heldersciie u mwedieper mmi JW. 60. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKÉR Bz.te Nieuioediep. Abonnementsprijs per kwartaal f 130 Franco per post»1.50 Enkele nommers»0 '10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVEKTF.NTIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is f 0.60. Voor iederen regel meer 0.15. Zegelregt voor elke plaatsing f0 35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimtedie zij beslaan Bneven en stukken franco aan den Uitgever. DONDERDAG ZESTIENDE JAARGANG. 2TIS "J W S S IJ D 11T 3 S U. HELDER en NIKUWEDIEP 20 OcLober 1838. Z. Exc. dc minister van marine is j.1. Zondag namid dag alhier gearriveerd, met het doel oin het escader, hetwelk ter reede en in de haven ligt, in oogenschouw te nemen. Den 25 dezer vertrekt de O 1. land post over Marseille. Door de nederlandsche handel-maatschappij zijn bevracht de navolgende vijf schepenalsHel Goede Vertrouwen Kraan; Catharina en Geerlruida, Mos; Lewe van NijensteinBorchers; Australië, Jochenis, Sperwer, Huges. Zekere vrouw had ten verleden jare nabij het groot ste delijk badhuis gevonden een zilveren lepel, en zich dien toe geëigend. Na verloop van een jaar lijds heeft zij dien lepel door hare moeder bij een zilversmid te Leiden willen doen verkoopeudoch dezeopmerkzaam gemaakt op het op dat voorwerp gegraveerde wapen der gemeente, heelt dien lepel ter beschikking der justitie gesteld. Niettegenstaande het vol houden der vrouw, dat zij den lepel eerlijk had gevonden, heeft de arrondissements-reglbank alhier haar schuldig verklaard aan eenvoudigen diefstal, en veroordeeld tot eene maand cel lulaire gevangenisstraf. Bij arrest van het provinciaal gereglshof van Gelderland van eergisteren, is D. v. G.arbeider, wonende te Zoelmond, ter zake van feitelijkheid tegen de eerbaarheid van een meisje met gewelddagheid ondernomenveroordeeld tot twee jaren cor rectionele gevangenisstraf. Den 13 dezer was er te 's Gravenhage een vreeselijke oploop, doordien een wachtmeester van de batterij rijdende ar tillerie, in beschonken toestand en met onlbloote sabel, een iegelijkdie hem durfde naderenmet dat wapen dreigdeen ook werkelijk eenige verwondingen heeft toegebragt. Na veel moeiteis het der politiemet bijstand van eenige burgers mogen gelukkenden wecrspanninge in arrest te nemen en hem onder den loevloed eener talrijke menigte, uaar de naastbij ge legen militaire wacht te vervoeren. Wij hebben een hier te lande gelukkig zeldzaam voorko mend geval te meldenwaardoor dezer dagen eene familie in rouw is gedompeld. Een officier, die op vriendschappelijke wijze in een gezin verkeerde, had liefde opgevat voor de doch ter des huizes, een 22jarig meisje, bij welke hij wedermin vond. De vader, begrijpende dat, zonder storting van een bij de bestaande regeringsbepalingen vereischt kapitaalhetwelk het meisje echter niet bezatdoor den officier geene toestemming tot het huwelijk met zijne dochter zou kunnen worden verkregen, had zich bepaald legen het voortzetten dezer betrekking ver klaard. Bij gelegenheid dat de minnaar, in de laatste dagen der algeloopeu week, te Amsterdam aangekomen, zijne beminde weder bezocht, om, volgens des vaders uildrukkebjken wil, zijn huis voortaan niet meer te betreden, begaven de gelieven zich een oogenblik naar een ander vertrek, waar het meisje den of ficier eenige hem toebehoorende, en door haar bewaarde voor werpen zou ter hand stellen. Zij bleven nog eenigen tijd bij een, waarop de minnaar, na innig afscheid, zich verwijderde. Na zijn vertrek werd het meisje zeer ongesteld, en verklaarde, dat zoo wel zij als haar geliefde vergif ingenomen had, teil gevolge waarvan zij dan ook na een kort tijdsverloop, in weer wil van alle aangebragte hulp, bezweek. De minnaar was kort na het verlaten der woning zijuer geliefde ongesteld geworden en naar het hinnen-gasthuis vervoerdwaar het der kunst ge lukte hem in het leven te behouden. Zoodra het grootste ge vaar geweken geweken wasis hijna door den officier van justitie ondervraagd te zijnnaar het huis van arrest overgc- bragt en vervolgens naar Haarlem vervoerd, om aan den mili tairen regter te worden overgeleverd. Dc 90jarige markies van Brislol is nog dit jaar ter Mtfr. geweest, en lieeft op eeuen dag in korten lijd 6 fazanlc/ ge*"" schoten. f

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 1