GSMS1TÖD3 BSB.IGTS1T. Engelschen vertegenwoordiger te Washington geantwoord: De hier gevestigde Engelschen heeft het onaangenaam getroffen dat de naam van hunnen landgenootsir Charles T. Bright, den hoofd-ingeneur der Engelsche Iclcgraaph-maatschappij door zijne Amerikaansche mede-arbeiders aan het leggen van den kabel bijna geheel wordt verzwegen." Als cene merkwaardige gebeurtenis wordt gemelddat drie Schotscbe jonkvrouwen met hare broeders een uitstapje naar IJsland gedaan en den moeijelijken rid naar den grooten en kleinen Geyser moedig afgelegd hebben. Behalve lda Pfeif fer. zijn zij de eerste dames, die uit zuiveren reislust IJsland hebben bezocht. De gouverneur des eilands, graaf Trampe heeft der schoone gasten dan ook door een bal en andere op lettendheden voor deze onderscheiding zijn hulde en erkente lijkheid beloond. SCHEEPSTIJDINGEN. BINNENGEKOMEN: 18 Sept. Vlinder', Ned. oorl, kotter stuurman Ariaansen, Hellevoet. Alida, Kieviet, Batavia, vertr. 8 Mei Trent, Ehverson, Soerabaija, 1. v. Cowes Staatsraad Baud, de Jong, Tjilatjapvert 1 Junij. Engéne Marie Raoult, Vivier. Eendragt Kaspersma, Londen. Stad Workum, Stender, dito. RenownGrifiith, Leith. Dawn, Bower, Hannah en Mary, Gerrard, Ranger, Crome, allen Newcastle Wilhelmi- na Catharina, Kiel, Archangel. Maria Spesmea, Yaalman, St. Peters- burg. Lyna, Knudsen EmunuelJacobsenAnne Wilhelmine, Torgen- senallen Drammen Emélie, BruunBogensee. Gisieren nog: Aüna Aga- tha, Mulder, St. Peterburg Stella Matituna, Beekman, Kroonstad. Fredrik Peterson, van der Leppe, Neva Alida Petronella, Potjewijd, Higa 19 sept Niets. 20 Sept. Victoire, Josselin, Caen. Luna, (st.), Londen. Diana, (stdito. Catharine Hoffland, Hazewinkel, St. Pelersburg. Pollux, de Jonge, Riga. Erstatnlng, Hassmg, Drontheim. Sylvanus, Bullow, Fraedrenes Minde, Moller, Grevende Karei Wedel, Roed, Adelgunde, Lange, Victoria, Nielsen, allen Drammen. Gisteren nog: De Vrouw Maria, Kuipers, Newc, 21 Sept. Scandinavien, Sanden, Dram men. Prins Oscar, Agerup, Frederikstad. Sjofna, Hanzen, Kragerö. UITGEZEILD 18 Sept. I.ion (st), Londen. 18 Sept. Cycloop, Ned. oorl. stoomsch., kapt Klerk, Noordzee. Elisabeth Helena, Coerkamp, Genua. Alber- dina, Lodewijks Lissabon. De Hoop, Fokkema, Londen. Gesine Beerta, Wever, Cardiff. Crocus, Nichols, Newcastle. Graat van Rech- teren (stHuil 20 Sept. Cassandra, de Ruiter, St. Tbomas. Jeune Jules, Collet Louis Charles, Boudevillain, Nuevo Liguree, Lucite, alle New castle. Mariout (st.), dito en Suez. Clio, Carr, Harmony, Telford, Mary Eleanor, Boddy, Spencer, Sefton, William Shephard, Wilson, William Isabelle, Hutchinson, Quebec Packet, Hunter, allen Sunderl, Soeblom- sten, Holm. Bergen. Eric, Taarvig, Frederikstad. Haabet, Christen- sen. Drammen. Odin, Torkelsen, Holmstrand. Pétite Elise, Geugan, Henriette Louis, Rio, beiden avont. 21 Sept. Tasmania, Jonker, Bat. Ferdinand en Louise, de Weerd, dito. Gaston, Balleec, dito. Ann Proud, Forrees, Newcastle. 1ARKTBEHIGTEN' ROTTERDAM 20 Sept. Men noteert: Raapolie op 6 w. f42£; contant f 41fper Oct f41, 4l£; per Nov. f4L|; per Dec. f42j, Pa- tentolie op 6 w. f 45-J; contant f 44-g-, 44. Lijnolie op 6 w. f34; contant f 32, 33; per Oct f32; per najaar f32j. Heanepolie op 6 w- f40; contant f39. Russische per 100 ned. f38 entr Raapkoe ken, harde f95, 98. Lijnkoeken, harde fll 4 11^; zachte f9 a9j. GORINCHEM 20 Sept. De aanvoer van Granen was zeer klein; tot vo rige prijzen langzaam verkocht: Ristarwe f9,50 4 10,50; roode dito f7,75 4 9,25. Rogge f6,75. Gerst f54 5,25. Haver f2,75 4 3,25. Aardappelen f 1,20 4 2. Boter fl 4 1,10 per ned f§ Kaas f 16 4 20,50 de 50 n fg. Koolzaad dringend geveild f 12,25 4 12,50 gela ten, f 11,75 geboden. Boekweit op 70 last f195 gedaan. SCHIEDAM 21 Sept. Moutwijn f 16,75 Jenever f22,25; amsterd. proef 23,50. BEURSBERIGTEN. Amsterdam 21 Sept. Werk. Sch. 2j- pc. 64|. 5 pc. 77 4 pc. 99 ,V. Spanje. 1| pc. 29,^. buitcnl. 5 pc. 45|. binncnl. 3 pc. 40f'T. Rusland. 5 pc. 1(J6£. 1816, a pc. 104j 1829, o pc Oostenrijk, melall. 5 pc. 11\. amst. 5 pc. 87f. nationale 1834 9 pc. 78j\. melall. 2J pc. 59||. Aan het grenskanluor te Zevenaar zijn 80 dames- en kinder mantels benaderd. Z. K. H. de prins van Oianje heeft cene langdurige zilling van den raad van slate bijgewoond. Bij eene gaz-onlploffing te Londen zijn drie dienstmaagden gewond. De komeet heeft reeds ongelukken veroorzaakt. Een ster-» reukijker liep zoodanig tegen een boom, dat hem 'l bloed uit neus en mond spatte en een ander storttebierdoor schrikkende, in 't water. Wollschlager handhaaft op de amsterdamschc kermis zijn aloudeu roem. Het groole thema van den grooteu heer is thans: bezuiniging door vereenvoudiging! De een stemmigheid tusscheu Frankrijk en Zwitserland is cenigzins verbroken: Frankrijk beteugelt, Zwitserland bevordert de vrij heid. Voor het prov. geregtshof van Gelderland zullen vijf overtreders van het 8ste gebod leregl staan. De kerkdag te Hamburg is den 14den dezer geopend; er waren 1700 leden tegenwoordig. De heer Bourboulon zal waarschijnlijk als fransch gezant naar 'l hof van Peking vertrekken. De oos- leurijksche leening zal ongeveer 100 millioen florijnen bedragen. In de hoofdstad is eene dame bij 't uithangen van wasch- goederen uit een zolderluik gevallen waardoor bare beide boenen en linkerarm zijn gebroken. De keizer van Japan heeft een telegraaf-toestel en een kleinen spoorweg ten geschenke ont vangen. De zitting der Staleu-Generaal isjl. maandag door Z. M. den koning pleglig geopend. De koningin van En geland heeft nabij Baimoral eeu bal van dienstboden en arbei ders bijgewoond. De politie te Napels heeft den 8sleu dezer weder een drukken dag gehad. De studenten der leidsche hoogeschool hebbeu den rouw voor drie maauden aangenomen wegens den dood van den burgemeester dier stad. De heer Jacobson zal een groot hotel doen bouwen aan het zeestrand te Scheveningen. Er wordt een ervaren klarinettist gevraagd voor de dienst in Oost-Indie. Te Londen is zulk een over-

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 3