GEME1TGDE BSHIG-TS1T. trein, welke ten 5^. ure van Moerdijk naar Antwerpen ver trok, een verschrikkelijk ongeluk kunnen plaats hebben Ter wijl de trein lusschen Oudenbosch en Roosendaal in vollen vaart voortstoomde, werd er door den conducteur der posterijen van Dorst eene buitengewone beweging waargenomen. Door de nog tijdige waarschuwing van genoemden conducteur aan den machinist der locomotief, werd een groot ongeluk voorko men daar het al spoedig bleekdat de cilinder vau de loco motief gebroken was. Men is er echter met den schrik en eene kleine vertraging algekomen. Men leest in l'Étoile Beige: Men meldt ons, als een schrikkelijk voorbeeld des gevaars, de dooden te haastig te willen begraven, dat j.1. Donderdag avond, terwijl de priester de laatste gebeden in de Minimen- kerk over de kist van een kind las, men eensklaps in de kist hoorde kloppen. Men opende haar, en vond er het arm kind in liggen schreijen! Het was alleen schijndood geweest. Men heeft het onmiddelijk naar het gasthuis gedragen. De toenemende vervalsching van eetwaren schijnt bij de politie in Belgie een scherper loezigt te hebben opgewekt. Zoo was er de vorige week een dag, dat er te Antwerpen schier geen melk te bekomen was, naardien de politie al de melk boeren en boerinnen, bij het binnenkomen der poorten, aan gehouden en de melk onderzocht hadwelke schier bij allen bleek vervalscht te zijn, zoodal die huu afgenomen en proces verbaal legen hen opgemaakt werd. Op dien grond verzoekt een der belgische bladen de koeijenniet meer zooveel water te drinken. Gepasseerde week is te Cox, kanton Cadours, een zwaar onweder uitgebarsten. De bliksem sloeg door den schoor steen in eene kamer, wierp een ham en een stuk spek, dat aan oen zolder hing, naar beneden, liep langs de drie muren van het vertrek, verbrijzelde eene deur, maakte daarop een gat in den muur van eene uaastbijgclegen kamer, keerde naar de eerste kamer terug, wierp eene vrouw tweemaal op den grond en verdween door het venster. Dertien van de zestien ruilen werden gebroken, en eene daarvan werd doorboord; het gat daarin heeft eene middellijn van tien duimende stukken glas werden op 15 pas afstand gevonden. De vrouw heeft gcene brandwonden bekomenen de mandie insgelijks in de kamer was, heeft niets gevoeld. Volgens een der engelsche dagbladen zal Rome doorgaz verlicht worden, en heeft de paus, den heer JamesShepherd tot bestuurder en ingenieur der maatschappij benoemd. Dezer dagen is in eene chemische werkplaats, omstreeks 8 mijlen van Warriugton gelegen, een stoomketel gesprongen, waarbij 2 arbeiders en een knaap het leven hebben verloren terwijl men voor het behoud van een anderen knaap vreest. De ketel was eerst voor eenige weken geplaatst en van de nieuwste constructie. De beide einden zijn weggeslagen en het overige gedeelte op zijne plaats gebleven. Het eene einde sloeg door den muur van eene der werkplaatsen in welke zich de laatstgenoemde knaap bevond, welke juist arbeid was komen komen zoeken en daar op den meesterknecht wachtte. Hel andere einde sloeg door den muur van het stationsgebouw des wegs, hetwelk op een afstand van omstreeks 50 yards (27.4 ned. el) was gelegen. Daarbij werd nogtans geene andere schade berokkeud Het Sterh. Journal bcrigt, dat eronder de zaken, door het heden geopende hof van assises te Biistol behandeld wor dende, eene is, welke men als eene ontspanning beschouwt. De beklaagde is kapt. Magnan, lid van parlement, beschuldigd de door hem gedane trouwbelofte te hebben verbroken. De aanklaagster is zekere jufvrouw Miles, uit die stad, welke eene schadevergoeding van 10,000 vordert, Men heeft de brieven gedrukt, lusschen partijen gewisseld, welke correspondentie een vrij dik boekdeel vormt. Een gedeelte der rijksveldtacht zal in kavallerie worden her schapen. Naar men verneemt wordt het dragen van crinoli nes op het looueel in vele plaatsen om voldoende redenen ver boden. Ook te Alkmaar zullen op 4 September a.s. volks feesten gehouden worden bij gelegenheid van den 18den ver jaardag van onzen kroonprins. De keizerin van Oostenrijk is van een klein prinsje bevallen. De kraamvrouw en het kindje hebben een rusligen nacht gehad en zijn redelijk wel varende. Een wild paard heeft prins Gortschakoff tot zand ruiter gemaakt. Keizer Nap. werd te Brest door den bisschop vergezeld door 800 priesters, opgewacht. Het engelsch oorlogschip Cyclops heeft met monden van metaal de dweep zieke Mahomedanen aangemaand de schuldigen aan den moord te straffen. Prinses Frederik Wilhelm van Pruissen heeft de baker besteld. De min voor de keizerlijke spruit van Oostenrijk is eene fiksche boerin uit Moravië. Berigten uit Gelderland over het gewas der aardappelen luiden zeer gunstig. De gezanten van China hebben een tractaat geteekend van vriendschap en handel met Engeland, Frankrijk en Rusland. -- Er worden thans nieuwe presenteerblaadjes gefabriceert bestemd voor het bedienen van dames, die crinolines dragen. De nieuwe turksche leening vindt op de curopesche markten weinig deelneming. Het nieuwe dok te Nijholm in Dene marken is, in tegenwoordigheid van 50000 personen, plegtig door den koning ingewijd. Door het hof van China is het overheerlijke Amurgebied bij verdrag aan den keizer van Rus land afgestaan. De tegenwoordige zitting van de staten- geucraal zal op a.s. Zaturdag worden gesloten. Te 'sllage zijn een paar overtreders van het achtste gebod achter de tralies gezet. In den laatsten tijd heeft het in ons land adressen over de spoorwegplannen geregend. Ds. Crommc- lin, te Leeuwarden dezer dagen overleden, heeft aan onder scheidene instellingen legaten vermaakt. Het loffelijk voorbeeld van wijlen ZEerw. vinde hier en elders navolging! Men wil weten, dal de wittebroodsweken van den prins van Pruis-

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 2