MARINE. EEN LOOPJONGEN. 28 Aus Lion (st.), LoRden. 29 Ang. Graaf van Rechteren (st.), Huil. Fox, King, Yarmouth. 30 Aug Gnome, (stLeith. 31 Aug. Nathahe, Naess, Christiania. Helena Conatantia, Denema, Sundsvol. Anna Digna, Ouman, Gothanbnrg. Odin, Wickman, Geffe. ©SME1TÖDE BZB.IS-TS1T. De zitting der Slaten-Geueraal is j.l. zalurdag door den minisler van justitienamens den Koning, gesloten. -—In Frankrijk loopen geruchten van een huwelijk tusschen prins Napoleon en de oudste dochter van koning Victor Einanucl. Lord Derby heeft zijne fraaije rossen ten verkoop aangeslagen. In Amerika schijnen de sleden als uit den grond te verrij zen. Men heeft opgemerkt, dat de promotie bij het oosten- rijksche leger sneller gaat dan bij het fransche. Immers is de driejarige zoon van keizer Nap. nu onlangs tot korporaal be vorderd terwijl de pas geboren troonsopvolger van Oostenrijk reeds tot kolonel is benoemd. Door sommigen wordt be weerd, dat de trans-allanlische telegraaf reeds in de openbaring van Johannes is voorspeld. In Groningen wordt veel over druivenziekte geklaagd. Allen, die de keizerlijke prins van Oostenrijk hebben geziennoemen het een krachtig en gezond kind. 'Het bombardement van Djeddah wordt door de druk pers scherp veroordeeld. De Eugelschen verheugen zich echter over de gevoelig les, welke zij den dweepzieken Mahomedanen hebben gegeven. De president der Vereenigde Stalen heeft niet zonder vrucht de baden gebruikt. Te Mexico heeft eene vreeselijke aardbeving plaats gehad. Men berekent de schade op 25 a 30 millioen. In een duilsch landbouwblad wordt het toedienen van gekookt voedsel aan de varkens zeer aanbevolen. Bij een roeivvedstrijd te Glasgow hebben 2 blinden den prijs behaald; zij roeiden tegen 2 flinke gasten, die uitmuntend zien konden en kwamen hen 300 ellen vooruit. Het tractaat door Engeland en Frankrijk met het hemelsche rijk gesloten, is van groot belang voor alle landen van Europa. Lord Slralford de Redcliffe zal als ambassadeur naar Konslantinopel terugkeeren alles behalve vredelievend gestemd. De engelsche regering heeft besloten weder 6000 man naar lndie te zenden Alex- ander van Humboldt heeft bij koningin Victoria het ontbijt ge bruikt. Onderscheidene generaals zijn dezer dagen bezig ge weest om het duilsche bondsleger te inspecteren. De man schappen hadden hunne wapens gepoetst. Alle wettige kin deren, van onbemiddelde ouders, die te Weenen op den dag der bevalling van de keizerin zijn geboren krijgen een geschenk van 400 florijnen. De onwettige van bemiddelde of onbemid delde ouders deelen hierin niet.Uit Groot Brittannie zijn ge durende de laatste elf jaren bijna 2} millioen menschen ver trokken om hun fortuin aan de overzijde van den oceaan te zoeken. Te Oxford is eene geachte dame, voor eenige maanden hertrouwd, beschuldigd van dubbel huwelijk. Te Zwartsluis is een jong friesch schaap geslagt van 152 nederl. f8 gewigt. Het schrijven van brandbrieven vindt in onze koloniën van weldadigheid nog altijd beoefenaars. Door de jus titie wordt deze industrie echter ijverig vervolgd. De erfprins van Napels begint aan een huwelijk te denken. De belgische maatschappij le Laboureur heeft dil jaar de verze kering van varkens geweigerd. Te Toulon zijn den 19 de zer 12 galeiboeven ontsnapt; ten gevolge van de storende tus- schenkomst der bemoeizieke policie, werden zij den volgenden dag weder gevat. Te Parijs worden medailles geslagen tpr vereeuwiging van de inneming der forten van den Peibo in China. De chinesche regerings-commissaris te Canton spoorde het volk tot den oorlog met de barbaren aan, terwijl in 't Noorden het vredesverdrag geleekend was. De goede man had niets daarvan gehoord. Te Amsterdam zullen op 4 September volksspelen gehouden worden op 't Funen en op de Botermarkt. Xicuvre toepassing van het galvanismus. Een Hongaar, met name Leo Hamar, heeft het galvanismus op de mu ziek toegepast. Op een concert, dezer dagen op het nationaal tooneel van Pesth gegeven, stonden vijf piano's, die door electrische draden aan elkan der verbonden waren. Een enkele werd door een artiste bespeelden de vier overige voerden juist dezelfde stukken als de eerste. Het verschil van tijd tusschen Yalentia (in Ierland) en St. Jan (New- foundland) bedraagt 2 uren 50 minuten. Een telegram, te 11 u 15 m. van Yalentia verzonden, komt te St. Jan aan, als de klok op 8 u 25 m staat. De afstand van beide punten bedraagt omstreeks 42-| graden. Men heeft berekend, dat een telegram, op het middaguur van St. Peters burg verzonden, te New-York kan aankomen, als hét daar eerst 7 uur des ochtends van den zelfden dag is. AD7SRTBITTISIT. Openbare verkooping bij 's Rijks werf te Willemsoord op WOENSDAG den 8 September 1858 des voormiddags ten tien ure van voor 's Rijks dienst afgekeurde artikelen te weten Eiken en ander BrandhoutAfvalMot en Schalen, een Loods schokkeroud TouwZeil- en Vlagwerkdiverse Scheeps- en Artillerie-behoeften Kleeding stukken en meer andere artikelen. Al hetwelk op de twéé de verkooping voorafgaande werkdagen van 9 tot 12 en van 1 tot 4 ure op voor schreven werf ter bezigtiging zal gereed ligger., terwijl alsdan tevens gelegenheid zal zijn, de voorwaarden te lezen. Willemsoord den 28 Augustus 1858. De Directeur en Kommandant der Marine, D. BIJL de VROE. Volgens bovenstaande annonce zal de verkooping dén dag vroeger plaats hebbendan in de Courant van 29 Augustus j.l.No. 45, was aangekondigd. De Boekhandelaar C. BAKKER Bz. verlangt

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 3