De trein die j.1. Woensdag avond ten 10 ure 13 min. uit Rotterdam is vertrokkenheeft lusschen Capelle en Nieuw- kerk cene koe overreden. Deze gebeurtenis heeft slechts eene vertraging van een half uur veroorzaakt. Z. K. H. prins Hendrikzich naar Luxemburg begevende, bevond zich onder de passagiers. Vele jagers en landlieden maken uit het bloeijen van de heidebloem opof er een zachte of strenge winter te wachten is, en zeldzaam bedriegen zij zich daarin. Deze plant, door de natuur bestemd tot voadsel voor wild en gevogelte, bloeit slechts in geringe mate, als een zachte winter op handen is, de natuur levert alsdan genoegzaam voedsel. Bloeit daar entegen gelijk thans het geval is, deze plant zeer welig, dan kan men op een strengen winter rekenendaar het wild alsdan moet leven van den bloesem van dit kruid, dat het onder de sneeuw opzoekt. Is de opmerking juist, dan kan men een strengen winter te gemoet zien. Men leest in het dagblad van Amiens: Eenige dagen geleden trad een spekslager alhier het studeer vertrek van een advocaat binnen, en vroeg hem of de eigenaar van een hond verpligt was de schade te vergoeden die door zijn hond in een anders huis was aangerigt. Wel zeker", antwoord de de advocaat. »In dat geval verzoek ik u om 12 fr.", hernam de spekslager „want uw hond heeft voor die som aan worst opgegeten." De advocaat voldeed zonder tegenspraak aan den eisch van den spekslager. Eenige uren daarna vervoegde zich echter een klerk van den advocaat bij den spekslager, met ver zoek om een rekening van 12 fr. 30 centimes te voldoenzijn de de kosten van het consult, dat hij op dien morgen bij den advocaat was komen inwinnen. Te Konslanlinopel wordt de komeet, in den aanvang met angst geziennu beschouwd als de voorbode van den terugkee renden bloei van het ottomannische rijk; de staart, zegt men, is anders niet dan de schitterende vederbos op des Sultans tul band. Anderen gaan nog verder, en meerien dat de staart een bezem is die al de Franken uit Turkije zal vegen, even als Riza Pascha allerlei dievenvolk uit eu om het paleis wegveegt. Als een bewijs, welke slechte soldaten de Chinezen zijn, en welk een slecht begrip zij van oorlog voeren hebben, kan het volgende dienen Bij een hunner nachtelijke aanvallen kwamen zij met lan taarns aanzetten. Het behoeft niet gezegd te wordendat bijna alle werden nedergesabeld of gevangen genomen. Toen men aan de gevangenen vroeg, waarom zij met lantaarns ge komen waren, was het zeer naïf antwoordWel, hoe hadden wij anders kunnen zien?" De krijgsraad te Blidah (Algérie) heeft uitspraak gedaan in de zaak van de drie officierendie zich schuldig hebben gemaakt aan het verduisteren van gelden uil de aan hen toe vertrouwde kas, en twee van hen veroordeeld tot 4 en 3jaar gevangenisstraf, en den derde tot 5 jaar tuchthuisstraf, terwijl allen vervallen verklaard zijn van den militairen stand. BURGERLIJKE STAND, Van 16 23 Oclober 1838. GEHUWD: N. Schumaker en C. Boom. C. Bulte en A. L. Bock. A. Riedeman en A. van den Brom. BEVALLENS. Visser geb. Boon D. T. van Ames- foort geb. Bakker Z. G. Graaff geb. Friskus. Z. G. Tobei geb. de Wijn Z. M. Kerkhof geb. Bommel D. M. Drager geb. Rieuwerts Z. J. Bruin geb. Kuiper D. G. Cornelisse geb. Dienst Z. OVERLEDENM. van Gijselen 49 j. T. A. Peters 10 d. E. C. Marchand 8 m. A. Grooff 16 d. K. IJkel 57 j. J. Lumkeman 21 j. K. Ekhart 1 j. Ambtshalve ingeschreven: 1. MARKTBERIGTEN- DORDRECHT 21 Oct. Men noteert als volgt: Tarwe, jarige z. en int. f8,40 9,20; nieuwe dito f7,20 8,40; zomer dito f7,20 a 7,70. Rogge, jarige z. en int. f6,10 6,50, nieuwe dito f 5,70 a 6,30. N. Gerst, z. en vl winter f5 a 5,50; n. zomer f4,30 a 5; spelt f3,80 a 4,30 Int Voederhaver n. f2,50 a 4; dikke f4 a 5. Paardenboonen f7 7,80; bruine dita n f 10,50 a 11,20; witte dito f10 4 12. Blaauwe Erwten n. f9 a 11.50; dito witte f8.20 a 8,30. Kanariezaad f 14 4 16,50 Hennepzaad f204 4 210. Raapkoeken f 84 4 86. Lijnkoeken f 110 4 115; dito zachte f135 a 140. SCHIEDAM 22 Oct. Moutwijn f 14,25 Jenever f 19,75 Amsterdamsche proef f21. SCHEEPST IJ DINGEN. BINNENGEKOMEN: 20 Oct Magnet (st.)Londen. Londen, Stephens, Shields. Harmo- ny, Telford, Sunderland. Christina Mathilda, Hansen, Heiligenhafen. Christoffers Hagen, Sorensen, Odensee. De Jonge Marie (st.), Christia- nia. Aukathor, Christensen, Drammen. 21 Oct. Lion (st.), Londen. James Balck, Hall, Newcastle. Minister Thorbecke (stHult. Gouv. baron v. Zuijlen v. Nyevelt, de Jong, Riga. Annechiena Elsiena, Kuiper, Dantzig. Vixen. Johansen, dito Hardingen. Hannema, en de Jonge RiekaKlein, beide Frederikstad. Fredrik Hendrik, Hoeksnia, Osterrisoer. Nidelven, Holst Holmstrand Gisteren nog: De Vriendschap, Visser, Riga. Presto, Mörck, Frederikstad. Onderneming, Kooiman, dito. Antje, Brouwer, dito. Cornelia Henriette, v. d. Mey, Gothenburg, als bijlegger. 22 Oct. Gisteren nog: Friheden, Stibolt, Christiania. Mor genster, Tobiassen, Drammen. Anne Henderika, Ebeling, Riga. He den: Anna Catharina Claussen, Middlesfarth. Christina Jacoba, Ploeg, Memel. Bertha, Lorentzen, Heiligenhaven. Almo, Jensen, Riga. Hero, Lorentzen, Drammen. Freija, SchKjtter, dito. Amphitrite. Egeness, Eijer, Holst, Renske, Mooi, Henderika, Boswijk, Rher, Larsen, Ondine, Jensen, allen Frederikstad. UITGEZEILD 20 Oct. Beduino, Trapani, Napels. Villa d'Equa, Cafiero, dito. Minister van Hall, de Haas, Glasgow. Admiraal Tromp, van Tubergen, Newcastle. Plenty, Mitchcll, dito. Ulility, Raad, dito. Ann Proud Forcer, Sunderland. Mary's, Turnbull, dito. Klinteberg, Johnsen, Kopenhagen. 21 Oct. Zeenymph, Witsen Elias, Batavia' Diana st.j j Londen. Premium, Bennett, Seaham Urania, Osterman, avontuur. 22 Oct. Magnet, Letkey, Londen.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 2