haalde mislukte pogingen om van daar te outvlugtcn. Buiten gewone «Taalregelen werden er genomenom zijne ontifoming te beletten en zij blijken thans hoog noodig te zijn. lieden in den vroegen ochtend tocli vond men Schultz in den gang der gevangenis, alwaar hij door het geheim gemak uit zijne cel is gekomen. Hij had den rooster, die zich in hel gemak bevond, ver broken, en met een der ijzersdaarvan zich een weg tot den gang ge baand. In den gang zelfs was hij reeds bezig een gat te bre ken, toen bij ontdekt werd. Onnoodig is het hierbij te voe gen, dat uien hem belette zijne morgenwandeling voort te zet ten. Men heeft hem thans aan cene keten vastgeklonken. De heer Anzin is door den keizer van Frankrijk tot rid der van het legioen van eer benoemd. Deze heer, opzigler van mijnwerken, heeft 200 personen in cene mijn het leven gered, en eene soort van parachute uilgevondenwaardoor de vele on gelukken in de mijnen voorkomen worden. Een rijk Athener, de heer Bernardskeheeft aan het grieksche gouvernement eene aanzienlijke som gegevenvoor hel houwen van een museumwaarin het overschot der griek sche oudheden zal bewaard worden. Er is een wedstrijd voor de bouwmeesters van alle landenter oprigling van dit muse um uitgeschreven. Men kan de plans opzenden door middel van de grieksche consulaten, vóór 12 Julij 1859. De voorwaarden kunnen waarschijnlijk bij die consulaten vernomen worden. Uit Pcrzie wordt het volgende feit medegedeeld: De shah vroeg aan het /jarig dochtertje van den fianscheu gezant Pichonwien hel meer lief had, den keizer vau Frank rijk of hem? Zonder aarzelen antwoordde het kind, dat zij den keizer de voorkeur gaf. De shali lachte over dit antwoord, en jrride tot de omstanders: Dal is ware vaderlandsliefde, geen van u allen zou, wanneer hij zich in hel zelfde geval bevond, zoodanig antwoord hebben durven geven". Volgens liet ontwerp van den lieer Lesseps, zal het Su- ezkantiaj 92 eng. mijlen lang, 26 voet diep, en, op eene uii- geslrekheid van 12J- mijlen, 529 voel en, voor de overige leng te. 265 voet breed worden. In Engeland en Amerika heeft men reeds veel grouter ondernemingen lot stand gebragt, en het kanaal van de egyplisctie landengte is, in vergelijking niet hel ontzaggelijke kanaal, dat de mceren en de Hudsous-baai met den St. Laureus-stroom verbindtzelfs zeer nietig. Op heide uiteinde zullen twee dammen tot <ten aanleg van eene geschik te haven en veilige ankerplaats worden opgerigt. Die hij Suez zullen eene lengte van 22(10 en 2500 (eng.) ellen en die hij Pe- lusium vau 2700 en 5800 yards hebben. Een dagblad van St. Pclersburg, de russische Courant, jceft in zijn nommer van den 50sten October jl. berigt van eene opmerkelijke plegtigheidwelke op het stadhuis dier hoofd- stad heeft plaats gehad. Het was de verkiezing van gemeente raadsleden voor de inwoners van twee dorpen welke onder de a> regtigheid van St Petersburg bchooren. Deze inwoners waren ♦edcrl Peter den Groote ais lijfeigenen der admiraliteit aan de ülek verbondeu geweest, en hadden als eimmerlieden moeleu dienst doen. In Maart jl. zijn zij bij een besluit van Keizei Alexander vrij gemaakt en is hun de keuze gelalen om zich met de hoofstad te vereenigen of eene afzondere gemeente te vormen. Hel aantal dezer vrijgelatenen bedraagt 5455 perso nen van de twee seksen. Hunne komst te St Petersburg maak te diepen indruk- de voorzitter van het stedelijk bestuur ver welkomde ben er met cene korte toespraakwaarin hooge er kentelijkheid jegens den Keizer doorstraalde. Bij gelegenheid, dat te Luik een rund naar het slagt huis werd gebragtwerd door den keurmeester verklaard dal het van eene besmettelijke ziekten was aangedaan, en bevolen, dat het dadelijk begraven moest worden. De eige naar zeide tot een slagterdat hij hem de huid wilde geven indien hij haar wilde afvillen. Dit deed de man, die echter de schromelijkste gevolgen daarvan heeft ondervonden, door dat hijeene kleine kwetsuur aan den arm hebbende, ongeluk kig met die plek onder het villen het rund aanraakte. Daar door werd hem de smetstof ingeëntenin weerwil van alle aangewende hulp, eindigde, de hevige ongesteldheiddie zich kort daarop openbaardena het lijden van vrceselijke pijnenmet den dood. Dezer dagen werd een mandje aan het station te Londen bezorgd, ter verzending naar Salisbury. Daar aange komen werd bet geweigerddoor dal de geadresseerde dame daar niet meer woonde. Hel mandje kwam terug, men opende het, en vond er een dood kind in van een half jaar. Er wa ren gccne teekenen van geweld te bespeurenalleen lagen de beeneu onder het lijf gebogen. Het zag er uit, alsof bet sliep, en men gelooft grond te hebben tol het vermoedendat het kind levend in de mand gepakt is. Het lijkje en hel mandje zijn aan de politie afgegeven, lot het doen van nasporingen. In Hamburg zijn twee Hongaren in hechtenis genomen, die voor eenige weken uit Engeland daar waren aangekomen en in een hotel hunnen intrek hadden genomen, en valschc oos- lenrijksche bankbiljetten van honderd florijnen uit te geven. Voor meer dan anderhalf inillioenen aan zulke biljetten heeft men bij hen gevonden. De arrestatie geschiedde ingevolge een uit Lon den ontvangen aanzoek. De biljettennaar men zegt in Ame rika vervaardigd, zijn zoo kunstig nagemaakt, dat de meester, varen kenners de grootste moeite hadden zich van de valsch- hcid te overtuigen. BURGERLIJKE STAND, Van 6 15 November 1858. GEHUWDH- J. Everaars en B. L. C. J. Marchand. J. C. Doodhagen en M. H. Blom. P. Visser en N. Breet. W. H. Leeuvvens en G. Rijk. BEVALLEN: A. K. Prins geb. Krul Z. T. Buchele geb. Spanjaert. D. A. Kroon geb. Luikinga. Z. G. Hoorn» - man geb. Iloogvorst D. OVERLEDEN: J. de Jong 10 m. T. Benjamin 77 j. H Rotgers64j. T. Gorter 18 j. Ambtshalve ingeschrevens.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 2