JU 58. EELBERSCHE en MEIWEDIEPER COURANT. v»v»vg«» Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. C. BAKKER Bz.te Nieuwediep. Abonnementsprijs per kwartaal ƒ1 30 Franco per post»1.50 Enkele nommers«0 10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTEN'TIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag i-2 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor iederen regel meer ƒ0.15. Zegelregt. voor elke plaatsing ƒ0 3a Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan Brieven en stukken franco aan den Uitgever. DONDERDAG ZESTIENDE JAARGANG. 14 OCTOCER. De BURGEMEESTER der gemeente Helder vestigt bij deze de aandacht der belanghebbendenop de heden ge dane publicatie ten aanzien der quarantaine rnaat. regelen, welke, even als vroeger, van 16 dezer tol en met den IS April 1859, in acht bchoorew genomen te wordenen welke publicatie op de gebruikelijke plaatsen is aangeplakt. Helder 11 October 18SS. De Burgemeester voornoemd STAKMAN BOSSE. If I B u W T IJ D I lf ff 3 1T. HELDER en NIEUWEDIEP 13 October 1838. Eergister ochtend kwam hier, onder het lossen van sa luutschoten binnen, Zr. Ms. stoomschip Vesuvius, cotnrn. luit. ter zee 1ste kl. Jbr. de Casemhroctom na eene her zieuing aan de machine, met het escader, onder commando vau den vice-admiraal F. X. R. 't Hooft, naar de Middcllaud- sche zee te vertrekken. Deu 16den dezer vertrekt de O. I. landpost over Soul- hampton. De Amerikaan Fcrwiek heeft eeue eenvoudige methode uitgevonden, om hollende eu schuw geworden paarden tot staan te brengen. Door middel van eene inrigling aan den toomwaarvan de berijder of de koetsier zich naar welgeval len kan bedienenworden bet paard de neusgaten gesloten daardoor wordt zijne ademhaling eu het dier dien ten gevolge in zijne vrije beweging belemmerd. Een bcschouken soldaat, die in eene herberg te Parijs in slaap gevallen was, werd, zonder dat het hem omgevend ge zelschap het bemerkte, wakker. Hij werd toen gewaar, dat hij zich in een gezelschap met zamenzweerders bevond, en hield zich alsof hij sliep, zoodat hij met den geheelen loop van deze zamenzwering bekend werd. Eindelijk werd hel ont dektdat zijn slaap slechts geveinsd was, en deed men hem zweren, dat hij niets zou verklappen. Hieraan voldeed hij doch naauwelijks was hij van hen ontslagen, of hij gaf van alles kennis aan de polilie. Men zegt, dat het eene zamen zwering legen liet leven des keizers was. Omstreeks hel jaar 1816 had er een gastmaal te Aifox- lon park, in het westen van Soinerselsiiireplaats, van cenige hecreudie ten platte lande woonachtig waren. Een toevallig gezegde van een hunner trof iemand van ben, die lol hiertoe bijna niet gesproken had, en wiens gelaal veel snuggerheid aanduidde, maar veel minder jaren teekeude, dan hij werkelijk telde. In geestdrift gebragt, schetste hij het vermogen der electri- citeil en haren invloed, eu eindigde zijne rede met de vol gende woorden: Ik voorzeg, dat wij door de electricileit in staat zullen worden gesteld onze gedachten met bliksemsnelheid aan de meeste streken der wereld te kunnen medtdeeleii." Dit werd toen als een droombeeld aangehoorden iiogtans is de voorspelling door den eleelrischeu telegraaf verwezenlijkt. Die voorspelling werd gedaan door Audrew Grosse, toen nog in de wetenschappelijke wereld onbekend. Bij de godsdienstoefening te Bury op woensdag 6 dezer, waarbij zich 2000 personen iu de stampvolle kerk bevonden ging plotseling het gaslicht uit. Men vreesde voor groote wanorde en gedrang eu daardoor voor groote ongelukken, maar gelukkig bleven de aanwezigen bedaard op hunne plaat sen, tot de meter gevuld en het gas weder opgestoken was, waarna de predikant zijue leerrede voortzette. Uit St. Pelersburg wordt aan de Ostsee-Ztg. gemeld, dat aldaar een groot bedrog veel opziens baarthetwelk onlangs met betrekking tot den spoorweg van St. Pelersburg naar Mok kan zou zijn aan het licht gekomen. Door nieuwe astrjdto- raische berekeningen van den heer Struke, over de aardMj^r'

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 1