Daar kan Wieringen met recht trots op zijn jimmy en de bende van bolletje bink Rentenieren op teeltrecht uit den boze is Voórjaarsuitvoering oogstte veel succes Première vond in van „Lagedijkers'* Callantsoog plaats De elftallen van „Tonegido" hadden succesvolle dag „De woningkoffer" „Bloembollencultuur" vergaderde De „Flora was een groot succes Avantite Den Oever Laatste thuiswedstrijd gaf volle winst Hippolytushoef Velen bewezen laatste eer aan de overleden heer J. Mooi Julianadorp 7 Zand „De snoekbaars" gaat snoek uitzetten Geslaagd Urk Weekoverzich t visserij Breezand Fel begeerde baan MARKTBERICHTEN Veemarkt Alkmaar was teleurstellend BESOMMINGEN IJMUIDEN (Van onze speciale verslaggever) Nu de hyacinthen- en narcisvelden beginnen te kleuren en Hollands bloemenpracht spoedig weer in volle omvang zal bloeien, staan de kwe kers voor een nieuw seizoen. Tallozen zullen de komende weken kun nen genieten van al het schoons, dat zich in vele schakeringen zal open baren. Dit niet zo maar vanzelf gegaan, daar is veel arbeid van de hon derden kwekers, die allen zijn aangesloten bij de Kon. Ver. voor Bloem bollencultuur, aan voorafgegaan. Daarom was het zeker 'n goed gekozen tijdstip, dat het hoofdbestuur nog vóór de komende periode een alge mene vergadering had uitgeschreven. Deze vergadering vond Maandag plaats in de grote zaal van Haarlems Gemeentelijk Concertgebouw. Ze was, zoals gewoonlijk, bezocht door tal van afgevaardigden der aange sloten afdelingen. In zijn openingswoord heeft de voor zitter, jhr dr O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden de gang van zaken de re vue laten passeren. Allereerst sprak hij er zijn verheuge nis over uit, dat de reorganisatie commissie der vereniging reeds belang rijke vorderingen met haar werk heeft gemaakt en dat algemeen de bereid heid en de wil tot samenwerking met deze commissie en haar plannen tot uiting zijn gekomen. Spoedig zullen ook de afdelingsbesturen in het voorover leg worden betrokken. Men is voor nemens, zei spreker, eind Mei of begin Juni een buitengewone algemene ver gadering uit te schrijven. Als een belangrijk feit deelde hij mede, dat het Centraal Bloembollen Comité, waarin de Vereniging en haar groepen in zo'n belangrijke mate be trokken zijn, rechtspersoonlijkheid heeft verworven. Hierdoor is een bete re juridische basis gelegd voor de or ganisatie. Aan het probleem der jonge en beginnende kwekers, hetwelk het probleem der verstarring doorbreekt en dat onvermijdelijk aan de ordening van het bedrijf vastzit, is de laatste maanden grote aandacht geschonken. Een vrij bevredigende oplossing, aldus spreker, lijkt in zicht. Hij waarschuw de echter tegen het beoordelen in be paalde gevallen door plaatselijke com missies. In verband met een en ander zei spreker nog, dat het hem niet ge wenst voorkwam, noch voor het vak, noch voor de betrokkenen om een groot aantal in feite kleine bedrijven in het leven te roepen. Veelal zal door strenge maatstaven het aantal dienen te worden beperkt, doch aan hen, die worden toegelaten, zal dan ook zodani ge hulp moeten worden gegeven, dat zij levensvatbaarheid, voor hun bedrijf krijgen. Dat ook aan het huren en het ver huren van teeltrecht zekere beperkin gen worden opgelegd en daarmede het z.g. rentenieren op teeltrecht zal wor den tegengegaan, zal, zei de voorzitter verder, het merendeel der vakgenoten welkom zijn. Wel zal hier een over gangsregeling noodzakelijk zijn, daar juist vele kleine bedrijven zich tot deze zowel economische onvoorzichtigheid als uitermate gevaarlijke opbouw heb ben laten verleiden. Met de wens, dat de oogst voorspoe dig mocht zijn en de export een vlot verloop mag hebben, verklaarde de voorzitter de vergadering voor geopend Vooraf werden staande de overleden leden herdacht, o.a. Dirk Kommer, West-Friesland; R. J. Leber uit Den Burg en Adrianus van Bragt uit Bever wijk. JAARVERSLAG Uit de jaarverslagen, die werden goedgekeurd, noteerden wij, dat in het afgelopen jaar aan de Vereniging door H.M de Koningin, het praedicaat „Ko ninklijke" werd toegekend. Het ledental per 1 Januari 1954 be droeg 6528 vorig jaar 6363. Het aantal afdelingen bleef met 57 ongewijzigd. Als nieuwe afdeling werd de ver eniging Noord' 'stpolder ingeschreven. Medegedeeld werd, dat ook vorig jaar door de kwekers in Beverwijk en omgeving weer ernstige beschadiging aan het gladiolengewas en eerder ook aan het" tulpengewas werd geconsta teerd, als gevolg van gasdampen uit de bedrijven van de Hoogovens. In September 11. werd een onder zoeker ter plaatse gedetacheerd door het I.P.O. om de oorzaak op te sporen Gezegd werd, dat de medewerking in deze van de zijde van het dep van Landbouw en de Kon. Hoogovens zeer goed was. Er bestaat de mogelijkheid tot een bestrijding van dit euvel. De internationale bloemententoonstel ling „Flora", zo werd verder gememo reerd, was een groot succes. Het meest opvallende was het groot aantal be zoekers uit het buitenland. De reke ning van de penningmeester gaf een batig saldo aan van f6057,29; „de Flo ra" leverde een voordelig exploitatie overschot op van f 162.872.78. Aan dit laatste werd nog geen bestemming ge geven. HET ONDERWIJS op Wieringen ivordt binnenkort aan een zeer fraaie en doeltreffende woon ruimtegeholpen. In Hippoly- tushoef is een prachtig modern schoolgebouiv verrezen voor het Voortgezet Lager Onderwijs en het Uitgebreid Lager Onderwijs. Van het binnenkort te openen schoolgebouw brengen wij reeds vandaag een afbeelding van de hoofdingang. Bij de rondvraag werden nog ver- schrift te stellen. schillende suggesties naar voren ge bracht. Zo vroeg de afdeling Lisse de wijzi gingen in de verordeningen van het bedrijfschap in goed Nederlands ken baar te maken. Hierop zal de aandacht gevestigd worden. Het probleem van huur en verhuur van teeltrecht werd door meerdere af gevaardigden aangesneden. De voorzitter zei, dat over deze ma terie bij een deskundige, prof. Meijers. advies is ingewonnen. De mogelijkheid wordt onderzocht om schijncontracten waardeloos te ma ken. Spreker hoopte, dat er meer teelt recht op de markt zal komen tegen een meer normale prijs dan thans ge bruikelijk is. In deze moet men, zei spreker, vertrouwen stellen in het hoofdbestuur. Een voorstel om de bloembollenbeurs inplaats van om vier uur, om vijf uur te sluiten, zal in overweging worden genomen. Op een vraag van de afdeling Sas- senheim voor de schaderegeling van de kwekers, die door de watersnood zijn getroffen, werd geantwoord, dat deze zaak het H.B. aanleiding heeft gegeven om verdere stappen te doen, welke kunnen leiden tot een bevredigend re sultaat. Op een vraag van de kring West- Friesland over het verkopen van teelt recht in verband met een mogelijke uitbreiding van het areaal, adviseerde de voorzitter, dat het gewenst was, de wederzijdse afspraken, duidelijk op NADAT de herkenningsmelodie weer klonken had, kon de heer v. Glabbeek namens de accordeonvereniging „Avan ti" Zaterdagavond een flink aantal be langstellenden welkom heten. „Avanti" bracht daarna een 6-tal over het algemeen vlot uitgevoerde nummers ten gehore, o.a. het bekende „Limelight" uit de gelijknamige Chap- lin-film. Een enkel nummer zoals „Sagt man leise Servus" werd echter wat traag uitgevoerd. Waarschijnlijk is een en ander te wijten aan de wat eenzijdige instrumentale bezetting. De accordeonisten oogstten overigens een verdiend succes. Na de pauze volgde de opvoering van het nieuwe stuk van de plaatselijke auteur, de heer Js. Bosker Oz. Het was de eerste opvoering van „Ik zeg de waarheid", een dramatisch spel, dat de gevolgen van een valse, onder ede af gelegde verklaring uitbeeldt. Tevens geeft het een scherp beeld van de om standigheden, waarin sommige mensen moeten leven, omstandigheden, die oorzaak kunnen zijn van een volko men ontsporing. Een ongelukkige lief de leidt bovendien tot een wraakoefe ning met alle gerechtelijke gevolgen van dien. Er zijn dus genoeg factoren aanwezig om een schrijver te verleiden tot het scheppen van een melodrama. Of de heer Bosker aan die verleiding helemaal ontkomen is, willen we niet beweren. Veel hangt ook af van de vertolking der onderscheidene rollen. Sommige spelers waren niet geheel vrij van plankenkoorts. Peter, een der slachtoffers, (de heer Jo Takes) was, ook door een tekort aan rolkennis, niet volkomen tegen zijn moeilijke taak op gewassen, met name niet in het stille spel, dat soms van hem verlangd werd. OOK de inspecteur van de recherch (de heer Rasch) was wat minder vlot in zijn spel. De schrijver zelf gaf al; Wnlter weer knap spel te zien, ma;,, ook Sure (mevrouw Biom-Blaauboer) wist sterk te imponeren, vooral in haar slottirade. Mej. Gr. Boon gaf als Eve- lyn eveneens een zeer aanvaardbare vertolking van haar rol, terwijl de bij rollen in goede handen waren. 37. „Ik moet allebei de heren ver zoeken met mij mee te gaan naar het hoofdbureau en daar zou ik gaarne nader ingelicht worden over hetgeen de heren ervaren hebben", zei com missaris Meubel op een nog al plech tige toon. „Stapt u dan maar in mijn ruto", antwoordde Karei Krukas, die het een hele eer vond om zo'n hoog personage in zijn auto te mogen ver- I voeren. Het was maar een klein eind- i je naar het hoofdbureau en daardoor kreeg Jimmy geen gelegenheid tegen Karei Krukas te zeggen, dat hij voor al niet te veel mocht prijs gev< Het liefst had Jimmy de politie in het ge heel niet in de zaak gemengd. Hij beschouwde het Wilgenwoldse poli tiecorps als een stelletje nullen en nietsnutten en de grootste van allen was naar Jimmy's mening de com missaris zelf. Binnen gekomen, zette de commissaris zich achter zijn bu- reau-ministre en vroeg op fgemeten toon wat de heren hem te vertellen hadden. Jtmmy nam toén dadelijk het woord. „Niet heel veel, meneer de commissaris", zei hij, op een enigzins spottende toon. „U bemoeit zich, als ik zo vrij mag zijn dit te zeggen, iets te vroeg met ons onderzoekingswerk. Als u ons nog twee of drie dagen .spijt had gegeven, zouden wij u vermoedelijk de hele dievenbende uitgeleverd hebben. Ik ben bang, c.at er nu een lelijke kink in de kabel /.A komen..." Zowel meneer Meubel als Karei Krukas zagen Jimmy met ver bijstering aan. De toneelvereniging „De Lagedij kers" uit Anna Paulowna heeft in de zaal van hotel Ben de Vries de eerste voorstelling gegeven van een toneel stuk, waarmee deze vereniging in de komende tijd ongetwijfeld ook andere plaatsen zal bezoeken. De titel van het stuk is „Venijn", een familiedra ma, dat zich afspeelt in een klein stadje in de provincie. De industrieel Frank Veraart heeft een goed en gelukkig leven met zijn vrouw Cora, alleen een ietsje over schaduwd door het feit, dat het huwe lijk kinderloos blijft. Teneinde deze leemte aan te vullen, namen zij een oorlogswees tot zich, Ada. Tezamen vormden zij zo een gelukkig drietal, misschien wel té gelukkig en daar door de jalouzie opwekkend van de zuster van Cora, Suze, die het niet meeloopt in het leven en die weinig plezier ondervindt van haar door en door verwend kind, dat tenslotte een mislukkeling wordt. In een complex van afgunstgevoe- lèns verspreidt zij over de man van haar zuster alle mogelijke laster praatjes, er rp zinspelende, dat zich een verhouding zou hebben ontwik keld tussen deze en zijn pleegkind. Tenslotte wordt Cora het slachtoffer van deze roddelarij, waaronder het huwelijksleven geheel ten gronde gaat en het geluk van het kleine ge zin wordt verwoest. Dit is zeer in het kort de inhoud van het stuk, waar ongetwijfeld een sterke climax in zit. De heer Penne- kamp was als Veraart goed op dreef, en vormde met de tegenspeelsters Cora, mej. L. Webeling en Ada, mej. D. Grin het gelukkige gezin. Uitne mend was Suze in haar rol van kwaadsprekende jaloerse vrouw. De overige medespelenden hebben gege ven, wat in hun vermogen lag en het geheel was van zodanige aard, dat we kunnen zeggen, dat regisseur Penne- kamp voor de onderscheidene rollen de juiste medewerkers had gekozen. De rolkennis was uitstekend en voor al in het tweede en derde bedrijf werden vele hoogtepunten bereikt. Het geheel vormde een uitstekende uitvoering en De Lagedijkers kunnen komende uitvoeringen met een gerust hart tegemoet zien. Wij zien hen gaar ne nog eens in Callantsoog terug. De laatste thuiswedstrijd voor deze competitie heeft Callantsoog de volle winst opgeleverd, waarvan S.V.W. uit Heerhugowaard met 7-0 het slacht offer werd. Reeds na acht minuten moest de S-keeper de bal uit het net halen na goed doorzetten van Bij post. Dadelijk krijgen ze echter de kans op de gelijkmaker, als Baken te zacht terugspeelt op Korteland. Er komt echter niet meer van dan een doel- worsteling, waaruit naast een verlaten doel wordt geschoten. Na goed aan geven van Jan Mooij maakt Bijpost nr twee, terwijl Jan Mooij voor rust de stand op 3-0 brengt. Na rust is het weer Mooij, die de vierde goal fabri ceert. Wel geven de gasten zich nog niet gewonnen, maar hun voorhoede kan de Callantsoog-verdediging slecht passeren. Baken vooral ruimde goed op. Borst en Mooi zorgden er tenslotte voor, dat het een 7-0 zege voor de Callantsogers werd. Velen bewezen Zaterdagmiddag de laatste eer aan de overleden heer J. Mooi. De heer Mooi bekleedde een grote plaats in het verenigingsleven en naar zijn woord werd grif geluisterd. Aan de groeve sprak als eerste wet houder F. Bontkes namens het ge meentebestuur van Wieringen. Namens de VARA sprak de heer Kaagman uit Alkmaar, namens de Kon. en Pluimvee vereniging „Nut en Genoegen" de heer G. TigclVaar, namens de Begrafenis- vereniging „De Laatste Eer", de heer C. Broersen en namens het personeel van deze vereniging de heer C. Tijsen. Zij allen getuigden van de bijzondere kwaliteiten van de heer Mooi als be stuurder en roemden zijn humane per soonlijkheid. Dat hij ruste in vrede. In de jongste bijeenkomst van de afdeling Den Helder van de Bond van Plattelandsvrouwen heeft mevrouw Van Balen Blanken uit Anna Paulow na het woord gevoerd over het onder werp „De woningkoffer". De spreek ster had werkelijk een koffer meege bracht, en deze bleek gevuld te zijn met allerlei soorten gordijnstof, vloer bedekking enzovoorts. Zij behandelde de practische en toch moderne inrich ting van de woning op het platteland. Mej. Vethman, die haar vergezelde, hield een causerie over het op een voudige manier inrichten van een bad kamer of een douchecel. Eén en ander werd met film geïllustreerd. In deze vergadering werden twee afgevaardig den aangewezen voor de landelijke vergadering te Utrecht, te weten de dames De Graaf-Kaan en Constant- Van der Eijck. Tot besluit werden de plannen voor het zomeruitstapje be sproken. De dames gevoelden wel iets voor de bezichtiging van een oceaan stomer. In deze richting zal nu wor den gewerkt. In de vergadering van de h.s.v. „De snoekbaars" werd door --oorzitter D. den Brasem medegedeeld, dat er in de polderwateren van Callantsoog 300 snoekjes zullen worden uitgeplant. Hij herinnerde eraan, dat de kleine snoek- dreg niet verboden is en dat de hen gelaar, die over een snoekakte be schikt, in het bezit mag zijn van der tig visjes, dood of levend. Deelnemers aan de internationale tentoonsteling op gebied van jacht en visserij te Dussel- dorf kunnen zich bij het bestuur opge ven. De lidmaatschapsbewijzen en ver gunningen werden aan de leden ter hand gesteld. De concourscommissie zal over enkele dagen bijeen komen om het programma vast te stellen. Voor zitter deelde mede, dat het bestuur een paar wateren op het oog heeft en zal trachten deze voor de leden te pach ten. Gevonden een motorbril, een num merplaat GZ 16641. verloren een grijs blauwe sjaal. UET leek Zondag wel een sportuitwisselingsdag. Niet minder dan drie Alk maarse :r".allen brachten een bezoek aan Westerland. Voor Tonegido bete kende dat even zo vele overwinningen. Vooral voor de heren hing van de wed strijd tegen AVA veel af. Een overwinning betekende een gelijk aantal verlies- punten. Het werd een enerverende strijd. In de eerste helft was AVA sterker, maar voor doel werden, door tekort spel, verschillende kansen verknoeid. De Wieringer heren stelden daar snelle, open aanvallen tegenover. Rechtsbuiten Jansen opende de score met een schot dat, via de binnenkant van de paal, doel trof. Kort er na zorgde VVigbout voor de gelijkmaker. De achterhoede van Tonegido moest alle zeilen bijzetten, maar hun uitval len waren uiterst gevaarlijk en het was Oldersma. die de groeu-witten de leiding bezorgde i2-l). Via 2 -2, 3—2 (Ys Wieringh) ging ie rust met gelijke stand 33 in. In de tweede helft namen de Alk- maarders wederom ae eerste maa' de leiding, maar kort er na was het door Wieringh 44. Tonegido nam net ,ni- tiatief over. Steeds opnieuw goilder, de aanvallen naar het AVA-doel. De gasten Werden totaal overspeeld. In deze periode werd de grondslag voor de overwinning gelegd Door doelpun ten van Wigbout (3). Wieringh Metselaar werd de stand op 9— 4 ge- -■•ncht Toch wist AVA zich nog te r?tellen, maar verder dan 9- T v cd e achterstand niet gereduceerd In laatste instantie was daar altijd nog keeper Scheltus. die ook vanmiddag weer in goede vorm was. Door deze overwinning van Tonegido wordt een beslissingswedstrijd noodzakelijk, om dat van Vrone zeer zeker wordt gewon nen. De dames hadden hiervoor al het goede voorbeeld gegeven door de Alkmaarse dames een 31 nederlaag toe te brengen. In de eerste helft ver raste Lammie Bügel de keepster van AVA en nog vóór de thee wist Bets Molenkamp met een schuiver de stand op 20 te brengen. Na de rust kwam de spanning er nog even in, toen AVA voor een tegenpunt zorgde. Bets Mo lenkamp stelde met een tweede doel punt de overwinning veilig. 31. De heren van het tweede hadden de middag geopend met een ferme over wining op de Alkmaarse reserves. De ruststand was 8—0 en in de tweede helft werd het 145. Aan de Rijkslandbouwwinterscliool te Schagen slaagden voor het einddiplo ma de volgende oud-leerlingen van de Lagere landbouwschool te Juliana dorp: A. Bijl, J. N. Eriks, P. A. de Graaf, J. Hoornsman en P. Paarlberg. URK, 12 April 1954. De vorige week werd een aanvang gemaakt met de visserij op lijnaal. De begindatum is een week later dan het vorige jaar. Dit is een gevolg van de langdurige winterperiode. Gezien de temperatuur van het water in het IJselmeer nog laag is door het koude weer, vielen de vangsten de vorige week niet tegen. Tn het begin van deze week waren de vangsten 40 tot 150 pond per vaartuig: het laatst 20 tot 70 pond. Naar gelang de dikte en kwaliteit der paling va rieerde deze van 1.16 tot 1.28 per pond. De weekbesommingen waren van ƒ46,tot ƒ300,per lijn- of beug- aalvisser. Fuikaal werd niet aange voerd. Door één vaartuig werd Noord zeevis aangevoerd. De prijs per pond was van ƒ0,15 tot ƒ0,70 per pond. Be somming was ƒ213,70. De vangste nen besommingen van onze kleine kustvaartuigen, die vóór IJmuiden visten, waren gering te noe men. Velal lager dan 200 per vaar tuig. De grote motorvaartuigen, die ver der uit de kust visten, hadden betere resultaten. Waren in het begin der week de prijzen duur, het laatst liepen deze zeer terug. De verdiensten varieerden van 1000,tot 1500,— per grote Noordzee-kotter. De vorige week (5 tot en met 10 April) werd aangevoerd: 2676 pond lijnaal en 716 pond zeevis. 1 totale omzet was ƒ3415,31. Voor de betrekking van badmeester- conciërge van het Sociaal Hygiënisch Centrum te Breezand hebben zich 161 sollicitanten aangemeld, onder tuie 51 uit de eigen gemeente! NOORD-SCHARWOUDE, 12 April. - 500 kg uien 2.30; 800 kg bieten, A 5.10, B 4.00; 800 kg peen, B 8.90, C 5.00; 11.000 kg rode kool 7.00—12.80, 1500 kg gele kool 12.5014.20; 19.000 kg Deense wite 7.00—11.80; 500 kg prei 10.00—13.00. BROEK OP LANGENDIJK, 12 April. 1000 kg rode kool 78.10; 800 kg bieten A 5—5.20; 1600 kg uien 2.80—3.50; grove 2.203.30. Do:rgedraaid: 1500 kg bieten. V.V. „BANGERT en OMSTR.", Zwaag, 12 April 1954. Spinazie 35 65, uien 4.905, bieten 5.906.40, prei 19—20, rode kool 7.10—9, witlof 37—72, breekpeen 59.70, alles per 100 kg; sla 1627 per 100 stuks, gare biet 13-15. Van onze verwachtigingen over de Maandag gehouden n.arkt is maar wei- ning uitgekomen. De aanvoer zowel als de aangeboden kwaliteit is tegengeval len. Vele slagers heboen zien in de af gelopen week reeds voorzier van een voor hen met het oog op de Paasdrukte geschikt dier, met ais gevolg, dat telc de vraag niet zo groot is ge week. De handel kan dan ook zeer rustig genoemd worden met prijzen, die ver geleken bij de vorige markt hoger la gen. De aanvoer van kalveren begint weer te verminderen. Daardoor is de handel zeer vlug geweest. De noterin gen ondergingen geen verandering, zo dat ook nu de lichte dieren op f 1. per kg komen en de zwaardere en zware kalveren op f 1.20 per kg. Op de varkensmarkt was het aanbod variabel. Alleen zeer lich e varkens waren ni<t aanwezig. Om iat de aanvoer voor de vraag maar iuist vo'.loerde was kon het handelsverloop vlug genoemd wor den. De prijzen bleven onveranderd bij verleden week. 3 Paarden per stuk f 650t 850 90 vete koeien per stuk f 600f 1150. Ie kw. per kg f 2.99---f 3.—. 2e kw. f 2.70— f 2.90. Overige soorten f 250—f 2T0. 310 Nuchtere kalverm per stuk f 30 f 78. 275 '.ware varkens per kg - Vleesvarkens i 1.66—f 1.92, lichte var kens f 1.76—f 1.86. Besommingen van Maandag: IJm 21 Gelria f 21.500, 2 trawlers f 60.700, VI 83 f 5540, Sch 36 f 1640, IJm 204 f2840, KW 45 f 3700, KW 127 f 3310, KW 24 f 3290, KW 176 f 7960, KW 85 f 9180, KW 37 f 8330, KW 89 f 3710, KW 155 f 3510, KW 91 f 3690, KW 104 f 3150, KW 166 f 3120, KW 126 f 3650, KW 10 f 3270, KW 175 f 3920, KW 69 f 3530, KW 140 f 1090, KW 84 f 3120, KW 114 f 3500, KW 26 f 3470, KW 108 f 2110. KW 178 f 3190, KW 59 f 3240, KW 64 f 3550, KW 169 f 3320, KW 19 f 2050, KW 107 f 2380, KW 95 f 3860, KW 94 f 2040, KW 53 f 1520, KW 21 f 2040. KW 30 f 1560, KW 34 f 3780, KW 12 f 3740, KW 77 f 1978, IJm 23 f2930, IJm 52 f 2350, IJm 230 f 1780, IJm 276 f 1500, AN 18 f 4020. Aanvoer 7510 kisten. Prijzen. Per 1 kg: heilbot 350275, gr. tong 164154, grm. tong 154—140, kim. tong 172—156, kl. tong 1 164— 150, kl. tong 2 126—106, tarbot 1 270— 185. Per 50 kg: tarbot 2 122—80, tarbot 3 80, tar.bot 4 71—47, gr. griet 78, kl. griet 37, tongschar 9077, kl. tongschar 4739, schartong 3728, gr. schol 50, grm. schol 66—50, kim. schol 8246, kl. schol 1 69—37. kl. schol 2 42—11, schar 24—8, bot 15—11, v. haring 19— 10.50, makreel 2113. Per 50 kg: gr. schelvis 5238, grm. schelvis 57—45, kim. schelvis 6048, kl. schelvis 1 5749, kl. schelvis 2 51— 14, wijting 268, gr. gul 3530, mid. gul 35—28 kl. gul 2620, ham 9077, kl. wolf 4638, poontjes 18.5012, kl. koolvis zw. 3228, kl. koolvis wit 32 30. Per 125 kg: gr. kabeljauw 17075, gr. koolvis zw. 77—63, gr. koolvis wit 10077, gr. leng 8672, gr. wolf 96-76.

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 9