©EME1TGDE BEBIGTEIT. Lamart i n e. Het 25jarig bestaan van het ned. isr. oude mannen- en vrouwenhuis te Amsterdam zal den 22 dezer pleglig worden gevierd. Te Tegernsee was liet in de eerste helft dezer maand zoo guur, dat er op het kasteel aldaar moest gestookt worden. In Zwitserland wordt hel staatkundig beginsel van gelijkheid zoo zeer gehandhaafd, dat de nieuwe constiluiie van Bazelslad door den staatsraad werd verworpenomdat daarin opgenomen was, dat portiers en dienstboden niet verkiesbaar zijn. In ons land amuseert zich de werkende stand op de plei- ziertreinen. Te Haarlem bevindt zich eene dame, die gede coreerd is met de St. Helena medaille. Zij diende als marke tentster hij den togt naar Rusland en verleende zelfs op 'l veld van Walerloo de eerste hulp aau den kroonprins na diens ver wonding Zij is een schoon voorbeeld van moed en heldhaftig heid voor de hedendaagsche dames. Te Rotterdam wordt op de aldaar liggende liggende schepen druk geklaagd over de me nigvuldige overtredingen van het achtste gebod. Te Assen zijn weder drie schrijvers van brandbrieven binnengebragt en achter de ijzeren deuren deuren gezet. Te Allahabadin engelsch-Indie, is een hevigen brand in de kazernen uitgebarsten: de soldaten zijn gelukkig gered. De russische generaal Tod- lebeu bezoekt het stedelijk badhuis te Scheveningen. Het ruiter standbeeld van Napoleon I is ecu doorn in het oog der Engelschen daar het zoodanig is geplaatstdat bet met de regterhand ge biedend naar Engeland heen wijst. Op het scherpschutters- feest te Arnhem zal het niet aan muzijkaal genot ontbreken zes m uz ijk korpsen zullen zich daar doen hooren. Te Putewil heeft eene vrij zonderlinge vechtpartij plaats gehad. Een jager zocht zwemmende aau de woede van een beer te ontko men en werd hierin bijgestaan door een glooien vischweis genaamd, die den beer in een zijner poolen beet. EEURSEEEIGTEN' Amsterdam 20 Julij. Werk. Sch. 2J- pc. 64|. 5 pc. 77|. 4 pc. 99 g. Spanje. 'I j pc. 27j builenl. o pc. 58/^ binnenl. o pc. 58j7¥. Rusland. 5 pc. 106 j. 181G, 5 pc. 104. 1829, 5 pc. 92. Oostenrijk, metall. 5 pc. 75j. amst. 5 pc. 87. nationale 1854 5 pc. 76j. metall. 2j pc. 58|. SCHEEPST IJ DINGEN- BINNENGEKOMEN 16 Julij: St. Catharina, Folgring. Bakia. 17 Julij: Sylphia, Jahnsen. Drammen. Nanna, Reijersen. Galatz. Barnsleij, Tomlinsen. Newc. Actif, Mortensen. Cristiania. Barnsleij, Tomlinson. Newc. Fax, ICing. Yarmouth J. D. Carolina, Ellefsen. Osterrisröer. Lindaf, Lewcock. Londen. Marij &Fannij, Grönwald. Frederikstad. IS Julij: Hijachinte. Prosper. Caen. Vrouw Dieuwke, Feenstna. Londen. Graaf van Rech- teren, (st) Hult. Zenobia, Carter. Yarmouth. Septer, Hunter. Sundeil. Najaden, Sich. Londen. Constantia, Guichaud. Caën. 19 Julij Havanah Packet, Harken. Havana. Trientje, Feddes. Dantzig. John en Susanna, Hunter. Fccamp. Magnet (st) Londen. Diana (st.) dito. Doris, Mellema. dito. 20 JulijThirteen, Brown. Itartlepool. Thomas Gales. Forsdike. Sunderland. Falcon, Frost. dito. Chistophorhage. Svensen. Hege. Jane, Rowland. Sunderland. Ann Proud, Forccr, Newe Tree Sons, Purvis. Sunderland. UITGEZEILD 16 Julij: Ondine (st) Bordeaux. Sippe Visser, v. Kempema. Londen. Eleanor, Watson. Newc. Elizabeth, Olivier. dito. 17 Julij: Maria Elise, v.d Putte. Gothenburg. Ferdinandina Emma, Tange Batavia. Vriesland, Boontje. Londen. Lion, (st) dito. Terranova, Abel. Frede rikstad. 18 Juij Senior, Swart. Batavia. Stad Workun, Stenders. Londen Julie, Poeters. Leith. Arrone, Viecasovisch. Newc. C.M. von Behr, Richard. dito. Nor, Svensen. Sundswal. Bebe, Kraefting, Frederikstad Nathaüe, Neass dito. Triton, Schjerve. dito. Fami- lien, Andreassen. Drammen. Adelgunde, Lange. dito. Tvcnde Brödre, Larsen. Helmstrand. Argo, Doewes. avontuur. 19 Julij: Maria, Fe- ronica Mulder. Gothenburg. S. v. Heel, Dietz. Batavia Elisabeth. Gjersöe. Frederikstad. Graaf v. Rechteren (st) Hnll. 20 Julij: Drie Gebroeders, Kramer. Lunna, Appleton. Londen. Prins Oscar. Agerup. Drammen.Pierre Raijmond, le Mateiot. Blijth. MARKTBERIGTEN- HAARLEM 19 Julij. Witte Tarwe f 10; Wintei Rogge 7,10; Chevall. Gerst f6,25; winter dito f5,50 a 5,90. GORINCHEM 19 Julij, Door zeer weinig aanvoer van Tarwe en Rogge ruimde deze vlug op tot vorige prijzen. Ristarwe f 10,50 a 11, Roode f9,50 a 10,50; Rogge 7,25 a 7,50; Haver fo a 5,25; nieuwe winter Gerst f5,50 a 6,10; oud Koolzaad f15 50 a 16. Nieuw bijna nog niet geveild. Aardappelen f2,25 a 3,50: Boter f 1,10 a 1,30 per Ned. f; Kaas f20 a 22 per 50 Ned. Bij partij was weinig handel, doordien de landlieden terughielden. SCHIEDAM 19 Julij. Moutwijn f 16,25; Jenever f21,75; Amsterdamsch Proef f23; Spoeling f 140 FEUILLETON- Een lid der fransche academie vroeg den dichter Lamartine op welke wijze hij zijne poëtische scheppingen volbragt? Lamartine deelde zijnen geleerden vrager openhartig het volgende mede: wik wandel naar buiten of rijd het bosch in. In mijn' zak heb ik eenige losse blaadjes papier en een potlood. Ik geef mijne gedachten audiëntie, trek een stuk papier uit den zak, schud er een paar verzen uit den mouw op en, na een poos komt de beurt aan een tweede, derde reepje enz. Ik kom thuis en werp de papiersnippers op de schrijftafel van mijn' secretaris, een verstandig, vlug jong menschhij voegt de strookjes zamen, zoo als zij het best bijeen passen... en op die wijze komt daaruit een gedicht te voorschijn. Ik ontbied mijn' uitgever Gosseliu hij betaalt mij 40OO francs, drukt ze, en de zaak is voorbij." »Hoe, gij leest uwe gedichten niet verder na?" Nooit. Ik wordt zelfs sedert eenige maanden onophoudelijk door mijne vrouw gekweld, mijne „Chute d'un ange" (de val van een engel) te lezen, doch ik heb er tot heden nog niet toe kunnen besuiten." Even als Gretna Green, in Schotland, wegens de aldaar buiten toestem ming van ouders of voogden gesloten huwelijkenberoemd isschijnen m Amerika, Illinois en Indiana het toevlugtsoord van alle heden te zijn, die een ondragelijk huwelijksjuk willen afwerpen. Volgens het Lafaijette Journal houden zich tegenwoordig ongeveer twee duizend personen uit andere sta ten in Illinos en Indiana op, met het eenige doel, huwclijkskeetenen tc doen slaken.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 3