ME11WEDIEPER C01MT. M 56. DONDERDAG 1858. 7 OCTOBER. 1TIE TT W 3 T IJ D 11T 3 1T. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boe kil. C. BAKKER Bz.te Nieuivediep. Abonnementsprijs per kwartaal 1 30 Franco per post»1.50 Enkele nommers«0 10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENT1EN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag uur. Prijs van 1 tot 4 regels is 0.60. regel meer 0.15. Zegelregt voor ƒ0 35 Buitengewoon groote letters, ruimte, die zij beslaan Brieven en stukken franco aan den Uitgever. Voor iederen elke plaatsing naar mate der ZESTIENDE JAARGANG. HELDER en NIEUWEDIEP 6 Oclober 1838. Gisteren avond is alhier door twee loodsrinkelaars binnenge- bragl bel wrak van eene schoener. Z. M. beeft den kapitein ter zee C. Noorduin, met den laatsten Oclober a.s. eervol ontheven van liet bevel over Zr. Ms. wachtschip te Vlissingen, en dat bevel met den Islen November opgedragen aan den kapitein ter zee J. Spanjaard. Luidens een bij het dep. van marine ontvangen schrijven van den luitenant ter zee Ie kl. jlir. van Capellenkom- mandant van Zr. Ms. schroefsloomschip B a I iis die bodem den 50 Julij van Hongkong naar Macao vertrokken. Aan boord was alles wel. Zr. Ms. brik Zeehond, onder bevel van den kapt.luit. ter zee F. A. A. Gregoryden 16den Julij jl., van de reede van Hcllevoclsluis naar West Indie vertrokken zijnde, is den eersten September daaraanvolgende in goeden staat ter reede van Paramaribo aangekomen. Den 7den dezer vertrekt de O. I. laudpost over Marseille. Uit Sluttgart meldt men, dat voor cenige dagen te Chansladl volksfeesten werden gehouden, waarbij de koning, de kroonprins, de koningin der Nederlanden, met HD. zoon prins Alexander, en meer andere vorstelijke personen tegen woordig waren. De vermaarde ierschc reus Murphij is aan de zenuw en zinking-koorts te Alkmaar overleden. Dezer dagen is in de nabijheid der Haarlemmermeer een vrecselijke moord gejdeegd. Uit het Lulkemeer, achter den Lijnden is het lijk aangespoeld van een tot nog toe on bekend manspersoonwien de beide beencn aan elkander waren waren gebondenterwijl zijne zakken ledig en omgekeerd wa ren, zoodat niet anders dan aan eene gewelddadige berooving kan worden gedacht. Aan den ouden osdorper weg moeten sporen zijn gevonden van bloed en van eene aldaar plaats ge had hebbende worsteling. Den 1 Oclober is te Zwolle een man van 56 jaar en vader van onderscheidene kinderen, nachtwacht te Zwartsluis, gevankelijk binnengebragt, beschuldigd van in den avond van Woensdag jl. bij den bakker G. Ulder, te Zwartsluis, diefstal te hebben gepleegd, door middel van inklimming. Deze be ambte moet reeds lang wegens soortgelijke feilen verdacht zijn geweest, ten gevolge waarvan men voorat maatregelen heeft genomenom hemzoo als nu geschied is op heeler daad le betrappen. Naar men verzekert heeft hij reeds het feit beleden. Den 11 Oclober zal voor de Arrondissements Reglbank te 'sGravenhage behandeld worden eene zaak van eene vrouw, die haar beroep schijnt le maken van het beleenen van panden zonder vergunning der bevoegde autoriteit. Dat huis is reeds lang door den garnizoens-kommandantvoor de militairen ver holen verklaprd. Nu is verleden week de commandant der patrouille, welke een onderzoek wilde doen, of zich daar ten huize militairen bevondeu, door die vrouw op verregaande wijze beleedigden met bedreiging van geweldoefening ten deure uitgezet. Te dier zake en dus wegens rebellie zal zij voor de reglbank verschijnen. Als een bewijswelke kwade praktijken er soms gebruikt worden, om zich van den militairen stand te zien ontslaan, dient, dat, naar wij vernemen, een te Middelburg in garnizoen liggende infanterist, als plaatsvervanger in dienst, zich dezer dagen bij een apotheker le Middelburg vervoegde, met de vraag hem eene poeder te bereidenom in een zijner oogen te wrijveu, waardoor het licht benomen en hij voor de dienst afgekeurd zou worden. Dat aan deze vraag geen gevolg werd gegeven, is zeer natuurlijk, doch integendeel werd daarvan aan de bevoegde autoriteit kennis gegeven. Het onvruchtbaar maken van koeijen door den heof

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 1