G-EMElTCyDE 3SB.I3-731T. wij comedie zullen spelen zonder muziek en zonder decoratiën Deze woorden werden luide toegejuicht, en de voorstelling gaf tot veel gelach aanleiding, onder anderen ook, toen er in het stuk gesproken werd van uit het venster te zien, en de deco ratiën een bosch in plaats van eene kamer voorstelden. 7 Aug. Te uur begaven zich HH. MM. met gevolg naar de havenen nadat de gedenkpenningen in eene holte van de rots ingemetseld waren, sprak de bisschop zijn zegen over het dok uit. De salvo's van de artillerie volgden elkander als geweldige donderslagen op, en daarna werden de sluizen geopend. De zee stortte met geweld in het doken de golven verhieven zich inet kracht in de hoogtedoor meer dan hon derdduizend stemmen werd het leve de keizermet geest drift uilgeroepen. Welk eene haven die van Cherbourg is, kan daaruit af geleid worden, dat in de drie ontzaggelijke kommen 58 linie schepen op eens kunnen gebouwd of hersteld worden. De ha ven wordt door eenen voorliggenden dwarsdam en versterkte eilandenvan de landzijde door talrijke forten tot een tweede Scbastopol gemaakt. Op den oOstcn der vorige maand had op den Elberfelder spoorweg in een waggon der 5de klasse een kastelein plaats genomen, die vuurwerken bij zich had, om daarmede de ker mis van het dorp, waar hij woonde op te luisteren. Hij droeg de gevaarvolle voorwerpen in zijn rokzak; door wrijving ge raakten zij in brand en verschrikt zagen zich al de reizigers met een vuurregen overstroomd. Zij redden zich zooveel mo gelijk door ter zijde te gaan. Dadelijk hield de trein stil, de brandende kastelein werd met water overgoten en kwam er met eenige ligtc brandwonden af. De schade, door den brand te Antwerpen veroorzaakt, wordt op 5 millioen francs begroot. Men schrijft uit Genève, dd. 2 Augustus: Het meer van Genève is gisteren avond het tooneel van een vreeselijk onheil geweest. Een klein bootje, dat een veer tig reizigers van de stad Nyon naar de stoomboot 1'AigleN0. 1 roeide, werd door een anderen, met stoomkracht werkenden bodem 1" Helvétie, die, volgens het reglement, het ruime sop had moeten houden, aangezeild en teruggestooten. De schok was zóó geweldig, dat het ranke vaartuigje verbrijzeld werd. De meeste reizigers vonden hun graf in de golven. Heden morgen telde men reeds 19 lijken. De stad Genève is in rouw gedompeld; zeer vele winkels zijn gesloten; de verslagenheid is algemeenieder heeft een bloedverwant of vriend onder de slagtoffers van deze noodlolige gebeurtenis te betreureu. De kapitein van de Helvétie, beschuldigd, dat hij van af Rolle te sterk had laten stokenom nog vóór de Aigle No. 1 te Nyon aan te komen, is in hechtenis genomen. Men zegt, dat het grootste gedeelte der schipbreukelingen door de raderen van de Helvétie verpletterd werden, waardoor men belet werd hen te redden. Onder de verongelukten telt men den directeur van de alge- meene levensverzekering-maatschappij te Genève, den algemeen geachten K wiens lijk nog niet teruggevonden iszijne vronw die hem vergezelde werd gered. Een Engelschman en zijne gade, beiden jonge lieden, die hun eerste huwelijksreisje maakten, zijn levenloos aangespoeld, terwijl zij nog gearmd waren. Voorts is een gezin, de familie Lambert, bestaande uit 5 personen, verdronken. Eene der geredde dames, die men naar de stad vervoerd heeft, is van schrik krankzinnig gewerden. Men kent de namen van al de drenkelingen nog niet." Een Amerikaan heeft eene nieuwe soort van minié-buks uitgevonden. Gewigt en kaliber zijn gelijk aan die der gewone musketten. Bij het laden behoeft men den loop niet uit zijnen toestand te brengen; de patroon valt door een klein boven bet slot aangebragt méehanisme in de kamer. Het patroonko kertje is van metaal, past juist in de kamer en is met een propje van gom-elastiek voorzien, in welks midden het percus siedopje steekt. De lading kan zefs onder water droog hlijven. Volgens Belfast Newsletterzag men te Glenavy, des ochtends na 10 ure, eene donkere wolk opkomen, door eene stijve koelte voorgedreven. Weldra barstte ook een stortvloed los, die te meer verbaasdeom dat het nedervalleud vocht zwart als inkt wasen die kleur bleef behouden zonder evenwel drab big te wezen. De kleederen, waarop de vocht neerkwam, wer den gevlekt, als ware er inkt opgevallen. Onderscheidene per sonen haddenter herinnering aan dat vreemde verschijnsel eenige flesschen van het vocht bewaard. Een brief, bevallende 70 gulden aan muulbilletteu, verzon den van Alkmaar naar Amsterdam, heeft het huis van den ge adresseerde maar niet kunnen vinden. In Hannover heeft men in 't algemeen belang eene dame tot 1 gulden boete ver oordeeld ter zake, dat zij door hare buitensporige crinoline den openbaren weg belemmerd had. Joseph Pease is de eerste kwaker, die tot lid van het parlement in Engeland is verkozen. - Er zal een linieschip gebouwd wordendat op bevel van keizer Nap. den naam zal voerenla ville de Cherbourg. Te Amsterdam is een dronkaard in 't water gestort en met veel moeite weer op het drooge gehaald. Te Alkmaar hebben opmetingen plaats gehad voor eene spoorweglinie van hier naar Amsterdam. Te Napels is een tunnel ingestort. Prins, Albert heeft in zijn toast te Cherbourg het kind van Frankrijk vergeten. Dr. Rottenstein heeft de kunst om tanden door middel van het galvanismus uittetrekkenhet eerst in praktijk gebragt. De operatie geschiedt geheel zonder pijn. In Spanje wordt alweer gesproken van eene ministeriële crisis. BEUR5BERIGTEN- Amsterdam 10 Aug. Werk. Sch. 2£ pc. 64|. 5 pc. Tt\. 4 pc. 98A£. Spanje. pc. 27£ buitcnl, 5 pc. 44\ binnenl. 3 pc. 58j£.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 2