Wugclmansveearts te Gennikeu, begint daar hoe langer hoe meer opgang en voorstanders te vinden. Algemeen werd bij voor een paar dagen op de algemeene vergadering van land bouw en veeteelt toegejuichtjl. zaturdag zou genoemde vee arts de negende dergelijke operatie doen te Gilzeu, bij een boer van de kroondomeinen van Prins Frederik. In den nacht van Maandag op Dingsdag jl. ontdekte men brand aan de bouwschuur van een Wethouder te Fijnaart, die in korten lijd zoo snel toenamdat aan geene redding van graan hooi of bouwgereedschap te denken viel, De schade wordt op /"7000 geschatterwijl niets tegen brandschade verzekerd was. De algemeene opinie schrijft dit feit toe aan kwaadwilligheid, uit wraakzucht jegens den genoemden eigenaaromdat hij zijn de Wethouder, in den Raad zich heeft vereenigd met de gron den, opgegeven in een adres van den kerkeraad der Hervorm de gemeente tol afschaffing van de kermis aldaar. Te Rome kost het tarwebrood omstreeks 4 ets* (Neder!.) het pond, de eerste kwaliteit 5 cis, Het ossenvleesch kost la c.schapenvleesch 7 c.geilen- vleesch 10 c.enz. Deze goedkoopheid van het vleesch heeft men te danken aan de vruchtbare weiden in den omliek van Rome. Terwijl de landbouwer elders met moeite zijn vee kan verkoopen, 't welk ten gevolge der schaarschte van bet voeder niet kan gevoed wor den, zijn de weiden rondom Rome door den najaarsregen door een welig gras overdekt, dat voor talrijke kudden toereikend is. Men ziet thans van het gebergte en uit de provinciën der Adrialische Zee talrijke kudden aankomen om in de vallei te overwinteren. Het dagblad van Lausanne zegt, dat de komeet van Do- nati, <lie thans zooveel van zich doet spreken, waarschijlijk de zelfde is, die de soldaten van Julius Caesar, bij zijn derdein- val in Gallie, met schrik vervulde. "e eerste opvoering van een nieuw stuk in den schouw burg der Porte St. Martin te Parijs werd Maandag avond 27 September door een ongeluk gestoord. Eeue jeugdige danseres werd door de vlammen van de hel aangetast en ontving ver- schikkelijke brandwonden, ten gevolge waarvan zij overleden is. Er zijn lijdingen van Tripoli uit Barbarijedd. 18 Sept. ontvangen volgens welke een balaillon wegens achterstallige sol dij in opstand is gekomen, vermits Turkije in gebreke is ge bleven de noodige gelden voor de openbare dienst aan de re gering aldaar te zenden. De muiters hebben pogingen aarige- gewend, ook de overige troepen lot insurrectie over te halen, hetgeen echter gelukkig verijdeld werd. De rebellen zijn daar op ontwapend, en de rust is door den gouverneur hersteld, hoewel eeue versterking van troepen is aangevraagd. Lord Stralford heeft te Konstanlinopel de daar gevestigde F.ngelschen ontvangen en hen bedankt voor de hem betoonde bewijzen van sympathie. In zijne rede zeide hij slechts kort te Konstanlinopel te zullen blijven, en heeft hij met lof van zijn opvolger in de betrekking van brïtsch gezant gesproken. Hel Turkschegouvernement heeft een gouverneur, naar Scopiagezon den. De mails van Indie hebben ongunstige beriglen nopens Canton medegebragt. De stelling der Europeanen in de stre ken werd hagchelijker. Te Warschau is alles afgeloopende revue, die volgens de dagbladenden 5den October zou plaats hebbenis den 50 September gehouden. De keizer van Rusland heeft War schau verlaten, en prins Napoleon is reeds te Dresden aange komen. Hij zal den 4den of 5den weder te Parijs zijn. De komeet vau Donati zalvolgens de berekening van den bekenden sterrekundige, den beer Hiud te Londen, den lOden dezer omstreeks middernacht, bet naast bij de aarde zijn, namelijk op een' afstand van 51 millioen mijlen, zoodat zij sedert bare verschijning 100 millioen (Eng.) mijlen zal heb ben afgelegd. Tijdingen uit Arabic melden, dat de rondzwervendeBe- douïnenslammen de omstreken der heilige plaatsen bij voort during onveilig maken en de pelgrims beruoven en hun gel den afpersen. Zij hebben eene karavaan tot onder de muren van Yambo vervolgd in weerwil dat zij door een sterk deta chement cavallerie begeleid werd. Kapitein Simpson, voerende het schip P. Pendleton, van Richmoud A. Ie Brislol aangekomen, heeft gepraaid het schip Lotus, gedestilleerd naar Virginië, aan boord hebbende 15 passagiers van bet, den 15 Sept. jl. op zee verbrande stoom schip Austria, kapt. Heydtman, van Hamburg, laatst van Southampton, met 400 a 500 passagiers naar New-York ver trokken. 50 passagiers waren vermoedelijk door een fransch schip gered, doch de kapitein, beuevens bijna 500 men- selien daarbij omgekomen. Een telegram berigt, dat de koning van Denemarken, die door eene nieuwe ongesteldheid aangetast is, zich genood zaakt heeft gezien zijn bed te houden, en te Glücksburg te blijven, zonder naar Kopenhagen te kunnen komen, om de opening der deensche kamers bij te wonenwelke tegen 4 de zer bepaald was. Men verhaalt eene niet onaardige annecdote, die betrek, king heeft op het verblijf van den hertog van Braband in het kamp van BcverlooNadat deze een jong soldaat toegesproken had, maakte hij een gebaar, dat door den jongen krijgsman werd opgevat als wilde de hertog hem de hand drukken, en waarop hij dadelijk bescheid gaf door een fikschen handdruk waarom de hertog hartelijk lachte. De kolonel nam de zaak noglans volstrekt niet als een grap op en gaf den voorbarigen onder-officier 5 dagen cachot. Zoodra de hertog dit echter ver. nam, deed hij hem ontslaan." Hen Effectenbl.) Door den bekenden juwelier Hancock te Londen is voor derussische prinses Woronzoff een diadeem vervaardigd, welke ook als armband of halsversiersel kan worden gedragen, en eene waarde van 20,000 heeft.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 2