uelbërmiië en niewed1eper ujiüwt. niwimi over u1twaterih. 8 AUGUSTUS. ZONDAG Jti 39. ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is 0.60. Voor iederen regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan Brieven en stukken franco aan den Uitgever. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. C. BAKKER Bz., te Nieuweditp. Abonnementsprijs per kwartaal 1.30 Franco per post1.50 Enkele nommers»0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ZESTIENDE JAARGANG. De BURGEMEESTER der gemeente Helder brengt ter kennis van de ingezetenen, dat op Donderdag den 12 Augustus aanstaandedoor daartoe bevoegde personen eene schouwing zal gehouden worden over de uitwaterin gen, in het westelijk deel der gemeente, en wordt alzoo elk wien zulks aangaat ernstig aangemaand te zorgen dat de uitwateringen over huizenerven en gronden loo- pende, behoorlijk zijn schoongemaakt en beschoeid, bij gebreke waarvan elke overtreding gestraft worden zal met eene boete van f 1.50 overeenkomstig de verordening van den 5 Junij 1856. Helder den G Augustus 1858. De Burgemeester voornoemd STAKMAN BOSSE. 1! X S U W S T IJ D 1T 23 II, HELDER en NIEUWEDIEP, 7 Augustus 1858. Luidens een bij het departement van marine ontvangen telegram, is Zr. Ms. fregat met stooinvermogen Everlsen kommaudant kapitein ter zee J. Mag, in den morgen van den 5 dezer, in goeden staal te Plymoulh aangekomen. Gister is ter reede van Hellevoelsluis aangekomen Zr. Ms. brik Ven as, kommaudant kapitein Ier zee R. van Toss, komende uit West-Indie. Aan boord was alles wel. Op donderdag 12 Augustus zal aan het ministerie van marine, te 's Ilage worden aanbesteed het leveren van materi alen voor eene nieuwe keersluis iu het dokkanaal alhier. Volgens eene van wege de internationale telegraafmaat- schappij ontvangen mcdedeeliug is de atlauliscke kabel met goed gevolg gelegd, en worden heden beriglen gewisseld tusschen de oude en nieuwe wereld. jl. Zondag heeft koningin Victoria ter eerc van prins Alberts geboortedag, het gewone feest gegeven aan de zeelie den der koninklijke jaglcnde troepen, te Cowes aanwezig, kustwachters en de werklieden bij het paleis te Osborne. Er was een gastmaal aangerigt voor 500 personendie ten drie ure aan tafel gingen. De geheele koninklijke familie was daarbij tegenwoordig cn bleef er tot 7 ure. De gasten vermaakten zich met dansen en andere uitspanningen, terwijl twee muziek korpsen den gcheelen namiddag zich hij afwisseling deden hooren. -Den 2 dezer had te Berlijn een ongehoorde diefstal plaats, die aan de zoo beruchte luiideusche eu parijsche schelmstukken herinnert. Gelijk hekend is, worden de spoortreinen door een postwagen vergezeld, waarin zich een bijzonder bureau voor de expeditie onderweg bevindt, welke door een of twee secre tarissen wordt bezorgd. Bij aankomst vau den couriertrein van Breslau of den nedcr-silezisclieii-markischen spoorweg, iu den nacht vau 1 op 2 dezer, stapt een in den uniform van post- inspecleur gekleed persoon in den postwaggon, zegt, dal bij belast is, om de administratie na te zien en maakl zoodoende de veis naar Berlijn mede. Gedurende den overlogt, inspecteert hij, uit kracht vau zijne voorgewende ambtsbetrekking, de brie ven en paketten, maakt eenige aanmerkingen op die, welke geldswaarde inhielden, en naar zijne meeniiig niet naar de voorschriften der wet gccachetcerd waren, cn liet deze in een hijzonderen zak pakken. Bij zijne aankomst te Berlijn laat hij dezen zak in een droschke brengenom daarmede naar de hoofd-post-direclie te rijden, en zegt tot de ambtenaren, die met de expeditie belast waren, dat zij ten 8 ure aan bet hoofd bureau zullen verschijnen om liet verdere te vernemen. Toen deze met dit doel op het bepaalde uur aldaar aankwamen, wist niemand iets van den voorgewenden post-inspecleurdie mgfc- de gelden, volgens sommige ten bedrage van 18,000 tbj/Nol-^ gens anderen meer dan 100,000 thl.is verdwenen.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 1