HELDERSCUË es BEKENDMAKING. va sw 19 AUGUSTUS. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuwediep. Abonnementsprijs per kwartaal ƒ1.30 Franco per post1.50 Enkele nommers«0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zalur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is 0.60. Voor iederen regel meer 0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0 35 Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan Brieven en stukken franco aan den Uitgever. DONDERDAG ZESTIENDE JAARGANG. De BURGEMEESTER der gemeente Helder, brengt ter kennis van de Ingezetenendat het procesverbaal van de op den 12 dezer gehoudene Schouwing over de Uilwate ringen in het westelijk deel der gemeente, gedurende de eerstvolgende acht dagen op de secretarie der gemeente ter inzage is nedergelegd, en daarbij bepaald is, dat de gebreken der Uitwateringen vóór den 26 dezer zul len moeten hersteld zijn. Ter voorkoming van moeijelijkheden wordt elk wien zulks aangaaternstig aangemaand te zorgendat de bevolene herstellingen, vóór den 26 dezer maand ge schied zijn, bij gebreke waarvan zulks, onverminderd de boete, ten koste der overtreders, met inachtneming van het bepaalde bij art. 180 der gemeentewet, door het gemeente-bestuur zal plaats hebben. Helder den 17 Augustus 1858. De Burgemeester voornoemd STAKMAN BOSSE. niBTJTTSTIJDIHÖBH. HELDER en NIEUWEDIEP, 18 Augustus 1858. Zr. Ms. fregat Admiraal van Wassenaar is den 1 dezer op zijne terugreize naar het vaderland te Gibral tar aangekomen en zou, na zich aldaar van water voorzien te hebben, den volgenden dag de reis verder voortzetten. Men verzekert, dat er plan bestaat, bij de aanstaande Septemberfeestenin Amsterdam te vierenop het IJ voor de stad een watervuurwerk af te steken en de sluizen luisterrijk te illumineren. Ook voegt men.er bij, dat op het Reguliers plein volksfeesten zullen gehouden worden. In Haarlem onibrcken op de 4 slads-scholen 9 hulp-on derwijzers. Om in die dringende behoeften te voorzien zijn er dadelijk 5 noodig. 't Schijnt dus dat de beschikking over de kweekelingen van 's Rijks kweekschool voor schoolonderwijzers nu aan zwarigheid onderhevig is. Uit 's Hertogenhosch wordt gemeld: Opmerkenswaardig is hel, dat van de omstreeks 180 geplaatste militairen, bij hel depót van discipline, reeds een derde gedeelte of 60 man in de garnizoens-ziekenzaal of hospitaal voor militaire en bur ger zieken zijn opgenomen. Werd in een vorig No. vermeld, dat in Hannover een juf vrouw tot 2 franken geldboete veroordeeld werdwegens het versperren van den openbaren weg door hare crinoline, thans meldt het Haarlemsch Weekbladdat aldaar door een crino- liuenrok een kinderwagentje omver geworpen iswaardoor het daaruit op de straalslcenen stortend kindje aan het mondje ge wond werd. Verlangend zijn wij te vernemen, welke boete aan deze dame zal worden opgelegd. Dezer dagen stal een kind van negen jaren een oliekoek van eene vrouw die te Hoorn op de kermis deze zat te bakken. De vrouw hierover in drift ontstoken joeg het kind achterna, gaf het een goed pakslaag en dreigde het met de policie. Het onnoozele bloedje, verschrikt door de ontvangen afrossingen be dreiging, ijlde naar huis, kreeg door den schrik een toeval en was den volgenden dag een lijk alle geneeskundige hulp stuit te af hij dit hardnekkig toeval, door den schrik aan dat jon ge kind veroorzaakt. Men meldt uit onderscheidene strekendat de zwaluwen na eene in het oog vallende onrust aan den dag te hebben gelegd, plotseling naar het zuiden vertrokken zijn. Dit buiten gewoon vervroegd vertrek wordtvolgens de natuurkundigen aan ophanden zijnde storm, of aan eenig ander, hoewel-"®®—- bekend natuurverschijnsel toegeschreven.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 1