uitvallende tegen haren manzync mande en dc duifjesdie zij hadde vervoerd. Zy vcrwenschle ook de kriuoliuen, die zij bij Goden al zy nc heiligen zweerdniet meer le willen dragen. Te Nieuvccn is den 6den dezer het volgende ongeluk voor gevallen. Een man legde een bezoek af bij zijn schoonzoon, een water-molenaar. Daar gekomennam hij zijn kleindochtertje op den arm, om het kind buiten de molen te laten spelen. Bij ongeluk onbekend met. de gewoonte, dat steeds de deur ge sloten iswaarlangs de roeden van den molen loopen, ontgren delde hij de gesloten deur; doch naauwelijks daar buiten geko men, treft de molenrocde bet hoofd van het kind, met dat i gevolg, dat de hersenen een eind weg heen spatten. Het kind j bleef onmiddelijk op de plaats dood. Het aantal der gevallen van vergiftiging te Bradford door bonbons, die door vergissing van een apothekers-bediende ver giftigd warennemen in aantal loc. Thans telt men er reeds 168, waarvan 15 op noodlottige wijze zijn geëindigd. Dc wijze, waarop dit ongeluk veroorzaakt is, zou de vol gende zijn Een banketbakker van Bradford had de gewoonte in zeker suikergebak een onschadelijk poeder te mengen; eenige ilagen geleden begaf hij zich naar ecneu apotheker, genaamd Hodgson, ten einde er van die poeder 1c koopen; de apotheker lag te bed, toen de banketbakker kwam, en uit zijn bed wees hij eèn leerling de kist, welke de gevraagde zelfstandigheid be vatte. De jongeling bedroog zich echter, en gaf 12 ponden raltenkruid. Onlangs werden de inwoners van Queenstown eensklaps door een losbrandend vrcessclijk kanongebulder uil hun slaap gewekt. liet alarm bragt dadelijk de stad op de been, en de een riep den ander, vol schrik en met een gelaat, weinig minder wit dan dc vaderlief, die het hoofd dekte, toe: »De Franschen komen!!" en allen dachten niet anders, dan dat de kust door eene geheele fransche vlootuit Cherbourg gezeild werd beschoten; een aantal dames vielen onderwijl in zwijm. Toen men genoeg was bedaard, om op hel denkbeeld te ko men, de zaak te onderzoeken, vond men het volgende. De bevelhebber en zijn eerste officier, zoowel als andere officieren, hadden het aldaar liggende oorlogschip Hawk verlaten, zoodat het bevel was overgegaan in banden van een jong officier, die deze gelegenheid waarnam, om eenige vrienden le onthalen en zich daarbij in den glans eens bevelvoerenden officiers te toonen. Toen zijne gasten, meerendeels bewoners van het platteland, hem verzochten eens het vuren aan boord te zien, deed hij janmaat de hangmatten verlatenen de stukken laden en lossen, waaraan, in weerwil van het ongewone tijdstip, gedurende een half uur werd voldaan, dat eene van de sloe pen van Davids werd r blazen. Den volgenden och tend werd de officier agt, en h._ z na voor een krijgsraad verschij Er is te Parijs cent dan .«ingekomen, waarop de alge- weene aandacht gevestigd is. Zj woonde vroeger te Castro- marim, in Portugal, doch was niet zeer gelukkig gehuwd" daar haar echtgenoot zeer jalocrsch was. De heer d'Ayamontr argwaandcdat zijne vrouw liefde gevoelde voor den graaf Aviz de Niebla en dat deze haar in het geheim bezocht. Om te onderzoeken, of die argwaan gegrond was, gaf hij voor, eene buitenlandsche reis te moeten doenverwijderde zich werkelijk een paar dagenen kwam toen eensklaps terug. Het gevolg hiervan was, dat hij niets vond, wat zijn vermoeden kon bevestigen. Des morgens vroeg vond men hem echter dood; hij was ver giftigd. Mevrouw d'Ayamonle werd beschuldigd deze misdaad gepleegd le hebbenzij werd naar de gevangenis gebragt en haar huis verzegeld. Haar proces werd gevoerden alle ver moedens, alle getuigen waren zoo zeer te haren nadeele, dat zij ter dood veroordeeld werd. Bij het voorlezen des vonnis, kwam echter de graaf Aviz de Niebla de geregtszaal binnenstuiven, en verklaarde, dal hij alleen de schuldige en dal Mevrouw d'Ayamonle geheel onschuldig was. Hij zeide, dat hij die vrouw beminde en, om haar te huwen, haar echtgenoot ver giftigd had. Thans ontstond een tooneel, dat alle beschrijving te boven gaat. Mevrouw d'Ayonmonte, die werkelijk den graaf beminde en door hem bemind werd, zonder dat zij el kander ooit hunne liefde bekend haddenbekende thans op hare beurt schuldig te zijn, terwijl dc graaf zijne beschuldiging volhield, om zich voor haar op te offeren. De zaak werd ge schorst; om uit deze verwarring le geraken, en nog meer bewijzen voor de schuld van Mevrouw d'Ayamonle te vinden, werd het huis ontzegeld; alle meubels werden onderzocht, alle papieren nagelezen, en men vond eindelijk in eene secretaire van den heer d'Ayamonle een brief, waarin hij erkende zich zeiven vergiftigd te hebben, om zijner vrouw hare vrijheid terug te geven. Natuurlijk werden de beschuldigde en de graal de Niebla dadelijk vrijgesproken. Zoodra de rouw afgeloopen is, zal de graaf met baar in het huwelijk treden. Den 28sten Oei. had men te Sl Petersburg nog 8 grad. warmte en fraai zonnig weder; twee dagen later, den 50sl.cn, toekende dc thermometer reeds 6 graden koudeen den 1 Nov. is deze tot 7 graden geklommen. In onderscheidene streken heerscht reeds winter. Zoo is te Arlon in Luxemburg reeds veel sneeuw gevallen. Den 50slcn October waren de bergen in den omtrek van Cbambéry reeds met rijp, en die van Corsica en Sardinië met sneeuw bedekt. Zelfs heeft de winter zijn sneeuwkleed op de kusten van Genua naar Nizza uitgespreid. In de nabijheid van Calcar heeft een jagtopzicner, vader van vijf kinderen, twee scholen op zijn vrouw gerigt, en toen de dood daarop niet volgde, bragt hij haar nog eenige wonden met een harstvanger toe, en verwijderde zich. De zwaarge wonde vrouw sleepte zich met moeite naar bare vrij verwijderde woning. Oogenblikkclijk aangebragle geneeskundige hulp doet nog eenige hoop voeden, dat de ongelnkkige in het leven zal blijven. Daags na de misdaad vond men het lijk van den jagt

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 2