Stad en omgeving Wisselwerking tussen theorie en practijk in vissersbedrijf Klucht „Filmmaniakken" door „de Postiljon" opgevoerd Grepen uit het jaarverslag van de Nederlandse Vissersbond Schoolvoetbaltornooi bij mooi sport-weer begonnen De heer J. W. Stevenson heeft secretariaat neergelegd Lezing over proeven inzake maaswijdte Garnalenvisserij in ongunstige positie IN HET KORT De heer D. Luyendijk nam afscheid van Drukkerij De Boer Jaarvergadering Nederlandse Vissersbond Met Pasen thuis rond de kachel Oud-redder Jan Swart overleden „Tremolando" behaalde een eerste prijs Egalisatiefondsen zijn nuttig gebleken EHBO-wedstrijd in het Badpaviljoen Twee auto's botsten Goede typering door de heer J. Rombout Tussen Haaks en Kuitje Helders Mannenkoor geeft voorjaarsconcert Anthong van Kampen spreekt vanavond in Formosa Grote overwinning voor OLS1 Julianadorp JIMMY EN DE BENDE VAN BOLLETJE BINK Geslaagd DINSDAG 20 APRIL 1954 DE HEEK JUH. W. STEVENSON, oprichter,'ere-voorzitter en secre taris van de Nederlandse Vissersbond, heeft Zaterdag afscheid van de organisatie, welke in de twjntig jaar van haar bestaan is uitgegroeid van een kleine vereniging met locale belangen tot een bond, die een groot deel van de Nederlandse vissersbevolking omvat en zich voor al de laatste jaren met internationale vraagstukken hezig houdt. De werkzaamheden van het dagelijks bestuur zijn zodanig toegenomen, dat de voorzitter, de heer R. Brands uit Urk, een volledige dagtaak in zijn functie vindt. Ook het secretariaat is zó omvangrijk geworden, dat de heer Stevenson het bekleden ervan op den duur niet meer kon combineren met zijn taak als schoolhoofd en leraar aan de Kweek school in Den Helder. Tijdens de in liet Jaarbeurs-restaurant te Utrecht gehouden jaarvergadering heeft hij daarom medegedeeld, dat voor liet vervullen van het secretariaat een andere functionaris diende te worden aangesteld. WET bestuur was reeds van het voor nemen van de heer Stevenson op de hoogte en had hem niet kunnen be wegen, op zijn post te blijven. De heer Brands herinnerde de bijna vierhon derd aanwezige vissers, afkomstig uit veertien afdelingen, aan het vele be langeloze werk, dat de heer Stevenson sedert de oprichting voor de bond heeft gedaan. Geen der zitting hebbende be stuursleden achtte zich capabel,1 vooral met het oog op de tijd die het behoor lijk vervullen van het secretariaat vergt, de heer Stevenson op te volgen. Daarom had men uitgezien naar een geschikte kracht buiten de vereniging en dan bij voorkeur één, die woonach tig is in dezelfde plaats als de vpor- zitter. De heer Brands deelde mede, zulk een candidaat te hebben gevon den in de heer Haagsma, employé van een accountantsbureau op Urk. Hij stelde deze, die reeds achter de be stuurstafel was gezeten, aan de verga dering voor en adviseerde, bij de ver kiezing van een secretaris op hem te stemmen. De voorzitter was zelf ook aftredend, zodat in twee belangrijke vacatures moest worden voorzien. De stemming, die schriftelijk ge schiedde, bracht aan het licht, dat het bestuur het volste vertrouwen van de bond geniet. De heren Brands en Haagsma werden beiden met algemene stemmen gekozen. De afgevaardigden van vijf afdelingen, die aan de beurt van aftreden waren, werden herkozen, zodat de heren Hofman (Zoutkamp), Koorn (Den Helder), Dogger (Oude- schild), Snijder (Goedereede) en Bak ker (Scheveningen) deel blijven uit maken van het bestuur. JAARVERSLAG Het laatste jaarverslag, dat door de heer Stevenson werd uitgebracht en waaruit wij onder een afzonderlijk hoofdje de voornaamste alinea's cite ren, werd zonder op- of aanmerkingen geaccepteerd, evenals het financiële overzicht van de penningmeester. Niet tegenstaande de bond in 1953 een be drag van drieduizend gulden had ge schonken aan het Nationaal Rampen fonds, sloot de rekening met een batig saldo van f 1700. Daarbij moet echter worden aangetekend, dat het boekjaai 1953 met eën batig saldo van f 4000 begon. De burgemeester van Ouddorp, die de deputatie van de afdeling Ouddorp vergezelde richtte een warm woord van dank tot de vissers, die na de Februari- ramp zo onschatbaar veel hebben ge daan om de levens en bezittingen van de bewoners der getroffen gebieden te redden. „Namens de velen, die hebben ervaren wat naastenliefde vermag, dank aan alle vissers voor wat zij ons geboden hebben", zei de burgemeester. MAASWIJDTE Het is bij de Vissersbond een goede gewoonte geworden, de jaarvergade ring niet alleen te gebruiken voor het afhandelen van huishoudelijke zaken maar ook voor het aansnijden van één of meer vraagstukken, die in het vis serijbedrijf actueel zijn. Ditmaal had Men heeft kunnen vernemen, dat ons land gedurende de Pasen druk in de buitenlandse belangstelling heeft ge slaan. Het was, ondanks het povere weer, zelfs zo, dat in de grote steden de hotels waren volgeboekt. Ook in Den Helder zijn gedurende de afgelopen Paasdagen tal van buiten landeis, vooral Belgen en Duitsers, een kijkje wezen nemen Men trok er zich weinig van aan, dat de wind hier zo mogelijk nog guurder was dan in het centrum. Overigens zullen de bewoners van Kieuwediep niet met zo heel veei genoegen op Pasen 1954 terugzien. Het was koud en zelfs de wandeling langs Dijk en strand was ditmaal geen on verdeeld pretje. En zo was er met al weinig vertier, temeer, daarin onze stad weinig werd gevoetbald. Op eerste Paasdag heef' men vog van sport kunnen genieten, doch dat was tafeltennis, en daarvoor blijft de „grote" publieke belangstel ling toch altijd naar verhouding nog betrekkelijk gering. Pasen 1954 is voorbij. Geen mooie dagen, doch wellicht hebben zij er toe bijgedragen, dat rond de huiseliike haar/] goed op""stookt) veel gezellig heid is geweesh En Wt ent nóg niet mopperen, in het Zuiden is immers sneeuw gevallen het bestuur de heer L. K. Boerema van het Rijksinstituut voor Visserij-onder zoek bereid gevonden, iets te vertellen over de proeven, die met verschillende maaswijdten worden genomen door het onderzoekingsvaartuig „Anthonie van Leeuwenhoek". Zijn interessante en heldere uiteen zetting heeft er stellig toe bijgedragen, dat theorie" en „practijk" in de vis serijwereld weer iets nader tot elkaar zijn gekomen, al bleek tijdens de dis cussie dat menige visser meer vertrou wen stelt in eigen ervaring dan in de resultaten van wetenschappelijke on derzoekingen. De heer Boerema kreeg een soort kruisverhoor te doorstaan, echter op een zodanige wijze dat een vruchtbaar gesprek mogelijk was. De secretaris van de Stichting van de Nederlandse Visserij, dr Kranen burg, vroeg of men bij de proeven niet beter kon letten op de omtrek van de vis dan op de lengte. Een ronde vis ontsnapt wellicht eerder door een maas met een bepaalde wijdte dan een plat te vis. De heer Boerema had echter er varen, dat bijvoorbeeld de tong zich door veel nauwere mazen weet te wringen dan de omtrek van de vis zou doen verwachten. Hij wees bovendien op de vrij constante verhouding tussen omtrek en lengte bij een vis. De heer Boerema was het niet eens met de heer Logger uit Goeroe, die het verplicht stellen van de 7,5 centimeter maaswijdte de algehele torpedering van de kustvisserij noemde. „Inderdaad is het percentage vis, dat kan ontsnap pen groter geworden, zodat de kwan titeit van de vangst minder kan zijn, maar de kwaliteit gaat er zeker op vooruit. Met wijdere mazen worden ge middeld meer vissen gevangen, die gro ter van stuk zijn. De vis, die nu ont snapt, groeit op en kan volgend jaar niet meer door de mazen heen", meen de de heer Boerema. De bespreking leverde overigens ver schillende punten op, waarmee bij het voortzetten van de proeven met de „Anthonie van Leeuwenhoek" rekening kan worden gehouden. Aan het legioen van de Blauwe Zee ridders is opnieuw een lid ontvallen. Za terdag is in Den Helder op zes en tach tigjarige leeftijd overleden de heer Jan Swart, oud-redder. De teraardebestelling vindt plaats op Woensdag 2l April op de Algemene Begraafplaats te Huisduinen, te ongeveer kwart over twee. De Helderse mandolinevereniging „Tre molando", onder leiding van de heer J. Geluk, heeft met succes deelgenomen aan een concours, dat te Scheveningen werd gehouden. In de tweede afdeling werd met 304 punten een eerste orijs behaald. (Advertentie, Ing. Med.) In Casino heeft ..de Postiljon'' Zaterdagavond een opvoering gegeven van de klucht „Filmmaniakken", een stuk, dat ivij al enkele malen eerder zagen. Eigenlijk had inert voor deze avond de beschikking moeten hebben over „een lange" en „een korte", daar deze beide hoofdprsonen moesten doorgaan voor Watt en Vz Watt, de beroemde filmkomieken. Bij gebrek aan dit „materiaal" deed men het met de heren J. Romboul (Slok) en M. Grooff (Zwijntje). Hoewel dit uitste kend ging, zij toch vermeld, dat met dit tweetal-van-normaal-aanzien voor de aanwezigen een illusie verloren ging. DE' KLEINE TRAWLVISSERIJ is in 1953 lonend uitgeoefend, aldus de secretaris van de Nederlandse Vissersbond, de heer Joh. W. Ste venson, in zijn jaarverslag. Over het algemeen teerden goede besommin gen gemaakt, al was ook in 1953 de invloed merkbaar van het grillige marktverloop en de nog steeds stijgende prijs der bedrijfsbenodigd- heden. Het zeer noodzakelijk geachte egalisatiefonds voor de zeevis kwam nog niet tot stand. Door de lagere prijs, die de vismeelfabrieken betaalden voor de overschotten, die de minimumprijs niet konden op brengen, werd ontduiking van de minimumprijs in de hand gewerkt. In het voorbijgegane jaar ging de ver nieuwing van de kustvissersvloot ge stadig door. Het bleek overduidelijk, dat het nieuw gebouwde j^ottertype ef ficiënt kan varen en de grootst-mogelij- ke kans biedt op een rendabele uitoefe ning van dit bedrijf. Er zijn echter nog verscheidene vaar tuigen, die feitelijk vervangen dienen te worden. De eigenaars van zulke be drijven kunnen echter niet over de no dige gelden tot vernieuwing beschikken Het zogenaamde rapportTinbergen heeft de regering geadviseerd, hierbij medewerking te verlenen. Veel actie is gevoerd over de maas wijdte en de beslissing, die ten aanzien van deze zaak in Londen is genomen. Dat voorlopig voor twee gevist mag worden met netten van 7^ maaswijdte, kan geen enkele kustvisser bevredigen. De toestand van de garnalenvissers blijft zorgelijk. Er kwamen momenten voor, dat redelijke besommingen wer den gemaakt, maar deze waren mees tentijds te kort om het resultaat over het gehele jaar gunstig te beïnvloeden. Perioden van uiterst schrale vangsten, van te ongunstige weersomstandighe den, van verzadigde markt oefenen op de uitkomsten van het bedrijf een zeer nadelige invloed uit. Door het egalisatiefonds kon van een aanzienlijk kwantum doorgedraaide garnalen het verschil in prijs van con sumptiegarnalen en drogerijgarnalen met 35 cent per kilogram worden over brugd. Het is te begrijpen, dat door deze minder gunstige uitkomsten van het garnalenvissersbedrijf het onder houd van de vaartuigen of de vernieu wing daarvan in het gedrang komt. Er wordt wel gesproken van sanering van het bedrijf, maar minder duidelijk is hoe men zich deze sanering voorstelt. Bij al de zorgen van de garnalenvis sers kwam er bij de vissers in de Noor delijke provincies nog de kwestie van de verlanding en van het afsluiten van delen van de Waddenzee. De inpolderin gen zullen echter wel doorgaan en de categorie vissers om de Noord zullen steeds minder visgronden ter beschik king hebben met alle nodige gevolgen daarvan. Het is daarom goed, dat door een commissie een gedocumenteerd rap port over de schade, die aan de vissers zal worden toegebracht, wordt opge- maakt. De egalisatiefondsen voor de ijle ha ringvisserij om de Zuid en voor ansjo visvisserij in de omgeving van Wierin- gen hebben hun nut bewezen. Hieruit blijkt wel duidelijk, dat de vissers er niet mee kunnen volstaan, hun product maar aan de wal te zetten en daarmee hun taak als afgedaan te beschouwen Zij zullen zich ter wille van de renta biliteit van hun bedrijf meer dan vroe ger met de afzet van het product en het vaststellen van de minimumprijzen moeten gaan bemoeien. De Nederlandse Vissersbond bleef ook in het afgelopen jaar een afdeling van de Stichting van de Nederlandse Visserij. In deze organisatie worden de algemene belangen van de visserij naar voren gebracht en door deze Stichting is er een mogelijkheid van contact mei de Regering en haar organen, terwijl tevens de belangstelling van het Neder landse volk voor de visserij wordt ge wekt. Dank zij de Stichting van de Neder landse Visserij, als overkoepelend li- lichaam van alle takken van de visserij is ook tot stand gekomen een ommissie voor de visserij van de leden van de Tweede Kamer. Het zal wel mede door de instelling van deze commissie zijn, dat in de Tweede Kamer meer over de visserij wordt ge sproken dan voorheen. Er wordt in ons land nog steeds voortgewerkt, aan de instelling van Publiekrechterlijke Be drijfsorganisatie. Er is reeds een Land bouwschap gevormd. Wanneer er een Visserijschap tot stand zal komen is nog niet bekend. Voorlopig is het bedrijf schap van Visserijproducten, dat dit jaar zou dienen te verdwijnen, nog be last met de regelingen voor het vissers- bedrijf. In het Badpaviljoen te Huisduinen wor den Zaterdagmiddag om half drie de voor wedstrijden gehouden van het district Noord-Holland van de Koninklijke Ne derlandse Vereniging „Eerste hulp bij ongelukken". De deelnemende ploegen zijn de afdelingen Koog-Zaandijk, Uit geest, Assendelft, Hensbroek-Obdam, An na Paulowna, Petten en Den Helder. Zaterdagmorgen zijn in de Keizerstraat tv,ee auto's met elkaar in botsing geko men. Een personenauto, door H. van den B. bestuurd, reeds in de richting van de Molenstraat. Uit deze straat naderde een personenauto, bestuurd door H. G. M., die geen voorrang verleende. Het linker por tier van eerstgenoemde wagen werd deer lijk gehavend. De schade wordt onderling geregeld. „Filmmaniakken" -is te zeer bekend, om er een beschouwing aan te wijden. Volstaan wij daarom met enkele op merkingen betreffende het spel. De heer J. Rombout gaf een keurige type ring van de lange Slok; hij vond steun in een voortreffelijke grimering. De heer M. Grooff was niet het gewenste type voor Zwijntje, doch hij was in elk geval vrij rolvast, hetgeen helaas niet van de heer F. j. Ouwens (fles sentrekker Van Swieteren) kon wor den gezegd. Deze laatste mocht onder vinden, dat tekortkomingen niet met flair zijn op te vangen. Bijzondere waardering hadden wij voorts voor mevrouw A. RomboutDe Rek, die optrad als de negerin miss Bella Blackhead en dit op charmante wijze naar genoegen deed. Een weinig De toneelgroep „De Nicolientjes" geeft vanavond in de Marinecantine een opvoering van „Geangene nr. 117". In „Formosa" wordt op Dinsdag 27 April een aan Oostenrijk gewijde propaganda-filmavond van de NfACO- Cebuio gehoudlen. De operette „La Tziganë" van Jo- hann Strauss wordt op Maandagavond 17 en Dinsdagavond 18 Mei in Casino ten tonele gebracht door „Harmonie". In het Marinezwembad op de Rijkswerf worden vanavond zwem wedstrijden gehouden van de Werf- sport en ontspanningsvereniging. Voor de lezing, die Anthony van Kampen vanavond in „Formosa" houdt over zijn reis naar Groenland, zijn aan ons loket nog enkele toegangsbewijzen verkrijgbaar. Het is morgen hoog water om 9.20 en 21.30 uur, en laag water om 3.35 en 15.50 uur. méér enthousiasme zou echter geen kwaad hebben gekund. De heer J. Hui gen en mevrouw A. Kuiper-Van de Wijk mogen met voldoening terugzien op hun vertolking van het echtpaar Palm. Aan het welslagen van deze feest avond werd verder bijgedragen door de dames C. Beukers-Glim (Aagje), N. Schipdam-De Vries (Dolly), C. Ouwens -Woort (Kitty), R. van Willigen (Thea) en L. van Willigen (Miep), en de he ren G. Ubels (Jan) en G. J. Schipdam (Van Panderen). Tot besluit een com pliment voor het goed verzorgde décor. Aan het begin van de avond werd een minuut stilte in acht genomen voor. het onlangs aan de vereniging ontvallen lid, de heer Nic. Jansen. Met medewerking van het Helders Fanfarecorps geeft de Koninklijke zangvereniging „Helders Mannenkoor" op Zateradgavond 24 April een voor jaarsconcert in Casino. Het koor en het muziekcorps brengen beide een aantal bekende werken uit hun reper toire ten gehore. Voor koor en orkest staan op het programmahet Pelgrims- Zaterdagmorgen heeft tle vertrek kende bedrijfsleider van N.V. drukkerij v.h. C. de Boer Jr., de heer Dt J. Luyendijk, afscheid genomen van het personeel, om, na het hem nog toe komende verlof, adjunct-directeur te worden van een drukkerü in Weesp. Als eerste sprak de directeur van drukkerij De Boer, de heer S. Koning, enkele woorden ten afscheid. Hij rele veerde, dat de heer Luyendijk meer dan negentien jaar bij de vennootschap werkzaam was, en dat deze zich van assistent van de calculator had weten op te werken tot bedrijfsleider. „Af scheid nemen is altijd wat droevig", al dus de heer Koning, „vooral als men zovele jaren heeft samengewerkt. Dit vertrek vindt evenwel plaats in goede harmonie, daar de heer Luyendijk ont slag heeft genomen om elders, in Weesp, zijn krachten te geven aan een andere zaak." Als blijk van waardering voor het vele goede, door de heer Luyendijk voor drukkerij De Boer verricht bood de heer Koning hem een schrijfbureau aan, er daarbij de hoop uitsprekend, dat de heer Luyendijk, aan dit bureau gezeten, veelvuldig aan zijn vorige werkkring zou terugdenken. „M'n beste wensen vergezellen u", zo besloot de heer Koning. Nadat de heren K. de Leur (chef van de zetterij) en Joh. Laterveer (calculator) nog enkele woorden tot hem hadden gericht, zei de scheidende functionaris, dat het moeilijk was, een concrete reden aan te wijzen voor zijn vertrek. ,,Ik voor mij heb er geen kunnen vinden", zo verklaarde hij, „al hoop ik straks de gelegenheid te vin den, bepaalde persoonlijke idealen te verwezenlijken. In de loop der jaren heb ik hier onder alle werkers vrien den gekregen. Mijn vertrek do"et aan koor uit „Loheïigrin" van Wagner, het Matrözenkoor uit „Der fliegende Hol lander" van Wagner en het Jagers-1 deze "vriendschap niets af. en ik hoop, koor uit „Der Freischüta" van Von dat deze vriendschap door de jaren Weber. heen bestendigd mag blijven. De eerste dag van het schoolvoetbaltornooi is prachtig geweest voor de jongelui. Uiteraard werden ernederlagen genoteerd (naast fraaie overwinningen), doch dit mocht de pret niet drukken. Het was ideaal weer en er werd heerlijk gevoetbald. f» In Formosa houdt Anthony van Kampen vanavond om acht uur zijn tweede lezing in Den Helder over zijn grote reis naar Groenland, het continent van de vierde ijstijd. De eerste avond trok een zeer groot aantal belangstellenden, die een bijzondere leerzame, amusante en gedegen causerie hebben mogen beluisteren. Op speciaal verzoek van velen, die de eerste maal verhinderd waren naar Formosa te gaan, spreekt hij hedenavond nogmaals. Hij zal vertellen over de sombere zijde van zijn ervaringen, met name over de desolatg omstandigheden waaronder tal van Groenlanders en Eskimo's leven, en ook over de niet-gewenste kinderen, die in het „tehuis" van de dokter van Jacobshaven waren ondergebracht. Dit tehuis is onlangs afgebrand en nu vraagt men zich af, wat er in dit onbarmhartige land van deze kinderen moet terecht komen. En zo brengt Van Kampen dit wonderlijke continent waar de vierde en laatste ijstijd van onze aeoon domineert, nader tot ons. Het gesproken woord, dat uiteraard ook humor bevat, wordt met film en lichtbeeldprojectie toegelicht. De film werd opgenomen door de bekende radio-reporter Siebe van der Zee, Van Kampen's reisgenoot. Aan het loket van de Held'erse Courant in de Koningstraat is nog een aantal kaarten verkrijgbaar. De entree bedraagt één gulden per persoon. Ook aan de zaal zullen, zover voorradig, nog kaarten worden verkocht. 42. Jimmy was van plan heel bru taal te voorschijn te komen, ten einde die vrouw ronduit te vragen wie zij was en wat zij daar deed, als zij dan niet Jantien heette, maar juist toen hij dit met zich zelf overlegde hoorde hij in de verte het gebrom van een nade rende auto. Hij keek om cn zag door de bomen een jeep rijden, die via de op rijlaan op het kasteel afkwam. De mensen in de jeep zouden hem kunnen zien en daarom glipte Jimmy weer de stal in. Hij deed de deur achter zich dicht, klauterde langs een schuine lad der naar boven, naar een'vliering, waar vroeger het hooi en het stro voor de paarden van de baron werden be waard. Er waren aan de voorkant van het gebouw een paar ronde venster gaten, die wel erg vuil waren en vol spinrag zaten, maar toch was het mo gelijk er doorheen te kijken Jimmy maakte zo goed en ze kwaad als dat ging een kijkgaatje in het smerige vensterglas cn daardoor gluurde hij naar buiten. Hij had een goed uitzicht op het voorplein van het kasteel en zag even later, dat de auto vlak voor de ingang van het kasteel stil hield. Het was een politiejeep. De agent chauffeur sprong er uit en deed heel beleefd het achterdeurtje open Jimmy zag hoe commissaris Meubel uit de jeep klauterde. Toen verscheen de vrouw in Jimmy's gezichtsveld. Zij droeg een emmer, die zij echter neer zette. toen zij dc commissaris begroette. Zij wisselden enige woorden cn daarna verdwenen zij samen in het kasteel... In de voorronde van afdeling A. (lagere scholen) werden geen geringe resultaten geboekt. Zo bleef de OLS 1 uit Julianadorp met 16-0 'de baas over OLS 14, en zegevierde R.K. Jongens school 2 met 14-0 over de Christelijke school uit Breezand. Vlakken wij ove rigens niet de 9-1 overwinning uit van OLS 11 op OLS 13. Er waren echter ook ontmoetingen, die een spannender karakter droegen: OLS 5 won na straf schoppen met 5-4 van OLS 12 en R.K. Jongensschool 1 met dezelfde cijfers, eveneens na strafschoppen, van Konin gin Julianaschool 2. De andere uitslagen van deze eerste dag waren: afdeling A.: OLS Breezand OLS 1 Anna Paulowna 5-1; OLS 15 Callantsoog 3-1; R.K. Anna Paulowna R.K. Breezand 5-3; Comeniusschool OLS 8 1-2; OLS 7—OLS 10 1-7; Reho- bothschoolOLS 6 0-2; OLS 4—Groen van Prinsterer-school 2-3. Afdeling C.: Chr. ULO 2—Ambachts school 8 1-0; ULO (1) 1Ambachts school 3 7-0; Ambachtsschool 7—Ly ceum 4 3-2; Lyceum 3—RHBS 3 1-3; RHBS 4Ambachtsschool 6 1-3; VGLO 1Ambachtsschool 5 3-1; ULO (1) 2 Ambachtsschool 4 1-2; afdeling D: ULO (2) 1—Chr. ULO 1 5-0; RHBS 1— AVTS 3 4-3: VMTOHandelsavond school 2-0; RHBS 2AVTS 1 0-7; AV TS 4OVO 6-0; Ambachtsschool 1 Mach. Avondschool 4-1; AVTS 2— Kweekschool 1-2. Wij zagen deze laat ste wedstrijd, waarin de reserves van de Avondvaktekenschool zeer in de verdrukking werden gebracht. De Kweekschool heeft enkele goede voet ballers, doch deze rustige ploeg zal het in harde wedstrijden nog wel bijzonder moeilijk krijgen. Genoten heeft men van het spel van linksbinnen Drijver. Bij de te Den Helder gehouden exa mens slaagden voor het practijkdiploma kantoorstenografie Ned. 165 lg. 'de dames T W. J. Boom en D. van der Blaak; voor Ned. 1.30 lg de dames M. C. Bijls- ma, G. E. S. Wortel en C. M. Deurloo. Voor het practijkdiploma machineschrij- ven 165 aansl. slaagde de heer H. A. Tempel; voor 130 aansl. slaagden de da mes C. J Bosch, J. C. Kraak, H. J. Fer- v.erda. A. M. van Leeuwen. T. de Visser, E. A. Pietcrse, J. H. van Loo, N. J. Ie Mair, J. R, van Kapel en de heer H. Kok. Allen waren leerlingen van mej. D. M. de Vroome.

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 5