GEME1TGDE BEHIOTEU. LANDVERHUIZING. Archangel Jacoba Gezina, Kramer, dito. Wilhelmina Henriette, de Boer, dito Anna GhristinaSitlee, Cristiania. Tre Venner, Oost- gaard Frederikstad. 28 Sept GeorgeCardina Lugon Neptunus v. d. Veen, Newc.Primium, BenncttSeaham Burgemeester Stuwe, Henrichs, Archangel. Ernestine Bernman Cantania. UITGEZEILD 25 Sept. Stad Workum, Stenders, Cornelia, FortuinLion fst.) allen Lon den. 26 Sept. PerceveranceCummings, Londen. Graaf van Rech- teren (st). Huil.Anne Wilhelmine, TorgensenDrammen. 27 Sept. ZenobiaCarter, Yarmouth Dc Jonge Paul (st.), Stetteijn. Activ, Mortensen, Christiania Freya Gjersoe Erederikstad Lyna Knudsen Drammen. Josephine, Themdito. Familien, Andreassen, dito. Anne Margaretha, Walloe Tonsberg - Mierendorf WardowDrewes Newc. - Elizabeth, Agender, Sunderland - Twee Gezusters de Jong, Yarmouth. MARKTBERIGTEN- ROTTERDAM 27 Sept. De aanvoer van Granen was heden ruimer dan de vorige week. Tarwe, jarige roode en nieuwe ging tot 10 a 20 c. per mud lager traag van de hand; puike jar. f8,80 a 9; goede f8,30 a 8,50; mindere en blaauwe f7,40 7,90; puike nieuwe f8,30 a 8,50; mindere en blaauwe f7,20 a 7,90. Rogge als voren nieuwe zeeuwsche 5,901 a 6,30. Gerst, Haver en Paardenboonen onveranderd Wintergerst f 4,20 a 5; zomer f 4,20 a 4,90. Lange Voerhaver f 2 a 3. Paardenboonen f7,20 a 7,80. Boekweit f5 per last hoogern n-brab. Nieuwe witte Boonen fl per mud hooger van f10 tot 11 Nieuwe br. Boonen f 1,50 per mud lager, f8,50 a 10,50;Nieuw Kanariezaad fl per mud lager, fll a 13. Nieuw Koolzaad prijshoudend; zw. en overm. f 12,40 al3 flakkeesch f 11,40 a 12,40. SCHIEDAM 28 Sept. Moutwijn f 16,50. Jenever f22; amsterd proef f23,25. Te St. Liguaire werd dezer dagen door zekere Vivié aan gifte gedaan van zijn drie en dertigste kind waarvan twin tig in leven. Deze rijke vader is voor de tweede maal gehuwd. Te Dinxperlo is vrouw Eimers bevallen van drie dochters. Alles wel behalve de beurs en de garderobe: er is naauwe- lijks kleeding voorhanden voor een Men verzekert, dat de keizer van China tot ridder van het legioen van eer zal wor den benoemd. Anderen betwijfelen of het knoopsgat van zijne hemcische majesteit met dat lint zal worden versierd. Er zal een afschrift van 't tractaat met China en 's Pausen han den worden gesteld, opdat deze den onmetelijken chineschen akker des heidendoms de liefelijken vruchten des evangelies doe voortbrengen. Er gaan tegenwoordig klagten op over de kin dersterfte, die te Rotterdam zeer groot is. Men schrijft dit toe aan de voeding en behandeling der jonge kinderen en aan 't niet opvolgen der regelen van de gezondheidsleer. Te Bre da is een peer gegroeid die ruim 8 Ned. oneen woog. Z. K. H. de Prins van Oranje heeft voor veertien dagen verlof gekregen. De beroemde reizigster Ida Pleiffer is vermoeid en afgemat te Weenen aangekomen en hoopt bare laatste levens dagen aldaar in rust te eindigen. Te Antwerpen klaagt men, dat aan kinderen op klaarlichten dag de ringen uit de ooren zijn genomen. Bij het laatslgebeurde feit werd het kind een appel gegeven. Koning Leopold heeft j.1. zaturdag over de belgische schooljeugd revue gehouden. Te Londen werd dezer dagen een 49jarige vrouw, in staal van dronkenschap verkeereride, in een hok opgesloten, waar zij aan eenejenever beroerte overleed. In de residentie is eene aanzienlijke par tij waschgoederen van eene bleek ontvreemd. Dc bemoeizieke politie is echter den dader reeds op 't spoor gekomen. Tc Zierikzea is eene groole hoeveelheid gelden effecten ontvreemd. De justitie poogt door krachtige redenen den inhoud van 't achtste gebod in 't geheugen te prenten. Te Oudenbosch is eene kalfkoe gestolen. De T. K. heeft besloten en corps eene opwachting bij Z. K. H. den prins van Oranje te maken. In de reguliersbreestraat te Amsterdam is een man door eene vigilante overreden, waardoor hem de ribben gebroken ziju. Onderscheidene gemeenteraden verdiepen zich iu 't onderzoe ken der spoorwegplannen in ons vaderland. FEUILLETON. Sedert achtereenvolgende jaren zijn uit Winterswijk en uit naburige ge meenten van de prov. Gelderland honderden van ingezetenen naar N Amerika vertrokken. In den laatsten tijd hebben wervingen voor Brazilië plaats ge had, meer dan twee honderd personen, mannen, vrouwen met kleine kin deren, gingen onlangs naar dat voor ben geheel onbekend land. Met leedwezen moest moest men die menschen naziendie eene zoo geheel onzekere toe komst tegengaan, en zich veelligt zullen bedrogen vinden in hunne verwach, tingen en het heil hun toegezegd Onder begunstiging van het braziliaansch gouvernement heeft zich eene maatschappij gevormd die door tusschenkomst van agenten Europeanen uitlokt, vrijen overtogt bezorgt, woning en grond afstaat; maar onder voorwaarde van restitutie der gelden, wanneer men al daar eenigen tijd zal hebben vertoefd. Heden komt schrijver dezes in han den een prospectus van eene andere opneming van hetwelk hij hier kort ver slag geeft Aanneming van eenige duizende werklieden naar Braziliëdoor tusschenkomst van de heeren STEIN MAN <j" Co.in Asiwespe*. IJ Z EREN WEG NAAR Receife en San Franclsco Pernanibucco. Om de verschillende punten van voorbrengst te verbinden, werd het noodig ijzeren wegen daar te stellen. Ten dien einde heeft eene magtige maatschappij zich ingerigt. De voordeelen zullen wij hier in het kort aanhalen. 4o De maatschappij vervoert met uitmuntende schepen, kosteloos de werklieden van Antwerpen naar Brazilië, en na de voltrekking der werken geschiedt de terugkomst insgelijks op kosten der maatschappij. 2o Onmiddelijk na de aankomst te Pernambucco wordt arbeid gewaar borgd. 25 frs. per week voor gewone werklieden; opzigters of meester, knechts 40 tot 50 frs. in de week. De werktijd is van 9 tot 10 uur per dag etc. etc. STEINMANN Ss Co.. Expediteurs te Antwerpen. Hoe voordeelig deze voorwaarden ook schijnen, vrees ik dat eenvou dige, ongeoefende landlieden zich hunne verhuizing te laat znllen beklagen. Kunnen zij die reis goed maken Zich aan dat klimaat gewennen? Daar zoo zwaren arbeid doen? Zouden zij niet veeleer slagtoffers worden hunner onbezonnenheid, en in

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 3