IIELDEKSCHË n #'vv 28 OCTOBEPi. DONDERDAG 1TIE TT TT S T IJ D 11T 3 E 1T. vwVBVg«» ht( 111« Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boeth. C BAKKER Bz., te Nieuwediep. Abonnementsprijs per kwartaal 130 Franco per postut. 50 Enkele nomnxersuO 10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is 0.60. Voor iederen regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimtedie zij beslaan Brieven en stukken franco aan den Uitgever. ZESTIENDE JAARGANG. HELDER eu NIEUWEDIEP, 27 October 1858. Het eskader, ouder bevel van den schout-bij-nacbt 't Hooft, heeft jl. maandag iu den vroegen morgen deze reede verlaten en is, onder bet lossen der gebruikelijke saluutschoten, ter kruistogt uitgezeild. j.1. Zaturdag beeft zich in deze gemeente weder een ge val van zelfmoord voorgedaan. De ongelukkige laat eene we duwe en zes nog jeugdige kinderen achter. Een waar feestgenot was j.1. zaturdag voor de leden der rederijkerskamer Olympia alhier bereid. Met een groot aantal kamers in ons vaderland zoude bet feest van Vonders krooning pleglig worden herdacht. De ruime zaal van Tivoli was daartoe smaakvol versierd; aau de wanden prijkten de namen der vermaardsle nederlandsche dichters en dichteressen. De werkzaamheden van deze vergadering werden geopend met eene schets van het leven en werken des groolen dich ters afgewisseld door schoone voordragten van eenige zijner dichlukkcn. Vervolgens werd door twee leden der kamer het ae bedrijf uit de Lucifer met lof opgevoerd. Maar niet hel minst werd de aandacht der aanwezigen geboeid door de voordragt van het dramatisch gedicht: Vondel gekroond, van IF. J. Hofdijk afgewisseld door weluilgevoerde solo's en koorzangen. Een talrijke opkomst der leden met hunne dames was voor zeker een bewijs van de belangstelling iu deze feestelijke ver gadering. De genomen moeite werd echter rijkelijk beloond door het genot dat deze bijeenkomst opleverde, waarvoor allen die er iets aan hebben toegebragt, hulde en dank toekomt. De afloop der veiling van vaste goederen, gehouden op gisteren avondis geweest als volgtNo. 1Een woonhuis slaglcrij en erf, ƒ5200; opgehouden. No. 2. Een stal en erf, ƒ506; C. Zijm. No. 5. Een stuk tuingrond, /5i; S. I. Groen. Den 51 sten dezer vertrekt de O. I. land post over Soulhampton. De minister van marine heeft voorloopig bekend gemaakt, dat het voornemen bestaat om tegen de helft der maand Nor. a.s. aan het lokaal van bel ministerie van marine te 's Gra- venhage eene openbare aanbesteding te houden voor bet afbre ken der oude, en het bouwen eener nieuwe keersluis iu het dokkanaal op 's rijks werf alhier. Onlangs is een dienstmeid te Dixmuide bijna het slagt offer geworden van een oorwormdie op zijn gemak in haar hoofd was komen huisvestenen zich ten kosten harer hersens vet kweekte. Zware en gedurige hoofdpijn was het gevolg van de knagingen van dit diertje. Om daarvan verlost te zijn, snoof zij tabak op, dit hielp niet, toen nam zij hare loe- vlugl tot peper; dit gelukte zeer goed; het beestje is, na acht dagen in haar hoofd verbleven te hebben, dood uit haar neus gevallcu. De gevolgen van hel misbruik van jenever zijn reeds zoo dikwijls geschetst, dat het onderwerp schier uitgeput raakt, en dat het tijd wordt de blikken naar hel meer fatsoenlijke beijersch bier te wenden. Dat ook dit naar de gevangenis of althans naar het polilicburau kan leideubewijst het volgende: jl. Zaterdag avond, terwijl zekere heer Meister in de schotsche zendingskerk (voormalige frausche comedie), op de Ertwcnmarkt, eene voor lezing hield, wendde een man, die juist het koffijhuis had ver laten, waarhij zich aan eenige halve liters Gambrinus vocht had vergasten daardoor iu opgewonden staat verkeerde, zijne schre den naar die kerk, waar hij op de eerste gallcrij plaats nam. Tusschen de voorlezing en het gebed had er toevallig achter hem een gesprek tusschen eenige peronen plaatsover deujtfli^ val, onlangs op Ds. Schwartz gepleegd, waarop onze Lj€rdriri(** ker met ecu weinig te veel stemverheffing eu emphase

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 1