Stad en omgeving Twintig koren in concours van Christelijk Mannenkoor Bevrijdingsdag in Den Helder Slavisch concert-programma in Marinecantine uitgevoerd Gezellige streekdag van „Oud West-Friesland" Directeur Rijkswerf ere-voorzitter WSOV Ook in Den Helder een controlepost Gedeputeerde Staten in beginsel accoord Verwen Moeder Firma J. N. QUERELLE „Vechten en dienen" in Lutherse kerk IN HET KORT WT '10 s 1/1 M Een beetje volk - een lekker leven! De beste novelle kwam uit Andijk JIMMY EN DE BENDE VAN BOLLETJE BINK Inleidend woord van de burgemeester Rallye Radiostad Inschrijving leerlingen Ambachtsschool Garantie Eeuwfeest Jaarvergadering I.v.A.O. Tussen Haaks en Ruitje Boris Lensky (viool) en John Vriends (piano) Morgen weer uitreiking van plantjes W m De muntenvondst in Nieuwe Niedorp DE GROND WAAROP WIJ WONEN Julianadorp Herdenkingsbij eenkomst te Julianadorp ER IS VELERLEI WIJZE VAN ZINGEN. Al, we di, „ie, „bt.n he',be!,'.?"M radio-programma o„, deTovèS ging grondig bijbrengen. Er is ook een zeer onderscheiden smaak bij heu. die h oren zingen. Ware dit zo niet/de"weTkelJk l^ntTvTrsc^iden. beid, om ons slechts tot de radio te hellen versineioen onder al de™ j bePa,en< zou er immers met zijn. En onder al deze uitingen van de zingende mens zal de koorzan- niet «re- dreven door zucht naar populairiteit, doch door diepere waarden ha"ai welbewuste baan moeten uitzetten en volgen. aarden, haai Met deze woorden, die ons uit het hart gegrepen zijn, richt burgemees ter mr G. D. Rehorst zich tot de le zers van de „Feestgids" voor het zang- concours, dat het Christelijk Mannen koor ter gelegenheid van zijn zilve ren jubileum organiseert. De twintig deelnemende koren ontmoeten elkaar op Woensdag 19 Mei in de Bethelkerk aan het Julianapark. Het concours is uitgeschreven door de Ring Noord- Holland van de Koninklijke Bond van Christelijke Zang- en Oratoriumver enigingen in Nederland. In dezelfde feestgids wijdt de heer C. M. Schneiders, secretaris-directeur van de VVV „De Helder", aandacht aan een ander aspect van deze cul turele gebeurtenis. De VVV verheugt zich over alle activiteiten op de ver schillende terreinen van het openbare leven, die het aanzien en de naam van Den Helder ten goede komen. De deelnemende koren worden 's middags om één uur in de Bethel kerk ontvangen, waar onder leiding van ds M. Hamming een korte wij- dingsdienst wordt gehouden. Na af loop daarvan neemt het concours een aanvang. Als juryleden fungeren de toonkunstenaars Leo Mens (Leiden), Herman Coljée (Utrecht) en Bernard Verboom (Den Haag). De volgende koren hebben inge schreven: Kinderkoor „Harpe Davids" Den Helder), Meisjeskoor „Mirjam" (Den Helder), „Halleluja" (Schermer- norn), „Zingt den Here" (Heerhugo- waard), „Harpe Sions" (Slootdorp), „Excelsior" (Castricum), „Evangelisa tie-zangkoor" Velsen-B'wijk„Sur- sum Corda" (Anna Paulowna), „Zang- lust" (Julianadorp), „Halleluja" (Me- demblik„De Lofstem" (Wieringer- werf), Mannenkoor „Oosterend" (Te xel), „Halleluja" (Den Helder) „Oro et Labora"Den Helder), Dameskoor „Ons eigen lied" (Julianadorp), „Can- ticum Novum" (Breezand), „Helders Dameskoor" (Den Helder), „Christe lijk Mannenkoor" (Den Helder), en Dubbelmannenkwartet „Euterpe" (Den Helder). Het was achteraf in -zekere zin jammer, dat de kinderoptocht op Koninginnedag doorgang heeft kunnen vinden. Nu restte voor de viering van de Bevrijdingsdag alleen maar het aandeel, waarvoor de Muziekcommissie zich garant Itad gesteld. Er werd druk gevlagd en zeer vele stadgenoten hadden vrij. Het gemeen- tepersoneel behoefde gistermiddag geen dienst te doen, de scholen waren gesloten en een groot deel van het personeel der Rijkswerf (officieus vernamen wij zelfs het aantal van elfhonderd) had voor eigen rekening een middag verlof genomen. Wij mo gen aannemen dat dit laatste niet slechts geschiedde om eens een mid dag vrij te zijn zonder meer. Er is zeker reden om te cr/icluderen, dat een groot deel van de Helderse bevolking niet kan instemmen met het regeringsbeleid inzake de natio nale feestdag. Of de gang van zaken in de toekomst hierdoor zal verande ren is echter de vraag Voor enige feestelijkheid zorgden drie muziekcorpsen, die een rondgang maakten door verschillende stadsde len, voorafgaande aan het tentconcert door het Stedelijk Muziekkorps in het sprookjesachtig verlichte Julianapark. Een groot aantal belangstellenden leg de getuigenis af van zijn waardering over dit enige, maar welgeslaagde programmapunt op de bevrijdingsdag in Den Helder. In Casino heeft de toneelgroep van de „WSOV" gisteravond een geslaagde opvoering gegeven van „Waar is mijn dochter?", een blijspel in vijf bedrijven van Ank van der Moer. Op inhoud en spel komen wij, daar het stuk van avond nogmaals voor het voetlicht wordt gebracht, morgen terug. Ter opening werd gisteravond het Wilhelmus gezongen. Het vermelden waard is tevens, dat de voorzitter, de heer P. Selier, aan de Werfmelodistèn, die ook ditmaal medewerking verleen den, het drumstel kon aanbieden, dat Uit verlotingen voor het orkest is op gebracht. Aan het eind van de avond sprak de directeur van de Rijkswerf, kapitein luitenant ter zee A. J. C. Bax, woor den van dank tot de dames en heren, die met zoveel flair „Waar is mijn dochter?" ten tonele hadden gevoerd. En daarna vroeg de heer Selier nog even de aandacht. Hij deelde mede, dat was besloten, de directeur het ere voorzitterschap van de vereniging aan te bieden. Dit werd door overste Bax gaarne aanvaard. De motor- en autoclub „Hilversum" organiseert ook dit jaar een „Rallye Radiostad", die nu in het teken staat van de dertigjarige NCRV. Deze ster- rit wordt op Zaterdag 8 Mei voor de derde keer verreden. Berijders van auto's, motorrijwielen, scooters en bromfietsen kunnen deel nemen aan de rallye, waarvoor ook in Den Helder een controlepost wordt in gericht. De deelnemers kunnen bij de fa. H. van Meurs in de Koningstraat een contrölestempel halen, zodat Za terdag een meer dan gewone drukte in de binnenstad kan worden verwacht. Naar wij vernemen kunnen adspi- rant-deelnemers uit Den Helder en omgeving alsnog bij de fa. Van Meurs terecht om zich te laten inschrijven of nadere inlichtingen te vragen. Volgende week wordt de inschrij ving van nieuwe leerlingen voor de Ambachtsschool gehouden, en wel op Dinsdagavond II Mei van zeven tot negen uur en op Woensdagmiddag 12 Mei van twee tot vier uur in de Tuin- dorpschool. De ouders, die voornemens zijn, hun zoon ambachtsonderwijs te laten vol gen, staan daarbij uiteraard voor de keuze tussen verschillende afdelingen. Dan wordt veelal te weinig gelet op de vraag, welke vakken in de toekomst de beste bestaansmogelijkheden bie den. Natuurlijk dient terdege rekening te worden gehouden met de voorkeur van de adspirant-leerling, maar men moet hieraan toch ook weer niet te zwaar tillen. De voorkeur, die veie jongens koesteren voor een bepaald beroep, b.v. voor dat van electricien, blijkt al te vaak op losse gronden te berusten. Minder in trek zijn de be roepen scheepmaken en schilderen, ter wijl toch de practijk elk jaar meer afgestudeerde leerlingen vraagt dan de school aflevert. Wanneer de ouders rekening houden met deze vingerwijzing, dan trekken de leerlingen daarvan in de toekomst profijt en plukt ook het bedrijfsleven de vruchten. EEN BOVEN VERWACHTING GROOT aantal leden van het Marine- personeel heeft de Bevrijdingsavond gedeeltelijk doorgebracht in de captine, waar een programma van Slavische muziek ten gehore werd gebracht. Als violist trad op de van vele radio-uitzendingen bekende Boris Lensky, die reeds vóór de oorlog naam in Nederland verwierf. Zijn spel verraadt zijn afkomst, maar zijn uitspraak van onze taal is even voortreffelijk als zijn musiceerstijl. Gedeputeerde Staten hebben aan B. en W. medegedeeld, dat zij beginsel accoord gaan met het raadsbesluit van 2 Maart 19554 inzake de plannen van het comité „Den Helder Marinestad". Men zal zich herinneren, dat de raad op voorstel van B. en W. heeft beslo ten, de gemeente Den Helder tot een maximum van f 100.000 garant te stel len voor het eventuele nadelige saldo van de onder auspiciën van de stich ting „Den Helder Marinestad" te hou den feestelijkheden in October. De afdeling Den Helder van het In stituut voor Arbeidersontwikkeling, waarbij inbegrepen de „Natuurvrien den", houdt morgenavond in het Mu seum aan de Eerste Vroonstraat haar jaarvergadering. Op de agenda staat onder meer een bespreking van het winterprogramma voor 1954 en het programma voor het gehele jaar 1955. Vooraf worden enkele aantrekkelijke films vertoond. Ook belangstellenden zijn welkom. Hr Ms onderzeeboot „Zwaardvis" is gisteren naar Rotterdam vertrok ken, evenals Hr Ms mijnenvegers „Texelstroom", „Vliestroom", „Volke rak", „Marsdiep" en „Hollands Diep". Het is morgen hoog water om 10.50 en 23.30 uur, en laag water om 4.50 en 17.35 uur. De jeugdige pianist John Vriends was zijn begeleider. Hij bespeelde de vleugel, die te dikwijls als slaginstru ment is gebruikt en daardoor minder geschikt bleek om voor concertdoel einden dienst te doen. Niettemin leid de het samenspel van beide begaafde musici tot grote voldoening bij de toe hoorders mede door de bijzonder sympa thieke wijze waarop Boris Lensky de verschillende werkjes inleidde. Het waren over het algemeen beken de klanken, ontsproten aan de geest van beroemde meesters. Voor viool en piano de „Humoresque" van Dvorak, de twee bekendste Hongaarse dansen van Brahms, Roemeense en Hongaar se volksmuziek en enkele werkjes van de violist zelf. Geen wonder dat hij zich vooral hierin ten volle kon uit leven, daarbij uitstekend door John Vriends bijgestaan. De pianist speelde ter afwisseling en kele soli, eveneens een keuze doende uit bekende meesterwerken: van Cho- pin de Polonaise in A dur, de Wals Maar dan eens extra met een mooie TAS of vlotte PARAPLUIE van de Breewaterstr. 5 b.d. Spoorstraat. (Advertentie, Xng. Med.) Vrijdagmiddag om half vier worden op het terrein van de gemeentelijke kwekerij aan de Soembastraat weer jonge plantjes uitgereikt aan de leer lingen van de lagere scholen. De hier aan verbonden tentoonstelling wordt dit jaar in Juli gehouden, dus vóór de grote vacantie. In tegenstelling tot voorheen wordt nu bereikt, dat ook de jongens en meisjes, die na de vacantie de school verlaten, nauw bij de ten toonstelling betrokken blijven. in cis moll. de Nocturne in Es dur en de Fantaisie Impromptu, alsmede de tweede Hongaarse Rhapsodie van Liszt, alle met zeer veel esprit uitge voerd. Namens de aanwezigen sprak de stafofficier O-S. en O., de luitenant ter zee L. D. de Kroon, een hartelijk woord van dank onder het aanbieden van een klein aandenken aan deze welgeslaagde avond. Op Vrijdagavond 21 Mei om acht uur wordt in de Lutherse kerk aan de Wezenstraat de geluidsfilm „Vechten en Dienen" vertoond. Deze film is het resultaat van een prijsvraag, die werd uitgeschreven door de Landelijke Stichting „Protestantse Gezondheids zorg". Het bekroonde scenario van ds G. van Veldhuizen Azn werd door de bekende cineast G. B. H. Niestadt ver filmd, met als resultaat een boeiende Nederlandse rolprent. „Vechten en dienen", een speelfilm met documentaire inslag, toont het leven in de ziekenhuizen, gevat in een omlijsting van alledag, in en buiten het ziekenhuis. De hoofdpersoon is een meisje, dat, door een ongeval getrof fen, in een ziekenhuis wordt opgeno men. Na haar genezing vindt zij de weg naar het ziekenhuis voor de twee de maal, nu niet als patiënt maar als leerling-verpleegster. Zij zal voortaan „Vechten en dienen". De sociale werkster der Neder lands-hervormde gemeente houdt op werkdagen (behalve op Maandag) 's morgens van negen tot tien uur en bovendien op Dinsdag- en Donderdag avond van zeven tot acht uur spreek uur aan het adres Tweede Vroo'nst.raat 8, telefoon 2469; op Woensdagmiddag is er van twee tot drie uur spreekuur in de school aan de Hortensiastraat. Onze stadgenoot, de heer P. A. Pijs behaalde bij de examens van de Vereniging tot Bevordering van het Electrotechnisch Vakonderwijs (V.E.V.) het diploma A. Hij werd opgeleid door de heer P. C. Dekker. NIEUW KABINET IN FINLAND De Finse kabinetsformateur Rali Törngren (Zweedse Partijis er in ge slaagd een nieuwe regering te vormen. Hijzelf wordt premier. In het nieuwe kabinet hebben, behalve Törngren na mens de Zweedse Partij, zes agrariërs, zes sociaal-democraten en een deskun dige zitting. geschenken moet bedenken, spreekt één vanzelf: i 1 AV NV'?.' .v.% I (Advertentie. ing Med.) EEN VEERTIGTAL LEDEN van het historisch genootschap „Oud Wesl-Friesland" heeft deelgenomen aan de streekdag, welke gisteren in hotel De Roskam te Hoorn werd gehouden. Deze streekdagen zijn ingesteld om het onderling contact tussen de leden te bevorderen en om het bestuur meer op de hoogte te brengen van hetgeen er onder de leden leeft. Deze eerste dag hoewel nog wat magertjes bezocht heeft zeker aan zijn doel beantwoord, mede omdat er belangrijke mededelingen werden gedaan. Voorzitter G. Nobel opende de .dag met een woord van herinnering aan de Bevrijding van negen jaar geleden, waarna enige ogenblikken stilte in acht werden genomen ter nagedachte nis van de slachtoffers van de oorlog. Voorts memoreerde de heer Nobel, dat het Genootschap dertig jaar geleden werd opgericht. Vele van degenen die het initiatief namen en hun krachten aan de ontwikkeling van het genoot schap gaven zijn ons door de dood ont vallen, maar het was spreker een voor recht op deze dag welkom te mogen heten mevr. Wegener Sleeswijk-Van Balen Blanken, de dochter van de on vergetelijke eerste voorzitter. Mevr. Wegenes Sleeswijk heeft met de heren dr Van der Meulen te Den Haag en Nieuwpoort te Bergen deel uitgemaakt van de jury, welke de in zendingen voor de prijsvraag voor een Westfriese novelle moest beoordelen. Ze deed nu verslag van de bevindingen der jury. Spreker constateerde, dat het een zeer bonte verzameling schrifturen was geweest welke de jury onder ogen kreeg. Er waren zeventien inzendin gen, waarvan een aantal uitstekende kwaliteiten hadden. Opvallend was, dat wanneer de liefde in het spel kwam, de auteurs een beetje kopschuw werden en slechts volstonden met heel summiere beschrijvingen. De schrijf wijze van het dialect was zeer uiteen lopend en in sommige gevallen had de jury moeite om te ontdekken wat be doeld werd. Veel schrijvers hebben jeugdherinneringen in hun werk ge vlochten en ook is het Westfriese le ven zeer uitvoerig beschreven. Ten aan zien van de bekroningen kwam de jury zonder overleg tot een eenparige con- 56 Drie uur lang bleven Jimmy en Karei Krukas het kasteel van de oude barones doorzoeken, maar wat zij ook vondengéén Jantien en géén Jackie. Ook van de inbrekers bende, die hier zijn hoofdkwartier had betrokken dat stond nu wel als een paal boven water werd niets meer terug gevonden. Jimmy was nog tweemaal naar de oude ba rones gegaan om haar met veel klem te vragen, wat zij nu wist van de rovers, die zich van haar huis had den meester gemaakt, maar met de oude dame viel geen woord te wis selen. Zij keek Jimmy telkens vol afgrijzen aan en riep dan: „Scheer je weg. enge vent! Hoe durf je rniin slaapvertrek binnen te dringen. Bah, wat een manieren zijn dat! Jimmy haalde dan maar zijn schouders op zette samen met Krukas zijn speur tocht door het kasteel voort. De zol ders en de vliering kregen een beurt tot in alle hoeken en gaten en ook de kelders werden meter voor meter af gezocht. Alles was echter vruchte loos.... Jimmy zei tenslotte tegen Karei Krukas op een vrij moedeloze toon: „Laten we maar weg gaan, Krukas. Behalve dat arme oude mens, dat haar zinnen niet meer bij een heeft, bevindt zich in dit oude kasteel geen enkel ander levend we zen. De bende is er tijdig van door gegaan en de bandieten hebben ver moedelijk Jantien èn Jackie met zich mee genomen. Hoe ze dat in zo'n korte tijd hebben klaar gespeeld is mii een raadsel, maar het is nu een maal zo. Kom, laten we naar huis gaan. Ik wil eens op mijn gemak over deze duistere kwestie naden ken." clusie. De eerste prijs (f 100) werd toe gekend aan de heer C. Kistemaker, Broekoord 160 te Andijk, voor zijn ver haal „Altoid allien weest". De sfeer van de eenzame mens is hierin prach tig getekend, zonder sentimentaliteit. Voor de heer J. J. Onnekes, Aelbertse- straat 84 te Haarlem is de tweede prijs (f 75) toegekend. Hij schreef het oubol lige verhaal „De stikkebuul". De in trige is niet zo sterk, maar het dialect uitzonderlijk goed. De derde prijs werd toegekend aan de heer W. Köhne, Wou ter Sluislaan te Beemster voor de no velle „De biljartwedstroid", met scher pe typeringen en goede mileuschilde- ring. De drie eervolle vermeldingen gaan naar mevr. Ter Horst-Hoekstra, Plato- laan 36, Zeist („Toch zun zin"), de heer J. Brander te Vlissingen („De eorappel- roders") en mej. Tine Mink te War- menhuizen („Het faillissement"). De voorzitter deelde mee, dat de Westfriezendag dit jaar op 4 Augustus te Alkmaar zal worden gehouden. Het woord was vervolgens aan de heer Jan Roselaar, die aan de hand van kaarten een causerie hield over de ontwikkeling van de bodemgesteldheid in Noordhollands Noorderkwartier. De bodem van de betrokken land streek is gedaald, het zeeniveau ge stegen, en ofschoon de snelheid, waar mee dat gebeurde, onmogelijk klein schijnt (lVi mm per jaar), betekende het resultaat toch sedert het begin van de Bronstijd (1800 v. Chr.) een hoogteverandering ten opzichte van de zee van 5.50 m. Als voorbeeld: het maaiveld van de polder het Groot slag ligt nu plm. 1.60 m onder AP, aan het begin van genoemde periode zou het er 3.90 m boven hebben gelegen. Omstreeks het begin der jaartelling moet het oude duingebied dat on onderbroken moet hebben gelopen van Katwijk tot Oost-Vlieland, de dienst als waterkering op sommige plaatsen hebben opgegeven, als gevolg hiervan moet ook het Marsdiep zijn ontstaan, ten Zuiden daarvan de wadvlakte van het Koegras, men neemt aan, dat de verwoestingen tengevolge van een en ander gaandeweg zo groot zijn ge worden, dat al het land benoorden de lijn Schagen-Medemblik verloren is geraakt. Westfriesland was volgens de geologen in deze tijd bedekt met een veenlaag, deze is mede door de aanvallen van de zee verwoest ge worden, met dit gevolg, dat de oor spronkelijke bewoners het land moe ten hebben ontruimen. Men neemt aan, dat het terrein binnen het oude duingebied (de Geestgronden) van plm. 300 tot 800 na Chr. onbewoond heeft gelegen, een uitgestrekte, mis schien wel kale wadvlakte. Spr. ging na, hoe het Noorderkwartier er om streeks 800 moet hebben uitgezien, terwijl hij dan in den brede de lang zame „opmars" der bewoning vanuit een vijftal „eilanden" (het Scoirler- walt" (Geestmerambacht), het „Leck- satereiland", de „Wouden" (Westwoud e.o.) de Zeevang en het oudste deel van het Schermereilandzich vol trokken heeft. Hij ziet de reïmmigra- tie van het kleigebied en de immigra tie in het Mid-Noordhollandse veen gebied als een gevolg van een zich steeds verder „wagende", zich verder uitstrekkende zomerbewoning. Lang zamerhand is deze zomerbewoning in een blijvende overgegaan. De vraag stukken van de aanloop der verka veling, op de geest en vooral ook in het naar binnen gelegen gebied, het ontstaan van het buurtschap (buer- scip, ga, meente, banne) de opbouw en inrichting der kleine „boerenrepu blieken", de plichten en rechten daar in, speciaal het vermoedelijk van zo enorm belang geweest zijnde „recht van optrek", het kon alleen maar wor den genoemd. Spr. wees er op, dat voor een groot deel de gemeentegren zen van nu zijn vastgelegd door de wedijver dezer primitieve zomerbewo- ners, deze eerste „opkavelaars", die niet wisten, dat ze werk verrichten voor eeuwen. Nadat gezamenlijk een broodmaaltijd was genuttigd vertelde de heer W. Wiese die een erkend numismaticus is, over de achtergronden van de munten vondst welke op 22 Januari te Nieuwe Niedorp is gedaan. Bij egalisatie van een stuk grasland heeft men ruim vijfhonderd munten gevonden uit de zestiende en zeven tiende eeuw. Totaal vertegenwoordigde de vondst een waarde van ruim vijf entwintighonderd stuiver, een heel ka pitaal in die tijd. Aan de hand van deze munten was spreker tot de con clusie gekomen, dat de eigenaar waar schijnlijk een Ommelandvaarder is ge weest, die met zijn waren vanuit Kam pen of Zwolle naar Vlaanderen is ge trokken en voor het krijgsgeweld ge vlucht is naar het Noorden en in Nieuwe Niedorp zijn handelsgeld heeft begraven. Voorts wees de heer Wiese op de be langrijkheid van de regionale cultuur- dagen. Onlangs is te Bergen een dergelijke dag gehouden en er is toen een weten schappelijke commissie in het leven geroepen die de betekenis van de re gionale cultuur zal onderzoeken. Er zijn drie proefgemeentcn aangewezen, namelijk Langedijk, Nieuwe Niedorp en Wognum. Spreker vroeg aan de leden die ter plaatse wonen om de onderzoekers vooral hun medewerking te willen verlenen. Mr P. C. Avis attendeerde de verga dering op de stichting van de genealo gische vereniging „De Westfriese fami lies" en hij hoopte, dat er op een of andere wijze een contact met het ge nootschap tot stand gebracht zal kun nen worden. Hel bestuur zal dit over wegen. Daarna begaf het gezelschap zich naar het Westfries museum om onder leiding van drs T. Mulder een rond gang te maken. Aan de vooravond van de bevrij dingsdag werd in de zaal van café „Prins Hendrik" te Julianadorp een herdenkingsbijeenkomst gehouden, waarvoor zeer grote belangstelling be stond. De heer J. van Bodegraven opende de samenkomst, waarna om twee minuten voor acht de door sirene- geloei aangekondigde stilte werd in acht genomen. Nadat men het eerste couplet van het Wilhelmus had ge zongen, voerden achtereenvolgens pastoor H. Schrama, dr J. A. Swaters en ds L. Kwakkelstein vlootpredikant) het woord. Zij belichtten de zin van de bevrijding, waarvoor zovelen hun leven hebben gegeven. Mevrouw A. Eriks-Kalf droeg het gedicht „Cel droom" van H. M. van Randwijk voor. Het geheel werd op passende wijze om lijst door het Christelijk gemengd koor „Zanglust", onder leiding van de heer J. Jongk'ees, het mandolineorkest „Mealinto", onder leiding van de heer Th. Pruim, en door alle koren uit Koe gras. gezamenlijk, onder leiding van mevrouw C. Marees-Kokelaar. De bijeenkomst werd besloten met het gezamenlijk zingen van „Mijn schildt ende betrouwen".

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 5