33M31T3D3 33313*311. kundige ligging der beide steden dus verhaalt men is gebleken, dat bedoelde, in eene regte lijn gebouwJe spoorweg 88i werst korter is, dan men tot hiertoe naar officiële gege vens heeft aangenomen, zoodat de staat, op wiens kosten deze linie is aangelegd, voor j van het kapitaal, of voor 12 milli- oen (haler, is bedrogen. Daar nu eene amerikaansche maat schappij zich niet het vervoer langs die linie belast, en voor eiken door haar geleverden waggon, enz. enz. per werst be taald wordt, zoo heeft de staat ook van deze zijde, door de verkeerde opgaven enorme verliezen geleden. Men voegt er bij, dat de aanteekening der afstanden opzettelijk is vervalscht, om tot hel bovengemelde resultaat te komen. De keizer moet builen zich zeiven zijn van toorn over hel ontdekte bedrog, ofschoon het onderzoek in deze aangelegenheid, wegens het groot aantal aanzienlijke personen, dal er bij is betrokkeu, waarschijnlijk zal worden gestaakt. Te Lyon heeft eene zonderlinge vergiftiging plaatsgehad. Een korist van den schouwburg aldaar had eene hoeveelheid blanketsel van loodwit gereed gemaakt en die in eene kom op zijne kamer laten slaan. Eene melkvrouw door de kleur be drogen, deed terwijl bij niet te huis was, melk in die koin. Eenige oogenblikken daarna gebruikte de korist van die melk, met hel ongelukkig gevolgdat hij onder de hevigste pijnen is overleden. Onlangs is een jong student, in de medicijuen uit Zwe den te Parijs aangekomen, die zijne fortuin door een zonder ling toeval verworven heeft. Ilij was zeer ann en verliefd op een rijk meisje; de vader weigerde echter in het huwelijk loe- te stemmen. De jeugdige student besloot dus naar Parijs te gaan, daar zijne studiën te voliooijen, en te trachten fortuin te maken. Eerst besloot hij de oevers van den Rijn te bezoe. ken, en hield zich veertien dagen te Homburg op. lederen dag maakte hij groote wandelingen en ging ten 9 ure slapen. Spoedig daarop zag men hem weder uitgaanzich naar de speelzaal begeven, waar hij iederen avond groote sommen won. Nadat dit veertien dagen geduurd had, kwam een laud- genoot te Homburg aan; deze wenschle hem geluk met zijn fortuin, doch kreeg lot zijne groote verwondering ten antwoord, dat hij nooit gespeeld had. Na een lang gesprek, waarbij de student volhield zelfs niet in de speelzaal geweest te zijnzeide hij eindelijk: Welnu, doorzoek dan mijne zakken, mijn kof fer, in één woord alles wat ik bezit, en gij zult zien, dat ik juist reisgeld genoeg heb, om heden avond naar Parijs te vertrekken." Rij het onderzoek bleek, dat hij in zijn koffer eene som van 500,000 francs verborgen had. De gelukkige student was slaapwandelaar en had slapende gespeeld en sla pende gewonnen. De New-York WeeJcly Tribune van 17 Julij 1.1. bevat eene aankondiging van een blad, the Ledger welke niet min der dan twee der reusachtige bladzijden van eerstgenoemde cou rant vult, en waarvoor de uitgever 5000 dollars (ƒ7500) heeft betaald. Dezelfde uitgever betaalde in hel vorige jaar 100,000 dollars voor de aankondigingen van zijn blad, en hij beeft sedert het korte bestaan daarvan reeds meer dan 250,000 dollars voor advertentiën betaald, ten eiude zijne courant alom bekend te maken. Het gevolg van dit kostbare adverteren was dan ook dat de uitgever thans 520,000 exemplaren van zijn eeiimaal per week verschijnend blad debiteert. Deze schitterende uit komst wordt in Amerika aangevoerd als bewijs van de verbazen de uilwerking van het adverterenwanneer daarbij geene kos ten ontzien worden. De iersche reus Murphyper abuis dood gemeld, LEEFT NOG. De politie ie Antwerpen doet gedurig de ronde bij de mclk-doopers, maar zonder effect. De koeijen hebben zich dus gebeterd!Verscheidene dames in 't noorden van Frank rijk hebben jagt-acleu gevraagd. Zoo draagt het schoone ge slacht niet alleen broeken, maar ook weitassen en geweren. Men zegt, dat er dames zijn, die goed mikken. Eerstdaags zal te Brussel een werk in 't licht verschijnen over de finan- tiële lcnoeijerijen onzer dagen. Er is sprake van een huwe lijk van maarschalk Baraguey-d'Hilüers met eene rijke duilsche weduwe. Bij het hauuoversche gezantschap is eene aardige rekening ontvangen, voor de thee, door Z. M. den koning van Hannover, op diens doorreis met een gevolg van 20 per sonen, aldaar gebruikt. Deze rekening beloopt de som van 105 th. Met het oog op de schielijke ontbinding van den beijer- schen landdag schrijft de munehener Punchde dagen zijn thans reeds kort, maar de landdagen nog korter." Het plan beslaat om het getal leden der Tweede Kamer met 4 te ver meerderen. De vergadering van belanghebbenden bij de in poldering van den Dollart heeft besloten tot de inpoldering van 2008 bunders slijkgronden. Te Barcelona is een kruidmaga- ziju gesprongen, waarbij een groot aantal personen is gewond. Te Weenen is de heer Ward overleden die van rijknecht tot minister en gezant van Parma was opgeklommen. Tus- schen Frankrijk en Portugal zijn staatkundige verwikkelingen ontstaan. Te s' Gravenhage is het lijk van een lantaarnop steker opgcvischl. Koning Otto van Griekenland heeft zich, na langdurige afwezigheid, weder naar zijne staten begeven.— De beriglen omtrent den oogst in Noord-Amerka luiden ongun stig; men schrijft dit toe aan de gevallen regens. In het laatst der vorige maand is te Varna het gebouw van den ooslen- rijkschcn vice-consul een prooi der vlammen geworden. De kas is gered. Te Utrecht zijn de nieuwe lokalen der studenten sociëteit door de zonen van Minerva plegtig ingewijd. De russisehe keizer is zeer verbolgen over het bedrog, gepleegd bij den aanleg van den spoorweg van de nieuwe naar de oude hoofdstad des rijks. 3EUBSSERIGTEN- Amsterdam 12 Oct. Werk. Sch. 2£ pc. 64Jf. 5 pc. 76^ 4 pc. 98

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 2