eene belooningvoorgevendedaarop de meeste aanspraak le hebben. Op de vraag van den president, wat hij dan toch wel gedaan bad, verhaalde bij met een verschrikkelijken omhaal van woorden, en onder het zwaaijen van een groot mes, tot groot ongerief van den president, die eenige malen gevaar liep, met het geduchte wapen in aanraking te komen, dat hij een wolf het leven gered had, daar hij hem met zijn wa pen had kunnen doodendoch hein had laten loopeu! Maar wat deed die wolf dan toch, toen hij zoo zeer in uwe nabij heid was, dat gij hem het leven had kunnen benemen?" was de vraag van den president. Hij was bezig mijne vrouw te verslinden." Dan geloof ik, vriendlief, dat gij reeds genoeg beloond zijt." Uit Londen wordt gemeld, dat de heer Canningh weldra zal overgaan lot het leggen van een nieuwen telegralischen kabel tusscheu Lowestoft en 's Gravenhage. Deze kabel omvat 4 dra den, is zoo zwaar en sterk, dalecu anker, daarmede in aanra king komende, noodwendig verloren gaat; hel kan den kabel evenmin omhoog halen als breken. Te Cork werden voor een paar dagen een heer en eene dame met eene boot van land gezet. Bij het uitstappen gleed de voet der dame uit, en zij viel in het water. Zij ware welligt verdronkenindien niet de zeer rui ine rok haar boven water had gehouden. Het ongeluk wilde, dat zij daarbij eene buiteling maakte, zoodat. het hoofd onder water hing en de beenen als twee mas ten boven het water slaken. Na weinige minuten werd zij gered en naar het naaslbijzijnde huis gebragt, waar zij vol schaamte aankwam over de meer dan zoudeilinge houding, waarin een aantal personen haar uit het water hadden zien halen. Te Astrakan is een kruidinagazijn gesprongen en de helft der stad dien ten gevolge vernietigdterwijl een gedeelte der andere helft een prooi der vlammen is geworden. Het verlies aan meuschenleveus en waarde is nog niet berekend. Portugal is in het bezit van het versterkte schierei land Macao; bet heeft daar een oorlogschip en meer dan 100 kleine vaartuigen van 40 tot 100 stukken, die, daar zij niet zeer diep gaan, alle rivieren van China kunnen bevaren. Er is sprake, dat de verbonden mogendheden zich met Portugal zullen verstaanom die positie meer te versterken en tot een maritiem station te verheffen. In de wateren van Alexandrië vielen fanatieke Turken een klein schip aan, doodden den kapitein, deden zijne doch" ter geweld aanen staken toen het schip in brand. Zij zijn in hechtenis genomen en ter dood veroordeeld. Zondag stonden twee personen aan het spoorwegstation te Kingston te spreken, en bood de een aan, het kaartje voorden ander te nemen, die dat verzuimd had, en wel op het oogenblik dat de trein reeds in het gezigt was. Daar toe liep hij den weg over. De machinisthet gevaar ziende, waarin de man verkeerde, deed de seinfluit met alle magt spelenen trachtte de machine lot stilstaan te brengendoch vruchteloos; de onvoorziglige werd nedergeworpen en letter lijk in stukken gesneden. MARKTBERIGTEN- SCHAGEN, 2 Sept. Stieren f90. Magere gelde Koeijen f 40 4 fSO, vette dito 45 a 55 c. per Hokkelingen f20 4 f 30. Magere Schapen dito f6 4 f 10vette dito f 14 a f20. Magere varkens f6 4 f 10. Biggen f 1.50 4 f2.25. Boter per f§ ft.l3£. Kip-eijeren per 100 stuks f2.30. DORDUEGHT, 2 Sept. Tarwe Jar. Z. en Int. f8.50 a f9.50, nieuwe dito f7 4 f8.20, zomer dito f7104 f7.70. Rogge, Jar. Z. en Int. f6.10 4 f 6 40. Int. Voeder Haver nieuwe (3 4 f3.80. KI. Brab. Boekweit nieuwe f225 4 232 Witte Boonen f 13.50 4 f 14.50. Blaauwe Erwten nieuwe f 10 4 11. O. Z. en Overmaasch Koolzaad f 14.60 4 15. Kanariezaad f 15 4 f 16. Hennepzaad f2 25. Baapolie per vat f43 4 f44. Lijnolie f33£ a f34-|. Raapkoeken per 1040 f86 4 88. SCHIEDAM 3 Sept. Moutwijn f 17.50, Jenever f23. Amst. proef f24.25. SCHEEPST IJ DINGEN. BINNENGEKOMEN 1 Sept. Ilarmony, Telford Sunderland EJisabeth, Legender dito. Antonia, Bock. Baltimore. Commercien, Gjersoe. Frederikstad.Nuavo Licura, Licite. Tanearog Magnet (st Londen.Egberdina Anna, Schu ring. dito. Cornelia, Fortuin, dito. 2 Sept Lion, Manning. Londen' Minister Thorbecke, (stHuil. Jeune Ferdan, Chauvelin. Nantes. Alberta Roemeling, Goossens, Messina. laatst van St. Ubes. Jonge Paul, de Jong. Dantzig. Gouverneur v. Ewijck, Zeylstra Huil 3 Sept. Zr. Ms. stoomschepen Cycloop en Cerberus, Noordzee. Jane Rowland. Sunderland. William ShcpperdWilson. Shields. Burge- gemeester Huidekoper, Takes Huil. UITGEZEILD 1 Sept Ondine (st.) Bordeaux. Preminm, Bennet. Seaham. Is uit zee teruggekomen. 3 Gebroeders, Fennega. avontuur. 2 Sept. Diana, HayesLonden. FaedresmindeKaas. Eshter, Ifuggie. Princes Victoria, allen Newcastle WenskabethLoréntzen. Triton, Schjerve. Julie Johnson Marie en FannijPresto, Morch. Familiën, Aas. Bregittha Margaretha, PreciosaMeller, Adieu, Allum. Allen Frederikstad. Thetis, Hofgaard. Drammen. Marie, Buil. Tonsberg.Erinnerung, Ib- sen. avontuur. Fortuna, Lijdersen. Frederikshaven. Premium, Ben- nett. Sunderland. Deux Frèresle Veux. Idem. Jeane Marie, Kollo Duinkerken. Vriesland, Boontje. PerceveranceCummings. Beide Londen. 3 Sept. Arendina, Boerhave. avontuur. BURGERLIJKE STAND- Van 28 Augustus 4 September 1838. GEHUWD.' G. Kcrsloot en M. Evers. C. P. Deiss en E. de Wijn. C. Dijker en M. Duit. J. H. Stijgers en N. Kater. P. Hogeboom en C. Ligthart N. Dammers en C. Bcddorff. BEVALLENV. M. de Beer geb. Swart DF. G. C. Kikkert gcb. Otten D. V. Bras geb. Muije Z. M. Klik geb. Slagwater Z. G Tabbcrs geb. Engelen Z. N. Lange gcb. Visser. D. OVERLEDEN: C. M. van Gennep 19 j. C. M. Morelisse. 7 j. T. de Wijn lom. G. Slrooker 52 j. II. Quast 11 w. J Kolder 40 j. J. de Jonge 17 d. A. den Bakker 42 j. Ecu onbekende drenkeling.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 2