DE BEIkmiab, AD7BRTS1TTIB 1T. No. 13560 ƒ1500, No. 13555 ƒ1000, No. 8438 ƒ1000, No. 8444 ƒ1000, No. 8478 200, No. 8499 ƒ200, No. 8833 200. ingezetene twee wonden in de borst had toegebragt. Te Vincennes in Frankrijk zal een schoon en doelmatig artillerie park worden aangelegd. De berigten omtrent den oogst in Frankrijk luiden zeer gunstig. De graaf van Vlaanderen is naar Schotland vertrokken. Een werktuigkundige te Verviers beeft eene kleine machine uitgevonden om aardappelen te schil len. Men verzekert, dat de aardappelen daarmede zoo dun ge schild wordendat de zuinigste huismoeders er Ie vreden over zullen zijn. Te Londen blijft men nog steeds de beste ver wachting koesteren voor het herstel van den zieken trans atlan- tischen kabel. Bij een mijnbrand in Durham zijn 10 perso nen omgekomen; de overige 71 aanwezige arbeiders zijn ge red. De benoemde minister van oorlog in Perzie is een Franschmandie luitenant-generaal bij het perzische leger was Te Onunerschaus beginnen zich ook de dames op het schrijven van brandbrieven toeleleggen; de justitie wil echter de leedere kunne geenszins ontzien. Men heeft opgemerkt, dat liet aantal huwelijken toeneemt, in de zelfde verhouding van hel dalen der graanprijzen. j.1 zondag is de 284ste verjaring van Leidens ontzei op godsdienstige wijze aldaar herdacht. Z. K. H. de prins van Oranje heeft het eere- lidrnaalschap van hel Metalen Kruis aangenomen. De re derijkerskamer Tollens te Alkmaar zal den 12den dezer eene openbare vergadering houden ten voordeele der armenhewaar- scliuol aldaar. In de vorige weck is te 'sGravenhage eene dienstmaagd gearresteerd, die zich aan onlvrceming van zilve ren voorwerpen had schuldig gemaakt ten nadeclen van haren meester. Keizer Kap. is in hel kamp van Clialons met hartelijke toejuichingen ontvangen. De koningin van Enge land heeft weder een bal met hare tegenwoordigheid vereerd, hetwelk door haar aan de bedienden en arbeiders van het kas teel is gegeven. De engelsche Globe waarschuwt tegen het gebruik van snuif uit pakjes van dun bladloodals schadelijk voor de gezondheid, ja zelfs vergiftig! FEUILLETON- Het Journal de iledicme bevat een opmerkenswaardig artikel over de hulp welke men aan drenkelingen behoort toe te brengenom die tot hej leven terug te roepen Ziehier de praktische slotsom dezer mededeeling Volgens de handelwijze van den beroemden doctor MARSHALL HALL, strekt men den drenkeling op zijn buik uit, alsdan grijpt men hem bij den schouder en de linkerheup vast, en men draait het ligchaam op de regter- zijde omvervolgens doet men het zijne eerste stelling weder innemen om het oogenblikkelijk weder in de tweede te brengen. Deze beurtelingsche beweging mag niet meer dan loof 16 malen per minuut plaats hebben. Zij maakt alle toestellen welke tot hiertoe beproefd zijn, nutteloos en zal tot zeker gevolg hebben den drenkeling weder te doen ademhalen, indien alle overblijfsels van leven niet door het verblijf onder water zijn ontvlogen. Zie hier de verklaring van dit verschijnsel. In de eerste stelling worden de borst de buik gedruktin de tweede stelling houdt deze drukking op, en de inademing van lucht geschiedt noodzakelijker wijze door de uitzetting van de wanden der lichaamsholten. Deze wijze van doen heeft bovendien een groot voordeel op alle anderewant als het ligchaam op den buik ligtvalt de tong vooruit en laat daardoor aan de lucht toeom in de longen te dringengedurende de beweging die men het ligchaam doet maken om het op de regterzijde te leggen. Als men integendeelvolgens de gewone wijze van doen het ligchaam op den rug legt, stopt de tong geheel en al den ingang der keel en belet het indringen der lucht, waardoor de verstikking wordt te weeg gebragt. I»e President der Vereenigde Staten. Een blad van Baltimore vertelt het volgende voorval, dat wij mededeelen als een eigenaardigen trek der republikeinsche zeden in de Yereenigde Sta ten Onlangs hield president Buchanan, op zijne reis naar Washingtonstil te Relay House, gewoonlijk genaamd Washington Junction. Bij het binnentreden der herberg ontdeed zich de president van zijn kleed en zijn witten halsdoeken wierp ze op de leuning van een stoelvervol gens hemd aan den hals losknoopende en zijne mouwen ophalende, ging hij naar het gedeelte der zaal, waar zich een waschtoestel bevond om zich het aangezigt en de handen te wasschen Maar de beide waschkommen waren op dien oogenbiik ingenomen door twee jongelingendie er in 't ge" heel niet aan dachten, dat de president der Vereenigde Staten achter hen stond. Buchanan bleef geduldig wachten, en daar iemand hem uitnoodigde op de eerste verdieping te gaan, antwoordde hij, dat zijne beurt wel ko men zou. Inderdaad, zoodra eene der waschkommen vrij was, ging hij zich in tegenwoordigheid van al de aanwezigen wasschen. Daarna had hij eenige moeite om zijn halsdoek om te doengelukkig kwam hem hierin ie mand te hulp. Op dien oogenbiik riep een persoon, die juist binnenkwam: Ei', ik dacht, dat onze oude heden hier langs zou komen I" Een stoot deed hem zwijgen, en een komieke glimlach op het gelaat van den «oude" in quaes- tie. Een onbekende bood den heer Buchanan eene sigaar aan, die deze aan nam, doch hij had naauwelijks den tijd om ze aan te steken en een glas water te drinken, want de klok liet zich hoorenen het geroep «alle man aan boord!" beval den hoogsten ambtenaar der Vereenigde Staten zijne plaats te nemen op het vaartuig, dat zijne reis naar Washington voortzette." Een Amerikaan vraagde een ouden heer of hij den generaal Washington gezien had Ik eigenlijk nietantwoordde de gevraagde maar mijn vader zegthij kent een mandie hem verhaalde dat een zijner oude vrienden een vriend had die vaak vertelde, dat zijn overgrootvader van moeders zij tot een infanterie-regiment behoorde, waarin met hem een man diende, die verzekerde, dat zijn vader eens een man gesproken had, die den generaal Washington eens aan het ontbijt in zijne tent gezien had.'' Door M. J. van TIJKGedelegeerde der 2de klasse zijn gedebiteerd onder handteekening van L. M. van Gelderin de 256ste Staats-Loterij de volgende hooge prijzenals En zijn bij hem voor de aanstaande Loterij heele en gedeelten van loten te bekomen. NIEDWEDIEP BIJ C. BAKKER Bz. GEDRUKT BIJ S. GILTJES.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 4