m IVIKliWEDIËPEli mm. it> *>ct '1II U ZONDA G ZESTIENDE JAARGANG. Verschijnt op Zondag en Donderdag. Abonnementsprijs per kwartaal ƒ1 30 Franco per post1.50 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. AD VERTEN TIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is 0 60. Voor iederen regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35 Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan Brieven en stukken franco aan den Uitgever. 1T12 "J W S T IJ D 11T 3 1T. HELDER en NIEUWEDIEP, 10 Julij 1838. De regen, welke ,jl. donderdag en sedert gisteren avond hier en in de omstreken is gevallen, heeft weldadig gewerkt op het te veld slaande gewas. Men berigt ons, dat II. de Vries en K Kip ook de St. llelena Medalle van wege Z. M. den keizer der Franscben hebben bekomen. Wij ontlcenen uit bet verslag van de vergadering der provinciale staten van Noordholland, eergisteren gehouden, bel volgende: »De commissie, in wier banden gesteld is de brief van Gedeputeerde Slatengeleidende een adres van directeuren der stoombootreederij Texel, dienstdoende tusschen Texel en het Nieuwediep, om eene provinciale subsidie, adviseert, dat in het belang van handel, scheepvaart en poslerij eene gere gelde stoomvaartdienst op Terschelling hoogst wenscbelijk was, en om alzoo eene subsidie ad ƒ300 tijdelijk te verleenen, en vooreerst voor 2 jaar." Naar men verneemt, houdt dc regering zich ijverig bezig met bet in gereedheid brengen van bare ontwerpen betrekkelijk de spoorwegen en moeten er in de laatste dagen uitgebreide berekeningen gemaakt zijn tot beantwoording van de vraag, op welke incest doelmatige wijs er krachtdadige ondersleuning aan goede ondernemingen kan worden verleend, Het onderwerp der spoorwegen is thans weder ter sprake gebragt bij de redevoe ringen, waarmede verschillende commissarissen des Koniugs de zomervergaderingen der staten hebben geopend. Uit nadere bcrigten blijkt, dat dc schepen, welke onlangs uitgezonden zijn om den telegraaphdraad in den atlanlischen Oceaan te leggen, daartoe drie pogingen hebben aangewend: telkens brak de kabel, de eerste maal aan boord, en de tweede maal op den bodem der zee; boe het ongeluk zich de derde maal toegedragen heeft, is nog niet bekend, De schepen hebben vrij wat slecht weder gehad. Door deze drie ongelukken is een ge- deelle van den draad verloren gegaandoch bet overschietende is nog ruimschoots lang genoeg; in zoo ver zou er terstond nog eene nieuwe poging gedaan worden om de telegrafische verbinding daar te stellen. De Moruing Herald bevat in zijn nommer van 2 Julij jl. een brief van een onder-officier van het 5de europesche rege- ment in Madras, dat zich zoo heldhaftig gedragen heeft onder de bevelen van den generaal Whillock, bij gelegenheid der bestorming van de stad en bet fort van Baudah. Deze onder officier verhaalt, dal hij, met zijne manschappen in bet biu- nensle van het paleis doorgedrongen, in eene zaal acht dames vond, vermoord in hare balkleeding, en in eene andere ka mer drie dames en vier officieren, insgelijks in hun feestge waad gedood. Hel schijnt, dat de rajah, die hen gevangen hield, hen hunne balkleeding beeft doen aantrekken, om hen laaghartig te vermoorden, en dit gedurende den tijd, dat de kanonkogels en granaten der Engelschen het paleis boven zijn hoofd bijna te puin scholen. De politie van New-York maakte dezer dagen eene offi ciële opgave openbaarover de maanden FcbruarijMaart en April van dit jaar. Daaruit blijkt, dat gedurende dien tijd te New-York 14,699 arrcstalicn hadden plaats gehad. Ouder de gearresteerden bevonden zich 2588 personen uit de Vereeuigde Stalen, 25G kleurlingen, 8f92 Ieren, 1238 Duilschers, 560 Engelschen, 197 Schotten, 91 Franscben, 87 bewoners van Canada, 59 Italianen, 22 Polen; 1551 personen konden of wilden hunne nationaliteit niet opgeven. jl. Maandag, gedurende bet ebtij, zag men werkvolk- bezig het droog gevallen gedeelte van den Teems-oever, tusschen Westminster en de Hungerfordbruggenalsmede boven West- minsterbrug niet kalk te bcstrooijen, door welk middel men hoopt de stinkende uitwasemingen der rivier te zullenylrffniieu verminderen.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 1