HELDERSGHE u MWEDIEPER COlfiAM. M 32. DONDERDAG 15 J IJ L IJ. 1TIS 17 W S T IJ D 11T B 1T. ZESTIENDE JAARGANG. Verschijnt op Zondag en Donderdag. Abonnementsprijs per kwartaal f 1.30 Franco per post»1.50 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENT1EN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is f 0.60. Voor iederen regel meer f0.15. Zegelregt voor elke plaatsing f0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever. HELDER en NIEUWEDIEP, 14 Julij 1838. Z. M. heeft aan M. A. Leuw vergunning verleend tot liet dragen der St. Helena-Medalje, hem door den keizer der Franscben geschonken. Blijkens een hij het departement van marine ontvangen telegram is Zr. Ms. fregat met stoomvermogen de Admiraal van Wassenaer, onder bevel van den kapitein ter zee jhr. II. J. L. T. de Vaynes van Brakeil, op den 10 dezer van Spezzia vertrokken, om naar het vaderland terug te keeren. Zr. Ms. fregat de Ruijler, ouder hevel van den kapitein J. C. du Clouxbestemd naar Oost-Indiën, is itt den mor gen van den 9dcn dezer, van de reede van Vlissingen naar zee vertrokken. Uit de Luline is wederom het volgende opgehaaldOp 7 Julij 1 gouden staaf, wegende 3,45 ned. f8 en 79 spaansche matten; jop 8 Julij 2 gouden staven, te zamen wegenda 9,53 ned. f§ en 167 sp. matten en op 9 Julij ecu dubbele gouden Louis dor, 38 spaansche matten en een kwart dito. Dezer dagen is in het dorp Huissen op eene afschuwe lijke wijze een kindermoord gepleegd, ten gevolge waarvan de moeder en grootmoeder van het kind 11. zaturdcg gevankelijk ncar Nijmegen zijn gebragt. De internationale telegraaf-maatschappij zal weldra ecue tweede telegraaflijn van 150 mijlen leggen lusschen de oostkust van Engeland en de nederlandsche kust. Verleden week is op den spoorweg van Birminghara naar Wolverhamplon een trein door den bliksem getroffen. De schok werd door al de passagiers gevoeld, zonder dat zij er letsel van hadden. Te Leicester is Vrijdag een achtjarige knaap, die bier in een flesch ging haleu, gevallen, met het ongelukkige gevolg, dat de flesch brak eu eeu der scherven in de linker halsslag ader drong, waardoor het kind binnen weinige uogenblikkcn den geest gaf. Aan het postkantoor te Liverpool zijn meer dan 400 brie ven, welke naar Amerika bestemd waren, blijven liggen, oin dat zij niet gefrankeerd waren. De New-York Times verzekert, dal de engelsche rege ring vergoeding wil geven voor de schade, door de plaats ge had hebbende visitatie van amerikaanschc schepen door engel sche kruisers veroorzaakt. Depêches van dezen inhoud moeten in eeu te Washington gehouden kabinetsraad voorgelezen zijn. In ecne ijzergieterij le Manchester heeft, op het oogen. blik dat men er eeue locomotief beproefde, eene ontploffing plaats gehad, waardoor G of 7 personen gedood en vijf door den stoom zwaar gebrand zijn. De directeur is onder de eerst genoemde!). Men verneemt, dat hel besluit is geteekend, waarbij aan de 1ste en 2e luitenants van het leger in Ned.-Indie, met ingang van 1 Oetober, eene verhoogiug van Iractemcut wordt verleend van f 240 's jaarsterwijl het verlol-tractement van officieren, die vooreenigen tijd naar hel moederland vertrekken, mei f 30 zal worden verhoogd. Deze maatregel zal een zeer gunstigen invloed op de stemming van liet indische leger uit oefenen. Berigten uit Tribizonde spreken mede van bloedige ge vechten die lusschen de Russen en Circassiers bij Soodsclian en andere punten zouden hebben plaats gehad. De verliezen waren beiderzijds aanzienlijk, doch zouden de Russen het meest hebben geleden. Zij werden genoodzaakt terug te trek ken, terwijl de Circassiers van het slagveld bleven. De officiële bevestiging van het bezoek van koningin Victoria te Cherbourg is gisteren avond ontvangen; ook plenipotcutiarisscn zijn daar uitgenoodigd. Aan boord v Brclagne zal de keizer een zeer groot diner geven. Men is sedert maanden bezig met de doorgraving wan

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 1