Uit de hand te HUUR GEMEXTGDE 3EEIGTE1T. Te Dcgli, een dorp in Zevenbergenis de betrekking van notaris eene dame opgedragen. Men deelt dit mede als een be wijs der vrouwen-emancipatie en voegt er bij, dat dit kantuor veel wordt bezocbt. Te Spanbroek bad dezer dagen eene kluchtige scène plaats. Een brigadier zou een bedelaar opslui ten en juist bet tegendeel geschiedde. De bedelaar maakte zich spoedig uit de voeten. In den Kerkelijken Staat wordt druk geklaagd over rooverij. Een deftig heer werd van al zijne kostbaarheden berooid, maar de roovcrs lieten hem toch zijn grootstcn schat behouden zijne bruid. Tilburg is weder rustig, zoodat de troepen zullen aftrekken. Te Parijs heb ben eenige jongelieden eene vereeniging opgerigt, waarvan bet doel is om geene andere dan dames met blond haar te trouwen. De boete, op 't overtreden dezer bepaling gesteldis 1000francs. Te Alexandrie is onder de Muzelmannen eene zamenzwe- ring ontdekt om de regering omver te werpen. Lord Pal- merstou sukkelt aan eene oogontsteking Prins Alfred van Engeland beeft voor de examinatoren der marine het examen als zeeofficier afgelegd. Men zegt dat er volstrekt geen vrees voor bestond dal Z. K. II. zou druipen. In de vorige week werd berigtdat de hertog van Malakoff binnen weinige dagen met freule de la Paniega in het huwelijk zou treden. Thans verneemt men, dat die plegtigheid is uitgesteld, uithoofde van oudere regten eenor andere dame!! Te Koningsberg zal, ten behoeve der brandweereene telegraaf verbinding door de stad worden aangelegd. De brandwaarborgmaatschappijen heb ben zich bereid verklaardde noodige gelden daarvoor beschik baar Ie stellen. In Pruissen zijn weder valsche bankbilletlen in omloop. De justitie tracht dc personen, die zich met veel ijver op 'tfabriceren er van toeleggen, achter de tralies te zetten. ln navolging van de industrieschool alhier zal er ook zulk eene inrigting te Florence, de hoofdstad van Toskane, tot stand komen. Het afschaffingsgenootschap heeft berekend, dat 'sjaarlijks voor 1,995,000 in Amsterdam aan sterken drank wordt gebruikt. Onze regering heeft eene overeen komst aangegaan met Belgie tot wederzijdsche regeling van den letterkundigen eigendom in beide landen. Te Widdin in Hongarije heeft eene wolkbreuk plaats gehad, ten gevolge waarvan 400 stuks vee verdronken. Te Oosterland werd jl. zondag, bij gelegenheid der predikatie 1SO gecollecteerd- De gemeente lelt slechts 1000 zielen. De spaansche corles zal weder ontbonden worden. Koningin Victoria is jl. dingsdag avond van hare buiteulandsche reis teruggekeerd, en dit ge schiedde zoo onverwacht, dat de bewoners van Gravesend nog op den uitkijk stonden toen de londensche bladen hun bcrig- ten dat II. M. alreeds was gearriveerd. De graaf van Vlaan deren amuseert zich thans met het jagen van wild in de pro vincie Henegouwen. Te Paderborn heeft een hevigen brand gewoed, waarbij de burgemeester, tengevolge van 't nederstor- tcu van een schoorsteen het leven verloor. Koningin Viclo- BEURSBERI6TEN' Amsterdam 7 Sept. Werk. Sch. 2j pc. 64|. 5 pc. 77/^. 4 pc. 99. Spanje. 11 pc. 29. buitcnl. 5 pc. 43|. binnenl. 5 pc. 59|. Rusland. S pc. 106^. 1810,5 pc. 104j 1829, 5 pc. 92J. Oostenrijk, mclall. 5 pc. 78J J. amst. S pc. 88. [nationale 1834 3 pc. 79r5^. metall. 2j- pc. 40. ADYE3.TEITTXE1T. De ondergetcekende en Echtgenoote bren- gen het verlaten dezer gemeente, hunnen openlijken welgemeenden dank aan allen die hetzij uit hoogeren of logeren stand der maatschappij hun lieden met hun vertrouwen, begunstiging of vriendschap wel hebben willen vereeren, en hevelen hunnen opvolger in de gunst van het publiek. Helder 8 September 1838. F. LANDMAN en Echtgenoote. De ondergeteekendede Tappers-affaire Logement etc., van den Heer LANDMAM overgenomen hebbende belooft.met verwijzing naar opgcmelde advertentie, in alles eene bediening en behandeling, die niets te wenschen zal overlaten. Hij beveelt zich nederig in de gunst van zijne Plaats- genooten en H.H Reizigers aan. Helder 8 September 1858. d'ANCONA, de tapperij en een gedeelte van het Logement het Veer huis der Barcjesaan de Binnenhaven yan het Nieuwe, diep. Nadere informalien zijn te bekomen ten kantore van den Notaris P. A. BEETS aldaar. In het vorig nummer stond abusiefUit de hand te koop." Jufvrouw van BRUGGENWallin vraagt een knap burger DIENSTMEISJE. SfS* Wordt gevraagd een knappe LOOPJONGEN, bij M. BLOKZIELApotheker aan de Binnenhaven te Nieuwediep. een BOVENHUIS, zijnde vier Kamers, Keuken en vrije opgang, onder den Dijk, aan den Helder. Te bevragen bij J. A WAGENAAR, aldaar.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 2