NTOED1EPER COURANT. BEKENDMAKING. ZONDAG NIEUWS* IJ DIN ©EN. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz.te Nieuivediep, Abonnementsprijs per kwartaal ƒ1 30 Franco per post«1.50 Enkele nommers«0 10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTEXT1EN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is 0.60. Voor iederen regel meer 0.15. Zegelregt voor elke plaatsing ƒ0 35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan Brieven en stukken franco aan den Uitgever. ZESTIENDE JAARGANG. De BURGEMEESTER der gemeente Helder maakt bij deze aan alle de daarbij belanghebbenden bekenddat de voljaars-patentbladen over de dienst van 1858/59, aan de Secretarie der gemeente te bekomen zijn van Maandag den 27 dezer tot Dingsdag den 5 October 1858 van des morgens 9 tot 1 en des namiddags van 4 tot 6 ure, den invallenden zondag uitgezonderd. Helder den 25 September 1858. De Burgemeester voornoemd STAKMAN BOSSE. HELDER en NIEUWEDIEP 25 September 1858. Bij besluit van Zijne Majesteit den Koning van den 17 September 1.1.No. 75, is Ds. B. G. ClementPredi kant bij de Hervormde Gemeente alhier, met 1° October a. s. Emeritus verklaard, salvo honore et Slipendio. Z. W. E. is Vrijdag avond in eene Vergadering van den Algemeenen Kerkenraad, in tegenwoordigheid van den tweeden Consulent der Gemeente, Ds. C. de CockPredikant te Huis duinen, door den Gecommitteerde van het Klassikaal Besluur, Ds. L. V. Ledehoer Azvan zijne betrekking op de Gemeente den Helder (Nieuwedicp of Willemsoord) en de Klassis van Alkmaarontslagen. Ds. Clement zal alsnu Zondag 26 dezer, des namiddags ten twee ure, inde Westerker k zijne afscheidsrede houden. Onze plaalsgenootcnde heeren P. IIPolak en J. II. Polakhebben bij gelegenheid van de politieke meer derjarig-verklaring van Z. K. H. den Prins van Oranje, aan H.D. blijken hunner belangstelling gegeven. De eerste heeft Z. K. H. eene biographische schilderij aangeboden, door hem met de pen vervaardigd, en de tweede eene polka Mazmka, getiteld L'Oranger. De keurigheid der uitvoering en daar aan gebragle versierselen, getuigden van hunne kunstkennis en smaak, en strekt beiden tot eerc. Jammer dar door de weinige bekendheid slechts enkelen dezen verdienstelijk kunst arbeid hebben kunnen beschouwen. Bij koninklijk besluit is aan den heer APStorm Lotz visiteur der in- en uiig. reglen en acc. alhier, een pensioen verleend van f 1511 'sjaars; en aan de weduwe van den heer P. van Werdtin leven visiteur der in- en uitg. reglen in deze gemeentè 6G7 Z. M. heeft deu heer van Reenen tot voorzitter van de Tweede Kamer benoemd. Het ontwerp-adres in antwoord op de troonrede is door de commissie aan de Tweede Kamer ingezonden. De inhoud is als volgt f De Kamer begroet dankbaar de heugelijke omstandigheid van het intreden van den Prins van Oranje, den beminden Kroonprins, in het staatkundig leven. De Kamer wenscht intusschcn aan den Koning gezondheid en kracht toe, om voortdurend zijne zorgen te kunnen wijden aan de bevordering van het heil van Nederland. De voortdurende goede verstandhouding met alle mogendheden kan zeker dienstbaar worden gemaakt aan de op heffing van elke belemmering, die in 't handelsverkeer met an dere volken bestaat. De Kamer wenscht, dat de maatregelen tot verbetering van den inweodigen toestand der ovcrzcesche be zittingen met goeden uitslag zullen worden bekroond. De leden gevoelen de verpligting der wetgevende magt, om den voor spoed van 't vaderland aan te wenden, niet alleen tot ijverige voltooijing der ontwikkeling onzer staatsinstellingenmaar ook lot bevordering van het algemeene welzijn. De Kamer zal daartoe met bare beste zorgen medewerken. De Kamer geeft de verzekering van hare innige verknochtheid aan bef Kouink^s, lijkc Huis, en ten slotte de hoop te kennen, dat^door-geiiieej»-/' - 'v-®!

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 1