deelert in gereedheid zal hebbenzoodat men zich daar deuren vensters enz. geheel gereed kan aanschaffen, terwijl levens be stellingen op geheele huizen worden aangenomen. De Courrier de l'Eure deelt het volgende feit mede, dat te Louvier beeft plaats gevonden. De politie heeft een meisje van 51 jaren in hechtenis genomen, beschuldigd van zulke afgrijselijke misdaden, dat men bijna zou aarzelen er ge loof aan le heelden, zoo zij niet door een geloofwaardige over heid werden gewaaiborgd. Ten gevolge van zware vermoedens, die op haar rustten, is het bovengemelde meisje, dat bij hare ouders in eene na burige gemeente woonachtig was, aan de justitie overgeleverd, en, na een herhaald reglerlijk gehoor, heeft zij eindelijk be kend, dal zij binnen den tijd van 15 jaren zes malen moeder was geworden, en telkens haar kind gedood had. Zij was er in geslaagd, hare zwangerschap steeds le verbergen, en om het vermoeden van hare ouders af le werenhad zij na elke verlossing, welke plaats had op den zolder harcr woning, de kracht behoudenharen arbeid voort te zettenondanks de smarten, die zij moest lijden. Zij heeft de plaats aangewezen, waar zij bare kinderen had begraven, en de opdelvingen, ten gevolge van hare mededee- lingen gedaan, hebben geleid tot de ontdekking der overblijf selen van drie harer kinderen. Het laatste moet, volgens hare bekentenis, in den loop van Junij 11. geboren zijn. Berigten uil Konstanlinopel melden, dat de bezoldigingen der hooge staatsambtenaren, voor de volgende zes maanden, slechts voor de helft zullen betaald wordenen dat ook de ci viele lijst des sultans voor de helft verminderd is. Men kan zich ecu begrip maken van de groole verkwisting in het paleis des sultans, wanneer men verneemtdat Ellicm-Pachaschoon zoon des keizers, voor 50,000,000 piasters schulden heeft. De politic heeft te Antwerpen een inval gedaan in het huis eener vrouw, welke door bet algemeen gerucht beschul digd werd, haar Ojarig kind door onthouding van voedsel en verzorging tot een schromclijken staat van onherstelbare kwijning te hebben gebragt. De uitkomst van het onderzoek is ge weest, dat het kirid inderdaad in zulk een toestand gevonden is en naar het gasthuis vervoerd moet worden. In den avond van 15 dezer heeft er op de esplanade te Antwerpen een bloedig gevecht plaats gehadtusschen een aan tal manschappen van de aldaar in garnizoen zijnde twee regi menten jagers en eeuige burgers. De aanleiding daartoe werd gegeven doordat een beschonken soldaat eene vrouw op hoogst onvoegelijke wijze toesprakwaarop de vrouw hem eene geduch te oorveeg gaf. De soldaat trok zijn sabel, waarop eenige bur gers toeschoten om de vrouw le beschermen. Dit deed nu ook 'i andere soldaten toeschieten en de sabels trekken. Daardoor ont stond een gevecht, waarbij de burgers zich met steenworpen verdedigden. Een officier, daar ter plaatse voorbijkomende, riep eenige onder-officieren aan, om de soldalen te ontwape nen, maar zij werden zoo kwalijk ontvangen, dat zij het ha zenpad kozen. Er zijn vele glasruiten gebrokenen een ar beider heeft een houw op hel hoofd outvangen, zoodat hij naar het gasthuis moest vervoerd wórden- Onderscheidene dagbladen dringen thans er op aan, den sol daat builen dienst het dragen van wapens te verbieden. Op de stoomboot de Ilammonia, die 15 Sept. 's namid dags om 2 ure van Hamburg naar Nieuw-York is vertrokken, is de kruidkamer gesprongen, waardoor de kajuiten zijn be schadigd en 4 passagiers en een matroos zijn gewond geworden. Het overige van het vaartuig, als ook de machine en de lading, hebben geene schade geleden. De kajuiten zullen worden ge repareerd zoodat de boot binuen weinige dagen weder in zee zal kunnen gaan. De lieer Hind, sterrekundige aan het observatorium in Regentspark, deelt mede, dat de komeet van Doualidie sedert eenige avonden aller aandacht wekt en twaalf millioen eng. mijlen van de aarde verwijderd is, dat hij een diameter van driedui zend mijlen heeft, en de staart vijftien millioen mijlen lang is. Aangezien de baan der komeet een eivormig rond beschrijft, zullen er eenige bonderden jaren verloopen alvorens zij op nieuw verschijnt. Een duitsch geleerde gaf onlangs den volgenden raad, om kinderen van 5 tot 5 jaren op eene nuttige wijze bezig te houden en om levens een nuttig gebruik te maken van eene slof, die na gebruik tot weinig of niets dient, dan om verbrand of aan den lompenkoopman verkocht le worden. Hoe veel papier wordt er jaarlijks onnut weggegooidvooral kleine stukjes, die oogcnschijnlijk nergens meer dienstig toe zijn? Hocvcle brieven worden er verbrand, die, in zeer kleine stukjes gescheurdnog uitstekende diensten zouden kunnen be wijzen? Hoe gaarne scheuren kleine kinderen hunne vaak kostbare prentenboeken aan stukken? Welnu laat ze papier scheuren, niet den geheelen dag, maar dagelijks een kwartier tje, b. v. in stukjes (er grootte van een dubbeltje. Dat de kleinen dit gaarne doen, weet een ieder bij ondervinding, maar zeker niet, dat die kleine papiersnippertjes in toepassing kunnen gebragt worden tot het opvullen van heerlijke en duurzame kussens voor canapés, stoelen, enz. Bij voorkeur bezige men postpapier, en men zal kussens verkrijgen, die het in gemakkelijkheid en veêrkrachtigheid ver van het paardenhaar winnen en daarbij jaren lang goed blijven. Een dergelijk kus sen had, na een bestendig gebruik van vier jaren, weinig of niets van zijne elasticiteit verloren. In het idioten-gesticht op den Abendberg van dr. Guggenbuhl is deze methode reeds lang met het beste gevolg in toepassing gebragt. Men doe er ook ten onzent zijn voordeel mede! Den 2den Sept. had le New-York onder presidium van den mayor, een groot feestmaal lot viering van het leggen van den Atlanlischen kabels plaats. Op een toast, luidende: »De regering en het volk van Groot Brittannie en Ierland zijn, in den hof van Neptunus, met ons gehuwd; moge het huwe lijk nooit gescheiden worden!" werd door lord Napier, dep

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 2