1IELDERSCIIE e.\ MEEWEDIEPER COURANT. IIIE IJ W 3 T IJ D 11T S 1T. HELDER en NIEUWE DIEP7 Julij 1838. De kermisvermakelijkheden zijn eergisleren hier begonnen en thans in vollen gang. Morgen zal de pret, bij aanhoudend gunstig weder, eerst regt levendig zijn. De kermis is hier, om verschillende redenen, altijd welkom en wij zien dan ook alle jaren vele bekenden terug en onbe kenden die eveneens op eene goede ontvangst rekenen. De beminnaars der tooneelkunst kunnen zicii naar hartelust amuseren in den niet roem bekenden salon des variétés van de heeren Boas Judelsof in de comedie van den heer Fen- neman, waar zij een' plaatsgenoot als talentvollen acteur zien optreden, of in den volksschuim burg van den heer van JJeetu die de schager kermis heeft opgeluisterd. Het cirque équeslre van den heer Francois Loissei durven wij een druk bezoek voorspellen even als den heer Murphij wegens zijne extra ordinaire lengte Henri Dessorts anatomisch elliuologiscli museum maakt vooral aanspraak op de belangstelling van het beschaafd publiek. Door kunstige handen vervaardigd, vertoont het den weelgicrigen be- zigtiger hel beeld der ontwikkeling van hel menschelijk ligchaam, ontsluijerl den iniierlijken bouw, loont hem de mcnschclijke organen en derzelver mechanismus in gezonden en ziekciijken staat en verdient in iioogc mate de oplettendheid van volwas sen personen. Het theatre van den hofinechanicus Bambergwiens goo cheltoeren, gevarieerd door de represenlatieu van de familie Ze leskiook de attentie van nict-volwassen personen boeijen, strekt niet weinig om de keimisvreugde te verhoogen. Voor het vervaardigen van portretten bestaal eene uitmun tende gelegenheid in hel atelier van de heeren Pieterman Gomp. Voorts zijn er nog een 8tal kleinere spellen, vcrloonende: grande exhibition de Bosco, wassen beelden, eene menagerie, 1 magnetische en 2 zwarte spiegels, twee dames, eene tyrool- sclie en la dame blanchc. Dit een en ander, benevens de kramen, draaimolens, or gels, jongleurs, koorddansers, enz. enz. maakt, bij de ruime gelegenheid ioor den dans, onze kermis regt interessant voor ingezetenen en buitenlieden. De heer G. Allen Taylor is erkend als britsch vice- cousul voor deze gemeente en onderhoorighedeu. Onlangs is in een der pakhuizen van de Londen Docks, zoo men meent ten gevolge van zelfoulvlamining der aldaar opgeslagen goederen, zulk oen geweldige brand ontslaan, ver gezeld van hevige ontploffingen, dal hij, ondanks de werking van drijvende stoomspuiten, die ÖOUO gallons per minuut uit werpen laat in den achtermiddag nog niet was gebiuscht. Men begroot de schade reeds op p. m. 130,000 c£. Uil lielsingfors wordt gemeld, dat voor eenige dagen een groot aantal huizen dier stad in de asch is gelegd, terwijl de vlammen bij vertrek van het stoomschipdat die treurige tijding heeft rnedcgebraglnog niet wareu vermeesterd. Nopens de fortificatiën van Antwerpen verneemt men dat de russische generaal der genie von Todllebeu, die zich op dit oogenbük te Brussel bevindt, door zijne regering gemag tig.i is, om over dit plan zijn advies uil le brengen. In het dorp Forges, bchoorende tot het kanton Limours, heeft een vader gepoogd zijnen zoon om het leven te brengen. Pierre Houuoré Roussin, ecu man van 72 jaren, landbouwer van beroephad namelijk reeds eciiigen lijdwegens geldelijke belangen, in onmin geleefd met zijnen zoon Ernest, insgelijks landbouwer, in het nabij gelegen gehucht Aux-Tours. Op raad van een bejaard notaris, die zich levens tot bemiddelaar in hun geschil aanbood, hadden zij evenwel besloten die zakejf*uit den weg te ruimenwaartoe zij ten huize van dijji ouden ,se Roussin ccue comparitie hielden, In die zamenkomst fwam he' Verschijnt op Zondag en Donderdag. Abonnementsprijs per kwartaal ƒ1.30 Franco per post1.50 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. DONDERDAG AflVERTENT1EN worden aangenomen lot Zatur- dag en Woensdag middag IS uur. Prijs van 1 tot 4 regels is 0 60. Voor iederen regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35 Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever. ZESTIENDE JAARGANG.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 1