EEN LOSGESNEDEN ONTVANGER. 3EME1TODE BEB.IGTBU. De heer FrisLh heeft zich door de uitvinding der crinoline die de dames aan hem le danken hebben, een aanzienlijk ver mogen verworven. Hij heeft een fraaijeu tuin gekochtwaar hij eene prachtige woning laat houwen, en zijne overige dagen in rust hoopt te slijten, zich vergenoegende met de erkente lijkheid van het crinoline-dragende geslacht. De leden van het ned. onderw. genootschap hebben le Kampen eene mooije redevoering van den heer Suringar aangehoord. Lord Canning is over zijne beruchte proclamatie van Oude door de directeuren der compagnie erg op zijne vingers getikt. Te Amsterdam heeft zich een jeugdig meisje, dienstbaar in een bordeelhuis aldaar, door ophanging van 't leven beroofd. In een brief, die bij haar gevonden werd, stelde zij zicli tot een waarschuwend en afschrikkend voorbeeld. Daartoe dienc dc me- dedeeling van dit berigt. Te Hoorn moet eene herstemming plaats hebben tusschen de heeren van Hall en Faber. In Engeland zijn weder jobstijdingen uil brilsch-Iudie aangekomen. De roovers die onze overzeesche bezittingen verontrusten, krijgen van onze zee-officieren aldaar lang geene zoete woorden. De humorist Saphir heeft dezer dagen op zijn ziekbed zijn eigen grafschrift vervaardigd. 22 Aug. con cours van 59 liedertafels te Antwerpen. 6 Aug. zangers feest te Arnhem, 25 liedertafels zullen zich daar vereenigen. BEURSBERI6TEN< Amsterdam 50 Julij. Werk. Sch. 2j pc. 64J-J-. 5 pc. 771. 4 pc. 98Jf. Spanje. 1| pc. 27j\ buitenl. 5 pc. 44 binncnl. 5 pc. 58£. Rusland. 5 pc. 106f. 1816. 5 pc. 105^ 1829, 5 pc. 92. Oostenrijk, metall. 5 pc. 75,^. amst. 5 pc. 87. nationale 1854 5 pc. 76|. metall. 2£ pc. 58j|. MARKTBERIGTEN- GORINCHEM 2 Ang. De aanvoer van Granen blijft klein; de stemming was willig, Ris Tarwe tot fit a 11,60. Roode dito f 10 a 10.50. Rogge tot 7,40 h 7,50. Nieuwe winter Gerst f5,75 a 6,75. Aard appelen f2,25 a 3,25. Boter f 1,10 h 1,30. Kaas f20 a 22 de 50 Ned. f§. Haver bijna niet aangevoerd. Nieuw Koolzaad veel ter veil, niet droog f14 a 15 naar kwaliteit. ROTTERDAM 22 Aug. Men noteert: Raapolie op 6 weken f48; con- 'ant f 46iper Aug. f 46f; per najaar f46| af. Patentolie op 6 weken f50; contant f49. Lijnolie op 9 weken f37; contant f35f; per najaar f36 a SG-j. Hennepolie op 6 weken f40; contant f39; Russische per 100 Ned. fg. f38 E. Raapkoeken harde f98 a 100. Lijnkoeken harde f12 a 13f. Palmolie naar kwal. f20 a 25. Kokosolie Cochin f27; Ceylon naar kwal. f25 h 25,50. SCHIEDAM 3 Aug. Moutwijn f 17. Jenever ƒ22,50. Amsterd. Proef j f23,75. Spoeling f 1,10. SCHEEFST IJ DINGEN- BINNENGEKOMEN 30 JulijFlirt, Graef. Nijwc. Eenigheden, Callenborg. Koningsbergen. Frithiof, IJansen. Frederikstad. Clasina Alida, Wirtjes. Archangel. Helena, Bodge. dito. Speedwel, Deuch. Leith. 31 Julij: Jane Mar- li garethCorlet. Newc. Eva, Haak. Dantzig. Kroonprinses Louise, (st) dito. Thos and Hannah, Ledieton. Sunderland. Ondine, (st) Bordeaux. Fcedes Minde, Muller. Frederikstad. Oscar, Evensen. dito. Lijna. Knudsen. Drammen.Breslau. Lipke. Dantzig. Morgen ster, Drenth. dito Scandinavien, Sande Christiania. Grevende Karen Wedel, Roed. Drammen. 1 Aug. Karen Elisabeth, Gjersen. Droboch. Yalhallo, Stoer. Drammen Soskummeren, Lorentzen. Frederikstad. 2 Aug. Harmanna Geziena, de Graaf. Petersburg. Erie, Taarwig. Frede rikstad. Diana, (at) Londen. Magnet, (st) dito Oceanet, Oelsen Osterrisoer. UITGEZEILD: 30 Julij: Magnet, (st.) Londen. Anna Paulowna, ist.) Koningsbergen. 31 Julij: Provincie Drenthe, Beckering. Bat. Mentor, Croes. Londen. Lion, (st) dito. Antoinnette Seraphine, Viêtor Newport. Alfred, Tanneur. Newc. Graaf van Rechteren, (st) Huil. 1 Aug. Christian Agathon, Frederikstad. Sophie, Erichsen dito. Marie, Christensen. dito. Anna, Ileijen. avontuur. Argo, Pien. dito Trientje Feddes. dito. Fanna, Gude. Newc. Jane, Rowland. dito. Judith, Christo- phersen. Drammen. Maria en Fannij, Unger. dito. 2 Aug. Fauna, Gode. Newc. City of Rotterdam, Arnold dito 3 Aug. Blossom, Olivier. Newc. Guiside Hall. dito Caroline. Ellersen, Osterrisoer. INGEZONDEN. Een rijksontvanger, vol van ijver, Dreef de belasting immer op Hij trok die lijn al stijf en stijver Totdat ze hem zeiven werd ten strop. 's Mans name noemen zal ik niet, De plaats vermelden zal niet schaden Op 't eiland W. is 't feit geschied, Wie lust heeft mag dien naam nu raden. Een os, met tachtig duur betaald, Op Honderd Gulden aangegeven, Wordt door d' ontvanger aangehaald, En door den boer graag afgegeven. Zijn Edl'e had zulks niet verwacht En stond puur op zijn neus te kijken. Doch wat voor kunstjes hij bedacht De boer ging met de centen strijken. Hij biedt het beest ter koop wel aan Doch wat hij doet is ijdel pogen. De dag gaat om, het wil niet gaan, Hij acht reeds alle kans vervlogen. Het angstzweet gudst hem van 't gelaat, Een os, geen koopman en geen eten. Zoo dwaalt hij 's avonds nog op straat Het was ook waarlijk om te zweeten. Doch ziet, daar daagt er redding op, Een dame niet 's mans angst bewogen. Hakt door, den aangehaalden strop, En heeft hem aan den angst onttogen.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 3