Het is alles mechanisatie wat de klok slaat Den Haag statuut publiceert ontwerp- voor Koninkrijk Francesea van Cameo, televisie-ster groot formaat School in de Wieringermeer voorziet in behoefte Vrijwillig samengaan uitwerking op vele gebieden vindt Zong voor ex-koning Faroek Honderd millioen aan machines Nederlands korfbal twaalftal Inleiding tot RTC Tragisch slot van uitvoering Landbouwbeurs opent haar poorten BH Markten Barneveld-Ede Enkele noviteiten „Amerikaanse" in Zaandam Weer in Holland Dirigent Jac. Jansen door hartverlamming getroffen Gepoogd vrouw van het leven te beroven? Paardenmarkt Alkmaar GEESTELIJK LEVEN Gereformeerde Bond en liturgie Protest tegen film Salome Nieuw Duits kerkboek Beroepingswerk (Van een onzer redacteuren) Aanstaande Maandag, precies half tien, zal de Landbouwbeurs 1954 te Utrecht haar poorten voor het publiek openen. In één opzicht verschilt deze beurs aanmerkelijk bij die vari het vorig jaar: zij is minder om vangrijk, wat naar onze mening nog niet dadelijk een nadeel betekent Bij vorige gelegenheden immers ivas het veelal zo, dat men door de bomen het bos met meer kon zien en thans zal men in en om de Bernhardhal alles rustiger in ogenschouw kunnen nemen. De Land- bouwbeurs moge dan door bijzondere omstandigheden minder groot zijn, zij is daarom niet minder betekenisvol. Fabrikanten uit tien landen nemen er aan deel. In totaal zullen producten van 176 fabrikanten op deze beurs worden geëxposeerd, waarbij de Duitse industrie een belang rijke plaats inneemt; niet minder dan 32 W est duit se fabrieken zullen vertegenwoordigd zijn. Daarop volgen Engeland, Zwitserland, de Ver. Staten, Frankrijk, België, Luxemburg, Canada en Oostenrijk, zodat een internationaal assortiment ruimschoots gelegenheid zal bieden tot een brede oriëntering op landbouwgebied. Op een persconferentie, die jl Don derdag aan deze beurs voorafging, heeft ir P. Bakker Arkema, Rijkslandbouw- consulent voor landbouwwerktuigen te Wageningen, een inleiding gehouden over de huidige stand van de mechani satie van de Nederlandse land- en tuin bouw. De uitbreiding hiervan duurt on verminderd voort, waarvoor spreker twee oorzaken noemde: het steeds stij gende bedrag aan loon en sociale lasten en de moeilijkheid om op bepaalde ogenblikken voldoende werkkrachten te krijgen. Mechanisatie echter vereist veel kapitaal en hoewel de bedrijfsuit- komsten de laatste jaren over het alge meen zo zijn geweest, dat aanschaffing van verschillende machines mogelijk was, verdii t het toch wel aanbeveling op kleine bedrijven de machines ge meenschappelijk te gebruiken, eventu eel door oprichting van een werktui gencombinatie of door aanstelling van een loonwerker. Voor transportwerk is de mechanisatie mede van groot belang, omdat dit van 30 tot 50 pet uitmaakt van alle werkzaamheden, die op de be drijven worden verricht. Dat een snel tempo van groot belang kan zijn is thans weer met het late voorjaar gebleken en hierbij kan de motorisering van groot nut zijn. Dat de motorisatie van het landbouw bedrijf snel toeneemt, blijkt duidelijk uit het aantal landbouwtrekkers dat in gebruik is. Naar schatting waren na de i orlog in de landbouw nog circa 2000 trekkers over. Thans, begin 1954, is het aantal vierwielige trekkers ongeveer 32.000. De import bedroeg in 1953 ruim 4100 stuks. Opmerkelijk is de steeds toenemende voorkeur voor dieseltrek- kerr Van het in 1953 geïmporteerde aantal had twee-derde deel een diesel motor. Daarbij zijn er steeds meer trek kertypen gekomen. Het is begrijpelijk, dat de technische kennis van degenen, die met de ma chines moeten omgaan, het snelle tempo niet steeds heeft kunnen bijhouden. Er wonden nu vele cursussen gegeven om in deze leemte te voorzien. Een belangrijke aanwinst op dit terrein is de Praktijkschool voor Landbouwmecha nisatie, gevestigd op de „Oostwaard- hoeve" in de Wieringermeer, waar de lessen op 1 Januari 1954 begonnen zijn. Na een theoretische vooropleiding wor den hier aanvullende practische cursus sen gegeven, na afloop waarvan examen kan worden aigelegd. Reeds enige hon derden personen: landbouwsmeden, boerenzoons, a.s. emigranten, specialis ten van de voorlichting, loonwerkers, er z. hebben de lessen gevolgd. Het eerder genoemde bezwaar geldt mede ten aanzien van de melkmachi nes, waarvan er thans in ons land 5000 in gebruik zijn tegenover 150.000 in Denemarken. Hier is een sterke uit breiding op korte termijn niet gewenst, omdat zoals de inleider het uit drukte elke melkmachine zo goed is als de boer die haar bedient. De Nederlandse landbouwwerktui genindustrie is in de afgelopen jaren eveneens van grotere betekenis gewor den en heeft zich o.a. toegelegd op fa bricage van lan'.bouwwagens, spuit- machines, dorsmachines, aardappelpoot- en rooimachines, sorteermachines, ploe gen, eggen, rollen en hooibouwwerk- tuigen. Van sommige machines is ex port, zowel naar Europese landen als naar Noord en Zuid-Amerika. De ex port naar Noord-Amerika is op Canada gericht. De emigranten kunnen na twee jaar een deel van hun bezit hier te lande in de vorm van landbouw werktuigen laten overkomen. De laatste jaren wordt door de Ne derlandse landbouw jaarlijks voor een bedrag van circa 100 millioen gulden aan machines en gereedschappen aan gekocht, waarvan 35 millioen gulden voor machines van binnenlands fabri kaat. Er wordt voor 5 a 6 millioen gul den aan Nederlandse werktuigen ge ëxporteerd. De totale oppervlakte aan cultuur grond der Nederlandse bedrijven van 10 ha en meer bedraagt 1.5 millioen ha. Dit betekent, dat er thans op elke 47 ha een trekker is. Komen we na deze inleiding nog even op de Landbouwbeurs terug, dan kunnen we nog mededelen, dat de Stichting van de Landbouw met een tweetal stands aanwezig zal zijn, dat de Rijksvoorlichtingsdienst een stand heeft ingericht, alsmede de Ned. Fruittelers- organisatie. Waar de mechanisatie in de land- en tuinbouw zich nog steeds in een revo- lutionnair stadium bevindt, zal men er goed aan doen, deze jaarlijkse show niet te verzuimen. De beurs is geopend tot en met 8 Mei. v 'g'"V - .Lau",-L-ij ööïi Deze uit Zweden geïmporteerde zelfrijdende maaidorser is vooral geschikt voor middelgrote bedrijven en geheel aan de in Nederland ver bouwde gewassen aangepast. De transportbreedte 2.65 m., de snij- breedte 2.25 m. en de dorsbreedte 69 cm. PLUIMVEEMARKT BARNEVELD, 29 April. Aanvoer ca. 63.000 stuks. De handel was in slachtkippen redelijk, in jonge hanen traag, terwijl witte hanen redelijk gingen en piepkuikens kalm. Prijzen: slachtkippen f 1.851.95; witte kippen f 1.952.10, witte jonge hanen zwaarder dan 1 kg 2.452.60; jonge hanen andere rassen gewicht 79 ons f 1.902.05, idem zware f 1.701.90, piepkuikens f 22.25. Het Nederlands korfbaltwaalftal, dat op Zaterdag 9 Mei op Houtrust te Den Haag tegen België speelt, is als volgt samengesteld: Aanval, dames: R. Smit- tenaar (Olympia) en D. Woudstra— Schnek (Blauw Wit), heren: Munni- kes (Luto) en Schoonderwoert (Ar chipel); midden, dames: A. Koper van Es (Westerkwartier) aanvoerster) en Tr. Heespelink (Westerkwartier); he ren: Woudstra (Blauw Wit) en Mul der (Ons Eibernest); verdediging, da mes: A. Baas (H.W) en C. Helder— Vlietman (Blauw Wit), heren: De Voos (Westerkwartier) en Helder 'Blauw Wit). Reserves: dames H. MerkSchuiten (Het Zuiden) en L. in 't Veld (Deetos) en de heren Bos (HKV) en Van der Pieterman (ZKC). Aan nieuwigheden ontbreekt het op deze Landbouwbeurs zeker niet. Een bekende Zweedse fa briek van landbouwmachines zal voor het eerst uitkomen met een nieuwe, zelfrijdende maaidors- machine, welke bijzonder ge schikt is voor het middelgrote bedrijf en geheel is aangepast aan gewassen, die in Nederland verbouwd worden. Ter beurze staan ook enige nieu we typen water- en luchtgekoelde tractoren, welke kunnen worden geleverd 'met een lier voor het optrekken van boomstammen. Nouveauté's' zou men ook de uit Nederland afkomstige minerale likstenen kunnen noemen, welke geperst zijn uit een mengsel van zout, magnesium, mangaan, jo dium, etc. Bijzondere aandacht verdient ook een in Nederland gefabriceerde inpakwagen, die het probleem van de beheersing van hooi op het land of in de schuur heeft op gelost. Door middel van een een voudig systeem worden met deze wagen pakken hooi geperst, die de vorm hebben van een rollade met een koker in het midden. De rollen hooi hebben een geivicht van circa driehonderd kg. en kunnen op palen worden ge plaatst. Bedekt men ze dan met een wa terdicht kleed, dan betekent dit een doelmatige en handige wijze van opslag, welke o.m. waterbroei uitsluit. NU VAST staat, dat Nederland, de Antillen en Suriname elkaar bin nenkort op een Ronde Tafel-confe rentie zullen ontmoeten, teneinde het overleg over de nieuwe staat kundige verhouding tussen de drie Rijksdelen te hervatten op de grondslag van het ontwerp-statuut. in het begin van dit jaar te Wil lemstad en Paramaribo opgesteld, heeft de regering hedenmorgen dit ontwerp gepubliceerd. Uit de inlei ding blijkt, dat de band tussen de drie Rijksdelen een vrijwillige is en dat dit statuut in gemeen overleg is vastgesteld. In het hierna volgen de uittreksel zullen wij de voor naamste bepalingen ervan kort samenvatten. Vanzelfsprekend worden in de eer ste artikelen het koningschap van '-o- ningin Juliana en haar opvolgers over het koninkrijk en de verant woordelijkheid van de ministers vastgelegd. De gouverneur verte genwoordigt de koning in Suriname en op de Antillen en wordt door deze benoemd. Regelen aangaande benoeming en ontslag worden bij Rijkswet gesteld, maar zijn bevoegd heden, verplichtingen en verantwoor delijkheden worden omschreven bij Rijkswet of bij Algemene Maatregel van Rijksbestuur. Als aangelegenheden vah het Ko ninkrijk - en dus niet van de afzon derlijke delen - worden genoemd de verdediging, de- buitenlandse betrek kingen, het Nederlanderschap, rid derorden, vlag en wapen van het Rijk, het vreemdelingenrecht e.d. Al deze zaken worden in samenwerking behartigd en waar mogelijk worden de landsorganen ingeschakeld, (art. 6). Volgens artikel 7 is de raad van ministers van het Koninkrijk sa- mengesteld uit door de koning be- noemde ministers en door de door Suriname resp. de Antillen benoemde gevolmachtigde minister. Deze neemt deel aan het overleg in de Raad van Ministers en in de vaste colleges en bijzondere commissies uit de raad voor aangelegenheden van het Ko ninkrijk, die het betrokken land ra ken. Indien een bepaald onderwerp daartoe aanleiding geeft, zijn Je be trokken overzeese rijksdelen gerech tigd, tevens een minister met raad gevende stem aan dit overleg te doen deelnemen. Indien de gevolmachtigde minister van Suriname of van de Antillen on der aanwijzing van de groud waarop hij ernstige nadelen voor zijn land verwacht, heeft verklaard, dat zijn land niet ware te binden aan een voorgenomen voorziening houdende algemene leidende regelen, zo zegt artikel 12, dan verkrijgt zulk een voorziening voor het betrokken land geen bindende kracht, tenzjj de ver bondenheid van het land in het Ko ninkrijk zich daartegen verzet. Heeft de betrokken gevolmachtigde minister ook bezwaar tegen het oor deel van de ministerraad over deze eis van gebondenheid, dan wel tegen enige andere zaak aan het overleg waarover hij heeft deelgenomen, dan wordt dit in beperkte kringen voort gezet. Volgens artikel 13 kunnen de Antil len en Surinaihe ook elk een verte genwoordiger hebben in de Raad van State voor het Koninkrijk, in artikel 15 wordt de gelijktijdige indiening van een ontwerp-Rijkswet bij Staten Generaal en Staten der Rijksdelen voorgeschreven. Tevens wordt aan de gevolmachtigde ministers de bevoegd heid toegekend, voorstellen voor een Rijkswet bij de Tweede Kamer in te dienen, in de Kamers de mondelinge behandeling van een ontwerp-Rijks wet bij te wohen en daar alle ge wenste voorlichting te geven. Boven dien kunnen de Staten van Suriname en van de Antillen voor de behande ling van een bepaald ontwerp een of meer bijzondere gedelegeerden af vaardigen, die de debatten bijwonen en daarbij voorlichting geven. Zij genieten immuniteit voor hetgeen zij in dit verband aan de Kamers me dedelen. Van de verplichting tot overleg tussen de Rijksdelen kan worden af geweken wanneer dit voor oorlog of door andere bijzondere gevallen waar in onverwijld moet worden gehandeld, onmogelijk kan worden afgewacht. Internationale financiële en econo mische overeenkomsten gelden niet voor Suriname of de Antillen, wan neer het betrokken Rijksdeel hiervan nadeel ducht. De mogelijkheid is ge opend, dat de afzonderlijke rijksdelen elk voor zich dergelijke accoorden sluiten, alsmede, dat Suriname en de Antillen lid van volkenrechtelijke organisaties worden. (Art. 24—28). Verder regelen artikel 3035 de bij drage van de Antillen en Suriname in de verdediging van het Koninkrijk. De overzeese rijksdelen moeten aan de strijdkrachten op hun grondgebied hulp en bijstand verlenen. De militaire en burgerdienstplicht worden bij lands verordening geregeld. Ook wordt vast gelegd, dat Suriname en de Antillen naar draagkracht bijdragen in de kos ten van andere rijksaangelegenheden voorzover deze strekken ten gunste van de betrokken rijksdelen. De raad van ministers stelt deze bijdrage vast. In paragraaf 3 wordt de onderlinge bijstand geregeld op het gebied van culturele en sociale betrekkingen, eco nomische. financiële en monetaire rela ties, munt- en geldwezen, bank- en deviezenpolitiek, beroeps- en bedrijfs uitoefening, luchtvaart, scheepvaart en radioverkeer. Op het stuk van de staatsinrichting der landen wordt vastgelegd, dat deze elk voor zich hun eigen aangelegenhe den behartigen (art. 41) en tevens zorg dragen voor die van het Konink rijk. Elk der landen moet voorts zor. dragen voor de verwezenlijking van de fundamentele rechten van de mens, de rechtszekerheid en een goed bestuur. Het waarborgen hiervan is een zaak van het Koninkrijk. Wijzigingen in de fundamentele rechten van de mens, de bevoegdheden van de gouverneur en van de vertegenwoordigende lichamen zijn alleen mogelijk met instemming van de regering van het koninkrijk. Dit geldt ook voor de verdeling van de Statenzetels over de verschillende eilandgebieden in de Antillen Herzie ning van de grondwet rakende de rechten van de mens, de positie van de koning, de bevoegdheden van de Staten-Generaal en de Justitie worden geacht de Antillen en Suriname te raken. Art. 46 regelt het kiesrecht volgens de beginselen, die ook in Nederland gelden. Art. 50 verleent aan de koning op voordracht van de raad van mi nisters het recht van veto over wetge vende en bestuurlijke maatregelen van Suriname en de Antillen, die in strijd mochten zijn met bestaande rijks- of internationale regelen. In de overgangs- en slotbepalingen wordt de invoering van het statuut ge regeld, alsmede de mogelijkheid van wijziging ervan. WE HEBBEN te Zaandam Francesea Cameo ontmoet, een Ameri kaanse televisie-ster, wier wieg in Amsterdam heeft gestaan en die momenteel in Zaandam bij haar zuster logeert. Francesea Cameo, in de States zangeres van groot formaat, een bekende en graag geziene vocaliste op de podia van de grootste theaters op Broadway. Een artiste die enorme bedragen verdient maar die ondanks de roem en al het geld toch het eenvoudige Amsterdamse meisje is gebleven, met wie je even gemakkelijk en prettig over de drukte op het Muntplein als over het succesvolle optreden in de Town-hal in New-York kunt praten. ZE WAS NOG maar een schuchter Hollands zangeresje toen ze kort na de oorlog met de band van Nico de Vries op tournée ging. Naar Turkije en Egypte, waar ze o.a. voor de toenma lige koning Faroek op trad. In Bagdad leerde ze een Amerikaanse he- licoptere-piloot kennen waarmee ze later in het huwelijk trad. Ze stu deerde in den vreemde ijverig 'en slaagde er in haar stem naar behoren te ontwikkelen. Trok naar Amerika, mocht daar als gast optreden in 'n bekende en chique nachtclub en dat was het begin van een fan tastische carrière. Het duurde niet lang of ze werd geëngageerd voor grote shows op Broadway, verwierf steeds meer roem, trok naar Washington, Chica- go en andere Ameri kaanse steden, waar de show-business hoogtij viert. Francesea Cameo, die eigenlijk Strange- bërger heet, werd een ster aangebeden door het publiek. Haar naam ver- schen met foto op de affiches van grote theaters als Town- hal, Carnegie-hal enz. De televisie camera's werden op haar gericht, week in week uit, haar populariteit nam maandelijks in omvang toe. Momenteel treedt ze geregeld op in allerhande televisie-programma's en reist van het ene deel van Amerika naar het andere om zo nu en dan ook naar andere we relddelen te trekken. Nu is Francesea in Holland. Ver weg van daverend applaus, kleurrijke schijnwerpers en lastige autogram- jagers. Als een gewone vrouw, want anders voelt ze zich niet, wandelt ze over het Damrak en reist ze naar Zaandam, waar ze zich 's avonds uit strekt in een haardstoel, genietend van een rust, die ze jaren niet heeft gekend. „Want het leven is voor mij opwin dend", vertelde ze, „optreden, koffers (waar ze altijd tijd voor over heeft), televisie-opnamen enz. Altijd maar op gejaagd, nooit geen rust. Toch houd ik van mijn beroep, van de theaters, van het publiek, ik ben er dol op". „Het artistenleven is zwaar", ging Francesea verder", „je moet er heel sterk voor zijn, zowel lichamelijk als geestelijk. Daarbij met je twee benen op de grond blijven staan en vooral gewoon blijven. Ik houd niet van borrelfuifjes na afloop van een optre den, heb een hekel aan mensen die je alleen maar leuk vinden omdat je veel geld verdient, het liefst doe ik maar gewoon. Gisteren genoot ik toen ik op de Amsterdamse tram stond en een Jordaanse moeder zo gezellig met een grappige conducteur hoorde praten. Zoiets maak je in Amerika niet mee. Holland vergeet ik nooit en ik hoop er nog veel keren terug te komen, van daag heb ik lekker stamppot met worst gegeten". We hehben haar nog gevraagd wat haar plannen zijn. „Door gaan met zingen. Ik breng hoofdzakelijk Franse chansons maar ook wel andere songs; roem oogsten en geld verdienen. Daarbij wil ik mijn Hollandse nuchterheid niet verliezen. Over een paar jaar stop ik er mee en wil dan een bar in Amerika openen Een naam heb ik er al voor „The Flying Dutchman". De „Schager-avoncT welke gister avond door de gezamenlijke Scha- ger verenigingen in Theater Royal werd gehouden en waarvan de op brengst ten bate Komt van de auto tocht voor ouden van dagen, heeft een droef slot gehad. Tijdens het optreden van het zangkoor van de Ned. Hervormde kerk is de dirigent Jac. Jansen door een hartverlam ming getroffen en ter plaatse over leden. Reeds eerder op de avond had de di rigent Jansen de Gem. Zangvereniging „Euphonia" geleid. Te omstreeks 12 uur, tijdens het op één na laatste num- Tner van het programma, dirigeerde hij hét zangkoor van de Ned. Herv. kerk, dat begeleid werd door een strijk orkestje. Tot ontsteltenis van de 600 4 700 aanwezigen viel de neer Jansen plotseling van achter zijn lessenaar. Hij bleek getroffen door een hartverlam ming en overleed terstond. Burgemeester Wognum, die in de zaal aanwezig was, betrad het toneel en deed mededeling dat de uitvoering werd gestaakt. Diep ontdaan door het tragische gebeuren verlieten de aanwe zigen de zaal. De 53-jarige fabrieksarbeider A. B. uit Rotterdam is gisteren door de Rotterdamse rechtbank veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf met af trek. Hij werd er van verdacht zijn echtgenote van het leven te hebben willen beroven. Bij een onenigheid zou hij zijn vrouw bij de keel heb ben gegrepen en één of meer vin gers in haar keel hebben gestoken. De eis was een gevangenisstraf van vijf jaar met aftrek. Op de Woensdag gehouden paarden markt was de aanvoer belangrijk minder dan verleden jaar. Werden er toen 90 paarden aangeboden thans was dit aantal slechts zestig. Ook de handel verliep matig. De prijzen waren als volgt: Voljarige paarden van 8001000; 2'/j jarige paarden 650800; l'/a ja rige paarden 450600; Werkpaarden t.e.m. 7 jaar 700 850; Oudere werk paarden 600 -750; Hitten 550—700; Slachtpaarden 8001000. Handel: ma tig. De Gereformeerde Bond (in de Ned. Herv. kerk) heeft te Utrecht vergaderd. Ds J. van Sliedregt uit Ede heeft in een uitvoerig beioog wezen, plaats en inhoud van de li turgie behandeld, alsmede het ge vaar dat hij ziet dreigen. Hij wees er op, dat de liturgie slechts dienend mag zijn, nimmer heilsmiddel. Want de verkondiging van Gods Woord is hoofdzaak. In dit verband waar schuwde spreker tegen wijdings diensten. Voorts betoogde hij, dat de kerk in haar liederen Jezus als haar Hoofd belijdt. Te dien aanzien worden in het dienstboek van de Herv. kerk de kool en de geit gespaard, terwijl de kantjes van de Geref. belijdenis wor den afgevijld. Spreker zag maar één weg: zich houden aan de schat van het reformatorisch erfgoed, neerge legd in de oude formulieren. Dat be tekent: staan in de belijdenis Gods die in der eeuwigheid dezelfde is. Tegen het zingen van gezangen maakte spreker principiële bezwaren. Het vrije lied is vaak door ketters aangewend om hun dwalingen in gang te doen vinden. Zij die het vrije lied voorstaan, vertolken hun armoe de. Spreker achtte zich daarom aan de psalmen gebonden. Wel waar schuwde hij echter tegen wettische verstarring in de oude vormen, wes halve hij ook voorzichtigheid aanbe val ten aanzien van de nieuwe ver taling. Men moet de Statenvertaling niet tot sjibboleth maken, wil men niet steeds meer afgesloten raken en in allerlei getwist in feite niet bestaande beginsels gaan zien. Naar aanleiding van de vertoning van de Amerikaanse film Salomé (Rita Hayworth) in een Kamper bioscoop heeft de Staatkundig Geref. Partij aldaar een brief tot de burge meester gericht met het verzoek de vertoning te verbieden van fiims, die haar gegevens ontlenen aan de Bijbel. In deze films, aldus het schrij ven, wordt het Woord gemaakt tot een onderwerp van zedenverwoes- tend spel en sensatie in plaats van tot verheerlijking van Gods naam. De Evangelische kerk in Duitsland heeft een nieuw kerkboek gekregen. De nieuwe bundel bevat een ge meenschappelijk Duits gedeelte van 394 liederen met daarnaast verschil lende aparte bijlagen voor bepaalde gebieden. In Noord-Duitsland bijv. zijn in een bijlage plm. 100 liederen opgenomen. Deze bundel is met Pa sen ingevoerd in alle Sleeswijk-Hol- steinse kerken, als ook in de steden Hamburg en Lübeck. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Schoonhoven, M. Otte- vanger te Leiden. Geref. kerken. Beroepen te Hoogstede (Graafschap Bentheim), H. Tien te Boende (O.Fr.). EXAMENS De classis Hilversum heeft prep. geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer P. A. Bohlmeyer te Bussum, cand. aan de V.U.

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 11