5 AUGUSTUS. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuwediep. Abonnementsprijs per kwartaal ƒ1.30 Franco per post»1.50 Enkele nommers01 0 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is 0.60. Voor iederen regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar male der ruimte, die zij beslaan Brieven en stukken franco aan den Uitgever. DONDERDAG ZESTIENDE JAARGANG. 1TIE 'JW S IJ D X 1T E 1T. HELDER en NIEUWEDIEP, 4 Augustus 1838. Bij Zr. Ms. besluit van den 51 Julij jl. is benoemd tol notaris alhier de heer W. J. II. Bokvan Texel. Zr. Ms. stoomfregatlen Admiraal E v e r t s e nkapt. ter zee de Mayen de Citadel van Antwerpen, kapt.-luit. ter zee de Gelderzijn den 2den dezer van de reede van Vlissingen naar zee gestoomden zullen na vol- bragte reis, niet meer aldaar maar in onze haven binnenloopen. Wij ontvingen in den loop dezer weck een exemplaar van een plan tot eene noordhollaudsche kanalisatie-, indij king-, droogmaking-, verveening- en spoorwegmaatschappij groot 59 bladzijden uitgegeven bij P. J. G. Diderichte Schagen. Wij bevelen de lezing van dit met veel zaakkennis geschreven werkje allen aandie belangstellen in eene goede communicatie van deze gemeente met Amsterdam en lusschen- liggende plaatsen. Uit eene goede bron vernemen wijdat de heer J. F. de Ruijter de Wildtconcessie zou gevraagd hebben, hij Z. Exc. den minister van koloniën, om, uit eigene middelen, en, hetgeen nog veel meer zegt, onder zijne persoonlijke leiding, eene kolonisatie op het in den molukschen Archipel gelegen eiland Boeroe te ondernemen, en, zijn wij wèl ouder- rigt, dan moet dit aanzoek bij den minister zeer gunstig zijn opgenomen, en moeten er reeds ernstige onderhandelingen in dezen, tusschen den laatstgenoemde en den adressant, zijn aangeknoopt. jl. Vrijdag avond wandelde een inwoner van Zwolle, met zijne dochter, langs de kermis, en begaf zich alstoen, haar oor cenige oogenblikkenter verrigtiug van eenige werk- amheden, achterlatende, naar zijne woniug. Wie schetst nu de droefheid van het medelijdenswaardig meisje, toen zij kort daarna te huis komende, haren vader dood voor den trap der bovenwoning vond liggen, en bij onderzoek moest vernemen, dal hij den hals had gebroken. Vermoedelijk is hij, den trap opstijgende, rugwaarts naar beneden getuimeld. Aan misbruik van sterken drank valt niet te denken, aangezien de man steeds een ingetogen leven leidde. Wij vernemendat Z. M. hel verzoek om gratie der vier veroordeelde Malijers van de hand heeft gewezen. Zij zul len thans te Leeuwarden worden gevangen gezetwerwaarts zij spoedig zullen worden overgebragt. In plaats van de gewone crinolines draagt men tegen woordig te Weenen rokken, die met dons zijn opgevuld. Deze rokken hebben hel voordeel, dat zij nooit gedrukt of beschadigd kunnen worden en zijn vooral wegens hunne voegzaamheid en buigzaamheid op reis aanbevelen, daar zij in spoorwagens, enz. niet die ontzaggelijke ruimte der stalen hoepelrokken beslaan. In elk geval zijn zij doelmatig voor den winter. Wij brengen dit nieuws ouder de aandacht van onze dames, weliigt vindt deze nieuwe vinding ook te dezer plaatse navol ging- In den omtrek van Gorinchem zijn in deafgeloopen week ongeveer 900 stuks jong vee, tot hooge prijzen, voor Enge land opgekocht. jl. Zondag ochtend is in de schotsche zendingskerk, op de Erwtenmarktte Amsterdameene afgrijselijke misdaad ge pleegd.. Gedurende de ochtenddienst namelijk, op het oogen- blik dat Ds C. SchwarU den predikstoel had beklommen, stormde een 15-jarige jongelinggekleed met een zwarte hes, lederen riem en pet, en die achter den predikant had plaatls genomen, de trappen op van den kansel. Hij hield een pa pier in de hand en trachtte het deurtje van den predikstoel te openen. De heer Schwarts waarschijnlijk aangetrokken dooy het daardoor veroorzaakte gedruischzag om, op welk oogen

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 1