HELBERSCIIE i MEliffEDIEPER COURANT. M 34. DONDERDAG ETIETTTTST IJ DINGEN. Verschijnt op Zondag en Donderdag. Abonnementsprijs per kwartaal f 1.30 Franco per post1.50 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 11 uur. Prijs van i tot 4 regels is [0 00. Voor iederen regel meer f0.15. Zegelregt voor elke plaatsing f0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever. ZESTIENDE JAARGANG. HELDER en NIEUWEDIEP, 21 Julij 1838. Een zeer zwaar onweder woedde j.1. zondag namiddag boven deze gemeente. Op korten afstand van het kruidmagazijn in het fort Erfprins sloeg het neder, waardoor een paal verbrij zeld werd. Wie weet welk eene verwoesting er zoude zijn ontstaan, indien het magazijn, dat vele duizeude ponden kruid bevat, zelve getroffen ware. Z. M. stoomschip Cycloop zal in den loop dezer maand het vuurschipvoor Brouwershaven bestemden aan 's rijks werf te Vlissingen gebouwd wordendenaar eerstbedoelde plaats slepen en daarna in het Nieuvvedicp terugkeercu. Luidens beriglen, bij het departement van marine inge komen is Zr. Ms. korvet J u n oonder hevel van den ka pitein ter zee A. baron Collot d'Escury12 Junij jl. te Curacao aangekomen. Aau boord van dien bodem was alles wel. Zr. Ms. brik Venus, ouder bevel van den kapitein ter zee R. van Vosszou den 26steu dier maand de reede van Paramaribo verlaten, om naar bet vaderland terrug te keeren_ Z. M. heeft aan den lsleu luitenant IE. Stolteplaat selijk adjudant alhier, een pensioen verleend van ƒ600 'sjaars en in diens plaats benoemd den isten luitenant II. P. van Waltvan het 4e reg. inf. Z. M. heeft benoemd tot dijkgraaf van het waterschap Waal en Burg op Texel den heer P. K. Kuiper. Volgens ontvangen bcrigt van Terschelling is den lGden en I7den dezer uit het wrak the Luliue, door middel der helmduikers, geborgen: 4 gouden staaf en 96 spaansche matten een metalen scheepsklokwegende naar gissing 40 nederlaudsche ponden, waarop uitgedrukt SAINT JEAN en het gekroonde wapen van de Bourbons met het jaartal 1779. Naar men verneemt, is, ter vervanging van den heer 3ïr. P. M. Tutein Noltheuiusals lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal, in het district Hoorn. o. a. alscaudiduat gesteld de heer Mr. F. A. baron van Hall Den 17 Julij brak hoven de gemeente Oene, op de Ve- luwe een hevig onvveder los. De bliksem sloeg daarbij in de toren van de kerk, liep vervolgens naar hel orgel, beschadigde eenige registers met de orgelkast en drie van de vier zuilen waarop het oxaal rust, warden van boven tot beneden opge spleten; vervolgens baande hij zich een weg door de kerk en sloeg op hel oost-einde naar buiten zonder brand te veroorzaken. Men schrijft uit Arnhem dato 18 Julij: tot lieden zijn de feestelijkheden naar wensch afgeloopcualleen het regen achtige weder van gisteren beeft daarin eene geringe loornis gebragt. Hel gunstige weder van heden heeft alles weder her steld. LI. Vrijdag-middag is het feest geopend, niet de uil- reiking der beide koninklijke banieren aan de bier Ier slede gevestigde schutlers-genootschappen Mik wis en schiet niet mis en Willem IIIdoor den heer commissaris des kouings in dit gewest, met een toepasselijke aanspraak, welke door den president van het collcgie Willem IIIde heer J. van de Wall, is beantwoord. Beide banieren strekken den koninklijken gever tot eer, en tot aanbeveling van de vervaardigers, de heeren A de Blok, te Amsterdam, en Stoltlcnberg te Roer mond. Daarna werd onder kanongebulder en klokkenspel het feest aangekondigd. Des avonds heeft er door vier verschillen de muziekcorpsen met flauwbouwen eene groote taptoe op de groote markt plaats gehad, waarna drie muziekcorpsen in ver schillende rigtingen de stad hebben doorkruist, zich op een puut weder vereeningdeom van daar naar Ma sis Sacrum te vertreken, alwaar zij gedurende cenigcn lijd muziek hebben gemaakt. Nitlegenslaande eene ontelbare menigte volks op de_ been was, is alles in de beste orde afgeloopenwaartoeJTlbral

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 1