het verkeerde slagtoffer hunner woede is gewordenvermits de moordenaars een ander persoon bedoeld hadedn. De misdadi gers zijn te Arnsberg gevankelijk binnengebragt. Het gerucht, nopens het vinden van goud in britsch Ameiika, heeft zich bevestigd. De laatst ontvangen beriglen melden, dat van alle kanten, zelfs uit Californiescharen ge lukzoekers naar Frasers rivier trekken, en dal het land waar schijnlijk nog meer goud dan Australië of Californie zal op leveren. Onlangs wilde iemand eene ral grijpen, om die aan de aanvallen van eeneu hond bloot te stellenwaarop de rat hem in de hand heel. De man achtte die verwonding niet, omdat zij diep noch groot was. Eenige dagen later gevoelde hij zich ongesteldwerd naar het gasthuis vervoerd en stierf daar aan razernij. De engelsche regering is voornemens eene leening van 6000000 ei aan te gaan tot het zuiveren van den Teems. Ten bewijze in hoevele huizen van Londen onder de min dere standen, niet alleen door het opeengeprople der bevolking, maar ook door allerlei onreinhedenaanleiding tet bevordering en onlwikktliug van aanstekende ziekte wordt gegevenvermeldt het verslag van een ambtenaar, belast met de inspectie der woningen, dat hij een vertrek van weinige voelen bewoond vond door acht zwijnentwee honden, een aantal kippen eenige katten, benevens een man eu vrouw. Voor de varkens was wel een afzonderlijk staketsel gemaakt, maar zij liepen desniettemin gewoonlijk door het gehecle vertrek. De geheele bevolking woonde vreedzaam bijeen, behalve dat de vraatzucht der varkens hnune tweevoetige huisgenooten dwong, opeen stoel slaande, of op den hoogeu stoelrug zittende, hunne maaltijd te nuttigen. Bij besluit van den keizer der Franschen is prins Napo leon benoemd lot minister van Algérie en de koloniën. Hij zal te Parijs resideren en onder zijne bevelen twee directeurs-gene raal hebben. Eene vreesclijke misdaad, waarvan het doel en de ont werper nog niet bekend zijn, heeft te Grccne (Hanover) plaats gehad. Voor eenige jaren stierf een kind van den burgemeester, welks ziekte den geneesheeren onverklaarbaar voorkwam. Thans is het overgebleven kind van den zeilden heer insgelijks ziek geworden en vertoont de zelfde verschijnselen. Buiten den ge wonen docter heeft de vader een professor uit Göllingcu doen komen, en deze verklaarde, dat bij eene vergiftiging vermoedde. De justitie deed onderzoek en vond eene aanzienlijke hoeveel heid arsenicum in den koffer van eene oude kindermeid. Na eene voorloopige ondervraging is deze vrouw gevangen genomen. Men verhaalt, dal de kinderen van de zuster des burgemeesters, die in Hessen gehuwd is, onder de zelfde verschijnselen zijn overleden, en dat eene dochter van de gearresteerde dienstmeid, in bedoeld gezin insgelijks als bonne dienstbaar is. De laatste bcrigtcn uit britsch Indie luiden niet gunstig ▼oor de Engelschen. Op verschillende punten, welke men reeds voor goed ten onder gebragt waande, zijn de Hindoes op nieuw in opstand gekomen. De koningin van Oude, aan het hoofd van 23000 insurgentenbedreigt andermaal het met zoo veel moeite ontzette Lucknowdal slechts 2000 man garnizoen telt. Op een landelijk feest in Belgic heeft eene sociëteit een eereprijs toegekend aan eene der dames, wier crinoline alle» overtrof, wal men tot dus ver gezien had. Die rok had in doorsnede eene breedte van 2.58 el. De beroemde reizigster Ida Pfeiffer, die op Madagascar ziek geworden, over Engeland te Hamburg is aangekomen, wordt thans in het ziekenhuis aldaar verpleegd. Eenige jaren geleden vielen eenen metselaar, die bezig was kalk te blusschcn, eenige druppels kalkwater in het eene oog, dat hij ten gevolge daar van verloor. Dezer dagen is bij gelijksoorligen arbeid den ongelukkige aan het andere oog een gelijk ongeval overgekomen, zoo] dat hij thans volslagen blind is. Het zal niet ondienstig zijn hierbij het middel ken baar te makendal de wetenschap aan de hand geeftlol herstel van zoodanige ongevallen. Men moet namelijk het binnenste van het oog betten met sterk gesuikerd water, dal men droppelsgcwijs lusschen de oogleden laat glijden. Het suikerwater heeft dc eigenschap, dat het de kalk oplost en wegspoelt en de nadee- lige gevolgen van die scherpe stof op het oog voorkomt. Het Court Journal verhaalt het volgende merkwaardige geval van dankbaarheid. De markies van Exeter had op zijno landerijen aanzienlijke geldsommen besleed tol het droogleggen van gronden. Ten einde hem nu een bewijs hunner erkente lijkheid voor zijne liberaliteit als landheer te gevenhebben zijne pachters een adres lot hem gerigtwaarin zij dringend verzoekendat hel hem moge behagenhunne pachtgelden met 5 sh. per akker te verhoogen. Een vreesselijk voorval heeft in het Cirquc Loisset te Antwerpen dc toeschouwers met ontzetting vervuld. Eene der rijderessen werd dooreen in vollen galop zijnd paard, niet het hoofd naar beneden, vijf keeren door den cirque gesleept en toen het paard eindelijk kon worden tegengehouden, had de onge lukkige zware kneuzingen bekomen. Met gespannen verwachting wordt te Barneveld de afloop te gemoet gezien eener uiterst belangrijke kwestiehet geldt de actiën van een tolgaarder contra drie crinolines. Deze amb tenaar werd genoodzaakt zijn tolboom te openen bij gebrek aan ruimte van den neven-doorganghet tarief voorzag het geval niet. Men vleit zich dal de uitspraak bevredigend zal zijn en de crionlines tolvrij zullen worden gehouden door die gelijk te stellen met «kinderwagentjes mits uitsluitend kinderen vervoe rende." Op deze wijze houdt men de zaak builen koninklijke tusschenkomst. SCHEEPST IJ DINGEN- BINNENGEKOMEN 26 Junij. Tasmania, Jonker, Papang; vertr. 1 Maart. Ondine (st), Loviue Bordeaui. MaDuelite Tok«. Newcastle. ftera, Forreai. Si»-

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 2