Het lieefl Zijne Majesteit behaagdbij besluit van den loden dezer, den minister van marine te magtigen, om, met den IGden September aanslaande, bet bevel (over een oefenings-eskader, tot bet doen van kruistogten, gedurende de aanslaande wintermaanden op te dragen aan 's Konings adjudant in buitengewone dient, den schout-bij -nacht F. X. li. 't Hooft. Zullende dat eskader beslaan uit de fregatten met stoom- vermogenEvertsen en de Admiraal van Wassenaarbe nevens de scbroefstooomscbepenCitadel van Antwerpen, Vice-Admiraal Koopman en Vesuvius. Tot kustlicht wachter op Kijkduin is provisioneel aangesteld A. Hoogerwerfin de plaats van R. Kruk, overleden. De beer J. G. Bastiaansorganist te Amsterd am, is door den gemeenteraad van Haarlem benoemd tot organist voor het orgel in de groote kerk Den eersten dezer zijn de gezamenlijke tirailleurs-compag- nien van de regemenlen infanterie in bet kamp van Zcyst aangekomen, ten einde de schietoefeningen voort te zetten, onder bet commando van den majoor van Overstraten van bet 4de reg. infanterie. Nadat in Groot-Brittanje de vossen nagenoeg zijn uitge roeid en bet voor de lords van belang is hunne geliefkoosde vossenjagten te kunnen houdenzoo worden tegenwoordig van het vasteland bczendingen vossen ingevoerd: de fransche vossen zijn echter niet wild genoeg en nu verwacht men eene partij uit Westfalen, die vermoedelijk, wegens hunne angel-saksische stamverwantschap, beter zullen voldoen. Sedert eenigen tijd waren de fransche bladen opgevuld met verslagen betreffende het regtsgeding, voor het hof van assises te Gaen gevoerd, ter zake van het vermoorden van zekeren Peschard, legen eene talrijke bende, bestaande zoowel uit mannen als vrouwenbeschuldigd van vereeniging van boosdoeners, diefstallen met geweld, vervalsching van reispassen en moord. Drie der voornaamste beschuldigden Gngenhcim Condurier, genaamd Pascal, en Minder, genaamd Graft, zijn veroordeeld, de eerste tot allijddurcnden dwangarbeid en de beide andere tot de straf des doods. Verder zijn nog 10 be klaagden veroordeeld tot gevangenisstraf voor langeren of kor- teren tijd. Cherbourg is den Times een doorn in het oog. Het blad behelst een scherp artikel over de delicate tact," die den keizer der Franschen op het denkbeeld heeft gebragt, om koningin Victoria tot de feesten aldaar uit te noodigen. Frankrijk, zegt de Times, viert de voltooijing van eene haven een arsenaal en dokken te Cherbourggebouwdgewapend en toe gerust tot den oorlog, ontworpen door Vauban in eene vijan delijke stemming tegen Engeland, begonnen door Lodewijk XIV, in denzelfden geest, voortgezet door Napoleon I met de zelfde bedoeling en thans door Napoleon III voltooid met ren gevoel van vriendschap en welwillendheid voor het landdat deze oorlogshaven bedreigt. 'De conclusie van het artikel van den Times is, dat het den raad geeft, eene geduchte kanaal- vloot uit te rusten, de militie in stand te houden en de linie te versterken. In Cherbourg en omstreken zijn geene woningen meer te krijgen. Het plan bestaat nu om eene groote tent met ijzeren ledikanten op te slaan. Uit Rome wordt gemelddat het vonnis in het proces Campana uitgesproken is. De markies is veroordeeld tot twin tig jaren dwangarbeid, ontrouw en misbruik in het uitoefenen zijner fuuctiën. De overste Steptoe, in dienst der Vereenigde Staten, werd, bij het overtrekken van eene rivier in Oregondooreen troep Indianen aangegrependie 5 officieren en 50 man dood den. Ook de Indianen van Yanton moeten verschillende bui tensporigheden hebben bedreven. De parijsche correspondent van de Globe berigt, dat een russisch ambtenaar in het kamp der Montenegrijnen was aan gekomen met eene subsidie van 27,000 ducateu (eene napoli- taansche munt, iets minder dan een dollar bedragende). Deze heeft ook eene russische decoratie medegebragt voor den vrij buiter Mirko, de twee pachas heeft afgeslagen en eene korf met turksche ooreu en neuzen heeft gevuld. In eene correspondentie uit St. Petersburg wordt melding gemaakt van het aanbod, dat in 1820 door den keizer van Rusland aan Lodewijk XVIII is gedaan, om aan zijne keizer lijke majesteit Constantinopelaf te staan, tegen eene vegroo- ling van grondgebied op eenig punt der fransche grenzen. Het aanbod was in deze woorden vervat: »Laat mij Constantinopel, en ik zal u een passer geven. Gij zult het eene been van dien passer zetten, op welk punt uwer grenzen gij verkiest; vervolgens zul gij een cirkel beschrijven, zoo groot als gij zelf wilt, en ik zal u al het grondgebied geven, dat in dien cirkel vervat is. Wij zullen de mogendheden, op wier eigendommen gij inbreuk gemaakt hebt schadeloos stellen." Lodewijk XVIII heeft het voorstel niet aangenomen doch het is een blijk, welken hoogen prijs de czars, steeds gesteld heb ben op het bezit van Constantinopel. Het is niet onwaarschijn lijk, dat dit ook nog in onzen tijd het geval is. BURGERLJKE STAND- Van 10 17 Julij 1858. GEHUWD: J. Soelcr en A. Hin. F. Berghauser en C. C. Peereboom. J. M. Buitenkant en E. Katwijk. M. Deutekom en A. Daalder. BEVALLENE. Sleehouwer gcb. Schalkis D. J. Bak Z. L. T. Koch geb. Kaletzki D. C. G. Smits Z. M. Luijtze geb. van der Hulst Z. D Berg geb. Abbenes Z. M. Drijvers Z. G. de Vrooine D. Levenloos aangegeven 1 OVERLEDENR. Vlaming 27 j. K. Zander 5 m. R. Kruk 64 j. T. Visser 5 dï L. Krul 81 j. C. de Zwart 17 m. G. Horsman 57 j.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 2