heldemciie en MEIWEDIKPER COURANT. Verschijnt op Zondag en Donderdag. Abonnementsprijs per kwartaal f 1.30 Franco per post1.50 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is f 0 .60. Voor iederen regel meer 0.15. Zegelregt voor elke plaatsing f0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan Brieven en stukken franco aan den Uitgever. DONDERDAG ZESTIENDE JAARGANG. 3JIE TT W S T IJ D I X? 3 B H. HELDER en NIEUWEDIEP, 28 Julij 1858. Een zware storm heerschte jl. zondag zoowel in deze gemeente, als in vele andere streken van ons vaderland. Uit de waarnemingen op liet provinciaal observatorium alhier ge daan is geblekendat de grootste winddruk heeft plaats gehad 's namiddags ten 4 ure 50 min. Op de vierkante cl oefende de wind eene drukking uit van 105,5 ned. ponden. Eene zeer groote schade is door dezen storm aan tuinenakkers en hoornen teweeg gebragt. Talrijk zijn de beriglendaaromtrent uit ver schillende plaatsen medegedeeld. Op de noorderhaaks is den volgenden dag, maandag, des voormiddags ten 11 ure eene engelsche brik, bestemd naar Rotterdam en beladen met steenkolengestrand. De equipage, bestaande uit 9 man en eene vrouw heeft zich in de sjoep ge red en is door de loodsboot No. 5 des namiddags alhier aan wal gebragt. Bovendien zijn op Texel nog twee schepen gestrand; de equipage van het eene schip heelt, naar wij vernemen, den dood in de golven gevonden. Bij Zijner Majesteits besluit van den 25 dezer, is de opzigler van politie bij 's rijks werf alhier, A. Woudrigem, benoemd tot broeder der orde van den nederlandschen leeuw. Z, M. heeft in hunne tegenwoordige betrekking herbe noemd: de heer mr. IE. Bokals plaatsvervangend kauton- regter alhier, en de heer C. de Heertot griffier bij het kantongeregt te Schagen. De officier van gezondheid 5e kl. van Mansvelt alhier is bevorderd tot officier van gezondheid 2e kb De kapitein-luitenant ter zee J. H. van der Moore eerste officier aan boord van het wachtschip te Hellevoetsluis, wordt met 10 Augustus aanstaande van die fuuctien ontheven en gedelacheerd bij de werkzaamheden aan Zr. Ms. schroef- stoomschip Vice-Admiraal Koopman, te Amsterdam om later dien bodem te kommanderen. Men verzekert, dat onder de voorstellen, die door het tegenwoordig bewind aan de Tweede Kamer zullen worden ge daan, ook één gevonden wordtdat betrekking heeft tot eene betere regeling van het inkomen der Kroon. In den nacht van 18 op 19 is ontvreemd uit twee ka mers van het logement het Zwijnshoofd, te Arnhem, ten na- deele van twee aldaar verblijvende reizigers: 1 gouden dames- cylinderhorologie met porceleinen wijzerplaat en gouden uur wijzers; op de achterzijde is een bouquet waarom eene guir lande gegraveerd; 1 diamanten speld, bestaande uit een groo- len steen, omringd van verscheidene kleinere, terwijl er zich een aan het benedeneinde bevindt; 1 gouden ankerhorologie, gaande op 15 steencn, waarop van achteren een scheepje ge graveerd, met porceleinen wijzerplaat en 1 gouden ketting met een geilenkopje, waarvan de oorijes zijn afgebroken, en 1 sleutel in den vorm van een paardenkop. In de gemeente D. in Gelderland was onlangs eene koe aan het miltvuur lijdende. Zij werd afgemaakt en hetvleesch verkocht voor 7y cent de 5 ons. Allen helaas! die van dit vleesch gegeten hebben, zijn op de schrikbarendsle wijze door het vuur in onderscheidene deelen des ligchaams aangetast ge worden alleen zijwelke na het eten eene diarrhée kregen bleven bevrijd. Een meisje van ongeveer 18 jaren heeft het vuur in het oog gekregenwaardoor zij haar oog verlooreen ander is een stuk uit de wangwederom een ander een stuk uit den neus gevallenenz. Hoezeer moet men dus de huismoeders op het hart drukkenniet te zeer op koopjes belust te zijn. Goede waar, goed geld. Het geval te D.alwaar zoo veleu door het eten van zjfck— vleesch het vuur op de ontzet tendste manier hebben gekf€gen Z*

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 1