit waren op hun post en wisten al les te keren. De thuisclub geraakte vervolgens weer aan het „bestoken", doch ook de Julianadorpers wisten geen doelpunt meer op te brengen. Zij zegevierden dus met 3—0. 5 GVO 2 1-1; Helder 2—Alkm. Boys 3 USV^S2C1.327RKAFC 2 WSV 3~ r 1 c: Grasshonpers 2—Alcmaria 3 4-3; DTS 2—WW 2 0-1; Succes 2— Kaagvogels 2 2-0. 21: Vios 2BKC 3 3-0; Watervo gel? 2—VZV 2 2-1. r 2 d: Vios 2BKC 3 3-0; Watervo- gels 2—VZV 2 2-1. f 3 f: Schagen 3—AGSV 2 5-1; ZAP 3-N. Niedorp 2 3-2; VZV 3—Flevo 2 r 3 g: HRC 6—ZAP 2 1-1 (HRC 6 kampioen); Texel 3—Succes 3 5-2.. 4 i: Con Zelo 3—Berdos 3 2-2; SVW 3-Kolp. Boys 3 1-3; LSW 4—KSV 2 3-0; Hugo Boys 3—Koedijk 2 1-1. 4j: St. Boys 2—Schagen 6 0-3; WGW 4—Schagen 4 3-2; SRC 3—Wieringer waard 3 3-5; ZAP 4—Petten 2 4-2. 4 k: Watervogels 5—WGW 5 1-0' Suc ces 4—DWOW 2 6-1. 4 1: WGW 3—Texelse Boys 2 0-1. Junioren k: HCSC—Kaagvogels 15-0, 1: HRC d—Helder b 2-4; Flevo c— HRC e 1-3. n: ZAP—Geelzwart 2-2. s: SRC b—ZAP c 4-2. Adsplranten n: Texel—Succes 6-1- Flevo—Schagen 2-3. o: HCSCSt. Boys 7-1; Watervogels -JVC 1-4; VesdoDirkshorn 2-10. p: Succes b—Oudesluis 1-3; HRC b~ Helder b 0-6. q: Succes c—HCSC b 0-8; Hetder d -N. Niedorp b 6-0; HRC f—HRC 0-7; Watervogels bFlevo b 4-2. w: GeelzwartWGW c 8-0. L. Kellner E. Breeuwer 171 34 24 5.02 200 34 32 5.88 J. Schagen 105 31 23 3.32 J. Hooyberg 200 31 39 6.45 Zaterdagavond speelden Kellner en Schagen om de onderste plaats. In een eindeloze partij wist Kellner Schagen de rode lantaarn te bezorgen. De strijd om de derde plaats ging tussen Hooy berg en Breeuwer. Remise in 23 beur ten, maar het betere gemiddelde van Hoo. berg gaf de doorslag. De opkomst, om de beslissende partij tussen kans hebbers Dekker en De Graaf te zien, was zeer groot. Het was duidelijk, dat vooral De Graaf met zenuwen te kampen had. Dekker speelde zeer so lide ert liep in het begin weer snel uit, met series van 40, 24 en 29. In 20 beur ten had hij de 200 caramboles vol. De Graaf kwam niet verder dan 115. De uitslagen van Zaterdagavond: Schagen 141 53 19 2.66 Kellner 200 53 25 3.77 Hooyberg 200 23 31 8.69 Breeuwer 200 23 35 8.69 De Graaf 115 20 20 5.75» Dekker 200 20 40 10.— De eindstand van het tornooi: 1. J. Dekker 6 57 8.07 2. N. de Graaf 6 56 7.79 3. J. Hooyberg 6 79 7.01 4. J. Breeuwer 6 52 5.87 5. L. Kellner 6 29 4.09 6. J. Schagen 6 23 2.84 Het tornooigemiddelde was 5.78. Voor de derde maal heeft Dekker de wisselbeker in de wacht gesleept. Ook de namen Vonk en De Graaf staan er driemaal ingegraveerd. Volgens het gemiddelde moeten Dekker, De Graaf en Hooyberg promoveren naar de hoofdklasse. In de ochtenduren stond het JVC- terrein in het teken van het dames handbal. Eerst kwamen JHC a en Dosko a in het veld. In een aardige wedstrijd, waarin het een lust was om te zien, hoe die jonge speelstertjes al wisten te combineren, behaalde JHC a een 42- overwinning. JHC III kwam daarna uit tegen Dosko I. De speelsters van Dosko waren veel forser, maar JHC III, dat nog uit jonge speelstertjes bestaat, wist de baas te blijven (2—0). Daarna kwam JHC I tegen Zeeburg I binnen de lijnen. Dit was eeft mooie wedstrijd, vlug gespeeld en met goede aanvallen van beide kanten. Uit een vrije worp wist Zeeburg voor de rust te doelpunten (10). Na de rust maakte Zeeburg er 2—0 van, maar JHC wist toch de eer te red den met een mooi doelpunt van Luuc van Straten. Vrijdagmorgen omstreeks Hen uur is in de Middindorpsstraat te Velsen een jongetje geboren, waarbij twee doktoren tegenwoordig waren. Hoewel zij vele pogingen in het werk stelden konden zij het kind niet tot het le ven wekken. Het haalde evenwel nor maal adem. Omdat de doktoren geen raad wisten belden zij de politie op, om zo snel mogelijk met een zuurstof apparaat te komen. Agent Dijkstra trok er direct op uit. Al zuurstof toe dienende werd de baby In een auto van een der doktoren gelegd. De »n- If dokter paste hartmassage toe, Gelukkig kon men snel de pont af rijden, doch bij de spoorwegovergang in de Wijkerstraatweg bij Schcijbeek bleken de bomen gesloten te zijn. Agent Dijkstra sprong uit de auto en verzocht de overwegwMhter de bo men open te draaien, waaraan werd voldaan. In het Rode kruisziekenhui» te Beverwijk slaagde men er eindelijk in de levensgeesten op te wekken.

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 6