GEMEÏtG-DE 3EB.I3-TE1T. ADTEE.TE1TTIEU. w, f 45£ cont. f. 44-j; per Nov. en Deo f 44-J- k 45 Lijnolie op 5 w. f 32^ cgnt. f31; der najaar f 32 4 31|-; per voorjaar f3l£. Hennepolie op 6 weken f 40 contant f 39 Russische per 100 Ned. fg f 38 E.Raap koeken, harke f90 a 93. Lijnkoeken, harde fll a 11 izachte f 13 4 13^. Palmolie naar kwaliteit f22 a 25. Kokosolie, Gochin f25, idem Ceylon naar kwaliteit f 23^ 24. SCHIEDAM 19 Oct. Moutwijn f 14,75 Jenever f 20,25 Amsterdamsche proef f21 50. SCHEEPSTIJDINGEN. BINNENGEKOMEN; 17 Oct. Johanna Maria, Overgaauw, Banjoew. 1. v. Brouwershaven. Komeet, Dekker Curagao. Havana Packet, de Boer, Havana. Anna Paulowna (st.Malaga enz. Enterprise, Hutt Archangel IS Oct Maria, Plessex, St. Malo. Diana (st.), Lond. Citizen (stdito. Gisteren nog: Vlinder, Ned. oorlogs-kotter, stuurman Noordzij, Vlissingeu. Cap tain Moore, Suuderland. UITGEZEILD 17 Oct. Graaf van Rechteren (st), Huil. IS Oct. Nassau, II uffnage], Ba. tavia. Aguetha, Griveldito Nederland, Hoekstra, dito. Maria, Mooi, Triëst. Eulalie Marie, Raoult, Nantes. De Vrouw Anlje, van 't Veer, Lond. De Vrouw Dieuwke. Feenstra, dito. Emma, Wilson^ dito, Paulir.e, Lepoetre, Newc. Margaretha Meijer, dito. 3 Sons, Purvis^ dito. Thos en Hannah, LeJgerton, Sunderl. Conciliateur, Labour, dito. Clio, Carr, dito Bella, Hastings, Rotterdam. De koning van de Societeits-eilanden Famaloa is onttroond. De prins van Pruissen heeft hel regentschap aanvaard. In Frankrijk is eene inanufacluurfabriek van 116 el. lang en 40 breed door eene hoos totaal vernield. Te Huffelte heeft ie mand onder het rooken eener pijp, zonder eenig blijk van pijn te geven, een been lalen amputeren. De prins van Oranje heeft het Loo verlaten en zijne builenlandsche reis ondernomen. Te Groningen is een student in de regten gepromoveerd, na verdediging zijner dissertatie over den intrest. De Indianen te Oregon verzetten zich tegen de goudzoekers. De handel in hoorn vee neemt in de provincie Zeeland aanmerkelijk toe. Door de justitie zijn weder twee schoonenieder van 1000 wekenwegens het schrijven van brandbrieven achter de tralies gezet. De na- jaarsmarkl te Purmerend werd dezer dagen met een bezoek van een bekwamen zakkeroldcr vereerd!die uit den jaszak van een koopman eene waarde van 5100 gulden ontvreemde. Te Krabbendijke is tot lid van den raad gekozen de heer Ey- baard. Een klerk van een bankierskantoor te Berlijn heeft een einde aan zijn leven gemaakt, doorzich op de rails van den spoor weg neder te leggen en den trein over hem heen te laten gaan. De hertog van Malakoff zal met zijne wederhelft de witte broodsweken te Londen doorbrengen. De prijs der sigaren is te Florence zoo aanmerkelijk verhoogd, dat er eene groole ontevredenheid onder de mannelijke bevolking is ontslaan, Men is er overeengekomen om niet meer te rooken. Graaf Derby is aan de beterhand. Lord Charles Wellesley, jongste zoon van deu hertog van Wellington, is op zijn buitenverblijf overleden. De belgische minister Partoes, die zich met roem op het staatstooneel onderscheidde, heeft het looneel dezer wereld verlaten. Men zegtdat in Spanje eene zamenzwering bestaat, die 60,000 leden telt, allen op het eerste teeken gereed, om de oproervaan oplesteken. In de residentie is het lijk van een wijkmeester plegtig ter aarde besteld het corps wijkmeesters omhangen met hunne in- signienwoonde deze plegligheid hij. Het verdient opmer king, dat men in 1468, 1538, 1758 en in het tegenwoordige jaar, derhalve telkens na een of twee eeuwen, schoone kome ten heeft waargenomen. Een zoon van koningin Pomaré is is op den troon van Olaheiti verheven. Keizer Nap. is te Reims, de stad der zalving, met vnrslelijken praal ontvangen. De prins van Oranje is deu 15 dezer te Slullgart aange komen om de koninklijke familie te bezoeken. Eene arme vrouw te Brislol, die van drielingen bevallen was, deed on langs een beroep op de liefdadigheid van koningin Victoria. II. M. zond haar drie goudstukken, voor elk kind een. Bij den doop ontvingen de drielingen de namen Failh, Charily en Hope, d.i. Geloof, Liefde, Hoop. Ofschoon de heer Par toes jaren lang de aanzienlijkste posten bekleedde, heeft hij zijner 76jarige moeder niets dan de herinnering aan zijnen eervollen, onbevlekten naam nagelaten. Het kabinet zal aan de kamers voorstellen orn aan deze bejaarde dame een pensioen te verleenen. Tc Havannah is een kruidmagazijn gespron gen; 28 menschen hebben, voor zoo veel reeds bekend is, daarbij het leven verlorenen ruirn honderd zijn gekwetst een groot aantal andere ligt nog onder het puin bedolven. 90 suikerschurcn zijn vernield. Het zweedsche schip Ca- tharina heeft nog 25 geredde schipbreukelingen van de Austria te Quebec aangebragt. Eene oudcrwetschc geparfumeerde dame. Bij haar ontwaken werd het gelaat eener romeinsche dame door eene ha- rer gneksche slavinnen ontdaan van de pap van geparfumeerde rijstmeel, ge mengd met kalk, waarmede het den vorigen avond bedekt was. Daarna kwam de kapster, die het haar opmaakte en met gouden, zilveren of ivo ren spelden van groote waarde versierde. Zoodra deze haar pligt gedaan had, verscheen de Cineraria, die het haar van hare meesteres met asch van eene welriekende houtsoort parfumeerde vervolgens werden de wenkbraau- wen en oogharen in orde gebragt, en eindelijk was het de zorg van de cot meti, om de wangen met blanketsel te bestrijken. een PAKHUIS of STALstaande achterom aan het Hoofd, te Nieuwediepte bevragen bij den Heer C. GILTJES, Kanaalweg. NIEUWEDIEP BIJ C. BAKKER Bz. GEDRUKT BIJ S GILTJES.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 4