MEllWEDIEPER GONUUT. M 48. EN 1858. 9 SEPTEMBER. 1TIS TT TT 9 IJ D 1IT 3 S 1T. HELDER en NIEUWEDIEP, 8 September 1838. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuwédiep. Abonnementsprijs per kwartaal ƒ1.30 Franco per post1.50 Enkele nommers«0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. DONDERDAG ZESTIENDE JAARGANG. A D VERTEXT1EN worden aan gen oraen tut Zatur- dag en Woensdag middag 1 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is 0.60. Voor iederen regel meer 0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar male der ruimte, die zij beslaan Brieven en stukken franco aan den Uitgever. De weleerw. heer B. G. Clementpredikant hij de her vormde gemeente alhier, maakte op j.l. zondag hij het einde der godsdienstoefening aan de gemeente hekend, dat ZEerw. zich, uithoofde van zijnen min gunstigen gezondheidstoestand genoodzaakt had gezien aan Z. 31. den koning zijn emeritaat aantevragen. Na een verblijf van 20 jaren, zal ZEerw. op zondag 26 September a.s.des namiddags ten 2 ure, zijne afscheidsrede houden. In vele sleden van ons vaderland werd de verjaardag van den kroonprins zeer luisterijk gevierd. Maar bovenal komen uit Amster dam omstandige herigtenaangaande de feesten aldaar gehouden. De geheele vorstelijke familie was aldaar vereenigdhenevens de ministers en het corps diplomalique. Luisterijk was de sere nade aan het koninklijk gezin op jl. vrijdag avond door een 230tal zangers gebragt. Den volgenden dag had de hoofdstad een feestelijk aanzien en vooral des avonds werd door de ingezetenen gewedijverd om de illuminatie zoo prachtig moge lijk te maken. De volksspelen hadden 's middags ecne groote menigte menschen naar de boteimarkt en 't Funcn gelokt, waar de lachlust der toeschouwers niet weinig werd opgewekt en levendig gehouden. Z. 31. heeft benoemd tot ridders der orde van den ne- derlandschen leeuw: den kapitein-luitenant ter zee II. Camp den majoor bij het corps mariniers F. C. R. baron Quarles de Quarlesen den majoor niilit. intend. bij gemeld corps, F. S. Ér. Gaulier. Bij Zr. Ms. besluit van 6 dezer, zijn met ingang van den 16 dezer maand benoemd tol 2de luitenants bij het corps mariniers de sergeant-titulair P. Spanjaard en de sergeant D. A. van Vuur enbeiden dienende bij gemeld corps. Bij beschikking van den minister van marine zijn, met ingang van den 4den dezer, benoemd tol adsislenten bij den scheepsbouw op 's Rijks werf te Amsterdam, de adelborsten der 2de kl. bij het Koninklijk Instituut voor de marine alhier, J. C. Jansen en S. Meihuizen. Z. 31. heeft den lstcu luitenant kwartiermeester G. C. Berghauservan het 7e reg. infanterie, voor den tijd van een jaar op non-activiteit gesteld. Als een voorbeeld van hei goed gewas der aardappelen in de omstreken van Gorinchem kan dienen, dat de land bouwer G. K.gisteren van ééne struik 145 groote en kleine pollen gerooid heeft. In het algemeen is de hoeveelheid en hoedanigheid dier vrucht alhier allerwege goeden hoort men weinig van bederf spreken. De prijzen zijn dan ook f 1 a 1 40 het mud voor de beste. SCHEEFST IJ DIN GE IN- BINNENGEKOMEN 4 September. Prins CarlTarras, Padang. - Eclipse, DoeksenBata via, vertr. 24 Mei - Caston, Balian, Baltimore - Salva Reginale Duc Vivier. - Maria Janna Jacoba Berandinavan der Veen, London. - Plata KochSuriname. 5 Sept. Wilhelmina Frederika, van der Veer., Sara- macca. - Luna (st.)St Londen - Zenobia Carter, Yarmouth. 5 Sept* L. N Hord, Carl, Huil. - Pri ncesse GydaHolstensen Fredenkstnd - Nicoline, PorjionSt. Petersburg. - Herman de Ruijter, Flijnt, Batavia. 6 Sept. Z. M fregat Admiraal van Wassenaar, commandant de Vav- nes v. Brakell, Plymouth. - Jeune Jules, Gollet, Vivier. v. - Diana Hayes, Londen. Concurrent, de Wit, Petite Elize, Guegan, Lucon. Diana (st.), Londen. Haïdee, Pringle Xe wc. Flirt, Graeve, Sund. Stjernen, Hilde, Drammen. Brodernesijiinde, Kroman, dito. Gis teren nogN'.coline, Corzio, Kroonstad. Princesse Gyda, Halstensen, Frederikstad 7 Sépt. Quebec Packet, Hunter, Newc. Wilbam and Isabella, Hutchinson, Sunderland. Elizabelh Jacoba, Lucas, Soerabaija. UITGEZEILD 4 September Lion (st.) Londen. -LX Hvidt (st Huil Gouverneur van Ewijck (st.)Huil Marie en Fanny, üneer stad. 6 Sept. Nicoline. Apploton, Kroonstad. 7 Sept. Djftid F<£ij# Knudse, Drammen A leppa, Hughins, Kouslantinopel. 1-«forsS

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 1